Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

heyda

Je to někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček, ale převládá u mě pocit z dobře odvedeného řemesla. Dnešní české filmy mají totiž jeden problém. Buď, že jsou vizuálně skvělé, ale příběh nekonzistentní či nudný. Nebo naopak mají velkou myšlenku, ale neumí jí vůbec prodat. Tenhle film si však dokázal poradit téměř se vším. Vizuálně je to jeden z nejhravějších filmů, co sem od české produkce viděl (slow motion, detaily, kamerové filtry, rychlý střih, jindy zase dlouhé záběry, úžasná hudba). Co se týče příběhu, tak tam to trošku skřípe, přesto rejža ví, co chce odvyprávět a má to i svoji přehlednost. Hvězdičku ubírám za někdy trošku slabší komentář Budaře a za množství celebrit, které se do tohoto filmu nacpalo. Jisté však je, že režiséra jsem dodnes neznal, ale ode dneška budu na jeho další díla ohromně zvědavý. 70% ()

Flakotaso

Popravdě, čekal jsem, že to bude působit jenom jako amatérská napodobenina amerických "podfukových" filmů. Kupodivu nic takového se nestalo, film vypadá překvapivě vyspěle a co je v českých luzích a hájích ještě zajímavější - téměř neztrácí tempo. O to se svými hláškami stará také hlavní hvězda filmu, Budař, který podal opravdu výborný výkon. Nedostatky se týkají hlavně zkratkovitosti scénáře a přílišného zjednodušení prakticky čehokoliv. Navíc bych úplně vyškrtl zbytečné camea, je jich tam snad deset (Krejčí, Matonoha, Duchoslav atd. atd. atd.), nemám to rád, z mého pohledu camea jenom ubírají na serióznosti jakéhokoliv filmu. Jinak Řehořka chválím, na české poměry stvořil velice slušný a neobvyklý film. ()

sharky

50% Poslední dobou vznikaj skvělý český filmy, tenhle k nim ale nepatří. Je úplně o ničem, žádná myšlenka, žádný děj a strašlivě odporně nepříjemný mluvený projev hlavního hrdiny, který má být asi snahou o kopírování mluvy původního hlavního hrdiny, který film inspiroval, ale je to tak hrozně nepříjemný, že jsem si do konce filmu nezvyknul a přišlo mi to ve výsledku spíš trapné. Skvělá vizuální stránka sama o sobě dobrý film neudělá. škoda. ()

hrona

Po velmi dlouhé době, český film hýřící kultivovaným vtipem, netradičním projevem a živým příběhem. ()

SOLOM.

Jan Budař je v tomto filmu vážně KING. Občas možná na hranici nevkusu a trapnosti, ale jinak je tento kousek plný hlášek, neuvěřitelných haluzí a sem tam i pořádné akce – vše se samozřejmě musí brát se značným odstupem a hlavně nadhledem. Pokud se ale člověk chce pobavit a je mu jedno, že bude čumět na „kokotinu“, je tohle správná volba k odpočinku během hnusného a deštivého dne. ()

claudel

Zvláštní film s naprosto rušivým vyprávěním Jana Budaře dementní formou, těžko se mi to i hodnotí, oceňuji výskyt mnoha svérazných postaviček, cestování a všelijaké životní zákruty, ale celý film je zkrátka natočen nějak divně. Nejlepší výkon podává Milan Šteindler. ()

Beastmaster4

Film, který svou podobou a pojetím nemá obdoby. Stejně jako je CZECH MADE MAN kvalitní je plný nepěkných vrásek. Děj, který nemá cenu díky "obsahu" řešit je určitě zajímavý. Co jsem obdivoval nejvíc, byla práce kamery a střihu, tady nemám co vytknout a mohu s klidem říct, že v téhle oblasti se film řadí mezi špičku nejen mezi českými filmy. Hudba a výběr písní, je taky na jedničku. A k tomu nejhlavnějšímu a to role a projev Jana Budaře. J. Budař ukazuje v nejednom filmu, že je dobrý herec, s dobrou intonací a barvou hlasu. Jeho fyzický projev už tak dobrý v mých očích není. Určité známky křečovitého přehrávání mi vadí a bohužel tady jich je víc než dost. Hlavně ke konci filmu, tam už snaha rozklepat se co nejvíc vypadá, jak pokus o hraní vašeho kamaráda u stolu v hospodě. Nevím, jak to říct jinak, ale režisér měl určitě trošku Jana Budaře usměrnit k dobru věci. Jinak jde určitě o to lepší, co může český film nabídnout a ukázat. Příběh o síle peněz a osamění z úspěchu, touhou po moci a zjištění, že ne všechno se dá koupit...nebo ano!? ()

MáŠa

Líbilo se mi. Asi to nebudu potřebovat ve své filmotéce, ale na jedno shlédnutí bezva. Budař občas celkem dobře hlásí. ()

snaked

šponovat uši jsem fakt jako nemusela, že jo, woe... Czech Made Mana jsem celkem bez problémů přijala v jeho stylizaci a efektnosti, stejně pohodově jsem o něm nevěděla po skončení titulků. Kamera, střih, exhibice Budaře, hospoda "U Norberta" s Norbertem Lichým, stejně jako Šteindler, Čtvrtníček ad., to všechno více nebo méně potěší, ale scénář opravdu nepotěší /psát texty pro JAR a scénář k celovečeráku je fakt trochu jiný level/. Jakou reakci čekal po skončení filmu Oto Klempíř? Smích nebo potlesk? Každopádně jeho výkřik "Hovno" (nebo cosi podobného) k filmu sedl parádně... ()

Morholt

V našich podmínkách jeden z nejoriginálnějších počinů. Nejen formou, ale i tím, že detailně sleduje vzestupy a pády ještě žijícího člověka a celkem trefně popisuje divočinu, která tu vládla jak na konci komunistického režimu, tak především tu v 90. letech minulého století. To něco navíc přidává výborný Jan Budař, který vtipně a trefně glosuje vzestupy a pády své postavy a výteční jsou i ostatní herci jako třeba Bejlac a překvapivě i Kateřina Brožová. Výstižnou tečkou pak bylo konstatování, že prachy nejsou všechno, ačkoliv si to většina z nás občas myslí. Včetně mě. 90% ()

Bowser

Začátek je tak pěkně svižný, jen občasné přeskakování z dob mi vadilo. Nepochopím, proč Budaře NENOMINOVALI na českého lva?! ()

Gary

Budař docela táhne, střih i kamera fungují, jak měl režisér nejspíš namyšleno, ale samotný děj a videoklipové (místy dokonce až reklamní) vyprávění je absolutně nevyvážené/nedotažené. 90 minut Vránova života z vás brzy vyšumí a všechno to ještě dokáže bez jakýchkoli emocí. Veliké plus za (poprvé) vynikajícího Milana Šteindlera! ()

6thSun

Prokreslení charakteru skřípe, jak může např. takovej (ve filmu ztvárněný jako víceméně) buran ovládat němčinu a angličtinu, jaktože je z něj najednou prvotřídní ajťák? Holé konstatování "V lochu jsem byl samouk" k tomu určitě nestačí. Motivaci k hloubce vztahu Budař-Brožová jsem nepochopil vůbec, vykrádačky Guye Ritchieho jsou taky úsměvný, jinak ovšem solidní zábava od začátku do konce! 75% ()

Terva

CITÁT - S poctivostí leda pojdeš.......... V 56 minutě je pěkný kamerový záběr. Až se vám zatočí hlava. Fakt ti vole nevím, co si o tomhle filmu myslet. Příběh dobrý, to jako nic, ale to zpracování vole, no to je fakt síla. Někdy mě to dohánělo až do šílenství. Chvilkama jsem ty vole byl i nervózní. CITÁT - Tak se napijem na největší bordel na světě............ No a pak vole, dvě lesby, dítě a já a bude klid. No tedy možná. Ty vole. Ukrajina se prostě hlásí o svá práva. Forma vyprávění tohoto příběhu je špatně stravitelná ale obsah je fakt slušněj. CITÁT - Hlava mi to nebere..........to je v prdeli.......vole.......... Příběh o lásce, penězích a lidské povaze a odolnosti. Prachy však vole skórujou, ne. Tak to je celý, vole. CITÁT - To je talent, nebo spíš taková vychcanost.......... 50% Na konci přijde i pan Havel, ale vole, kde se tu vzal?..........ale to zas předbíhám. ()