Jednou ranou

Padnúť v živote až na samé dno rozhodne nie je nič, čo by človeku niekto závidel. Nik to nevie lepšie ako John Moon (Sam Rockwell), strhane a nezdravo pôsobiaci štyridsiatnik, ktorý stratil všetko, na čom mu kedy záležalo – strechu nad hlavou, prácu, rodinu... Odkedy ho manželka Jess (Kelly Reilly) opustila aj s malým synčekom, keď pre dlhy nebohého otca prišiel o rodinnú farmu, žije sám ako prst v lese v totálnej chudobe a prežíva, alebo skôr živorí, len vďaka pytliactvu v neďalekej prírodnej rezervácii. Jeho jediným spoločníkom je stafordšírsky bulteriér Mutt (pes Duffy). No Johnova predstava, že jeho nezávideniahodný život už ani nemôže byť horší, sa rýchlo ukáže byť neopodstatnená a až trestuhodne naivná. Jedného dňa totiž pri prenasledovaní mladého jeleňa vystrelí tak nešťastne, že omylom zabije neznámu mladú ženu (Christie Burke)... Zdrvený a na smrť vystrašený sa rozhodne jej telo ukryť. Pri prehľadávaní nepojazdného otlčeného prívesu bez okien, v ktorom mŕtva zjavne žila, nájde čudnú škatuľu – a v nej rovných stotisíc dolárov. Priveľké pokušenie pre muža, ktorý sa tak zúfalo potrebuje odraziť od dna. Nanešťastie... Krátko nato, ako si ich privlastní, sa totiž jeho už i tak dosť ťažký život zmení na desivú nočnú moru! (TV Markíza)

Rodriguez

Do polovinu snímku je to celkem úžasná zábava, poté přijde zlom a film se začne nesnesitelně táhnou a nudit. Chybí mu razantní tempo a patřičná dramatičnost! 20% ()

chelseaman22

Tak si představte, že se trmácíte lesem kdes ve Wyomingu a vaším jediným cílem je trefit tu prokletou srnu, aby jste měli pokoj od manželky, jež vás tituluje flákačem. A když už zbystříte nějaký ten pohyb v křoví, tak bez rozmyslu vypálíte pár broků, načež neuslyšíte tupý dopad srny hlavou o pařez, ale chrčivý zvuk ženy, jíž se z krku valí zoxidovaná krev. Tak jí hodíte v lomu do kontejneru, seberete prachy a jdete si vypucírovat tu svou dvouhlavňovku. Dva dny poté se vrátíte z Wall-Martu a ve vašem bejváku na vaší posteli leží ta srna zabalená v celofánu. Tak jí šoupnete do mrazáku a začínáte hrát svou Hru o trůny. Veškeré dialogy jsou naprosto k ničemu, hororový hudební doprovod číhá za každým stromem a závěrečná scéna ve vás vyvolá tak silný zážitek, jež věru mockráte za život neokusíte 83% ()

Johnny.ARN

Ťažkopádny thriller, kde sa prakticky nič nedeje ale je to všetko podané tak, ako keby, ja neviem, išli na Oscara dva roky po sebe. Rozťahané, ušpinené, bez napätia, s dobrým úvodom a dobrým záverom. Inak zhola nič. 2 z 5 ()

Mishqo

Výborná atmosféra aj hudba, špinavé a chladné prostredie kdesi v zapadákove, herecky tiež skvelé, len ten príbeh trochu poslabší a záver už vôbec nie podľa môjho gusta. Ale aj tak celkom solídny film. ()

VanTom

Zarostlý "vidlák" uprostřed rozvodu Sam Rockwell se vypořádává s tím, že při pytlačení nechtěně a naprostou náhodou zastřelil neznámou dívku (a našel u ní kufřík plný peněz); někdo ho však záhy začíná vydírat, že by na jeho tajemství přišel? Rozplétání rozehrála vcelku racionálně jednající hlavní postava slušně, jen v závěrečné třetině poněkud ztratilo tah na branku. ()

JohnSmith

Název výstižně popisuje celý film. Jdu si takhle načerno zalovit do lesa a místo jelena trefím brokovnicí cizí holku, která má u sebe velkej balík peněz. K tomu chci zpátky svou manželku s dítětem, která mě nechce, protože vypadám jako vágus. Další snímek z americkýho buranova, kde čím víc máš kérek, tím jsi větší drsňák. ()

zolo23

Prvá polovica filmu je úžasná, dokonalý komorný thriller ktorému nič nechýba. Od druhej polovice, kde sa pomerne rýchlo dozvedáme pointu "kto" má niečo spoločné s peniazmi, film kráča do bežných priemerných koľají. Hustú atmosféru dopľňa miestami mrazivá hudba, ktorú mňam mňam môžem. Rockwell opäť bezchybný, ale mňa zaujal viac William H.Macy, ktorý pomaly ,ale iste mieri do dôchodku. Čo už, všetci stárneme. ()

sona123

Už ráno jsem nevěděla, o čem film byl. Sam byl báječný, závěr by byl také skvělý, kdyby byl originální. A to všechno mezi tím docela nudné. ()

Wancohoff

POZOR SPOILER: vyborny film s dobrou atmosferou,skvelou hudbou, no ten zaver to zabil, a tak neviem ci si to zasluzi 4 hviezdy.aby clovek zomrel na odrezany prst?! skor to berem tak, ze si tam pospal oddychol, a vratil sa do zivota :) 70% ()

Illy

Určitě ne pro každého. Dlouhé, špinavé, blátivé. Výborný Rockwell. Viděno při překonávání chřipky. Výsledek? Bylo mi ještě hůř. Zase jeden krásný snímek který glorifikuje Americký Venkov (schválně velká písmena). Zlatá Jedlová na Vysočině. ()

warrenur

Velmi dobra spinava drama, z ktorej citite doslova zavany samoty a beznadeje. To, spolu s vybornym Rockwellom a gradujucim zaverom, co vyusti az do drsnej katarzie, sa ma ako divaka dotklo. Do polovice filmu je to takmer komorny, pomaly plynuci film v zapadakove, ale atmosfera sa zhutnuje i vdaka citlivo zvolenemu hudobnemu doprovodu. Suhlasim s mojimi "predrecnikmi", ze dej plynie pozvolne, o to silnejsie vsak vnimat atmosferu. Odporucam pustit si film v ukludnenej nalade, vecer, ked vas uz nic nenahana a mozete si ho plne uzit a ocenit. Nie kazdemu isto sadne, ak vsak ano, urcite to oceni. Za mna, prijemne nadpriemerne prekvapenie. ()

zahadum

Atmosferická dráma na plné gule ! tiché tmavé lesy....hmla...dážď do toho beznádej a trpký osud Johna Moona ktorému jeden jediný výstrel v podstate naslepo dramaticky zmení život. Nechápem to nízke hodnotenie ?! Vždy skvelý Rockwell....neuveriteľne živo a odporne hrajúci Macy .... priam dokonalá kamera...neisté a nebezpečné priateľské vzťahy...hudba ktorá zalieza pod kožu vytvára ešte viac depresívnu náladu....film je to úžasný a prekvapil ma ..nečakal som dokonalý zážitok...kazí to len skutočne trošku prepálená stopáž filmu a miestami film ide až príliš svojou cestou kde trošku zabudne na diváka....hmm v podstate to ani moc ako negatívum nevnímam. doporučujem milovníkom Hitchcockovej starej školy. Ak tu niekto videl nudu mal by sa zamyslieť nad tým čo vlastne čaká od filmového umenia. ()

jura-roy

Slušně natočení burani v zapadákově, který si neumíme představit, protože ani nejzapadákovatější zapadákov v evropě nevypadá tak jako vykreslují americký filmy ty jejich díry, kde kámen klátí cihlu. To jejich vidláctví je asi o level vejš než českej Franta z Horní Dolní, kterej chlastá lahváče značky lahváč od rána do večera a sem tam jezdí na poli s traktorem, tedy alespoń takový pocit mám, když se koukám na tyhle druhy usa filmů. Sam Rockwell tu zahrál prim a o to víc se do mé kůže zakousla atmosféra, že jsem v podělaný díře na kraji světa, kde je každýmu všechno u prdele a kde když blbě zabloudím v lese nebo se omylem někomu přifařím do cesty, tak jsem tuhej a neštěkne po mě ani prašivej pes. ()

Olík

Nekonečně se táhnoucí ponurá šeď s na jednu nohu kulhajícími postupy, Örvarssonovou hudbou podpořenou atmosférou a Samem Rockwellem jako mulou, která to vše dostala naloženo na svá záda......a holka na rozdíl od scénáře táhne. ()

PEZ

Samota. Vancouver. Sam Rockwell (hrajuci postavu s vtipnym menom John Moon). A jedna rana. Vlastne nebola len jedna. Zato Sam bol sam. Vo Vancouveri. Plnom atmosferickej samoty. /// Na jedno pozretie fajn, bohuzial nie je vela dovodov vidiet viac krat. Za tie dve hodky sa toho vela nestane, zachranuje to atmosfera a Rockwell. Avsak taku dobru redneckcinu som uz dlho nepocul - odporucam ludom, ktori si myslia, ze vedia dobre anglicky. Tomuto miestami nemohol bez titulkov rozumiet snad ani rodeny amik. ;) ()

darkreider

Veľmi roztrasené tri. Moc ma to nebavilo a to mám Sama moc rád. Problém týchto krimi drám je, že často majú problém udržať záujem diváka pri tom ako sú rozťahané. ()

Charlie84

Nevadí mi pomalé vyprávění a pro tyhle americké lokace a typy mám vyloženě slabost. Lesy, drogy, chlast, žádná práce a spousta problémů. Zvlášť když místo srnky střelíte...moc mě nadchl rozjezd, ale pak se to začalo potácet od nikud nikam, až se to dopotácelo...do dost divných míst. Závěrečná osudová scéna, opět se srnkou (většina osudových scén v tomhle fláku obsahuje srnky, divnější už byla jen ta zpomalovačka s dramaticky cválajícím koněm...), ve mně vyvolala takový pocit marnosti, že je to za dva. Plus takové ty chvíle "Ale nemáš v tom autě pušku, že ne?" "Ale nemám..." "Tak si do toho auta běž..."prááásk, padouch vyřešen:) Jako chápu, že inteligence v určitých zeměpisných šířkách asi zamrzá, ale tohle... Nicméně atmošku to má solidní pořád, jen někdy to ty veselé smyčce v pozadí přepálí natolik, že nevíte, jak hlasitě se smát. Já se smál dost hlasitě. Pak už tam zbývá jen ten Rockwell a to bohužel při 116 minutách fakt nestačí. ()