Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

První oficiální film z universa Warhammer 40k pojednává o mladém Proteovi, který se chystá na svou první misi, coby člen věhlasné kapituly Hvězdné pěchoty, Ultramaríny. Se svou jednotkou přistávají na planetě Mithron, aby zkontrolovali Imperiální svatyni, odkud se jim místo celé posádky hlásí pouze nouzový signál majáku. Brzy po přistání zjišťují, že jejich podezření bylo opodstatněné a opravdu mají co dočinění se zhoubnými silami Chaosu... (Crowen)

POciSEM

shorte kaciri. 20 let starou animaci provazi nebyvale drsna atmosfera ze sveta warhammeru 40K. Nesplnitelna mise ve jmenu cisare na planete zmitane chaosem me dostala do kolen. Luxusni hudba,nekompromisni jednotka masakratoru co neznaji strach ze smrti a spousta krve. Doufam ze tohle nebude posledni film z tohohle rozvetvenyho univerza ()

Hyb_rid

Objekivně bych musel dát 3* jenže to bych nesměl Warhammer 40k tolik žrát. Pravda použité CGI vypadá dost staře, to ale nijak neubírá na atmosféře téhle mini bojůvky mezi Ultramarines a chaos šmejdem z black legion. Je trestuhodné, že se ještě nikdo nepustil do filmování gigantického universa jakým Warhammer 40k nesporně je. Že by tohle netáhlo davy? Vždyť kdo jednou pozná temnotu W40k pro toho už není cesty zpět. The Emperor Protects...For the Emperor! ()

JM87

Jsem sám překvapenej, ale celkem mě to bavilo. Já už měl rád hru, ale když sem viděl trailer, tak mi bylo jasný, že tady bude stejnej problém jako sem měl například u Final Fantasy. Žádný hraní, špatně udělala mimika, výrazy, neuvěřitelnost situace. Ten problém tady byl, ale i přesto mě to celkem bavilo. Dokonce bych řekl, že kdyby se toho chytl někdo trošku schopnější, mělo by to potencial vypadat líp. A hlavně nechápu, proč ty tváře nenehrály skuteční herci, například takovej Ray Stevenson by byl skvělej Prometheus. Jinak akce byla celkem fajn, ikdyž nechápu, když všechno bylo dělaní počítačem, proč tvůrci do toho boje nepřidali trošku kreativity, nebylo tam nic moc zajímavýho. ()

DaeGurth

Tak, tak - jak říká sidcom, tohle je film pro ty, co Warhammer znají (ti kteří ho jen hráli na PC do této skupiny nepatří). A že screenplay dělal Dan Abnett, a hlavní postavu mluví Terence Stamp (Plukovník Hakha / Radec z Killzone), to už jsou jen třešničky na dortu. ()

jerenymo

mohlo to býti i lépe zpracované,ale i tak potěšila první vlaštovka z řad warhammeru....ted by to chtělo něco málo o Gotrekovi, což ? ()

Blue.Shark

Velice dobré. I když se z toho určitě dalo vymáčknout mnohem více, nejsem vůbec zklamaný. To je totiž přesně to, o čem mluvím pokaždé, když dokoukám nějaký animák - co takhle zkusit něco dospělého a ne jen stupidní komedie? A hele, vedle psycho Koralíny je tu i válečný Warhammer! Animace je místy trochu nedokonalá, ale to překvapivě filmu neubírá na kvalitě. Už od začátku jsem byl jaksepatří nervózní z liduprázdné planety, což připisuji velice zdařile vykreslené temné atmosféře. Co mně mrzí, to je relativně malé zabřednutí do W40K světa. Já o něm nevím téměř nic, a tak jsem čekal nějaké vysvětlující scény, ale marně. Do budoucna bych si přál pořádnou Warhammer řežbu, která by byla alespoň tak dynamická, jako hra. Obří tanky s šesti děly, Okrkové v Killa Kanech, Defileři od Chaosu...jo, to bych si nechal tuze líbit. Doufám, že se něco podobného tomuto filmu ještě ukáže na světle světa. :) ()

Razer

Ošklivá animace na dnešní standart, ale příběh nebyl tak úplně špatný. Čekal jsem průser, takže mě film docela mile překvapil. 70% ()

KOZEL84

Příběh jednoduchý jako šupa kladivem a atmosféra temná.Klidně to mohlo být i delší anebo bych si dal nějaké pokračování.Místo toho sem to ted' doinstaloval a dám pár rohatým zmetkům nažrat olova.Jo!Těším se a neznám strach;)!PS:tak nezahraju,strategie prcám :( ()

G900

Skoda nizkeho rozpoctu a tudis grafiky, jako primo ze hry... :/ V druhem dile by to chtelo vic penez a rozvinutejsi pribeh a budu spokojen a se mnou myslim tisice fanousku warhammera... 60% ()

Crowen

Dá se pochopit, že pokud si někdo myslí, že Warhammer je nějaká PC hra, podle které vyrenderovali film, že bude asi hodnotit střídmě. Ale zároveň jsem přesvědčen, že pokud někdo opravdu ví, co to je Warhammer, ideálně nějakého WH40k četl, tak nemůže hodnotit negativně. Atmosféra je podle mě vystihnuta věrně. ()

Raziel_cz

Doslova roky jsem na film z Warhammeru čekal. Fantasy verzi mi částečně vynahradil Solomon Kane, který se jí dost blížil, ale na 40k jsem musel ještě počkat a i přesto, že bych ocenil živé herce v reálném prostředí asi víc, mě Ultramaerines natolik uchvátili, že jim prominu i absenci mé milované Imperiální gardy. A pro vás "já tomu nerozumím, protože jsem nehrál PC hru": Warhammer nezačíná a nekončí na hrách, stejně vám většina z nich nic o světě neřekne, popřípadě ho ukáže stylem, jemuž nebudete rozumět. Utíkejte do knihkupectví a pořiďte si třeba sbírku povídek DO MALSTRÖMU, nebo aspoň zagooglujte a přečtěte si KACÍŘE či SLAANESHOVA FILOZOFA, to vám aspoň trochu nastíní, jak to ve Warhammeru 40 000 funguje. ()

Gediman

Čekal jsem víc, ale ve výsledku to šlo. W40K je svět, který může nabídnout obrovské bitevní řeže ve stylu středověku, tento film však vsadil na komornější notu... stylem trochu připomíná film Aliens. Nevím, jestli to byl nejvhodnější způsob, jak filmově prezentovat W40K, nejspíš v tom hrál roli rozpočet (nezapomínejte, je to nezávislý film). Animace je skutečně trochu zastaralá - intro ke hře Dawn of War nebo Dawn of War 2 bylo, co se týče tohoto, o poznání lepší, i když zase to byly jen krátné sekvence. Příběh je docela dobrý, mírně nadprůměrný. Obsahuje jen pár nelogičností (mariňák co si svítí na cestu plamenometem a fakt, že ve výsadkové lodi nemají nasazené batohy), ale nic co by kazilo příběh nebo atmosféru. Za čtyři. ()

merigieren

postavičky vypadají jako ze hry a to je asi tak jediná společná vlastnost, jinak jde o takovou patriotickou vyvražďovačku, která má i zvrat na konci, souboje nenudí, ale zázrak se nekonal. Teda i když sem hru dohrál, tak stejně netuším o čem mluvili :-) možná sem jen nepozorný hráč. ()

zelda82

Atmosfera by se budovala mnohem lip, kdyby animace nepripominala pocitacovy hry z roku 2001. Zvlast kdyz se autorum povedlo ulovit i docela obstojne herce...Skoda, takhle je to promarnena prilezitost... ()

Troll

Ačkoliv jsem velký fanoušek světa Warhammera 40,000, předevšim kvůli líbivému světu a skvělým PC hrám (hlavně Dawn of War 1), tak tenhle animák mě trošku zklamal. Akční scény jsou výborné, především pak závěrečná bitka zbylích ultramarines s démonem, kde se autoři s ničím nepárali - brutalita a krev není tomudle animáku cizí. Ovšem rozvláčné scény, kde se nic neděje tempo filmu bohužel dost sráží, což je opravdu škoda, protože bitky a dialogy zde mají hlavu a patu. Přesto doufám, že se dočkáme časem dalších dílů z tohoto universa. ()

Hapretor

Jako předlouhé intro k nějaké hře (nevim vůbec o co kráčí) použitelné, jako film k ničemu. Z nedostatku hraných sci-fi sem tímto nepohrdnul, doufal v něco akčního, dobrého, tohle je jen na úrovni tzv. "games", rozhodně ne "movies" ! ()

Luk Skywalker

Stopáž animáku nabitého akcí a i příběh dává smysl, ke konci sice až moc tradiční a předvídatelné, ale sci-fi thrillerů s temnou atmosférou je jako šafránu. Předlohu znám jen zběžně, ale s neznalostí to sledovat nelze. Chtělo by to další filmy nebo seriál, tohle by byl skvělý úvod. ()

Naushika.

Atmosféru to má vynikající a je to celý velmi warhammerový, což se mi líbilo. To, že je to fakt ošklivě naanimovaný a postavy se pohybují jako ve dvacet let starý videohře už se mi líbilo míň. A to, že to má fakt řídký děj, většinu času je to hrozně zdlouhavé a člověk u toho usíná a má tendenci koukat nudou do mobilu... to tomu bohužel neodpustím a víc jak 2* dát prostě nemůžu. To ale nic nemění na tom, že je to vcelku povedený náhled do světa Warhammeru 40K, tj univerza z něhož mnoho filmů buď neexistuje nebo je absolutně nekoukatelných. ()