Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

IZFNP

Dlhšie než pár dní si film divák nezapamätá, oveľa dlhšie si však zapamätá ten príjemný pocit zo sledovania tohto milého snímku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

cobislav

Celý problém v romantickkých filmech jako je tento tkví v tom, že prostě nevyhnutelně musí skončit dobře. Asi kvůli nějakému nevyřešenému problému z dětství mám s tím pořád nějaký problém. Posledních 40 minut filmu prostě sklouze k tomu, k čemu nevyhnutelně musí. Jinak je to opravdu zajímavý film, dobré výkony herců, vtipné, tak jak to u romantické komedie musí být, aby to nebyla nuda. ()

frelsi

Skvělá romantická komedie s Danielem Radcliffem plná trefných komentářů. Končně jsem přestala Radcliffa spojovat s Harrym Potterem. ()

silvusaak

Pekna oddychovka, ale otevrenej konec by se mne libil asi vic. Radcliffe jako Radcliffe a ne Harry Potter se mne libi cim dal vic. ()

r007

Docela jsem se těšila na Radcliffa v jiné roli, ale myslím , že Harry mu seděl líp. Když nad tím tak přemýšlím, tak se asi potkali dva pěkní troubové. Protože když věděli (sakra) že se milují, tak proč ani jeden z nich to neřešil hned ? No jo, asi jsem moc kritická, ale tá to vidím takto : Dost filmů má děravé scénáře ,ale pokud je výjimečné zpracování, pak nad tím nepřemýšlíte. A to, že jsem nad tím přemýšlela, svědčí o tom, že mě to nezaujalo natolik, aby mi to bylo jedno. ()

wick

Komedie, která není nic víc než průměr...nebudu používat svá slova, ale nejvýstižnější je zhodnocení jednoho kritika na rottentomatoes: film, který nemá žádnou originální myšlenku a který jste viděli milionkrát předtím a milionkrát ještě uvidíte. Daniel R. je ok. ()

BlackMesa

Považuji se za značného cynika a nemám ráda prvoplánovitě sladké romantické komedie. Proto se mi What if líbilo na 5*. Daniel Radcliffe už dávno není jen Harry Potter. Zoe Kazan jsem viděla hrát poprvné, ale musím říct, že je neuvěřitelně sympatická a přirozeně krásná. ()

Honzad007

Daniel Radcliffe sice už neovládá obranu proti černé magii, ale "jeho" filmy jsou stále kouzelné. What if je totiž přesně z těch snímků, u nichž ničemu vůbec nevadí jejich předvídatelnost. Půvabnost Zoe Kazan roste úměrně s délkou příběhu, Daniel je pořád tak přirozeně toporný, že to přesně sedí k zdánlivě průměrnému Wallacovi a dialogy i scény jsou tak inteligentně napsané, že se divák nenudí a celou dobu má chuť se lehce usmívat. ()

wwii9

Prvá polovica filmu je fajn - zaujímavý dej, vtipné scény; no tá druhá je presný opak - nudný, predvídateľný "romantický" gýč. ()

Fuksinka

Chtěla jsem si tenhle film pustit se svým nejlepším kamarádem. Ještě že jsem to neudělala. Jinak super žánrovka, s fajn dialogy, která se vyhýbá těm největším klišé. ()

66pepo66

Už je to nejaká doba, čo sága Harry Potter skončila a Dann Radcliffe sa tak pochopiteľne snaží/il o to aby nám dokázal, že je to herec, ktorý vie zahrať aj niečo/koho iné/ho než len dospievajúceho čarodejníka. Musím povedať, že z toho škatulkovania ohľadom Harryho Pottera sa určite dostal/áva. Seriál Young Doctor's Notebook, Žena v čiernom, Horns, či práve What If, to len dokazujú. Naozaj príjemný film s dobrou atmosférou, dobrým hereckým obsadením, hereckými výkonmi a réžiou. Myslím, že to bolo síce odhadnuté dokonale, no možno pár minút navyše by mi nevadilo. :) Som zvedavý s čím ďalším Dann najbližšie príde. (Now you see me 2 už mám poznačené ;) ) 5* ()

terordemon

Daniel Radcliffe stále viac dokázuje, že už nie je len Harry Potter. Príjemná zahraná romantika bez pátosu a gýču, ktorá vylieči vaše boľavé srdiečka. S uveriteľnými reálnymi postavami a skvelými dialógmi nabitými vtipnými hláškami. Takto to má vyzerať a nie ako tie mainstreamové sračky s vyšamponíkovanými metrosexuálmi a vyumelkovanými štetkami. 78% ()