Trabantem napříč Afrikou

• angličtina Trabant Goes to Africa
všechny plakáty

Sny – malé, velké, nesplnitelné… Kde ale je hranice nesplnitelného? Zkuste ji překročit a uvidíte. Tohle je vyprávění o jejím překročení. O cestě, kterou prý nejde uskutečnit. 20 000 kilometrů a jedenáct afrických států – Tunisko, Libye, Egypt, Súdán, Etiopie, Keňa, Tanzanie, Zambie, Botswana, Namibie a JAR. Afrika nás pohltila, sežvýkala a vyplivla. Ohromené, odrovnané, odhodlané se vrátit. Co obnáší projet ji v jednom z nejprimitivnějších aut, jaká kdy byla vyrobena? Co se dělo v trabantech a okolo nich? Jak jsme auta stavěli, jak jsme spali, co jsme jedli, co jsme opravovali, jak jsme opravovali, kdo nás naštval, kdo nás okradl i kdo nás potěšil. (Doc Alliance Films)

Blazis34

Velice hezký cestopis o jedné bláznivé cestě se mi moc líbil. Koukalo se na něj hezky, občas jsem se zasmál, ale i bál jak že to dopadne s nepříjemnými nástrahami či afrikou populací, ale aktéři vše zvládli skvěle. Musí být těžké plánovat cestu, kterou ani nevíte jak vypadá kór když máte v rukách trabanta. Tento dokument hodnotím velice kladně a scházela mi jen vždy nějaká zajímavost z té či oné země. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

xzajox

Krásne, Kruté, Komické... a potom znova Krásne a Komické. Oprášenie starých znalostí zemepisu, úcta k účinkujúcim (hlavne náčelníkovi) za silné nervy a odvahu, ale najmä prirodzený pohľad na Afriku - rôzne krajiny, ľudia, náboženstvo. Veľmi kvalitný dokument, veľmi dobre spracovaný a skomentovaný. Dobre sa na to pozerá, nechýba tu napätie, človek naozaj nevie čo sa o chvíľu môže stať. K tomu trošku českého humoru. Odporúčam. Nie je to akčný odpaľovák alebo sci-fi, ktoré tak zbožňujem, ale som rád, že som Trabanty v Afrike videl. Zaslúžených 5* ()

Dextwer

Zajímavý, odvážný a inspirující příběh několika mladých Čechů vydávající se napospas dobrodružství při cestě Afrikou. Kde jim v cestě stojí nejenom příroda, ale i často úřednická byrokracie. ▐ Moje hodnocení: 80% ()

zdeci

Tři hvězdičky za kuráž a jednu za "závist" (že bych to rád taky zkusil), celkově zaujalo moc, ponevadž jsem na to koukal do 1. ranní a neusnul!!! A ten černoušek, co se tak hezky kamarádil s Češkama, byl bezkonkurenční! ()

x_ander

Skvělý cestopis o bandě tří nadšenců, kteří ukázali, že to jde. A jakožto nadšený příležitostný cestovatel jsem cestu Afrikou prožíval s nimi. Jen škoda dost useknutého závěru - rozbitý blinkr sice pobavil, ale pár záběrů z Kapského města, pár slov o tom, jak to nakonec dopadlo s trabanty nebo jaké byly reakce po návratu domů by nebyly od věci. ()

silak_xup

Taková zvláštní forma dokumentu, hodně syrová, jo, je to spíš sestřih zážitků z cesty, spíš takovej cestopis ale od začátku do konce mě to fakt bavilo. Neni to prostě dokument o africe jako takové, ale o té cestě skrz ní v Trabantech a všeho, co k té cestě patří. Vtipné, úderné, bez zbytečností. Velký respekt těm co to projeli. ()

pafka

At chci nebo nechci, vzdycky musim porovnavat s necim podobnym(Long Way Round). A urcite o tomhle dokumentu musim rict, s respektem k jejich akterum, ze film neni moc vtipny, neni moc zabavny, emoce tam temer nenajdete, jak to kdo z nich dava, jak se tesi domu nebo jen na telefonat domu apod., tenhle lidsky rozmer tam proste nebyl. A to mi tam dost chybelo, protoze to neni dokument o Africe, ale o tech lidech a cele te vyprave. Nechci, aby to vyznelo vylozene negativne, to si tenhle dokument presto nezaslouzi. ()

blondboss

Vidím, že chlapci sa z prvého dielu poučili a z amatérsky ladeného dokumentu prešli na skutočnú dokumentaristiku, ktorá naozaj miestami vyrážala dych. Niektoré africké miesta sú skutočne tajomne nádherné a vidieť to na vlastné oči musí byť skutočne úžasné. Páči sa mi ale základná myšlienka celého dokumentu - že si nikdy netreba povedať, že to nejde. Ešte keď to o "kapánek" vylepšia kamerovo, tak to bude dokumentárny skvost. 80 % ()

papuchalk

Oproti prvnímu dobrodružství se rozhodli vyrazit s dvouma trabantama a mě hned nazačátku napadlo: sakra, vždyť to mají dvakrát větší šanci že vůbec nedojedou :DDD Ano, nazačátku takového nápadu jako objet s trabantem půlku světa se člověk musí smířit s jednou věcí, že ho nespočetněkrát bude muset rozebrat, a zase složit. Někdy po pár set ujetých metrech. Což je tedy něco, na co nemá 98% lidí tady ani znalosti ani zkušenosti ani nervy- to jen k těm komentářům, které by se do něčeho podobného pustily s chutí taky. Je až překvapující, jak jsou v Africe v místních kůlničkách schopni opravit součástky na auto, které nikdy v životě neviděli a nikdy zase neuvidí. Oproti prvnímu dílu to bylo daleko dobrodružnější a celkově lépe natočené. Ona i sama Afrika je pestřejší než blízký východ a je tam podstatně víc co točit. ()

Klaricicinka

Pravý cestovatelský dokument, kdy se lidé seberou a jedou. S kamerou, odhodláním a plánem, který musí několikrát za cestu změnit. Okolo není dvacet lidí z podpůrného týmu, štáb a šest kameramanů, nýbrž jen příroda a zkušenosti. Zážitky z cest ukazují Afriku ve všech stránkách. Ne, nejedná se o charitativní dokument ani o styl "koukněte na tu nejlepší přírodu na světě". Prostě to popisuje Afriku tak, jak je. S lidmi, kteří pomoc potřebují i nepotřebují, s tím krásným i ošklivým, s problémy i nádhernými okamžiky. Účastníci cesty jsou sympatičtí, chtějí cestovat a dělají to z potěšení, nikoli z povinnosti ani pro peníze. A to se v dnešní době pseudo dokumentů opravdu cení. ()

Hans07

Pěkný dokument o cestě několika nadšenců napříč Afrikou. Daleko vetší dobrodružství než si v létě lehnout v Egyptě na dovolené k bazénu a hlavně se dobře pře/najíst. Opravdu jsem nečekal, že mohu narazit na takovýto dokument, který vytvořily šikovné české ručičky. Možná jen škoda, že se více nezastavovali nad krásami a poklady celé Afriky a že v podstatě spíš jen honili kilometry, ale 5 hvězd si to zaslouží. ()

sisa140

Úžasný dokument o Africe a o Trabantech. Genuální a místy i hodně vtipné. Moc se mi to celé líbilo a Doporučuji všem:) ()

Rodriguess

Vacsinou cestopisy nie su az tak posobive: ono by mozno aj boli ale takto humornou formou je to ovela posobivejsie. Velmi pekne natocene, fakt uzasna atmosfera afriky ma dostala. Najlepsi dokument aky som videl za poslednych par rokov. ()

mrsin

Když vám někdo řekne, že to nejde, nevěřte mu. Díky kluci a Kláro, že jste nevěřili a umožnili tak vzniknout tomuto originálnímu a zábavnému cestopisnému snímku, na který se rád podívám znovu a znovu. 85 % ()

Popinodan

Moc pěkně zpracovanej dokument,a partě dobrodruhů co se nebojí s trábošem přejet Afriku.Super podívaná! Rozhodně si nenechám ujít třetí film této party lidí a to Trabantem a polským Fiátem a Jawou napříč Jižní Amerikou. ()

Aidina

Naprosto úžasný dokumentární cestopis, který ukazuje věci tak jak jsou.... cestovatelé glosují jednotlivé události, tak jak je postupně sami prožívají, a že cestovat s trabantem je samo o sobě pořádné dobrodružství. A místní domorodci - umí hodiny a hodiny stát a koukat. A jediné, co nejraději říkají. je: "Give me money". Partička nadšenců bakelitového vozítka ale ukázala, že když se chce, jde všechno. Musí se prostě chtít. Těším se na další díly a tleskám!!! ()