Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

MaaaR@

To, co ze začátku působí jako stokrát omletá klasika, se někde v půlce překlopí do něčeho, co asi čeká málokdo. Takový překvápka si dám líbit, vizuální stránka se taky povedla a celkově se jedná o nadprůměrný zážitek. ()

EKLEKTIK

"Fakt moc dobrý trik, jenom si nevzpomínám, jak to bylo." Záhadou opředený snímek plný hororových propriet, který je nakonec o něčem jiném, než se původně zdálo. Snímaný zajímavou kamerou a doprovázený adekvátně studenou hudbou, odpovídající exteriérům, v nichž se film natáčel. ()

Corpsegrinder

Z posledních let jeden z těch originálnějších filmů kterej se díky zajímavýmu zvratu nedá zařadit do kategorie jakou každej čeká. Pro nováčky co si o tom nic nezjistí to bude určitě milý překvapení. A Jessica Bílková v hlavní roli je plus. ()

Teabag

Velmi zajímavý kousek, u kterého (pokud má být škatulkování kompletní) bych přidal ještě přívlastek "trochu krimi". Každopádně dobrá je skutečnost, že The Tall Man je naprosto nepředvídatelný a hraje si s divákem až do konce. Možná by to byl ale lepší seriál než film, protože některé dějové linie jsou trochu nedotažené, což je vzhledem k poměrně dlouhé stopáži škoda. 7/10. ()

iampatrik

60% Komorní krimi (určitě nejde o horor, jak je mnohdy uváděno), bez velkých jmen, které pěkně utíká. Tvůrci dokázali velice pěkně navodit mysteriozní atmosféru městečka, kde snad každý obyvatel vypadá pochybně. Plusem budiž také zajímavý, i když ne úplně překvapivý zvrat v ději, který však dává snímku onu zprávu, poselství divákovi. Zda tak Tall Manovi nakonec budete fandit a schvalovat jeho činy (viz závěrečné rozuzlení) je už jen na vás. ()

Ještěřák

Množí se tu takové dřisty, že Paskal Logié vodí diváka za nos - já bych řek, že vodí diváka přímo za čuráka. Tento film obsahuje nejen klasický zvrat, ale i zvrat zvratu, a dokonce i zvrat zvratu zvratu! Člověk ani vklidu nepřepočítá svoje vlastní maminky, zato chtě nechtě nabyde dojmu, že ten scénář studio schválilo až v momentě, kdy ho autor zašmodrchal jak rumunské kable vysokého napětí. Čímž samozřejmě ztrácí na realitě, ale furt lepší, než když se z toho vyklube zombie gore movie, nebo těžce transcendentní okultní kokotina s biblema, satanama a ohnivou vodou. Nebudu paskudný, na metacritics bych tomu dal plusko, lokalita sychravých americko-sedliackých studenočumákovů je už vlastně taková klasika. Kamera, výprava a brunetky přesně podle mého gusta, okatý tak akorát ! ()

ondrula odpad!

Hodně špatný. Uznávám, že jsem se na to díval ožralej, takže mi asi nějaký ty konotace unikly, ale přesto jsem se zoufale nemohl dočkat, až ten unylej a nezajímavej film skončí. ()

Erinye

Zpočátku celkem slibně se vyvíjející thriller, později unylé drama řešící globální sociální problematiku. Filmu se nedá upřít svižné tempo, překvapivý zvrat, ale pointa mi přišla vcelku ubohá a naprosto zbytečná. Režisér měl nejspíš v úmyslu probudit v divákovi zájem o danou problematiku (kterou nebudu zmiňovat), ale u mně se mu to bohužel nezdařilo a filmu to hodně ubralo na hodnotě. Jistě by se dal natočit dokument, kterých jsou mraky, a nekazit tím už takhle průměrný film. A to ani raději nemluvím o hereckých výkonech. Jessica Biel pro mě není nic jiného než hezká tvářička, která umí dobře běhat, ale jejímu hereckému umění jednoduše nevěřím. Pro mě za 2*. ()

thierry_14

Velmi příjemné překvapení, protože od režiséra Martyrs jsem tak skvělý a hlavně originální mysteriózní thriller plný nečekaných twistů, ve kterém si opravdu nemůžete být ničím jisti, nečekal. Hlavně to nepostrádá skvělý a zaplať pánbůh logický závěr nutící k zamyšlení. Už dlouho se mi nestalo, abych do posledních minut vůbec nevěděl, jak to vlastně všechno do sebe zapadne a byl nad míru spokojen, když se tak nakonec stane. ()

Hanes88

Nooo...jak to jen ohodnotit...takže nápad určitě výborný, Jessica Biel taky zahrála dobře a celkově to bylo i dobře natočeno. Bohužel na můj vkus to vyústění bylo moc brzké a předvídatelné..mohlo se to zaobalit ještě trochu do tajemna a bylo by to možná lepší. Ale určitě mě to nezklamalo. 65%. ()

Haymar

Originální a talentovaný frantík Pascal Laugier rozehrává propracovanou hru kočky z myší. Od začátku jsou karty rozdány (nebo si to aspoň myslíme) a film si jede ve 100x omletém klišé na dobro a zlo. Když už si myslíme, že všechno víme, Pascal popadne onu “thrilerovou” šablonu, v mžiku ji rozškube, hodí do koše a nakopne nás totálně jinou dějovou linií... Pak už následuje jen šílený scénáristický “twister” a divák jenom čumí s otevřenou hubou jak blbec a žere to celý i s vlascem... Moje recenze ZDE ()

cmenda

Zase jeden film u kterýho je jeho poteciál nevyužit, a to je velká škoda protože tady to určitě šlo udělat líp. ()

sona123

Slušná podíváná, temný příběh se zajímavou Jessicou Biel - od Sedmého nebe ušla kus cesty. Líbil se mi příběh a vlastně i myšlenka, kterou film nastoluje. Líbila se mi ponurá atmosféra. Pravda, Shyamalan to není, ale film je zdařilý, nechybí zde napětí ani akce a blábol to taky úplně není, takže podle mého názoru se lehce vymyká nad průměr a už jen kvůli tomu si dovolím trochu nadhodnotit. ()

mosnak

Příjemným překvapením se pro mě stal tento film. Jessicu Biel jsem měl ve filmu nejdříve za dobračku, pak za hrdinku, pak za oběť no a pak za zrůdu,která unáší děti! Následně mě jí bylo ovšem líto. Film plný překvapivých odhalení a svižného tempa. Jessica zahrála svou roli úžasně a v roli "záporácké" byla skvělá. 80% ()

mazadlo

Pěkně vleklá nuda, kterou je těžké nevypnout v polovině filmu. Ačkoliv se film tváří hrozně tajemně a nepřečteně máte ho přetenej hned na začátku. Dvě hvězdy dávám za prolog, který jako jediný se mi líbil. Trvá asi tři minuty a dýchne na vás atmosférou Kingovského Mainovského komplexu ve kterém policisté vycházejí z temných dolů a dětičky unáší úchylnej klaun. Jenže pak se film asi desetkrát otočí prdelí nahoru a kopne vás pěkně do žaludku. V polovině si už říkáte jestli to nestačilo a jdete klidně na velkou protože vás už nic nepřekvapí. Hlavní záporák nenechal Kevina doma ale vozí dětičky dětičkám z lepší společnosti. A oni to chtějí protože jejich rodiče by měli radši masturbovat než dělat děti. Ok zápletka zní zajímvě tak si to pusťte....vážně to není zajímavé. ()

aLPaC

Výborný thriller s dost překvapivými dějovými zvraty. Určitě ale logicky obhajitelnými a povedenými. Kanadská příroda krásná stejně jako Jessica Biel. Určitě jeden z nejlepších žánrových filmů poslední doby. Hodnocení bych viděl minimálně o 10% výš. ()

Kejf.

Kdyz jsem si to pustila poprve, po 20ti minutach jsem usnula... Kdyz jsem si to pustila podruhe, po 40ti minutach jsem film absolutne prestala vnimat a v tu chvili se premenil na kulisu pri cuceni a hledani neceho na netu... Takze kazdy, at si udela obrazek :) Jo a z Jodelle Ferland mam bobky od Silent Hill a Case 39, takze kdyby tam nehrala, mozna by se mi na to koukalo lip :D ()