Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Povídky Karla Čapka pravidelně přitahovaly filmaře, pro svou syžetovou úspornost byly navíc ideální pro krátkou metráž - také v tomto snímku nalezneme hned tři příběhy, které natočili vesměs debutující režiséři. Jsou ovšem ploše popisné, zbavené původní osobitosti, když líčí svérázné kriminální události, vymykající se běžným zkušenostem i zvyklostem. V první povídce se jedná o podivný rekord v hodu kamenem, v druhé je hledán pachatel neméně záhadné střelby a v závěrečné hlavní hrdina dlouho marně pátrá, kde se vyskytuje vzácná modrá chryzantéma. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

sator 

všechny recenze uživatele

Povídky od tří režisérů pod supervizí J.Herze První příběh hození ve vzteku kamenem na velkou dálku...** Druhý příběh je na téma " zpytování svědomí po tom, kdy vás chce někdo zabít a vy nevíte kdo a proč ".**** Mimochodem tohle téma na celovečerní plochu přenesla povedená inscenace POKUS O VRAŽDU s K.Hogrem..... Šlechtic-pěstitel, si najme inspektora by pátral po modré chryzantémě, o které ví jen místní blázen(ka)*** ()

rt12 

všechny recenze uživatele

První povídka byla asi nejslabší, chyběla trochu ,,šťávička", pomalé tempo působilo spíše utahaně. Druhá povídka s fenomenálním Rudolfem Hrušínským je velmi zdařilá, vystupuje zde genialita Pana Čapka. Třetí se Čapkovi přibližuje mluvou v postavě, kterou zahrál Fr. Husák, ale zase tomu něco chybělo. Tak na 3,5 Vzhledem ke krásnému až dokumentárnímu úvodu dávám 4. ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Prvni povidka pobavila, odvypravena s nadhledem a Bronislav Poloczek v roli policisty byl vtipny. Druha povidka stala na vynikajicim Rudolfu Hrusinskem. Posledni povidku hodnotim jako nejslabsi. Celkove sotva prumerny pocin tri zacinajicich reziseru, kteri se v budoucnu nijak vyrazne neprosadili. Spise nez "plache" bych oznacil pribehy jako "ploche"... ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Čapkovy "kapesní povídky" mám moc rád, proto mě vcelku překvapilo toto zpracování tří z nich, které jsem vůbec neznal (rozuměj, ty povídky ano, film ne :-)). Byl jsem trochu zklamán, protože ani v jedné (snad v té s chryzantémou) není kladen důraz na to nejdůležitější - na poetiku a jemnou nadsázku (kterou třeba Frič ve svém zpracování z roku 1947 zachytil mnohem lépe). Všechny tři tak vyšumí víceméně do ztracena. A ačkoliv třeba prostřední s Rudolfem Hrušinským je zahrána skvěle, nemůžu hodnotit lépe, nebylo to ono... ()

patrikus 

všechny recenze uživatele

Úžasné, Čapkovsky poetické a neztrácející humor !! Věrohodné zpracování povídek, které mám velice rád. V první povídce byla vystižena nadsázka, druhá byla trochu psychologicky vybroušena a třetí: stejně hezky se čte, jako se na ní dívá... I herecké obsazení se debutantům povedlo... Takových "obyčejných" filmů je málo... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Turnově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama