Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti... (oficiální text distributora)

Astaroth12

Veľmi dobrý, ponurý psycho thriller, o mladom advokátovi čo chcel zvrátiť trest smrti, ktorý neodkladne hrozil jeho dedovi a tým sa sám vystavoval riziku, lebo nejaké skutočnosti z minulosti majú byť už navždy mŕtve a práve tento mladík ich začal odkrývať. Film je popretkávaný rasizmom, politikov a špinavosťami v nej, má v sebe aj detektívny príbeh, ale je aj o nenávisti všetkému v živote. Film šliapal bez vážnejších nedostatkov, ale jeden zádrhel tam aj tak bol, že toho napätia tu nebolo až tak veľa, ako by si príbeh zaslúžil. A ten koncový príhovor guvernéra bol nielenže predvídateľný, ale aj hrozne trápny. ()

The Viper

Když jsem si četl některé zdejší komentáře, nebral jsem vážně v potaz, že herecký výkon O´Donnella je tak hrozný, ale je tomu tak. V každé situaci ten stejně tupý výraz. S prominutím řečeno mi přišel jako debil. Hackmanovi jsem antisemitu věřil a tak jsem s ním spokojen. Film jako takový mě chvílema štval. Nesnáším, když takovýhle filmy se snaží poutat na politické názory ať KKK nebo jiné ,,rasistické'' organizace, špatný dojem. ()

honajz

V podstatě podobné téma jako u Čas zabíjet, a v podstatně podobně povrchně zpracované, jen ne tak dryáčnicky. Na tehdejší dobu - i dnešní možná - asi šokoval scénou vraždy dvou malých dětí hned v úvodu (a vlastně pro film naprosto zbytečnou, jde jen o to zvednout emočně diváka ze židle), ale celkově mohlo jít o televizní konverzačku. Někdo zde v komentáři píše, že věcem z TV se nedá věřit a filmy nemají podávat žádné informace. Je to samozřejmě blbost. Netváří se to jako James Bond, kde si nelámu hlavu logikou věci a autentičností výpovědi a prostředí. A pokud není autentická a uvěřitelná premisa, pak se na to člověk bude dívat jako na pohádku, a ne snímek, který se chce vyjádřit k nějakému vážnému společenskému problému. ()

RHK

Mladý právník chce zachránit svého rasistického dědečka, atentátníka Ku-klux-klanu, před trestem smrti. Plusy - thriller dle předlohy Johna Grishama a skvělý Gene Hackman v roli odsouzeného. Mínusy - režie James Foley a výkon Faye Dunawayové nominované za tento film na anticenu Razzie Award (Zlatou malinu). Jinak nevýrazný, průměrný film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=MZTjMM5J9HQ ()

MickeyStuma

Vnuk své ho rasistického dědečka odsouzeného k trestu smrti za bombový útok, který zapříčinil smrt dvou malých chlapců, se po absolvování právnické školy snaží o nemožné. Pomoct mu. Jeden by očekával atmosferické soudní drama s citovým přesahem nad vážností situace, ale neděje se tak. Jediné co upoutá pozornost je Gene Hackman v roli odsouzence. Jeho skromný výkon ani tentokrát nezklame. Starý zlomený muž smířený se svým osudem, avšak stále se nevzdávajícího svých ideálů. Příběh pojednává o posledních minutách člověka odsouzeného k trestu smrti a politikaření kolem toho a to je tak v podstatě vše. Onen vnuk coby obhájce se místy v ději zdá být zcela zbytečný. Příběhu prostě nic zásadního nepřináší. Děj má sice plynulý a poklidný vývoj, ale jeho plytkost má problém zaujmout. Škoda, takový námět měl na víc. ()

• Natáčení filmu probíhalo také ve skutečných plynových komorách ve vězení v Parchmanu v Mississippi. (Terva)
  • Film měl původně režírovat Ron Howard, herec, režisér a producent, držitel několika Oskarů. (Terva)