Dům na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

• Pilda17

Jak jsem se těšil, tak jsem se také rychle dotěšil. Dobrý start, který trval pouze pár vteřin a potom do závěru jen nuda. Jednu hvězdu za zvrat, poněvadž jsem to nečekal a jak bych mohl, když se divák od začátku nudí. Herecké výkony k smíchu a atmosféra nulová, není nic dalšího na pochvalu, takže bohužel velké zklamání.. 2/10 = 21%(11.12.2012)

Není to tak špatný, jak tu někteří píšou. Problém je v tom, že lidi, co to tu zpravidla hodnotí, viděli už desítky hororů, takže je tenhle kousek může něčím překvapit už jen dost těžko. V podstatě to je ale celkem dobrý horor, s dobrou atmosférou, s několika fajn lekačkami a především s docela povedenou pointou a zvratem. Pro obyčejného nehororového diváka zvenčí může být pak zdejší hodnocení dost zavádějící a film ho může naopak překvapit, vyděsit, může se mu prostě líbit a bavit ho. Já si to celkem užil, taková "neurazí/nenadchne" hororová jednohubka se sexy Jennifer Lawrence. Horších hororů jsou tuny! 55%(27.12.2012)

Hororový pátek Part V. - Tohle jsem ani nečekal, že zrovna tohle bude nejsvětlejší okamžik při naší hororové noci. Je to průměr, který díky té naší bídě lehce nadhodnotím. Jennifer Lawrence letos získala Oskara, je sice jasné, že ne za tuhle roli, nicméně se jí musí nechat, že se tady snaží a její postava není úplně debilní, jak bývá při takovýhle filmech zvykem. A navíc jí to sekne, jenom by mě zajímalo co proboha vidí na tom klukovi, co ho hraje Thieriot. A co potěšilo, bylo to, jak se ta holčina dostala ze sklepa, protože vyklepat si klíč z futer, hm, to už chce trošku přemýšlet.(27.7.2013)

• Flaxik

N.E.B.A.V.I.L.O! Jeden z hlavních průserů v hororech je to, že i celkem exkluzívní námět je zákeřně udušen buď nelogičností v ději, anebo (a to hodně často) otřesným herectvím. Tady to je výjimka, potvrzující pravidlo, všichni tu hrají poměrně dobře, i na malinko vyzobanou Elizabeth Sue se dá hledět se zalíbením, ale scénář je taková prachsprostá nuda nudoucí, že snad již ani nudnější být nemůže. A navíc to vlastně není horor, ale průměrný thriller. I ten komentář se mi psal nějak nudně. Dvě hvězdy za Elizabeth a ostatní herce, víc ani ránu.(11.12.2013)

• honajz

Klady filmu jsou slušná atmosféra, kamera a nijak přehnané nebo dementní herectví. Minusem je samotný příběh, který sice obsahuje řekněme nečekaný zvrat (komu přišlo, že se ve filmu vlastně nic moc neděje, a začal přemýšlet, tomu zvrat asi moc nečekaný nepřišel - navíc je ten zvrat ukradený z Color of Night), ale při hlubším pohledu vyjde najevo, jak je vlastně nelogický. SPOILERy! Přece když máte dvě děti a musíte je mít přihlášené na úřadech, a jedno zemře, pořád vám jedno dítě někde chybí, a ne že budete dělat, že pořád máte dvě. Rodiče jsou prezentováni jako narkomani a násilníci, a z jejich dědictví si mladej žije docela vesele ve velkém baráku a nemusí makat? (A kdo mu v baráku tak pěkně uklízí, že tam nemá prach?) Chvílemi to připomíná obyčejné studentské drama než thriller, a závěrečná dvacetiminutovka je sice svým způsobem napínavá, ale opět nelogická (po třech průstřelech prostě nemáte šanci přežít, po bodnutí do břicha neběháte za dva týdny jak králík).(21.3.2013)

• - Původně měl film vyjít už v roce 2003 pod režií Jonathana Mostowa a s Richardem Kellym jako scenáristou. (Fevas)

• - Keď Elissa (Jennifer Lawrence) prepne TV, predtým ako ju navštívi kamarátka, beží film Smrtonosná zbraň 4 (1988). (sWONDER)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se po útěku ze sklepa Elissa (Jennifer Lawrence) podívá na dveře, které zatížila pračkou, je téměř na pravé polovině a Ryan (Max Thieriot) ji pomalu posouvá vpravo. Avšak při druhém ohlédnutí je pračka na opačné straně. (Ewe561)