Držitelka Oscara Charlize Theron si zahrála Mavis Gary, autorku literatury pro mládež a bývalou královnu krásy, která se brzy po rozvodu vrací do svého rodného městečka v Minnesotě. Chce si připomenout dny své slávy a také oživit dávný vztah se svým přítelem ze střední, který je však šťastně ženatý a právě se mu narodila dcera. Jenže návrat domů je mnohem obtížnější, než si představovala. Mavis se naštěstí spřátelí s bývalým spolužákem, který se stejně jako ona ještě nevymanil ze středoškolských dní... (Magic Box)

bmolko

Psychotic Queen Prom Bitch, která kdysi na střední vyhrála titul "Nejhezčí vlasy", se vrací do svého rodného vidlákova, aby všem dokázala (hlavně ale sobě), že láska hory přenáší. A to pěkně bez rukaviček. Velice hořký film o 37leté neúspěšné, neurotické a rozvedené spisovatelce, která se po jedné ze svých pařeb rozhodne, že smyslem jejího života je přece její dávná láska ze střední školy. Je pro to rozhodnuta udělat vše, i za cenu ponížení a nepochopení ostatních. Jistě, někomu může připadat Mavis jako otravná, nevyrovnaná a depresivní kráva, která se ráda kdykoliv "sundá". Tohle je určitě skvělou vizitkou bravurního a soustředěného výkonu Charlize Theron. Jsem rád, že Jason Reitman dal ve filmu prostor i pohledu z perspektivy Mavis při konfrontaci s ostatními na nepovedené party potomka její osudové lásky. Nevím, filmy o ztroskotancích jsou prostě zajímavější, než ty o hrdinech, kteří hýří paletou pozitivních vlastností a přesně vědí,co kdy udělat. Pro mě rozhodně mnohem lepší Reitmanův počin ve srovnání s Juno. ()

xylobrno

V reálu by stačilo dát hlavní "hrdince" hned na začátku jednu zprava, druhou zleva a bylo by po filmu. Ale jako totální odpočinkovka, když půlku prospíte stačí. ()

Shinnie

Tak troška nuda. Vyzeralo to na zaujímavú komédiu a jediné čoho som sa dočkala bolo zíranie na tuposť hlavnej hrdinky. Neviem či tí čo dali 5* v tom videli autentickosť vlastne zažitého príbehu, ale tie prejavy by určite neboli tak prehnane trápne ako v tomto filme (a mysím že by neboli ani za takých okolností). Na tom sa nedalo smiať, vhodné ako uspávanka keď dojdete unavení z práce, koniec Vám určite chýbať nebude. ()

Flamik

Frajerka která se uvěznila v představách 15letejch holek. Bohužel pro ni, ostatní již dospěli. Celý takový přitažený za uši, nic co by stálo za to vidět.. ()

gezper

Reitman je nepochybně obrovská vycházející mladá režisérská hvězda - tvrzení podpořené nejedním shlednutým počinem, ač tenhle řadím v jeho filmografii ke slabším. Ovšem znáte to o těch slepých a jednookých? Navíc, co zde předvádí Charlize Theron, tleskám. Jen snad, no je to trochu předvídatelné, ale na to ve výsledku, když to patřičně zaujme a zabaví, což se stalo, kálí pes. (já vím, měl bych si čárku na klávesnici zalepit lepidlem!) Oba si již u mne vybudovali pevné a doufejme i dlouhodobě neotřesné místo na plátně. Chlapci z akademie opravdu zaspali, protože tohle na nominaci v herecké kategorii JE, i s příhlédnutím na zvolené nominantky daný rok. [70%] ()

david666

Reitman se nám sice úplně nepotatil, protože sází ve svých filmech spíše na vážnější notu se špetkou komediálního koření, to však vůbec nevadí, naopak. Se skvělou a krásnou Charlize opět servíruje solidní film, který nutí k zamyšlení a plno z nás se určitě v něčem najde. ()

MartinReno

Dokonalá Charlize v nikam nevedúcej a občas vtipnej dráme.Tak trochu mi to pripomínalo"Santa je úchyl".Avšak nebolo to až tak vtipné,jak by to mohlo byť.Priemer. ()

kolodej1

Charlize Theron sice hraje moc dobře, ale sama na vše nestačí, a nuda se místy vtírá do myslí, zvlášť v první půli. I scénář je myšlenkově příliš krotký a prajednoduchý. Málo uvěřitelné je, že by si Mavis nepovšimla, jak na ní Buddy naprosto dlabe, podobně nepravděpodobně vypadá i úlet s Mattem. Ona je přesně ten typ, které by se nikdy nic podobného nestalo. A tak, i když mám rád filmy podobně náladově laděné, snímky o vztazích, tohle mě nijak nenadchlo. 50% ()

kolly13

Špatný film o mírně zajímavém tématu opušťené sedmatřicátnice, trak trošku mrchy. Nic víc o tom snad ani nelze říct. Běžný film a ... vlastně je to film o ničem, co ta Charlie začala brát? ()

Tinusa14

Za komédiu by som to neoznačila, skôr trefná dráma. Film dokonale poukazuje na to, ako aj napriek úspechu a obľúbenosti na strednej človek môže psychicky klesnúť. V takomto prípade nieje práve vhodnou voľbou vrátiť sa a obnovovať si nenávratné spomienky. Celkový dojem z filmu je v podstate depresívny a skôr nepríjemný, ale musím uznať že Charlize Theron ukázala aj svoju vážnejšiu stránku hereckého umenia, ktorú podľa môjho názoru zvládla viac než dobre. ()

Jenn

Mavis je jako já. Snaží se dostat zpátky svou lásku, i za cenu toho, že mu zničí manželství. Chlastá a píše, nesnáší děti a má deprese. Je fakt jako já. Což je děsivý a smutný. ()

mstychov odpad!

To jako vazne??? Celej film se toci kolem hlavni hrdinky, ktera je silene zakomplexovana, sobecka, neprejici, vecne nalita a v depce. Nestara se o nikoho a o nic, poradne ani o vlastniho psa. Vetsina scen je z auta, kde hraje radio. Jako by ani nevedeli, co do filmu dat. To si ale divak muze pustit radio rovnou. Hledala jsem nejake komedie a todle ma teda do ni daleko. Mazu a uz nikdy vice to nechci videt! :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

sitans

Tak jestli se dávají nominace na Zlatý globus za to, že se hl.hrdinka prochlastá celým filmem, tak to by jich někteří naši herci měli plnou vitrinu. ()

Epco

To čo z počiatku vyzeralo ako pokus o návrat ku koreňom sa pretavilo do niečoho úplné iného. Cesta domou sa stáva sondou, do čoho vlastne necháva režisér so scenáristkou na divákovi. Jedno je však isté niekomu je život v ilúzii bližší ako akceptácia čo i len kúska reality. Dobre zrežírované, dobre napísané a výborne zahraté, Charlize je tu uveriteľná v každej sekunde a prakticky sama ťahá celý film. ()

Aldo_Raine

Pro mě nejslabší Reitman. Z fádního námětu ještě fádnější film. Dvě dobrý scény celkovou nudu nezachrání. Navíc svlíkat se Charlize Theron teda rozhodně neměla, to co přijde potom je trapně-nesmyslný a navíc i nechutný (varování pro případné a otrlé zvědavce). ()

ragtime

Trpký príbeh o konzumnosti dnešnej doby s výbornou Charlize Theron. Mne osobne učaroval oveľa viac ako Up in the Air. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

20.04.2012

Moc pěkně se nám poslední dobou rozjela. V Znovu a jinak podala jeden z nejlepších výkonů kariéry a brzy ji uvidíme ve dvou filmech, které patří k nejočekávanějším trhákům letošního léta – ve fantasy… (více)