Dům na konci ulice

Dom na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

Jakožto příležitostný divák hororů musím říci, že to rozhodně špatný nebylo. Je fakt, že velkou měrou se na tom podílí Jennifer Lawrence, ale film dokázal budovat i nějaké to napětí. O hororu bych tu moc nemluvil, spíše se jedná o thriller s několika lekačkami. A upřímně, radši slušně natočené mysteriózno než nenápaditou amatérskou gore kravinu, kterých se za poslední roky vyrojilo jako hub po dešti.(30.9.2013)

• eraserhead666

Jak pro mě typické... Jennifer Lawrence se stala nejen mládežnickým idolem, ale dostala Oscara a internetem proplula její fotka s bukkake ksichtem, ale já ji ve filmu viděl poprvé až teď. A to ještě ve filmu, který jsem si pouštěl kvůli někomu jinému. Výběr Shue-Lawrence coby matka s dcerou je velmi povedený, protože k sobě sedí. Ale asi jsem si jako první film s J.L. měl vybrat něco lepšího. Tohle je totiž docela nezajímavá nuda. Nechodit tam Elisabeth Shue v tílku...(4.4.2017)

• POMO

Hned od začátku to zavání okoukaností, ale potěší aspoň přítomnost hereckých tváří a hezky vykreslená vztahovka mezi nima. Po hororové stránce je to ale naprosto nefunkční. Alespoň nějaké thrillerové napětí se dostaví až ve finální scéně. Neoriginalitu, místama blbý střih a vůbec špatné režijní vedení to ale nezahrání. Nemluvě o hloupostech ve scénáři.(18.5.2020)

Priznávam sa, že som si tento film pozrel len kvôli Jennifer a neľutujem tu hodinu a pol čo som obetoval. Príbeh je klasický bečkový, ktorý sem tam obsahuje aspoň nejaký ten moment prekvapenia. Nie je to zlé natočené, atmosféra sa tam tiež občas nájde, ale aj tak je to film, kde osemdesiat percent viete už dopredu čo bude nasledovať. Celkovo je to nič moc a niektoré scény sú tam totálne zbytočné a od veci, ale aspoň že ta Jennifer a to finále ma dokázalo zaujať. 60% - 3*(4.3.2013)

Väčšinu filmu som mal pocit, že varia z vody a nevedia, ako tú jednoduchú zápletku natiahnuť na poldruha hodiny. Logicky tam teda pchali úplne zbytočné postavy (spolužiaci) a dejové línie (bitka kapiel?!). Finále ma ale dokázalo obstojne prekvapiť, herci sú celý čas fajn a aj niekoľko solídnych ľakačiek sa urodilo. Vo výsledku priemer, ktorý nezanechá až taký prázdny dojem, ako sa dobrú polovicu filmu javí.(31.1.2013)

• - Byť středoškoláci velmi poškodí Ryanovo (Max Thieriot) auto (rozbité čelní sklo a přední světlomety) po chvíli, když jej řídí Elissa (Jennifer Lawrence), je auto zcela v pořádku a v tomto stavu už zůstane až do konce filmu. (pemap)

• - Keď Elissa (Jennifer Lawrence) prepne TV, predtým ako ju navštívi kamarátka, beží film Smrtonosná zbraň 4 (1988). (sWONDER)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 46. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".