• Master19
  ***

  Čapkovy "kapesní povídky" mám moc rád, proto mě vcelku překvapilo toto zpracování tří z nich, které jsem vůbec neznal (rozuměj, ty povídky ano, film ne :-)). Byl jsem trochu zklamán, protože ani v jedné (snad v té s chryzantémou) není kladen důraz na to nejdůležitější - na poetiku a jemnou nadsázku (kterou třeba Frič ve svém zpracování z roku 1947 zachytil mnohem lépe). Všechny tři tak vyšumí víceméně do ztracena. A ačkoliv třeba prostřední s Rudolfem Hrušinským je zahrána skvěle, nemůžu hodnotit lépe, nebylo to ono...(24.10.2008)

 • sator
  ***

  Povídky od tří režisérů pod supervizí J.Herze První příběh hození ve vzteku kamenem na velkou dálku...** Druhý příběh je na téma " zpytování svědomí po tom, kdy vás chce někdo zabít a vy nevíte kdo a proč ".**** Mimochodem tohle téma na celovečerní plochu přenesla povedená inscenace POKUS O VRAŽDU s K.Hogrem..... Šlechtic-pěstitel, si najme inspektora by pátral po modré chryzantémě, o které ví jen místní blázen(ka)***(27.3.2009)

 • rt12
  ****

  První povídka byla asi nejslabší, chyběla trochu ,,šťávička", pomalé tempo působilo spíše utahaně. Druhá povídka s fenomenálním Rudolfem Hrušínským je velmi zdařilá, vystupuje zde genialita Pana Čapka. Třetí se Čapkovi přibližuje mluvou v postavě, kterou zahrál Fr. Husák, ale zase tomu něco chybělo. Tak na 3,5 Vzhledem ke krásnému až dokumentárnímu úvodu dávám 4.(20.3.2013)

 • zette
  ***

  Prvni povidka pobavila, odvypravena s nadhledem a Bronislav Poloczek v roli policisty byl vtipny. Druha povidka stala na vynikajicim Rudolfu Hrusinskem. Posledni povidku hodnotim jako nejslabsi. Celkove sotva prumerny pocin tri zacinajicich reziseru, kteri se v budoucnu nijak vyrazne neprosadili. Spise nez "plache" bych oznacil pribehy jako "ploche"...(16.11.2014)

 • patrikus
  *****

  Úžasné, Čapkovsky poetické a neztrácející humor !! Věrohodné zpracování povídek, které mám velice rád. V první povídce byla vystižena nadsázka, druhá byla trochu psychologicky vybroušena a třetí: stejně hezky se čte, jako se na ní dívá... I herecké obsazení se debutantům povedlo... Takových "obyčejných" filmů je málo...(2.9.2011)

 • - Natáčelo se v Turnově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace