Milenec nebo vrah

Scénografie:

Alex McDowell

Kostýmy:

Kirsten Everberg

::::::::::::::::::::::::::::::: Sexy Thriller u kterého se mi měnily pocity jak na horské dráze. Bylo mi chvíli hnusně, pak hezky, naplno jsem se do filmu vžil a to mám na filmech moc rád, když se jim to povede, to svědčí o skvělé režii. Reese Whiterspoon je moc sexy ženská a Mark Wahlberg nám předved, že umí hrát, když se mu zachce. Ve filmu se také objevila moje oblíbená herečka Alyssa Milano, kterou miluju a tady byla skvělá i když mohla dostat trochu více prostoru. Slušný thriller s velkou dávkou emocí a dusnou atmosférou. :::::::::::::::::::::::::::::::::::(25.4.2009)

• Arsenal83

Pozitívom je vidieť mladučkú Reese Witherspoon. Dnes kto tvrdí, že Selena Gomez vyzerá ako dieťa, nech si pozrie ako vyzerala Reese vo svojej dvadsiatke, jak dievča zo základky. Samotný film nestojí za veľa. Otec hrá akože kladnú postavu, ale od prvého pohľadu vyzerá ako pedofil, čiže divák sa musí rozhodnúť komu bude fandiť, od pohľadu perverzákovi alebo pubertálnemu psychopatovi, ktorý ani nebol dobre zahratý. Sorry, Wahlberg si ma nikdy nezískal a mal ostať radšej pri rapovaní.(11.1.2019)

:D Thriller mé puberty, který vím, že není nijak extra dobrý, ale mám k němu určitou citovou vazbu :) A to ještě ke všemu k Markovi Wahlbergovi :D Dobrá atmosféra, kdy člověk neví, kam dokáží někteří lidé až zajít, pokud se jedná o lásku (či pomatenost) a taky skvělé obsazení :) Pro mě napětí tak akorát, aby se člověk příjemně bál :)(8.3.2013)

Filmov s podobnou zápletkou (dievča sa zapletie s chlapcom, z ktorého sa vykľuje psychopat) tu už boli tony a tak jedinou motiváciou na pozretie si tohoto filmu u mňa bola prítomnosť mladých súčasných hviezd Reese Witherspoon a Marka Wahlberga. Moje očakávania prekonalo až úžasné finále z ktorého naozaj behal mráz po chrbte. Wahlberg toho psychopata podal naozaj bravúrne. Škoda teda, že všetko predtým bolo tak nezáživné a klišovité. 6/10(30.12.2010)

Na jednu stranu by se dalo bez mrknutí oka tvrdit, že jde o jeden z nejobyčejnějších a nejtuctovějších thrillerů, kterých vznikalo, vzniká a vznikat bude po desítkách, ne-li po stovkách. Dalo by se to tvrdit, kdyby ovšem Fear nedisponoval několika prvky, které ho z oné obyčejnosti a tuctovosti snadno vyčleňují. Jednak je to tedy opravdu skvěle natočené, a to přestože režisér filmu vsadil především na přímočarost, kdy se nezdržoval ani nějakým komplikovaným rozborem postav, ani zdlouhavým uvedením do děje a všem postavám dal jasnou a nezaměnitelnou charakteristiku, tak přesto všechno ale dokázal svůj film zpracovat nakonec opravdu svižným, zábavným a v mnoha momentech dechberoucím stylem, s několika fakt mrazivými momenty a celé to postupně dovést až do perfektně vygradovaného finále, kde se napětí dalo až krájet. Ovšem ještě zářivějším prvkem tohoto thrilleru je fantastický Mark Wahlberg, který zde sice teprve svou superhvězdnou kariéru rozjížděl, ale svého psychopatického mladíka ztvárnil naprosto famózně a v několika scénách z něho šel skutečně strach a je velká škoda, že si takovéto postavy nehodí občas i dnes, neboť si myslím, že by v nich byl pořád nehorázně přesvědčivý, stejně jako zde. Takže tohle je zkrátka jeho film a právě jeho výkon je jedním z hlavních důvodů, proč stojí tento, na první pohled obyčejný thriller, určitě za pozornost.(12.3.2015)

• - Terry (Jason Kristofer) má ve filmu zbraň Glock 17 ráže 9x19mm. (dc125)

• - Liv Tyler odmítla roli Nicole Walkerové. (BadCat)

• - Reese Witherspoon a Mark Wahlberg spolu po natáčení jistou dobu chodili. (zajda404)