• rt12
  ****

  První povídka byla asi nejslabší, chyběla trochu ,,šťávička", pomalé tempo působilo spíše utahaně. Druhá povídka s fenomenálním Rudolfem Hrušínským je velmi zdařilá, vystupuje zde genialita Pana Čapka. Třetí se Čapkovi přibližuje mluvou v postavě, kterou zahrál Fr. Husák, ale zase tomu něco chybělo. Tak na 3,5 Vzhledem ke krásnému až dokumentárnímu úvodu dávám 4.(20.3.2013)

 • Master19
  ***

  Čapkovy "kapesní povídky" mám moc rád, proto mě vcelku překvapilo toto zpracování tří z nich, které jsem vůbec neznal (rozuměj, ty povídky ano, film ne :-)). Byl jsem trochu zklamán, protože ani v jedné (snad v té s chryzantémou) není kladen důraz na to nejdůležitější - na poetiku a jemnou nadsázku (kterou třeba Frič ve svém zpracování z roku 1947 zachytil mnohem lépe). Všechny tři tak vyšumí víceméně do ztracena. A ačkoliv třeba prostřední s Rudolfem Hrušinským je zahrána skvěle, nemůžu hodnotit lépe, nebylo to ono...(24.10.2008)

 • Vesecký
  ***

  Nevím, co je na těch povídkách plachého. Myslím, že minimálně tu první Čapkovu povídku odněkud znám, byla rozhodně nejlepší, některé záběry jako by připomínaly turnovské exteriéry, ale jistý si tím nejsem. Povídka měla skutečně humorné jádro s výborným B. Poloczkem a jeho bříškem. Jo ve vzteku člověk udělá výkon, jaký by normálně neudělal. Povídka s Hrušínským, to pochopitelně bylo hercovo mistrovství, ale úvahy o tom, kdy komu ublížil, mě začaly po chvíli nudit. Modrý chryzantéma byl ještě slabší kus, že němá dívka a vlak spolu souvisely bylo zřejmé od chvíle, kdy na něho ukazovala. Vlastně - Čapkův humor je takový suchý, ve skutečnosti nedokáže moc rozesmát, ano, osobité to je, ale... Tři hvězdičky.(19.4.2018)

 • zette
  ***

  Prvni povidka pobavila, odvypravena s nadhledem a Bronislav Poloczek v roli policisty byl vtipny. Druha povidka stala na vynikajicim Rudolfu Hrusinskem. Posledni povidku hodnotim jako nejslabsi. Celkove sotva prumerny pocin tri zacinajicich reziseru, kteri se v budoucnu nijak vyrazne neprosadili. Spise nez "plache" bych oznacil pribehy jako "ploche"...(16.11.2014)

 • sator
  ***

  Povídky od tří režisérů pod supervizí J.Herze První příběh hození ve vzteku kamenem na velkou dálku...** Druhý příběh je na téma " zpytování svědomí po tom, kdy vás chce někdo zabít a vy nevíte kdo a proč ".**** Mimochodem tohle téma na celovečerní plochu přenesla povedená inscenace POKUS O VRAŽDU s K.Hogrem..... Šlechtic-pěstitel, si najme inspektora by pátral po modré chryzantémě, o které ví jen místní blázen(ka)***(27.3.2009)

 • - Natáčelo se v Turnově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace