Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Saur.us

Od ženy pro ženy. Úsměvná romantická komedie s trochu kontroverznějším obsahem, než je u tohoto žánru obvyklé. Nadruhou mě ale dobrý dojem narušilo patosem naplněné soudní přelíčení a přílišná snaha o propagaci feminismu. Lepší 3 ()

tomashrabek

Očakával som oddychovku a dostal som ju, akurát s tým nepríjemným bonusom, že som ju celú odzíval. Dej je rozvláčny a dohromady takmer žiaden - celý príbeh by sa v pohode zmestil do pätnástich minút a na dôvažok by ešte mohol obsahovať i dve dlhšie scény uvrieskaného uspokojovania ženského pohlavia. Nad vodou drží film iba Maggie, postava zámožného nadšenca do elektrických zariadení (je mi ľúto, že si ho ako postavu nemôžem užiť niekde inde, viac a kvalitnejšie) a fakt, že scény s liečením hystérie nie sú natočené ani vulgárne, ani technicky chladne, ale maximálne vkusne. ()

ashtangi

Bylo to skvělé, zasmál jsem se, ale přišlo mi to krátké. Líbil by se mi trochu rozsáhlejší a zajímavější příběh, ale jinak to bylo opravdu skvělé. ()

zahadum

Pomerne vtipne a hlavne inteligentne napísané stručne dejiny jedného čisto ženského domáceho pomocníka ( a nie je to mop ) :) film je tak roztomilo vážny vo chvíľach ako je "prstovanie " teda slušne nazvané liečba hysterie :) ()

sandinista

Celkem oddychovka. Rychle uteče, ničím moc neutkví v paměti. Akorát je vidět britská škola herectví a britská angličtina. Dobrý film pro pár, když se chce zasmát. ()

johnymdoe

!!! POZOR OBSAHUJE SPOILER!!! Jediným slovem Zklamání..tohle je ten film o vibrátoru na který jsem se tolik těšil?(Trailer navnadil na nic). Tohle je film který se označuje za romantickou komedii a má hodnocení 73%? Tak to prr...Komediální na tom nebylo nic (pokud někomu připadne vtipné jak ženská které je 60-70 heká vzrušením na stole tak by se měl nechat vyšetřit!). Romantika v tom také nebyla...hlavní dva "hrdinové" se 3x potkali za cca. půl roku, vůbec si spolu nerozuměli a on jí na konec požádá o ruku? vážně? asi trošku debil ne?(to že ona s tím souhlasí ačkoliv je zasnoubený s její sestrou evidentně neřeší). Má to pěkné kostýmy a architekturu.. Ale to že ona vypadá jak jeho matka, on je vyzáblý a nechutný anorektik a hlavně že je to tak hloupá, až skoro blbá agitka na ženská práva a rovnoprávnost... to mě zničilo celý film. Režisérka zřejmě zapomněla, že už pro tohle nemusí bojovat...že už to před 100-150 lety za ni někdo udělal. Prostě velice hloupý a nezábavný film s průměrnými herci(pardon Gyllenhaalová hrála jako jediná velice slušně). ()

Wardan

Velice hezká, vtipná a vkusná komedie se skvělým hereckým triem Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Rupert Everett. Jen mi přijde že, režisérka moc neví jestli se chce věnovat více výzkumu doktora Granvilla, nebo Charlottině boji za práva žen a tím film občas působí trochu rotržitě. Jinak ale velmi dobře zvládnutá a velmi nadprůměrná záležitost, která stojí za zhlédnutí. ()

heihatchi

Asi za to shořím v pekle, ale asi ještě nejsem připraven vidět snímek o odporně emancipované Maggie. Chápu, že ve Švédsku z toho musí mít ty bojovnice za rovnoprávnost žen ve filmech radost, ale toto bylo prostě k zblití. Od odpadu to dělí jen strach z uřezání údu a následné debaty tupých ženských o tomto aktu v televizi. ()

jasanka

Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého si říkám, jak je super, ale po pár (tý)dnech zjistím, že si ho vlastně vůbec nepamatuju, a že nebyl zas tak nic moc. Na jedno podívání fajn, ale nic víc bych v tom nehledala. ()

Bozvav

Mírně vtipné, docela veselé. Žádné veledílo, ale zkouknout se to dalo. Míň romantiky a více humoru. takhle 60%. ()

kartacek

Myslím, že nejlepším vibrátorem ve filmu bylo těch posledních pár vět, které řekl Mortimer u soudu. Zavibrovaly totiž Charlottinou duší. A protože v nich byla obsažena i výzva, aby pánové o ženy v ložnicích řádně pečovali, myslím, že trh s vibrátory v těch dnech poněkud zakolísal. :-) ()

bagetka007

Love this way of treating hysteria! Just freaking awesome! :D :D :D Normálně bych dala tři *, ale s ohledem na námět a způsob + frekvenci provádění určitých "léčebných" aktivit přidávám čtvrtou. PS: Spojení královny Victorie a vibrátoru si fakt mohli odpustit. 8) ()

Rokle

Tak já bych zvolil rozhodně jinak než emancipovanou a trochu víc agresivní ségru. Čekal jsem víc Ruperta Everetta, který při každém svém pohybu udával vtipnost a lehkost... neříkám, že to bylo špatné, to ne, ale odlehčenou dobovku bych si představoval jinak. ()

Hermi14

Očekával jsem romantické drama z viktoriánské Anglie, ale čekal jsem marně. Místo toho jsem se dočkal komedie o doktorovi s velice neobvyklým zaměstnáním, vědci, který balancuje na rozhraní mezi šíleností a genialitou a prostořeké feministce, která se nebojí jít proti proudu a opravdu výborně jsem se pobavil. Moc milé překvapení. ()

Heroine

Je pro mne opravdu těžké, hodnotit tenhle film. Pohybuje se totiž někde na hranici kvalitní britské komedie, a naprostého odpadu. Obvykle bývají tyto hranice dalece oddělené špatným filmem, podprůměrným filmem, lehce podprůměrným filmem, průměrným filmem, lehce nadprůměrným filmem, a nadprůměrným filmem. Jenže tato vzdálenost byla tentokrát zcela překonána, a to kombinací zajímavých postav, britského, až skoro pythonského humoru, kvalitní výpravou, a zároveň neuvěřitelně stupidním námětem, který žel vede k poměrně značnému množství trapných, někdy i nechutných scén. Možná ale je to jen moje zvláštnost, že mi takové téma připadá hloupé a nechutné, nebudu se mu tedy až tolik věnovat v hodnocení. Je tu totiž ještě pár věcí, které celému filmu výrazně ubraly. Jedním z nich jsou přednášky o socialismu a revoluci, které i když jsou z části pravda, působí ve filmu velice trapně. A druhou věcí je Maggie Gyllenhaal, která je podle mne strašně škaredá a nesympatická. To sice stále může být jen můj osobní názor, ale u hodnocení filmu snad přeci jenom o můj názor jde, ne? Když se nad tím zamyslím takhle, vlastně se mi ten film moc nelíbil. Je tam pár dobrých herců, trochu dobrého humoru, ale zbytek je spíš pitomý. ()