Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

vipeerr

Pro mě druhá verze trilogie Blade.. A neskutečné bojové umění všech hrdinů mě zaráželo. Film nebyl nijak nudný, držel se akční rovinky až do konce. Ovšem nic převratného a výjmečného, takové povedené Béčko které neurazí ani nenadchne. Pro mě 60% ()

Schnitzl

Takže si to hned pro začátek shrňme... Jedna hvězdička za akci, jedna za Mary Elizabeth Winstead, a pak jednu dolů za prznění dějin, další za urážku presidenta Lincolna, který se jistě obrací v hrobě či někde na obláčku pláče, a v neposlední řadě jedna dolů za odpornou protijižanskou propagandu. Pořád je to však o mnoho lepší než Twilight... ()

vieriX

Hodně zvláštní až neotřelý pohled na život jednoho z nejlepších prezidentů v historii USA. Film se nám snaží vnutit myšlenku, že všechno nebylo tak jak jsme četli je tu spousta upíru a nestvůr. Akce, když je v akci sekyra tak to je hodně zajímavé jinak běžně dělaná akce zaporáci nejsou ničím zajímavým, ale dají se. Pokud si chcete odpočinout a mozek nechat vypnutý tak vřele doporučuji. ()

Vykuk

Předně jsem tento film dlouho odkládal, protože zrovna využití A. Lincolna, jako lovce upírů je fakt zhovadilost. No nakonec je to jediná věc, která film przní. Udělat to, jako běžnou upírskou vybíjenou, bylo by to super béčko (což pro mě vlastně je i tak:). Zpracování je fajnové, atmosféra temná, ale ne odpudivá, herci celkem sympatičtí, triky výborné a hlavně bojové scény se sekyrou, tak za ty by se sakra nemuseli stydět v kdejaké asijské mlátičce. Film mě nadmíru překvapil a nebýt toho Lincolna, bylo by to na 5*. ()

Coliseum odpad!

Tak takhle to onehdy u Gettysburgu bylo, Abe! Ony si ty krvelačné bestie nic jiného, než dostat stříbrnou vidličkou pod žebra, nezasloužily. Postříbřit ostří, odjistit topůrko a střemhlav k impertinentnímu nevkusu za hranicemi pochopení. Konečně vím jistě, že k namožení krčních svalů Neurosis netřeba. ()

Olsi

Recept je jednoduchý, zvládne ho každý kdo sleduje nepříliš povedený pořad o vaření na jedné nejmenované stanici. Pro příběh jako je tento vemte krabičku, vyberte důležité okamžiky nebo osobnosti cílového segmentu konzumantů a vložte je samostatně dovnitř. Do druhé poté přidejte kartičky s upíry, zombíky, mimozemšťany, a nebo roboty. Vesele tahejte a kombinujte. Oveček, které na takovou slátaninu přijdou je v dnešní době vždy dost. Hlavně se držet hesla: "A když nemáte upíry, dejte tam zombie." A vůbec, proč nenatočit příběh mladého Masaryka běhajícího po Vysočině lovícího čerty s bambitkou. Raději ne. Pokud možno si toto jídlo nedávejte, mohlo by se Vám pak přitížit ;-) ()

intro

Trochu mě od filmu nejprve odrazovalo místní malé ohodnocení filmu, ale stejně jsem "EJBA" shlédnul a bavil jsem se náramně. Dávám 75% ()

george82

Propadák roku. O co jako šlo? Nebylo to o upírech a nemělo to nic společného ani s Lincolnem. Tohle se mohlo zrodit jen v chorém mozku. Naprosto nechápu, že někdo dal ke svolení tohle točit. Mega bída. ()

fhos

Akční scény povedené, ty "mluvené" zas tak ne. Benjamin Walker jako Lincoln se mi vůbec nelíbil, takovej nesympatickej... Spíš bych tam vyděl takového McAvoye.. No dám 3 hvězdičky, uvidíme do budoucna... ()

konysua

Možná, že to začalo i dobře. Ale už z principu samotného obsahu to nemohlo vydržet dlouho. Nevyvážený děj, kdy v jedné chvíli Abraham někoho potká a v té další jsou nejlepší kamarádi. To stejné s jeho ženou. Některé akční chvaty jsem si pochvaloval, ale ten zbytek je naprostý fyzikální výsměch, obzvlášť poslední scéna na železnici. A nebylo to jasné už od začátku? Šlo to poznat z traileru, sakra, šlo to poznat už z názvu a to už o něčem svědčí. Kdo tomuhle dal zelenou, musí teď určitě sedět v Azkabanu. 2/10 ()

Mugs

Hodně zvláštní. Do půlky poměrně dost zábavné, hlavně efektivní zabíjení upírů. Od půlky se to ale táhne jak sopel. Do kolen mě srazily přehnaný scény jako je honička na stádě koní, nebo záběry na bitevní pole. Prostě působí až moc uměle. Když to porovnám například ze Sněhurkou a lovcem tak jsem se tady bavil mnohem víc. ()

Syna.1990

Filmy s upíry mám celkem rád. A taky proto jsem dal dvě hvězdičky i tomuto "dílu". Ovšem musím uznat, že jako celek tento film byl totální tragédie a spíš by si zasloužil jen jednu hvězdičku!! Nápad měl, ale totálně tragicky zpracovaný a já fakt netuším, proč dávat dobré hodnocení takové hovadince jako bylo tohle a nesmím opomenout, že hlavní hrdina je vážně tragéd!! 30% ()

jafuska

Film, který má velmi nízké hodnocení a nechápu proč? dobře není to žádný velkofilm, ani béčkový film, ale já mám prostě takovýto styly filmů ráda, jednoduché, kde člověk nemusí přemýšlet, proč to bylo takto a proč ne jinak, herecky dobře obsazené a jako samotný film nebyl vůbec špatný, i když se mi zdá, že s námětem upírů se poslední dobou roztrhl pytel, ale zase tak moc to nevadí, hlavně, když je to dobře natočené ()

Dslike

Podobna situacia ako pri filmoch Legion a Priest, podpriemerne hodnotenie no ja som sa bavil. Uprimne, viem si tento film predstavit natoceny realne na 49% s neuveritelnym poctom trapnych neodpustitelnych klise, vazne uz by mi tam chybala len nejaka "sexi lovkyna upirov" a siel by cely film do kytek, ale! V tomto filme vsetko krasne fungovalo, efekty nech boli akekolvek boli efektne, dej putavy a bojove sceny neboli vobec tak spatne. Od nazvu tohto filmu pri takomto hodnoteny bolo jedine na co som nebol psychycky pripraveny to, ze ten film ma bude bavit a bude sa dat pozerat. Zdviham hodnotenie na 4* . ()

otilrak

Super masakr. Lincoln v boji proti upírům s tou změnou, že po určité době proti nim nebyl sám a na smrt posílal celé armády. Já se u tohoto Béčka víc než bavil. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)