poster

Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

 • USA

  Destination Truth

 • Slovensko

  Dobyvatelia stratenej pravdy

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Scénář:

Ian Shorr

Kamera:

Marc Carter

Hudba:

Raney Shockne
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (112)

 • Zeck
  *****

  Hodně zdejších lidí si stěžuje, že v tomto investigativním dokumentu ve kterém se tvůrci zaměřují na záhadné monstra, legendy a paranormální jevy, se téměř neobjevují žádné "důkazy". Právě to je paradoxně nejlepší známka pro celý pořad. Jistě, můžete si pustit jiné varianty pořadů s podobnou tématikou, kterými je v současnosti doslova zaplavené celé americké televizní vysílání, a které vám ty šokující nahrávky paranormálních jevů milerády představí. Bohužel vám už nikdo neřekne, že si ty důkazní materiály tak nějak zfalšovali sami tvůrci pořadu v trikovém oddělení jejich studia. Takže máte na vybranou, buďto budete hltat profesionálně vytvořené hoaxy, které určitým druhům pořadů pomáhají přežívat v tomto nemilosrdném konkurenčním prostředí, nebo vsadíte na Destination Truth, který má natolik silné producenty, že už hezkou řádku let přežívá a přitom přináší jen ždibečky šokujících nahrávek. V tomto pořadu pravidelně vítězí zdravý rozum v podání Joshe Gatese, který si udržuje patřičný odstup, zdravý rozum a umí rozeznávat, že po něm nejde mimozemšťan, duch nebo monstrum, ale že jen zavadil o větev a kolem zrovna proběhla srna. Jistě, i tento pořad občas zavádí divácky atraktivní prvky, kdy například zbytečně vyhrocuje noční pátrání uměle budovaným napětím, ale troufám si říct, že tím jeho manipulace s divákem končí, což je u podobných projektů naprosto nevídané. Pořad je úžasně cestopisný, vydává se snad do všech končin světa, ze kterých přináší i jiné informace než jen přikreslené povídačky domorodého obyvatelstva. Obsahuje i vtipné momenty hlavně díky sympaťákovi Gatesovi a je to taková zábavná oddychovka, při které se dokonale vypne mozek a relaxuje. Zdejší hodnocení je zcela zkreslené, tyto pořady jsou ve světě na denním pořádku a do ČR klasicky dorazila první vlašťovka až s desetiletým zpožděním. Není se tedy čemu divit, když jí čeští konzumní diváci klasicky odsoudí po deseti minutách k smrti, ačkoliv je ze zahraničního ptactva možná ta nejlepší a nejvěrohodnější ze všech. No co na plat, Destination Truth mě dostal a hrdě si ho zařazuji do oblíbených pořadů, a to ne ani tak proto, že by mě zaujaly ty "paranormální jevy", ale proto, že je to zkrátka jeden z mála pořadů, který je vyšetřuje a nepotřebuje manipulovat s divákem aby ho zaujal. 90%(15.7.2012)

 • Ej Hlemýžď
  *

  Viděl jsem jen jeden díl - Mamlambo a Tokoloshe. Bohatě mi to stačilo k odrazení od případného sledování jiných dílů.(15.7.2012)

 • Tom_Lachtan
  odpad!

  jakožto člověku, kterému není termín kryptozoologie úplně neznámý, musím říct, že tenhle pseudodokumentární cyklus má minimální kvalitu. Jak najít tvory které po desítky let nikdo nenašel? Přeci hledat je jednu noc s bandou lidí na jednom místě, ne? Jediné plus vidím v seznámení s mýty opředenými, s největší pravděpodobností neexistujícími tvory a autorovu sebeironií ______ Ne, při občasném sledování musím říct jen, že se jedná o nehoráznou zhovadilost, odpad!(22.7.2012)

 • LiVentura
  odpad!

  To je taková kokotina, všem nedoporučuji!!! Banda neschopných budižkničemů, kteří mají jen techniku, dvě histerky na palubě a akorát tak dokáží onu mystickou pověst pohanit a zhnusti druhým.. ne ne, Američany k tomuto nepouštět!(29.7.2012)

 • Ruut
  odpad!

  Hnus fialový! Nejvíc mě dostal díl s hledáním amazonského megavodníhohada. Must see.(8.7.2014)

 • JosefGruber
  **

  To aby se člověk bál po setmění vyjít z baráku. Každý díl stejný. Pobíhají někde po tmě s termovizníma kamerama, pokaždé někdo vidí něco, co tam nikdy nebylo a hraje hérečku. Závěrečné potvrzení příšery na základě prasklý větve v lese je neuvěřitelný. 1-2*, tv(11.8.2014)

 • Mariin
  odpad!

  Skupina darmošlapů, která má techniku (nikoliv však rozum a soudnost), žvaní o tzv. kryptozoologii.. Tohle snad může zaujmout jen malé děti nebo úplné vymaštěnce.(19.1.2014)

 • rikitiki
  **

  Natahované a opakované kecy, které nabuzují zvědavost, ale uspokojení je ubohé.(8.7.2012)

 • honajz
  ***

  Některé díly jsou vyloženě hloupé, jiné alespoň něco skutečně objeví, ale celkově je to příjemně zábavné. Ta snaha dělat, že jako fakt chceme odrušit vše o duchách, ale přitom každý prd na záznamu děláme, že nejde vysvětlit, prostě je to legrace. Ta holčina, co je vždycky tak upřímně vyděšená, ta taky často pobaví. A na druhou stranu nutno říct, že v seriálu navštívíme zajímavá místa a lokace (Pompeje, Queen Mary, Keňu apod.) a dozvíme se nějaké urban legends, ale i hrstku historických zajímavostí.(29.4.2014)

 • Earl_23
  ****

  Podle hodnocení u nás poměrně nedoceněný pořad. V zámoří to vidí už trošku jinak. Mě Destination Truth ohromně baví, protože se zabývá skvělými tématy, při kterých někdy tuhne krev v žilách. Vážně mnohdy parádní podívaná. Zároveň je super, že Gates a spol. nejsou za každou cenu zapálení lovci paranormální jevů a všech těch nestvůr a udržují si patřičný odstup a naopak baví diváky vtípky. "Pravdivé" Akta X mají hodně do sebe!(2.9.2012)

 • FFilipCZ
  **

  Hodně slabé a před Dobyvateli upřednostňuji tedy spíše Fakta X.(4.1.2014)

 • Korbitch
  odpad!

  Jak je vůbec možný, že na tohle dá někdo prachy??! Bla, bla, bla bigfoot, bla, bla, bla lochneska, bla, bla, bla vodník česílko.... V životě tahle banda podvodníků nic nenatočila. Chodit v noci po lese a dělat, že něco chodí kolem, to umí každý kretén. Jestli tomuhle někdo věří, má IQ plesnivého sýra s olivou. NEJHLOUPĚJŠÍ "DOKUMENT" VŠECH DOB EVER!!!(29.7.2012)

 • UncleG
  odpad!

  Vydáme se "tam a tam" hledat bájné zvíře "to a to". Řekne si skupina imbecilů obecných, vedená královským monstribecilem, jenž se prohlašuje za vědce. Po vzoru Blair Witch projektu si namíří kamery do ksichtu, každý imbecil zvlášť po jedné infra-ksichtovce. A pak jako divoký skauti prolejzaj les v noci, podělaný až za ušima, když znenadání hejkne vejr. "Co to bylo? Co to bylo?" křičí panicky a vejraj kolem sebe do tmy. Pak náhle přeběhne po cestě veverka nebo se mezi stromy mihnou světla náklaďáku. Naši hrdinní debílci někam utíkají. Nevíme proč. Kamera se třese. "Viděli jste to?" křčí někdo. "Jako kdyby támhle za kopcem..." Ráno pak objeví bobky lenochoda třípstého a kosti z chcíplý kočky a dělají z toho věděcký závěry. A když svoje světoborný poznatky ukážkou někomu, kdo alespoň trochu rozumí bioologii, výsledek zní: "tak pardón, ale jsme přesvědčeni, že nám náš cíl unikl jen o vlásek..." Tak to sorry. Ale hrajte si dál, dětičky...(31.8.2014)

 • halogenka
  odpad!

  Banda nesympatických křupanských idiotů (tu holku tam mají jako otloukánka nebo jako konkubínu?) se vydává hledat urban a village legends. Vždycky najdou úplné hovnajs, což se snaží omluvit špatnou technikou nebo povětrnostními vlivy. Největší vzrůšo je, když se parta ztratí, pohne se větev anebo jim nad hlavou proletí netopýr. Vskutku pekelná hovadina.(6.9.2012)

 • Dr. Hawkeye
  *

  Banda matláků jede "pátrat" po nějaké záhadě. A je celkem jedno, jestli jde o duchy egyptských faraonů, transylvánské vlkodlaky nebo podobné potvory, protože scénář je vždy stejný. Investigativní rozhovor s "očitými" svědky, následné utáboření v lesích/džungli/poušti, vyčkání do noci, následné pobíhání lesem/džunglí/poušti s noktovizorem, sem tam nějaká lekačka a po jedné noci (!) se sbalí a vrací se do Kalifornie, aby na natočených/nahraných záznamech rozklíčovali, co že je to vlastně v té tmě vyděsilo k posrání. Nuda, nuda, nuda...(30.9.2012)

 • Jigy
  ****

  Podle mě skvěla záležitost. Mám rád zády a tajemno. Snaha objasnit a hledat důkazy u známýcj mítů se mi líbí a i přesto, že se mi zdá, že občas vaří z vody mě některé díly přesvědčili o tom. Honění duchů po stalér hornickém městěčku v Chile a v Černobylu byly vážně tealistické. Horší to je se stopováním tajemných příšer. Ale přes to skvělý pořad, který doporučuji a nechápu jeho hodnocení.(28.10.2012)

 • Nach
  ****

  Zajímavě pojaté a napínavě zpracované. To jsou hlavní klady této reality-TV, jejíž epizody často nic moc nepřinesou, ale díky zmíněné metodě jsou všechny díly zajímavé. Ovšem já vyhledávám hlavně ty duchařsky zaměřené, neboť - jak jste si zřejmě někteří sami všimli - ty mají těch podivností a zachycených nevysvětlitelných úkazů dvakrát tolik. Nehledě na až hororovou atmosféru. 75%(15.9.2012)

 • st.jim
  *

  Trapně nudná, nezáživná reality bez špetky nápadu, či nějaké zajímavosti a nebo zábavy.(8.7.2012)

 • animaxis
  ****

  Jediné co tomuto dokumentárnímu seriálu mohu vytknout jsou scény, ve kterých se ukáže co bude za půl minuty jen aby jsme to jako diváci nevypínali. To mi někdy i dost kazilo zážitek. Ale jinak je to fajn dokument který si někdy pustím na zahnání nudy. Pokud tam zrovna někdo nedělá hysterku tak je to moc fajn. Z některých dílů mi běhal mráz po zádech a to jsem taky od tohoto seriálu čekal.(25.1.2014)

 • MikyAff
  ****

  Ať si říká kdo chce a co chce. I když podle několika lidí je to zfalšovaná blbost, tak je mi to fuk. I kdyby, je to zajímavý a já patřím mezi lidi, který paranormálním jevům a podobně věří, proto koukám spíš jen na duchařské díly. Yetti a spol mi moc nebere. ;) Josh je vtipnej sympaťák, který tomu dodává šťávu. Nejen, že u toho sedím občas udivená, ale často i velmi vysmátá díky jeho podařeným vtípkům.(3.3.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6