Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (66)

darwin 

všechny recenze uživatele

John Grisham se v problematice amerického Jihu nevyzná, to je patrné také u filmu A Time to Kill, který je spíš chaotickou parodií na Jih a boj o občanská práva. The Chamber je v tomto ohledu lepší, protože i režisér byl skromnější a nejal se přibarvování, i když banda buranů v hangáru na konci filmu je krutě nadsazeným prvkem. Film tak za celé dvě hodiny neřekne o Jihu, rasismu ani boji o občanská práva naprosto nic. Jen nudí se střídavou intensitou. Jediné, co v tomto filmu stojí za to, je Gene Hackman, který se do role konservativního Jižana výborně vžil. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Film svým námětem vypadal na další americké drama z rodu těch plačtivých a vypjatých. Od obojího něco má, ale zavání rutinou a nezkušenou režií, která si neumí vyhrát s filmem natolik, aby se k němu dalo v budoucnu vrátit. Gene Hackman jako někdejší člen Ku-klux-klanu čekající v cele smrti na vykonání rozsudku je ve své roli celkem fádní a mladý právník a současně jeho vnuk v podání kdysi nadějného Chrise O´Donnella zase sám na všechno nestačí, zvláště když je ve filmu častěji než Hackman. Právník je tedy do případu angažován po rodinné linii a nenechá přece svého dědečka zhebnout v plynové komoře, ale na druhé straně vysekat ho z toho nebude nic jednoduchého. Co filmu pomohlo je, že postavy to nehrají na nějaké velké citové vydírání diváka a není dopředu příliš jisté, jak to celé dopadne. Film tak v podstatě splnil, co bylo na něj kladeno, i když nesklidil nijak velký ohlas u diváků ani u kritiky, lze ho zhlédnout bez toho, aniž by bylo čeho po jeho skončení litovat. 60% ()

Reklama

evapetra 

všechny recenze uživatele

Film stojí za to vidět především kvůli Gene Hackmanovi, je to pořád skvělý hercký profík.Ostatní herci, včetně obhájce, působí tak nějak nemastně neslaně a nepříliš přesvědčivě. Zkrátka pasáže, ve kterých není odsouzený viník na scéně, se mi trochu táhly a nedokázaly mě strhnout a více vtáhnout do děje. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

K tomuhle veledílu se toho moc napsat nedá, neb se jedná o průměrné drama odsouzence na smrt. Co stojí za zmínku, je Gene Hackman v roli Sama Cayhalla, on je to totiž vyložený „dáreček“, který zničil nejen svou vlastní rodinu, zvládl k tomu zabít i dva malé kluky a jen díky setkáním se svým vnukem se mu snad v té rasistické kedlubně rozsvítilo.. Závěr očekávaný a díky za ten poslední rozhovor před popravou, třetí hvězdu posílám panu Hackmanovi.. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Cela smrti" je jeden z mála románov amerického spisovateľa Johna Grishama, ktorý som si prečítal. Grisham nepatrí medzi autorov, čo ma dokážu svojimi titulmi, prevažne z právnického prostredia, nejak výrazne zaujať, ale toto jeho dielo som si prečítal s chuťou. Hodne sa zaujímam o históriu a činy Ku-Klux-Klanu, preto mi táto téma padla vhod. Filmová verzia tohoto silného príbehu za knižnou predlohou dosť výrazne zaostáva. Chris O´Donnell a Gene Hackman ma svojimi hereckými výkonmi vôbec nedokázali vtiahnúť do deja. To však má na svedomí aj nie celkom podarený scenár a nevýrazná réžia. Dalo sa to natočiť omnoho lepšie. ** ()

Galerie (12)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení filmu probíhalo také ve skutečných plynových komorách ve vězení v Parchmanu v Mississippi. (Terva)
  • Film měl původně režírovat Ron Howard, herec, režisér a producent, držitel několika Oskarů. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Johna Grishama, známého jako autora právnických thrillerů. (Terva)

Reklama

Reklama