Milenec nebo vrah

Scénografie:

Alex McDowell

Kostýmy:

Kirsten Everberg

Psychopatický mladík si to jde vyřídit se všemi, kteří se jen příblíží k jeho vysněnému idolu. Mně na tomhle filmu vadilo, že než se rozjel, tak to dost trvalo. Film se místy až nepříjemně vlekl. Herecky byl na tom tento thriller podstatně lépe. Wahlberg se v jedné ze svých prvních výraznějších rolí ukázal jako solidní tahoun a jeho zlý kukuč, kterým sršel na všechny strany, nevěstil nic dobrého. Mladičká Reese Whiterspoon nic nekazila a Alyssa Milano jako její kamarádka také měla co nabídnout, především po fyzické stránce. Thriller, od kterého lze čekat slušnou porci napětí, by možná se svižnějším rozjezdem vybojoval víc. 60%(13.3.2011)

Poměrně povedené drama, kterému škodí prvoplánová naivita (taková lehká demence) některých postav a určitá nezanedbatelná míra výskytu "náhod". Ta z velké části pomáhá tomu, aby se děj odvíjel tak, jak se odvíjel. Mark i Reese to zahráli procítěně a s plným nasazením. Důvodem pro zkouknutí může být právě to, aby je člověk oba viděl, jak hráli za mlada. (6/10)(21.1.2013)

Pominu-li na můj vkus až moc romanticky slaďoučkej začátek, musím uznat, že byť již tradičně debilní překlad českého distributora excelentně dvěma slovy spoileruje jako půlky prdele v těsných džínách, z čehož vyplývá, že scénář nebude žádný majstrštyk, je tento oldschool thriller plně funkční a ve výsledku i podhodnocený. W+W za mlada si to dávají a speciálně Walhberga v kukátku si spojím s tímto filmem navždy. Pohodový thrillerek, fajn volba. 75%(14.11.2013)

Komentář může obsahovat spoilery!! Takhle podhodnocený thriller jsem neviděl roky! Z hlediska psychologické stránky absolutní špička v teen/Thriller žánru! Psychologický vývoj perfektního Marka Walhberga z místního,citlivého frajírka po neuvěřitelnou Psycho sviňi, až se vám bude chtít brečet! To co předváděl mi místy vyráželo až dech! Film bych rozdělil na tři části, kde v první vidíme klasickou teen seznamovačku plnou vzrušení a radosti, ve druhé fázi vidíme quantum zvratů,nečekaných překvapení a ve finishi příjde Home Invasion napínavý jako tangáče mé sousedky! Malé,thrillerové překvapení,které mě psychicky zničilo ! 80%(12.11.2013)

• nascendi

Neplánovane zhliadnutý film, ktorý ma nesklamal - bol taký mizerný, ako som očakával. Na rozdiel od Marka Wahlberga William L. Petersen zahral svoju úlohu toporne a nevierohodne. Pri záverečnom dobýjaní domu som namiesto napätia a strachu neveriac krútil hlavou a mal pocit, ako pri sledovaní Sám doma.(26.12.2010)

• - Liv Tyler odmítla roli Nicole Walkerové. (BadCat)

• - Reese Witherspoon a Mark Wahlberg spolu po natáčení jistou dobu chodili. (zajda404)

• - Terry (Jason Kristofer) má ve filmu zbraň Glock 17 ráže 9x19mm. (dc125)