Cela

The Chamber

Cela smrti

Drama / Thriller

USA, 1996, 113 min

Vnuk své ho rasistického dědečka odsouzeného k trestu smrti za bombový útok, který zapříčinil smrt dvou malých chlapců, se po absolvování právnické školy snaží o nemožné. Pomoct mu. Jeden by očekával atmosferické soudní drama s citovým přesahem nad vážností situace, ale neděje se tak. Jediné co upoutá pozornost je Gene Hackman v roli odsouzence. Jeho skromný výkon ani tentokrát nezklame. Starý zlomený muž smířený se svým osudem, avšak stále se nevzdávajícího svých ideálů. Příběh pojednává o posledních minutách člověka odsouzeného k trestu smrti a politikaření kolem toho a to je tak v podstatě vše. Onen vnuk coby obhájce se místy v ději zdá být zcela zbytečný. Příběhu prostě nic zásadního nepřináší. Děj má sice plynulý a poklidný vývoj, ale jeho plytkost má problém zaujmout. Škoda, takový námět měl na víc.(3.5.2018)

Solidní nápad, na kterém kdyby se trochu zapracovalo, tak by mohl vyzdvihnout Celu smrti na více jak 3*. Hackman zvládá roli vězně odsouzeného na smrt výborně, s O'Donnellem je to už horší. Konec filmu mě mile překvapil, ale jinak chybí ve filmu podstatnější dějové zvraty, překvapení. Pořád ale jsem toho názoru, že vězeňská témata by měl točit jenom Darabont ;)(8.6.2009)

Film stojí za to vidět především kvůli Gene Hackmanovi, je to pořád skvělý hercký profík.Ostatní herci, včetně obhájce, působí tak nějak nemastně neslaně a nepříliš přesvědčivě. Zkrátka pasáže, ve kterých není odsouzený viník na scéně, se mi trochu táhly a nedokázaly mě strhnout a více vtáhnout do děje.(2.1.2016)

• Queendom

Oldschoolovějším filmům mám tendence odpouštět a bejt míň kritická, páč mám ničim neodůvodněnej pocit, že to řemeslo eště nebylo na současný úrovni. Což je samozřejmě kravina a v tomhle kontextu se dá uvažovat tak maximálně o úrovni triků. A to se zas netýká tohohle filmu. Takže teď spravedlivá budu, nudila jsem se a nedodívala to.(14.9.2010)

• Renton

Scénář: William Goldman, Chris Reese .. Slabý vězeňský thriller! Jestli chcete něco pořádného z vězení, doporučuji výtečné duo dramat Shawshank Redemption nebo Green Mile. Pokud vás zajímá rasizmus a neonacismus v Americe sežeňte si American History X. Tohle je jen ztráta času, pokud Vás ovšem nezajímá docela dobrý výkon Gene Hackmana..(9.4.2005)

• - Film měl původně režírovat Ron Howard, herec, režisér a producent, držitel několika Oskarů. (Terva)

• - Gene Hackman tu hrá otca Faye Dunaway, aj keď je v skutočnosti od nej starší iba o 11 rokov. (MontyBrogan)

• - Natáčení filmu probíhalo také ve skutečných plynových komorách ve vězení v Parchmanu v Mississippi. (Terva)