poster

Milenec nebo vrah

 • USA

  Fear

 • Slovensko

  Strach

 • Slovensko

  Milenec alebo vrah

 • Nový Zéland

  Fear

Drama / Thriller / Horor

USA, 1996, 97 min

Režie:

James Foley

Scénář:

Christopher Crowe

Kamera:

Thomas Kloss

Producenti:

Brian Grazer, Ric Kidney

Střih:

David Brenner

Scénografie:

Alex McDowell, Dominique Fauquet-Lemaitre (set dekoratér)

Kostýmy:

Kirsten Everberg
(další profese)
 • JohnSmith
  **

  Thrillerů o psychopatech je celkem dost. Milenec nebo vrah patří k těm průměrným a to jen díky skvělému výkonu Marka Wahlberga. S tváří kluka, kterýmu byste svou dceru svěřili na 90%, který se během vteřiny změní v žárlivý a pomatený zvíře. Nebýt Marka, tak bych nedal ani ty dvě hvězdy, jelikož film chybí naprosto všechno, co si žánr žádá. Není tu napětí a jedinou sympatickou osobou je zase jen Wahlberg.(5.8.2009)

 • Aluska88
  ***

  Pravá blondýnka, Reese Witherspoon, která měla již od svých mladistvých let krásnou tvářičku, si nabrnkne zdánlivě milého a tolerantního Marka Wahlberga, který zřejmě již od svých mladých let zase disponoval patřičnou svalovou kulturou. Coby Nicole ho přivede ukázat i rodině, které se okamžitě zalíbí, ale tatínkovi se na tom chlapci něco nezdá. Nechce, aby se s jeho malou holčičkou stýkal. Nicole však nedbá varování, a klidně jde s Davidem i na horskou dráhu, kde mu dokonce dovolí, aby jí strkal ruku mezi její čisté, (panenské?) nohy. A tak toho večera ji na vrchol nezaveze jen horská dráha... Mark Wahlberg je tady slušné psycho a ten jeho vražedný výraz je parádní. Ve vedlejší roli se blýskla Alyssa Milano, která je pro mě jednou z těch krásných, talentovaných hereček, které by měly hrát za první ligu. Závěr filmu je jasný, i když jsem možná čekala něco ve stylu "jsem sice úplně mrtvý, ale to mi nezabrání, abych dokončil svou pomstu." Ale při pohledu na Davida mi bylo jasné, že z toho už se chlapec nedostane. Milenec nebo vrah je velmi slušný thriller se skvělým obsazením, který rozhodně stojí za zhlédnutí.(6.7.2014)

 • sarkareifova
  ****

  Dobrý thriller, který mě nadchnul. Je typ filmů, na které se kouknete jednou a stačí to a taky je typ filmů na ketré se kouknete znovu. Milenec nebo vrah rozhodně patří k těm na které se kouknete jěšte nekolikrát. Když si vezmete že je to natočeno podle skutečné události tak z toho mrazí jěště více.(11.1.2013)

 • Shakers
  ***

  Nie je to zlý film, príbeh je dobrý, ale problém bude asi na režisérskej stoličke. Ako som už povedal, príbeh je dobrý, zaujímavý a napínavý. No čo sa týka samotného filmu, tak mu chýba atmosféra a napätie. Nie že by to tam nebolo, ale nie je to tam v takej miere, ako by taký thriller mal mať. Rozhodne ale odporúčam. Už len kvôli Markvoi či Reese Witherspoon. 70% - 3*(2.1.2013)

 • castor
  ***

  Přítel vrah přítel vrah, známe z prvního Vřískotu. Tady je spořádaná středoškolačka cukrkandlové tvářičky Reese Witherspoon okouzlená a posléze terorizovaná psychicky narušeným přítelem s tváří charismatického exMarkyho Marka. Mimochodem Reese následně odmítla role právě ve Vřískotu nebo Tajemství loňského léta podobného ražení – jednoduše další obdobnou zkušenost nepotřebovala a soustředila se na jiné herecké výzvy. A že jich nebylo málo. I Marka Wahlberga po téhle postavě i díky dalším z počátku a poloviny 90. let začal brát filmový svět vážně. Námětově to není žádné terno, finále se trošku podobá Strašákům, pochopitelně o třídu horším a hodně uhlazeným, což je možná ten největší problém celého příběhu. Prostě se pořád držíme v takovém televizním pojetí, bojíme se ostrých hran a pořádného přitlačení na pilu i krve. O postavy se jednoduše nebojíme, finále je lehce uspěchané a zatraceně málo napínavé. Navrch banda agresorů by rozhodně zvládla jednu vyděšenou rodinku.(4.7.2017)

 • - Reese Witherspoon a Mark Wahlberg spolu po natáčení jistou dobu chodili. (zajda404)

 • - Horská dráha, která se ve filmu objeví, se jmenuje The Coaster a jedná se o jednu z největších atrakcí vancouverského Playlandu. (zajda404)

 • - Liv Tyler odmítla roli Nicole Walkerové. (BadCat)