Milenec nebo vrah

Thomas Kloss

Brian Grazer, Ric Kidney

David Brenner

Scénografie:

Alex McDowell, Dominique Fauquet-Lemaitre (set dekoratér)

Kostýmy:

Kirsten Everberg
  • JohnSmith

Thrillerů o psychopatech je celkem dost. Milenec nebo vrah patří k těm průměrným a to jen díky skvělému výkonu Marka Wahlberga. S tváří kluka, kterýmu byste svou dceru svěřili na 90%, který se během vteřiny změní v žárlivý a pomatený zvíře. Nebýt Marka, tak bych nedal ani ty dvě hvězdy, jelikož film chybí naprosto všechno, co si žánr žádá. Není tu napětí a jedinou sympatickou osobou je zase jen Wahlberg.(5.8.2009)

Pravá blondýnka, Reese Witherspoon, která měla již od svých mladistvých let krásnou tvářičku, si nabrnkne zdánlivě milého a tolerantního Marka Wahlberga, který zřejmě již od svých mladých let zase disponoval patřičnou svalovou kulturou. Coby Nicole ho přivede ukázat i rodině, které se okamžitě zalíbí, ale tatínkovi se na tom chlapci něco nezdá. Nechce, aby se s jeho malou holčičkou stýkal. Nicole však nedbá varování, a klidně jde s Davidem i na horskou dráhu, kde mu dokonce dovolí, aby jí strkal ruku mezi její čisté, (panenské?) nohy. A tak toho večera ji na vrchol nezaveze jen horská dráha... Mark Wahlberg je tady slušné psycho a ten jeho vražedný výraz je parádní. Ve vedlejší roli se blýskla Alyssa Milano, která je pro mě jednou z těch krásných, talentovaných hereček, které by měly hrát za první ligu. Závěr filmu je jasný, i když jsem možná čekala něco ve stylu "jsem sice úplně mrtvý, ale to mi nezabrání, abych dokončil svou pomstu." Ale při pohledu na Davida mi bylo jasné, že z toho už se chlapec nedostane. Milenec nebo vrah je velmi slušný thriller se skvělým obsazením, který rozhodně stojí za zhlédnutí.(6.7.2014)

Dobrý thriller, který mě nadchnul. Je typ filmů, na které se kouknete jednou a stačí to a taky je typ filmů na ketré se kouknete znovu. Milenec nebo vrah rozhodně patří k těm na které se kouknete jěšte nekolikrát. Když si vezmete že je to natočeno podle skutečné události tak z toho mrazí jěště více.(11.1.2013)

Nie je to zlý film, príbeh je dobrý, ale problém bude asi na režisérskej stoličke. Ako som už povedal, príbeh je dobrý, zaujímavý a napínavý. No čo sa týka samotného filmu, tak mu chýba atmosféra a napätie. Nie že by to tam nebolo, ale nie je to tam v takej miere, ako by taký thriller mal mať. Rozhodne ale odporúčam. Už len kvôli Markvoi či Reese Witherspoon. 70% - 3*(2.1.2013)

Přítel vrah přítel vrah, známe z prvního Vřískotu. Tady je spořádaná středoškolačka cukrkandlové tvářičky Reese Witherspoon okouzlená a posléze terorizovaná psychicky narušeným přítelem s tváří charismatického exMarkyho Marka. Mimochodem Reese následně odmítla role právě ve Vřískotu nebo Tajemství loňského léta podobného ražení – jednoduše další obdobnou zkušenost nepotřebovala a soustředila se na jiné herecké výzvy. A že jich nebylo málo. I Marka Wahlberga po téhle postavě i díky dalším z počátku a poloviny 90. let začal brát filmový svět vážně. Námětově to není žádné terno, finále se trošku podobá Strašákům, pochopitelně o třídu horším a hodně uhlazeným, což je možná ten největší problém celého příběhu. Prostě se pořád držíme v takovém televizním pojetí, bojíme se ostrých hran a pořádného přitlačení na pilu i krve. O postavy se jednoduše nebojíme, finále je lehce uspěchané a zatraceně málo napínavé. Navrch banda agresorů by rozhodně zvládla jednu vyděšenou rodinku.(4.7.2017)

• - Reese Witherspoon a Mark Wahlberg spolu po natáčení jistou dobu chodili. (zajda404)

• - Horská dráha, která se ve filmu objeví, se jmenuje The Coaster a jedná se o jednu z největších atrakcí vancouverského Playlandu. (zajda404)

• - Liv Tyler odmítla roli Nicole Walkerové. (BadCat)