Dům na konci ulice

Dom na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

Tolik omývaná snaha vytvořit tu správnou atmosféru a napětí. Stejná práce z kamerou. A samozřejmě se tu nachází i policajt idiot. Tady u toho se člověk nemůže bát. Není tu ani příležitost se leknout. A já ani jiného nečekal. Film s oblíbenkyní, ještě k tomu v džínách a bílém tílku. Splněno. Větší tempo a zkusit vyprávět příběh trochu jinak, mohlo by to být dobré, jelikož jsem byl na konci mile překvapen. 50 %(30.12.2012)

,,MYSLÍM, ŽE SE TU BUDEME MÍT DOBŘE.....“ /// (stará Jechová by flákla něco ve stylu: ,,to se mi to tady bude hezky věšet“…) … Jelikož dvojitá vražda (tzv. double mord) snižuje cenu nemovitostí, můžou si dovolit bydlení s výhledem na domek se špatnou pověstí i mamča s dcerkou. Ale jak praví místní legenda VŠECHNO MÁ SVÝ TAJEMSTVÍ... Teenegerskej, vobčas ,,trapňoučkej“ vývoj, kterej naštěstí voživujou nečekaný překvápka a příběh tak aspoň na chvíli opouští starý známý a vyjetý rejhy. Všichni se tady chovaj tak i tak (chvíli jako Bond, chvíli jako Kráva…), ale svůj účel to plní, a hlavně – ani moc to nesere! Ale mám li bejt upřímnej, místo návštěvy baráku na konci ulice, radši doporučuju ten barák nalevo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ségra mi jebla z houpačky. 2.) Na horor seru, zajímaj mě zvraty! 3.) Už mě to naše město tak nějak sere. 4.) Thx za titule ,,Sagittario“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(12.1.2013)

• cariada

Překvapuje mě jak tohle má velký hodnocení. Přitom ten film je o ničem. Máma s dcerou (mimochodem, nijak zvlášt sympatická a hezká) se přestěhujou kam si, k domu kde se před lety stala vražda. V tom domě žije přeživší syn, který se z dívkou z kamarádí jak jinak taky že. Máma jim to zakazuje, stejně tak ho nemají rádi ve městě. Jenže světe div se máma i ostatní mají pravdu je to magor. To měla jako být náká zápletka, když ten koho ostatní nemají rádi, je skutečně takový jak si myslí. Tím pádem se není na co těšit, děj je daný a taky se přesně tak odehraje. Sám se i divím proč jsem tomu nedal odpad.(20.4.2013)

• Riddick77

Ani moje milovaná Jennifer Lawrence nezachrání absolutně vykleštěný, slaboduchý a předvídatelný scénář. Prostě a jednoduše nepovedené po všech stránkách, klišé střídá klíšé a nad jednáním hlavních postav zůstává rozum stát. Nebál bych se to nazvat ztrátou času, jelikož podobných snímků vzniklo již habaděj. 4/10!(12.12.2012)

Jennifer Lawrence, zpocená anebo zmoklá, pořád zůstává sexy. Na konci ulice stojí zdánlivě opuštěný dům, jehož zdi byly svědky velké rodinné tragédie. Před čtyřmi lety zde pomatená dcera zavraždila své rodiče a poté zmizela v přilehlých lesích. Od té doby už ji nikdo neviděl. Do sousedství prokletého domu se se svojí matkou nastěhuje sličná Elissa (Jennifer Lawrence), která se zamiluje do podivínského mladíka Ryana (Max Thieriot), který tehdy děsivé události nebyl přítomen a nyní v domě přebývá i s jeho dávným tajemstvím. Film láká na čerstvou držitelku Oscara Jennifer Lawrence, ale má i jiné přednosti. Především velmi klame tělem, a i když zdánlivě vyloží své karty na stůl, tak si divák nemůže být jist, jak se to celé bude ubírat. Nedá velkou práci odhadnout závěrečnou pointu hned po několika minutách filmu, ale neměl jsem pocit, že by na tom film až tak moc stavěl. Postupem času se sice ještě přidala do děje přílišná překombinovanost, která ubírala filmu na přehlednosti, ale stačil jsem se včas zorientovat. Nějaké vedlejší a nepodstatné motivy se do thrilleru kapánek nehodily. Namátkou bych zmínil pěvecký talent hlavní hrdinky nebo rozvíjení milostného vztahu, které mírně brzdilo děj. Jinak ale velká spokojenost. Jennifer se od půlky promenádovala jenom v tílku, což jenom podtrhlo její ženskost, vedlejší postavy mě bavily, nejvíc asi zajímavý Gil Bellows jako policista a finále bylo nervydrásající. Jen to zpacifikování psychicky narušeného mladíka působilo divně. Když to shrnu, tak jsem v poslední době nenarazil na žádný thriller s tak pěknou a působivou hororovou atmosférou a s množstvím originálně pojatých scén, o jehož dobrých kvalitách svědčí i fakt, že ačkoliv jsem se na něj díval pozdě v noci, tak jsem u něj neusnul, ani jsem ho nevypnul s tím, že se na něj podívám jindy. Klady: Jennifer Lawrence + vedlejší postavy nepostrádají zajímavost + působivá hororová atmosféra + řada originálních scén + velmi dobrá gradace děje + nervydrásající finále. Zápory: překombinovanost, jejíž vlivem film občas ztrácí na přehlednosti - průhledná pointa -některé vedlejší motivy do thrilleru nezapadly - chabé zpacifikování mladého psychopata v závěru. Mé hodnocení: 100%(27.3.2013)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se po útěku ze sklepa Elissa (Jennifer Lawrence) podívá na dveře, které zatížila pračkou, je téměř na pravé polovině a Ryan (Max Thieriot) ji pomalu posouvá vpravo. Avšak při druhém ohlédnutí je pračka na opačné straně. (Ewe561)

• - Keď Elissa (Jennifer Lawrence) prepne TV, predtým ako ju navštívi kamarátka, beží film Smrtonosná zbraň 4 (1988). (sWONDER)

• - Původně měl film vyjít už v roce 2003 pod režií Jonathana Mostowa a s Richardem Kellym jako scenáristou. (Fevas)