Dům na konci ulice

Dom na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

Vypadá to hezky, herci patři k tomu lepšímu z filmu, ale zbytek je příliš ohraný, ničím nepřekvapí a gradování napětí je tak akorát na hraně. Film se rozjíždí příliš pomalu a něco pořádného se rozjíždí posledních čtyřicet minut. Naštěstí se nedějí hloupé dialogy, příliš přehnaných lapsů ve scénáři a nestalo se, že bych se vyloženě při tomto filmu trápil. Prostě průměrný thriller, který se snaží vyrovnat kouskům jako Disturbia a podobně.......5/10(6.4.2017)

• Radko

Ak Ti pripadá nový sused ako osamelý čudák a navyše sa s ním spája temná minulosť rodiny (jeho sestra zavraždila oboch rodičov), nevadí. Tento film radí, že potom je je potrebné sa s ním bližšie zoznámiť a začať chodiť. Pri prvej príležitosti preňúrať dom, v ktorom žije osamelo. Inak by nebol thriller. Stokrát prevarený z nemenných thrillerových klišé. A "originálna pointa"? Norman Bates sa z nej musí v moteli obracať. Pár pozitív: civilná zápletka, uveriteľné herecké výkony. Napriek popisu žánru filmu v profile na čsfd, som priamo v deji žiaden horor ani mysteriózno nenašiel.(1.6.2020)

Určitě je osvěžující vidět dospívající hrdinku v zaoceánském thrilleru/hororu, která není rozmazleným spratkem a ještě ji hraje čerstvě oscarová Jennifer Lawrence. Tím ale pochvalná slova končí. Tvůrci kanadskoamerického thrilleru totiž půl druhé hodiny vaří z vody a snaží se divákovi vnutit, že jednoduchá zápletka má něco do sebe. I když… To bylo tak. Sedmnáctiletá Elissa se se svou matkou-lékařkou stěhují do domu na okraji města. Byla to rozumná koupě, protože hned naproti stojí dům s tragickou minulostí, což tak nějak snižuje cenu okolních nemovitostí. Před čtyřmi lety tam totiž dcerka zabila svoje rodiče. Místní sice tvrdí, že dívka se krátce po tragédii utopila, tradují se ale různé báchorky o tom, jak pobíhá po lesích – však to znáte. Své o tom ví i osamělý Ryan, bratr mladé vražedkyně, který byl toho času u nemocné tety (!). Divák se samozřejmě záhy začne dozvídat, že leccos je jinak, ne však všechny indicie ho uspokojí. Před finále, ve kterém se vše vysvětlí (a přiznejme si, že ne úplně hloupě, i když pár nezodpovězených otázek po projekci přeci jen zůstane), musí diváctvo vydržet zbytečně natahovaný děj. Odměnou je ale zmiňovaný finiš, který nabídne už dřív odhadnutelnou pointu. Přesto „kdo, proč nebo jak“ divák předem jen tak nerozkryje. House at the End of the Street je navíc řemeslně slušně natočený, zbytečné vizuální kudrlinky poměrně rychle zmizí a zbyde tak moderní záležitost, která se srdnatě šplhá do průměrných čísel. Potěší i to, že matka s dcerou hned od začátku vědí, že se v domě vraždilo, takže žádné nadpřirozené kousky nebo nalézání starých vysvětlujících knih a dokumentů nás naštěstí nečeká.(25.2.2013)

Hororový pátek Part V. - Tohle jsem ani nečekal, že zrovna tohle bude nejsvětlejší okamžik při naší hororové noci. Je to průměr, který díky té naší bídě lehce nadhodnotím. Jennifer Lawrence letos získala Oskara, je sice jasné, že ne za tuhle roli, nicméně se jí musí nechat, že se tady snaží a její postava není úplně debilní, jak bývá při takovýhle filmech zvykem. A navíc jí to sekne, jenom by mě zajímalo co proboha vidí na tom klukovi, co ho hraje Thieriot. A co potěšilo, bylo to, jak se ta holčina dostala ze sklepa, protože vyklepat si klíč z futer, hm, to už chce trošku přemýšlet.(27.7.2013)

Rozvedená matka s dcérou Elissou sa prisťahujú do malomesta, kde sa onedlho dozvedia, že v susednom dome zmasakrovala pred rokmi dcéra svojich rodičov. Býva tu však ešte ich syn, ktorý sa s Elissou čoskoro spriatelí, no nikto netuší, že vo svojej pivnici ukrýva malé vražedné tajomstvo. Na tento film som sa po režisérovom výbornom road-horore "Hush" výrazne tešil, no bohužiaľ sa mi dostalo určitého rozčarovania, keďže v podstate ide iba o neškodný teenagerský horor, pri ktorom som sa po chvíli pozerania začal dosť báť. Báť toho, že sa ten film nezlepší, keďže s výnimkou úvodu bola celá prvá hodina nezáživná, predvídateľná a miestami až nechutne zdĺĺĺhavá. Ústredná dvojica bola zrejme vybratá čisto pre výzor, no asi nie som cieľovou skupinou, keďže ma akosi nebavilo pozerať sa na utrápeného fešáčika, ani na hlavnú hrdinku so spuchnutou hlavou, ktorá si tu odbehla v prestávke medzi "Hunger Games". Tretiu hviezdu dávam iba za záverečnú tretinu, kedy sa to konečne začalo podobať na horor, objavil sa aj šikovný zvrat a celkový dojem sa pomaly vylepšil.(11.12.2012)

• - Původně měl film vyjít už v roce 2003 pod režií Jonathana Mostowa a s Richardem Kellym jako scenáristou. (Fevas)

• - Byť středoškoláci velmi poškodí Ryanovo (Max Thieriot) auto (rozbité čelní sklo a přední světlomety) po chvíli, když jej řídí Elissa (Jennifer Lawrence), je auto zcela v pořádku a v tomto stavu už zůstane až do konce filmu. (pemap)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 46. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".