Dům na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

• MontyBrogan

Spoiler! Či je to skôr horor, thriller, alebo iný žáner, ktorý sa ťažko vyslovuje ráčkujúcim, to som moc neriešil. Pretože záverečná scéna ukazuje, ako si dobodaná Elisabeth Shue pohodlne nastupuje do auta so svojou dcérou a ako sa Max Thieriot, ktorý schytal tri guľky, s úsmevom hrá na Normana Batesa. Takže na konci musí byť každému jasné, že to bolo vlastne sci-fi.(12.5.2016)

• Anderton

Otázka neznie, či má nejaký film myšlienku alebo nie, ale ako je ten film v rámci žánru natočený a ako je daná myšlienka potom podaná. Dom má myšlienku zaujímavú, ale otrepanú, ako môže pôsobiť násilie na človeka/dieťa, ak sa s ničím iným nestretáva alebo tak nejak podobne a niečo má do seba aj ohľadom chovania mužov k ženám. Film v prvej polovici pôsobí tajomne, nevieme, kam sa bude uberať. Lenže stane sa niečo skutočne predvídateľné a to fakt, že sa z neho stane tuctová hororová blbosť. Hlavný záporák je prezradený a nasleduje iba tuctová naháňačka s nožom v ruke a niektoré klišé, ktoré už nefungujú nielenže v hororoch, ale boli by trápne už aj v paródii. Film je natočený slušne, ale priveľmi cieli na teen publikum a to bohužiaľ aj v prípade onoho záporáka, ktorý to s charizmou rozhodne nepreháňal.(9.7.2015)

• bestlama

Na začátek chci upozornit, že je to peachovina oddělující se od čistého televizního filmu jen asi pouhými 10 dolary a 2kg čistého vanilkového cukru. Dál čtěte pro vlastní potěšení. Samozřejmě tomu dám jednu hvězdičku z enthusiasmu, protože nevěřím tomu, co bych měl jediného dobrého vidět (řekl můj slepý kamarád). Baterka "mejd in čajna" opět vypadne, když ji nejvíc ta pubertální kunda potřebuje. Vrah vesele skotačí i když dostane pár přímých zásahů z pistole. Balistikové se opět umlácí smíchy při sledování a vrah? No, vrah .. dejme tomu. Spíš pubertální kokot, kterému v dětství asi někdo urval všechny kolečka od angličáku. Tak je rozzuřený víc, než Norris po dojebáni zád na Total Gymu. Kde nic, tu nic. Za málo peněz, minimum felace. Vidím, že režisér hrál v Klub Sráčů, tak je jasné z jakých Ibiz žump voda táhne. Kdyby aspoň ukázala bobra, mohl jsem přihodit hvězdičku navíc. Takhle se spokojím s další dementní slátaninou za měsíční výdaje sociálních dávek, devíti členné romské rodiny.(12.12.2012)

• honajz

Klady filmu jsou slušná atmosféra, kamera a nijak přehnané nebo dementní herectví. Minusem je samotný příběh, který sice obsahuje řekněme nečekaný zvrat (komu přišlo, že se ve filmu vlastně nic moc neděje, a začal přemýšlet, tomu zvrat asi moc nečekaný nepřišel - navíc je ten zvrat ukradený z Color of Night), ale při hlubším pohledu vyjde najevo, jak je vlastně nelogický. SPOILERy! Přece když máte dvě děti a musíte je mít přihlášené na úřadech, a jedno zemře, pořád vám jedno dítě někde chybí, a ne že budete dělat, že pořád máte dvě. Rodiče jsou prezentováni jako narkomani a násilníci, a z jejich dědictví si mladej žije docela vesele ve velkém baráku a nemusí makat? (A kdo mu v baráku tak pěkně uklízí, že tam nemá prach?) Chvílemi to připomíná obyčejné studentské drama než thriller, a závěrečná dvacetiminutovka je sice svým způsobem napínavá, ale opět nelogická (po třech průstřelech prostě nemáte šanci přežít, po bodnutí do břicha neběháte za dva týdny jak králík).(21.3.2013)

• tron

Najväčšími ťahákmi tohto trileru sú Jennifer Lawrence (a to ju moc nemám v láske) a scenár naprataný nečakanými twistami. Mohlo by sa zdať, že trailery všetko vyzradili, ale pravdou je, že v skutočnosti dosť twistov zostalo úspešne utajených. Najviac mi na snímke prekážala jej strašná zastaranosť (námet napísal režisér T3, ehm). Keby som v titulkoch uvidel rok výroby 1986, ani by som sa nečudoval. Staromódnosť značne bije do očí (vyzdvihnúť musím predovšetkým „nečakané“ oživenie zastreleného zlosyna alebo len jeho omráčenie a ponechanie mu dýky v ruke).(7.2.2017)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se po útěku ze sklepa Elissa (Jennifer Lawrence) podívá na dveře, které zatížila pračkou, je téměř na pravé polovině a Ryan (Max Thieriot) ji pomalu posouvá vpravo. Avšak při druhém ohlédnutí je pračka na opačné straně. (Ewe561)

• - Původně měl film vyjít už v roce 2003 pod režií Jonathana Mostowa a s Richardem Kellym jako scenáristou. (Fevas)

• - Keď Elissa (Jennifer Lawrence) prepne TV, predtým ako ju navštívi kamarátka, beží film Smrtonosná zbraň 4 (1988). (sWONDER)