Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

blitzer

V prvních minutách mě hned napadlo: tady má rád někdo Guye Ritchieho. No, naštěstí není Tomáš Řehořek sám :-) A co víc, Czech Made Man je imho lepší než jakejkoliv Ritchieho film, kterej za posledních 10 let natočil. Podle traileru jsem sice čekal, že po technický stránce to nebude nejhorší, ale tohle byla fakt pecka. Co mě ale překvapilo ještě víc, bylo to, že jsem se po celou dobu parádně bavil. Myslel jsem si, že to bude typicky česká nuda nuda šeď šeď, ale tohle je film (doslova) světovýho formátu. Přestože scénář je v podstatě dost jednoduchej, příběh odsýpá jak hodinky a nenudí. Než jsem se nadál, už byl konec. Hlavní hrdina není žádnej svatoušek, ale to nelze prohlásit ani o žádné figuře z Ritchieho filmů a stejně je máme rádi, takže nevím proč bychom zrovna tady měli moralizovat (i když si myslím, že zejména z tohohle důvodu film spousta diváků nezkousne). No a nakonec Honza Budař... kam se hrabe na jeho RocknRollu Gerard Butler :-) ()

dr.fish

První půlhodinku jsem se výborně bavil. Obdivoval jsem se zajímavé "nečeské" kameře, vtipům, Budařově vyprávěcímu talentu a celkovému svérázu jeho podnikatelského génia. Postupně mi však smích zamrzal a do mysli se vkrádala otázka, co nám vlastně ten film jako chce říct? A na odpověď jsem vůbec nepřišel. Přestože to není film vůbec špatný, jeho záchranou je Budař sám, a nic víc asi za ním nestojí. Cením si všech těch hlášek, které ve filmu padly. Daly práci vymyslet a mnohé jsou velmi dobré. Bohužel ve filmu, který je tak trochu zbytečný. Jsem stará škola. Film musí mít nějaký smysl...60% ()

Deverant odpad!

Co značí když se na konci filmu jako čertík z krabičky vynoří Václav Havel? Že ten film je sračka. Alespoň tak učí zkušenost s dvěma snímky, kde se taková nejapnost odehraje. A v případě Czech Made Mana je to případná tečka za naprosto bezzubou prázdnotou, kterou mě vlekl cca osmdesát minut. Inspirace Goodfellas a Ritchiem je až příliš do očí tlukoucí, místy opravdu bolestivě, ale dle očekávání bez A) scorsesovského mazlení se svými zvrácenými postavami (což nakonec taky začalo být s takovým Casinem už otravné, mimochodem) a za B) s Ritchieovskou schopností dobrat se brilantního skloubení vyprávění a Stylu v RocknRolla (a je věčná škoda že Guy bude nejspíš po úspěchu Šerloků už jen sekat unylé blockbustery a na Real RocknRollu nikdy nedojde). Řehořek má jen obšlenutej vizuál, který narozdíl od svých předobrazů používá samoúčelně, resp. schonost nechat ho rezonovat s postavami a vyprávěním je minimální (a ty montáže jsou fakt otřesné) a pitvořícího se Budaře, který musí snad srát každého, kdo je aspoň o žiletku chytřejší než Jakub Vrána, a pak partu českých hereckých (a jiných) "celebrit", co průběžně, a často zcela samoúčelně vskakují do jeho vyprávění obdobným způsobem jako přítomný product placement. Vyprávění, které je samo o sobě dost o ničem, protože Vrána je jako nespolehlivý vypravěč nakonec až příliš spolehlivý, všechno co by mohlo působit víceznačně nám odhaluje on sám a na samotný obraz toho pak moc nezbývá. A pro ty kterým přišlo, že moralizování se odehrává v závěrečném monologu: není tomu tak. To se odehraje v oné titulkové sekvenci, o níž jsem mluvil na začátku komentu. Ale je to stejně vyprázdněné jako celý film. ()

LenkaAK

Budař mě svým hereckým výkonem zklamal. Myslela jsem si původně, že tato role je pro něj jako šitá, ale někde něco nesedlo a švy se nám rozjely... Hodně zajímavý příběh vyzněl poněkud nemastně neslaně. Ale dívat se na to dá, i díky zajímavé kameře. Hudba a zvuk bídný. Co to dává na konci tomu Havlovi? Přetáčela jsem to třikrát a nic. ()

campix

Když tak nad tím přemýšlím, tak by to s tím českým filmem nemuselo být zas až tak špatné, když výtvory jako Saxanu nebo díla pana Trošky vyvážíme například Czech Made Manem nebo novým Okresním přeborem. Řehořek dokázal, že se u nás dokáže natočit technicky i vypravěčsky zajímavý film. Samozřejmě k ní potřebuje zajímavou osobu a také zajímavého herce do hlavní role, to všechno tady klaplo a společně s velmi krátkou stopáží vytváří opravdu příjemnou jednohubku. ()

papaJA21

Co všechno tě může potkat na cestě za úspěchem. Velmi výstižný obraz dozrávání českého občana a českého naturelu na pozadí dějin. Těch nedávných. Je to samozřejmě výrazná karikatura, ale i tak s toho občas docela mrazí. I když je to povětšinou docela sranda, když se to vezme kolem a kolem, je to smutná pravda. Ota Klempíř mě svou roličkou úplně dostal. ()

Riley

Narativní způsob byl občas trochu nudný, leč originální. Myslím ale, že czech man byl vystižen pravdivě a s humorem! :) 60% ()

filmharmony odpad!

snažím se, snažím, ale já prostě ty český slátaniny nemůžu... vždycky si dám závazek, že už nepodlehnu a kašlu na ně... pak ve mě zahlodá červíček naděje a bum... zase hrůza... řehořek a jemu podobní rádoby režiséři s vizí i bez vize... nebudu plýtvat energií... mám dost budařů, trojanů, mádlů, kotků, všech heeeereček typu Brožová a spol. a všech rádoby herců... končím (ano, tak mě to zase sebralo) ()

E=mc2

Prázdne. Vizuálne miestami zaujímavé, miestami gýčovité. Nechutná Hasprová, nechutná barová speváčka pred klavírom. Strih fajn. Ale nemalo to dej. Žiadna výstavba deja, žiadne napätie, žiadna príprava alebo ukážka toho ako sa robia kšefty. Len samé kecanie, kecanie (som snáď v divadle alebo v kine? film rozpráva obrazom) a veľmi otravné, s divným tónom v hlase a samé VOLE..nudilo ma to Tome. Vizuál máš v oku ( to viem už dávno), strih tiež, len to rozprávanie príbehu podľa aristotelovskej schémy a bude to super :) ()

Radiq

Kdyby to byl známější a zajímavější člověk, nebylo by to jako životopisnej film vůbec špatný. Pěkně nasnímaný, barvičky, efektní záběry a tak... no jak z nějakýho profi filmu. Snaží se to být hodně frajerský, vole, ale myslim, že to je spíš jenom takový machrování. Týpek je to teda hustej, to se nedá, heh, ale jako film mi to nic nedalo, ani tu zábavu moc né. Ještě že Budař je tak luxusní herec, kterej mě dycky aspoň trochu dostane... Ale to předbíhám... zase... ()

wendelin9

Myslím, že tento filmu obsahuje mnohem víc užitečných rad do života, než kterýkoli jiný... a navíc se u něj budete bavit ()

Sabrewulf odpad!

Budařův buranskočecháčský komentář je už po deseti minutách na přesdržku (silně mi připomínal jiného pičuse - Macháčka). Na takového kreténa čumět (a poslouchat) dalších 60 minut bych nevydržel, takže pochopitelně vypnuto. ()

Doudis19

Czech made man je dalším potvrzením faktu, že pokud českému filmu chybý zajimávý příběh, či hlubší myšlenka rozhodně nemá na to, tyto nedostatky dohnat vizuální stránkou. Řehořek (zřejmě největší talent tuzemského filmu) se pokusil přesvědčit o opaku, bohužel jen potvrdil toto nepsané pravidlo. ()

wader

Líbila se mi orginalita, která v čr nemá obdoby (stejně tak výprava). Stylově mi to připomíná Amélii z Montmartru. Kromě toho, že mě nikdy nenapadlo v Budařovi hledat takového kolíka, mě film překvapil i svoji "hloubkou". Vlastně na mě působil dost depresivně a smutně - tvůrci dokázali ukázat marnost snažení většiny lidí o maximalizaci zisků a hmotných radovánek, které ke štěstí prostě nevedou - a to je tady skvěle ztvárněno. Ještě mi to hodně připomíná Obsluhoval jsem anglického krále, ale tohle je díky příběhu ze současnosti a žijící předloze, stravitelnější... ()

maxxxim

Zatiaľ asi jediný film, kde by stačilo vypnúť obraz a vypočuť si iba dabing so zvukovými kulisami, takže tých rovných päť za toto takto. ()

viperDavid

Jen kvuli Janu Budarovi hodnotim film vetsim nez odpadl. Bohuzel, pribeh, hudba, kamera ani rezie me nijak nezaujala. Za to jemne koktajici, silenej Budar to vsechno zachranil. 3* ()