Trabantem napříč Afrikou

• angličtina Trabant Goes to Africa
všechny plakáty

Sny – malé, velké, nesplnitelné… Kde ale je hranice nesplnitelného? Zkuste ji překročit a uvidíte. Tohle je vyprávění o jejím překročení. O cestě, kterou prý nejde uskutečnit. 20 000 kilometrů a jedenáct afrických států – Tunisko, Libye, Egypt, Súdán, Etiopie, Keňa, Tanzanie, Zambie, Botswana, Namibie a JAR. Afrika nás pohltila, sežvýkala a vyplivla. Ohromené, odrovnané, odhodlané se vrátit. Co obnáší projet ji v jednom z nejprimitivnějších aut, jaká kdy byla vyrobena? Co se dělo v trabantech a okolo nich? Jak jsme auta stavěli, jak jsme spali, co jsme jedli, co jsme opravovali, jak jsme opravovali, kdo nás naštval, kdo nás okradl i kdo nás potěšil. (Doc Alliance Films)

Danny88

Z dokumentu mam zmiešane pocity. Nápad to bol šialený a hlavne odvážny, ale nič zaujímavého na Afrike pohľadom tohto dokumentu som nevidel. U mňa sa teda jedna o priemer. 50% ()

Platom

Parádní dokument-cestopis z tuzemských luk a hájů. Dokonalý nápad, jak uniknout před všední šedí života v monotonní práci a volnočasovým vysedáváním u televize. Návod pro všechny odvážlivce a neskutečná motivace pro všechny šílence. Pokud chcete, aby na vás dýchlo opravdové dobrodružství, neváhejte a pusťte se do sledování tohoto filmu! Klobouk dolů před účastníky a zároveň velká závist. ()

Gašpar

Neustále nám autoři říkají, že to jde a přitom je to 96min neustálého opravování trabantů. A z přírody tam je vidět kulový... ()

Kick077

Opravdu povedený dokument. Nápad přejet Afriku v trabantu byl opravdu odvážný a jsem rád, že vzniknul nějaký záznam, díky kterému se můžeme podívat, jak celá cesta probíhala. Bylo to fakt zajímavé a zase jsem se dozvěděl něco, co bych jinak asi neviděl. Pohled na většinu afrických měst je tak hrůzný, že ani cena benzínu v přepočtu za 4 koruny litr, by mě nepřesvědčila se tam přestěhovat. Možná je trochu škoda tak rychlého stříhání, docela rád bych viděl ještě o něco víc z cesty než jenom co bylo ve filmu, řekl bych že ještě nějaký materiál k ukázání by byl. Přecejenom shrnout takovou vzdálenost do hodiny a půl je náročné a není možné dát všemu takový prostor jaký by byl ideální. ()

Matli

Ne tak bravůrně natočené jako Jižní Amerika, ale i tak je to mazec jak po stránce obsahové, tak i po stránce filmařské (zpracování dokumentu atd.) Opět klobouk dolu a mírná závist :-) 88% ()

Narciska

No rozhodně nevšední způsob, jak nám ukázat Afriku, a současně vyzvat k tomu, že i zdánlivě nemožné se může uskutečnit. Stačí jen chtít si plnit sny. ()

caroleen

Co k tomu dodat... No nechtěli jste aspoň na chvíli přidat se do jejich party a zažít to s nimi? Já rozhodně ano! Moc pěkně zpracovaný cestopisný film. Velmi vtipné, zároveň napínavé a člověk se opravdu nenudí. Co se mi asi nejvíc líbilo, tak to komentáře náčelníka výpravy a vkládané citáty - byly opravdu trefné (No breaks.No fear. :D) Viktoriin vodopád byl taky úžasný! Prostě chcete poznat aspoň trochu Africký kontinent? Mrkněte na tenhle snímeček. Přinejmenší se dost pobavíte. ()

crha

Dost podobné, jako speciály Top Gearu. S tím, že tento dokument je víc dokument než prdel a Top Gear je víc prdel než dokument. No a prostě Afrika, na to je škoda slov, tam by nikdo normální asi žít nechtěl. ()

MarleyCZ

Byl jsem ze začátku velice skeptický, ale nakonec jsem po roce dokument zhlédl a byl jsem nadšený. Jisté zklamání bylo v půlce dokumentu, kdy potkali místního obyvatele, který říkal, že žil na MORAVĚ ale jistá slečna asi nerozuměla a pokládala MORAVU za čechy, to mě urazilo -2* = 2* ()

agassi68

Dnes je plno dobrodruhov, ktorí si chcú splniť cestovateľský sen a nemajú za čo. Táto parta to vymyslela s trabantom a zaplatila z reklám na nich. Samozrejme ich musí byť patrične často vidieť. Inak celkom chutné putovanie po dnes už známej Afrike. Na oddych ako stvorené. Ale nič objavné nečakajte.. ()

DETTO1976

S každým autom sa dá prejsť kus sveta. Tento cestopis je dôkazom toho že keď sa chceš voziť na trabante tak ho musíš stále opravovať. ()

hosta

Afriku jsem měl doposud jako celek. Avšak tento cestopis mi ukázal její různorodost. Velmi zajímavé putování a též nervydrásající nejistota co bude dál :-) Cesta hezky plyne a vtipem nabytí cestovatelé proplouvají dál a dál na jih... ()

Fawkes

Mě osobně tento dokumentární film zaujal už jen samotným názvem. Tomuto lze říct jen neskutečná odvaha. Pokud bych měl hodnotit celý film samotný, tak samozřejmě je natočen trošku netradičním způsobem, ale zachytil vše tak, že jsem od obrazovky neodtrhnul oči. Mohl jsem jen tiše závidět, ale jsem strašně rád, že jsem mohl vidět aspoň sestřih všeho toho, co napříč africkými státy leží, jaké zvyky k Africe patří a hlavně jsem se opět zamyslel, jak to lidé v Africe mají těžké. (95%) ()

vojo

Hviezdička za odvahu, hviezdička za trabanty a je z tohoto klasického cestopisu "majstrštyk". Po pozretí hňeď dostávam chuť vyraziť za dobrodružstvom a nemusí to byť do Afriky, veď aj rómske osady na východe Slovenska poskytnú podobné zábery ako Káhira, či Sudán... ()

Goopy

"Až vám někdo bude říkat, že něco nejde, zkuste to. Až vám někdo bude říkat, že bude hůř, nevěřte mu. A až budete v cíli svého životního snu, buďte si jistí, že to bude jiné než jste si představovali... a budete za to rádi." Příjemný cestovatelský dokument, který občas postrádá spád, ale takhle to na cestách zkrátka chodí. ()

rekkky

Dokument nabitý jednak cestovatelskými skvosty a jednak předává natolik silnou zprávu všem, kteří mají možnost nasávat výsledek z filmového materiálu. Jedna věc je takový příběh sledovat z třetí osoby, ale i to stačí k uznání úsilí, které muselo stát za dokončením dokumentu. Doprovodný komentář přesně sedí do obrázků z cesty a celý tento projekt je skutečně dokončený až do úplného detailu, kdy vám zůstávají v hlavě jen myšlenky na uskutečnění nějakého dobrodružství. Největším skvostem považuji to, že divák může usoudit co by to tak mohlo být, fantazii se meze nekladou a tom to celé je, ne? ()

Ombak▼Penari

Je to prostě paráda. Pozor, není to tak úplně o Africe! Je to především o vůli, dobrodružství a splněných snech. Film, který vás nadchne pro dobrodružné cesty tak, že o tom rezatém embéčku za vaší garaží odteď budete přemýšlet úplně jiným způsobem... Slupl jsem to jak malinu a neměl jsem zdaleka dost! ()

char_t

Tvůrci se od Hedvábné stezky hodně naučili - tohle už je konečně pořádný cestopis, na který je radost koukat od začátku do konce. PS: Parádně vybraný soundtrack, oproti poněkud nevhodnému metalu z jedničky příjemná změna :-) ()

brumbrum

Aj ked neoblubujem dokumentarne filmy na vecer, totok je vynimka ;-)! Podarene, oplati sa vidiet. My sme na trabkovi vyrastli, nas otecko spravil kolo 900.000km na nom; neraz sme horeli, leukoplastovali, lepili expoxydom... - v dazdi tlacili, modlili sa, aby naskocil starter a krcili sa, aby nam nasraty otecko z otocky nerozbil hubu, jak sa pod volantom nasieral, temer 2 metre a 150 kilovy; tocil starter, lial z neho pot a ticho vzdychal 'do piiiiceeeeee' s kazdym tahavym zamumlanim startera. Ceski bratia to cez Afriku mali hodne pokojnesie, nez sme to zazivali my, ci uz do Burgasu, alebo len za roh do kostola, a tak vdaka za ozivenie spomienok, paradny vylet sa nezabuda! ()