Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Eldrick

Prezentace české malosti hrající si na něco víc. Ucházející forma fakt nestačí. Kolosální vypíčená karikatura v čele s rádoby cool kokotem Budařem. Obsah filmu "Vše je tak snadné, až je to k smíchu." bych přepsal na "Všechno v týhle mrdce je tak nafoukaně podaný, až bych se z toho posral!". Ten typ českýho filmu, u kterýho se stydíte, že jste Čech. Vrcholem je vykradení plakátu z Mechanickýho pomeranče. ()

easaque

nelíbil se mi styl filmu, kamera, příběh a ani Budař mi nepřipadal vůbec přesvědčivý - i když vlastně nevím, jak se takoví lidi vůbec chovají. Prostě ode mě má film K.O. ()

Fíla

Netypický český film, ve výborném hereckém výkonu Jana Budaře. Ovšem děj je často rozháraný a přelétavý všude kolem. Nemyslím si, že je to zlé. Ovšem, určitě je to dobrý trend a celkem dobrý nápad. Vsadil jsem na jistotu 60%. ()

BoredSeal

Potenciál námětu je bohužel zmařený scénářem složeným z epizodek, které jsou zakončeny slabou pointou. Všechno to má držet pohromadě díky monologu Budaře, který místy nesrozumitelně drmolí a mluví rádoby frajerskou češtinou, ale tohle nefrčí už tak deset let. Budařovy paruky ve filmu jsou vůbec samostatná tragická kapitola. Režisér se celkem úspěšně snaží, aby film vypadal moderně, ale chtělo by to spíš vylepšit scénář než dávat pořád dokola záběry na šňupání koksu. Jo, občas jsem se uchechtl, ale v podstatě asi nemá cenu film vidět, pokud nejste příznivci FFFilmu a nezajímá vás, jakou trnitou cestou se dostal Kubík na balkón Franty Fuky a k produkci Babovřesek. ()

honajz2

Ono by to bylo spíš za lepší 3*, ale nadhodnotit prostě musím, když jsem po fakt dlouhé době konečně viděl český film, který se odlišuje od ostatních, dobře funguje a dokázal si udržet moji plnou pozornost po celou dobu jeho trvání. A co je na něm úplně nejlepší - dokážu o něm říct, že se mi fakt líbil. Své chyby sice má, některé scény jsou vyloženě zbytečné (nebo zbytečně dlouhé) jen aby to mělo celovečerní stopáž, závěr taky mohl být silnější a potitulkovou scénu měl Řehořek úplně škrtnout, jelikož vyznění filmu obrací naruby (ale popravdě mám pocit, že jim tam Řehořek dal schválně, aby mu to kritici líp vzali a "věděli, že je na jejich straně barikády"), ale kromě toho všeho mi to sedlo hodně. Vizuál to má sice opajcnutý ze zahraničí, ale to mi absolutně nevadí, protože zahraniční kolegy vykrádají i někteří přední čeští režiséři a skoro nikdo je za to netepe. Naopak, jsem hodně rád, že se o tenhle styl v Česku někdo pokusil a hlavně že mu to skvěle fungovalo po celou dobu a že jsem se u toho ani na chvíli necítil trapně (!!). Ten Budař v hlavní roli mě sice krapet vyděsil, ale celkem rychle jsem uznal, že lepšího herce do té role fakt vybrat nemohli. A i když scénář má své chybky, líbil se mi celkem hodně - s vedením děje pracuje slušně a s postavami vlastně taky. A ačkoli se charakter Jakuba Vrány SPOILER nikam nepohne a i po těch letech je z něj chlápek, kterému šlo jen o prachy, využíval všechny příležitosti jak se k nim dostat a bylo mu fuk, jak a který měl vše ostatní u zadku a bral jen co mu padlo, stejně si myslím, že je slušně napsaný, protože on prostě takový byl, neměl důvod se měnit a tenhle způsob života mu plně vyhovuje. Vždycky se nějak protlačil a vzchopil, takže to už bral jako normu. Jistě, dělá to z něj celkem nesympatickou a lehce slizkou postavu, ale vyobrazený je fakt solidně a je takový, protože prostě takový je a to celý film podle mě ukazuje skvěle. KONEC SPOILERU Mohla na to sice být napasovaná nějaká nosná myšlenka, ta tu popravdě chybí, ale na to, čím ten film chce být, funguje na české poměry hodně slušně a rád si ho někdy znova zopakuji. Pro mě velmi milé a opravdu hodně nečekané překvápko, protože jsem čekal jen další mdlou nicotu, kterých se tu točí hromada. Slabé 4* ()

M.i.k.e

New York to je proti Šanghaji Beroun...film,který není bez chyb,ale v kalných vodách českého filmu působí trošku jako živá voda.Pro mě osobně velké překvapení s vynikajícím Janem Budařem v hlavní roli.Zbytek hereckého obsazení je víceméně do počtu a zapamtujete si snad jen mistra Čápa...80% ()

Lischai

Je to příběhová tříšť. Sice film svižně ubíhá, ale nejsme svědky žádného dramatického rozhodnutí -- vidíme jen vyříznuté scény: teď se Vránovi vede dobře, teď špatně, teď je v lochu, teď šnupe kokain. Výsledný dojem je pak něco jako prolétnutí cizími fotkami z dovolené. Je to hezké, ale já sám jsem nic nezažil. ()

Havaj8

Typickej českej styl, alespoň v těch začátcích, jak se dostat k penězům a zas o ně přijít. U toho by nesměl chybět hazard, chlast, drogy, bordel, ale i ta stinná stránka toho podsvětí. Na ty český poměry extrémně motivující a až moc jednoduchý. Ohromnou zásluhu na tom má hlavně Budař a jeho hlasovej projev, i když ta výslovnost někdy taky klopýtala. Navíc ty střihy toho období zezačátku mi taky nesedly. Ale jinak průměr, ve kterým se dokáže kdekdo najít. Jestli to je podle pravdy, to už je otázka... ()

Attta

Budař je skvělý herec a tato role mu opravdu sedla. Film je celkově ve všech směrech lepší než jsem očekával a od ostatních českých filmů je hodně vyvážený, což je pro mě veliké plus - žánrově je určitě jeden z nejlepších. Zdejší hodnocejí je opět potupa, tento film si zaslouží daleko lepší hodnocení. ()

Crawler-D

Jak moc pro mě kamera Antonia Riestry fungovala v Normalu, tak byla úplně mimo zde. A fakt, že i technická stránka měla takové nedostatky, to už je příliš na tak slabý scénář. Vizuálnímu pojetí schází koncept, a tak se snažil být jen cool, ale byl skutečně (narozdíl od Normalu) vyprázdněný, a když je takový i obsah, tak výsledek si dokážete domyslet. ()

snob odpad!

Protestní odpad udělený předloze filmu, která se rozhodla rozjebat pro svůj sebestředný kalkul sdílení na české scéně. Doufejme, že si na tom vylomí kyčle. Debil jeden megalomanská. ()

Gaaron

Zdá se mi, že se na přelomu prvního a druhého desetiletí 21. století v české kinematografii cosi láme a tvůrci (chtělo se mi říct nejmladší generace tvůrců, leč každý z režisérů dále jmenovaných filmů se narodil v jiném desetiletí) odmítají zaběhlé normy, tak jak je zavedli komerční tahouni "nultých" let v čele s Hřebejkem, a vydávají se novou, vlastní cestou. Přichází mi na mysl určité "zhollywoodštění" č. kinematografie, které ale nemá nic společného s formou ani s obsahem, je to spíš takový pocit určitého mohutného nádechu, vzedmutí se. Normal, Protektor a sice o třídu níž jsoucí, ale jaksi s nimi spřízněný Czech Made Man opustily stále dokola stejné vyprávění o problémech životem zkroušených třicátníků (a posléze čtyřicátníků) a přišly s velkými příběhy, které tu citelně chyběly. Je to hodně, na základě tří filmů, odvážné proroctví, za které se předem omlouvám, ale mám pocit, že by se časem mohlo poprvé od 60. let zase mluvit o určité české škole. Co se samotného CMM týče, je třeba ocenit především dvě věci: za a) naprosto famózní herecký výkon Jana Budaře a za b) to jak všechny jednotlivosti, které jsou filmu ve zdejších komentářích vyčítány (a které by si samy o sobě jistě výtky zasloužily - ať už kamerová exhibice, povrchnost děje, vyprávění i vypravěče atd.), perfektně fungují, když jsou pohromadě v jednom celku. (SPOILER) Během filmu jsem ještě doufal, že to vygradují nějakým pořádně silným závěrem. Vyšumění, které zvolili, jsem ale nakonec ocenil mnohem víc, protože do celkového soukolí zapadlo stejně perfektně jako všechny ostatní složky (s výjimkou naprosto přiblblé hlášky o mrtvé duši, která má potenciál rozbít celou pečlivě budovanou stavbu filmu). ()

necisty

To jsem netušil, že i Češi umí točit drsné filmy:). No fakt mě to pobavilo. Podle zdejšího hodnocení to nevypadá na kdejaký úžasný film, ale podle mého účel splnil a v rámci žánru české komedie dávám za 5:)! Ne nijak komplikovaný děj, ale hezky odsýpal. Srandy kopec a spousta krásných nahých žen:). Jen kdyby těch nechuťáren ubrali. Jinak o Brožové si myslím své, ale zde mě docela přesvědčila. Prostě rozhodně ne top, ale spokojenost. ... Stereo:D ... LFŠ ()

Pajky3

No mě to teda moc nechytilo, spíš vůbec. Budař mi vadí roli od role víc, není to tím, že by byl špatnej herec, jen se mi prostě nelíbí ta individua která ztvárňuje. Pár nahejch asiatek to nezachrání a to že je to true story taky ne. Minimálně jedna hvězdička je za plátýnko. ()

Pedrousek

Povedený snímek, který rozhodně vyčnívá mezi ostatní novodobou českou filmovou tvorbou, která se v posledních letech opírá alespoň dle mého názoru především o romantické komedie, a proto pro mě tento film znamená výrazné osvěžení. Pan Budař mi do role hlavního hrdiny sedl naprosto dokonale a moc mě bavil jeho celkově namyšlený a sebevědomý styl komentáře a vůbec všech dialogů. ()

zette

Hodne zabavny a netradicne pojaty cesky film, kteremu poradne koule pridal Jan Budar svym neformalnim hereckym projevem. Pribeh asi uplne zajimavy neni, zpusob, jak je film natocen a originalne pojat si vsak sve fanousky bezpecne najde. Spousta vtipnych hlasek "New York je proti Shanghai Beroun"... Celkem zajimave je i herecke obsazeni, kde prekvapive zaujala svym herectvim Brozova, ktere to mj. v cerne paruce neskutecne seklo! ()

PROCESOR

O.k. Budaře mám rád, ale nerozumím, kam to má snímek posunout, když to bude vyprávět, jak retarda. Asi to budu muset smažit vícekrát..Jasně, je smažka a poslední dějství tak dával najevo, že už si vybral své "stereo"...Ale v jedné věci měl tenkrát 2011 a i nyní snímek pravdu, že na netu se válí neskutečný prachy... A nakonec trochu Zen-buddhismu ..Strom má rád klid, ale vítr fouká dál.. ()

c.tucker

Základem celé zábavy je charisma a stylizovaná mluva Honzy Budaře, na tom stojí a padá veškerá dějová linie celého "příběhu", který tak nějak vyšumí do prázdna. To kecání vypravěče od příběhu k příběhu bez sebevětšího vystoupení z plochosti je zajímavé jen v tom okamžiku, že jste líní přemýšlet a to bude asi má záchrana, že jsem byl. Normálně by to byli takové tři hvězdičky, ale jelikož Řehořek je zručný režisér s vypiplaným vizuálem, tak přidám jednu hvězdu navrch. Jelikož takovej drajv se u českých filmařů jen tak nevidí. ()