Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Autogram

Hystéria ako fiktívna choroba nespokojných paničiek s príjemnou liečbou, pri ktorej akurát vznikajú kŕče v ruke, vo filme trochu symbolizuje skostnatenosť lekárskej vedy. Dnes sa to zdá iné, ale je to tak? Od filmu určite netreba čakať vážnu drámu, ale úsmevnú jednohubku so šteklivou témou zavŕšenou brutálnou narážkou na hlavu britského kráľovstva. ()

Kurikmoon

Absolútna spokojnosť, dokonalý relax. Príjemná, vtipná romanťárna rotujúca okolo témy, ktorej sa moc filmových scenárov nevenovalo. A keby nebolo toho trošku ujetého súdu, uvažoval by som nad vyšším hodnotením. Herci i film samotný mi s ľahkosťou tiež sadli na svoje miesto tak dobre ako "perová prachovka" opernej speváčke p. Kastalariovej. ()

Hollohlaway

Uáááá! Viktoriánská Anglie a prapůvodní vibrátor. Originální námět a k tomu klasicky výborně zahrané a plné britského humoru. Duch Old England na vás dýchne už od začátku a i přes zvolené téma je to nikoliv laciné ale humorné a s citem natočené. Maggie je přenádherná a některé vtipy mě vysloveně dostaly. ()

shabazza

Jestliže nejzásadnějším vynálezem 20. století je automatická pračka, tak jejím ekvivalentem pro století 19. musí být portable Jolly Molly :-D ()

Lennyanka

O čem že to vlastně bylo? O hysterii? O vynálezu vibrátoru? O ženských právech? O romantické zápletce mezi Maggie a Hughem? Nějak si nejsem jistá... ()

jefff

Hodně neobvyklý historický film, který je natočen zábavně, sympaticky, nenásilně a já se královsky bavil. Herci hrají výborně, příběh má spád a vtipných momnetů jsou tu desítky. Nečekaně velice povedený film. ()

Liqid

Propojení historické a zároveň vtipné roviny byla vážně precizní, ale trochu to zabíjí příběh a nejvíc konec. Čekal bych, že doktor, který nabyl majetku by koupil někde ordinaci a začal praktikovat medicínu, když byl zpočátku tak horlivý na moderní metody. Ale on ne, on si koupí chudobinec a vezme si trhlou ženskou. ()

DeathTheKid

Čekal jsem jakoukoli zápletku, pf klidně i McFlye se strojem času, ale toto?! Prostě velmi svěží a překvapuje mě, s jakými tématy jsou scénáristé ještě schopni přijít. Ideální délka, skvělá herecká sebranka, živořivý soundtrack, akorát na můj vkus málo úderného humoru, což je jediná výtka. 4 dát nechci a 3 je podle mě málo...lol. A dotaz holky, kolik z vás si po filmu udělalo siestu se svým "Evženem"? Edit: 4 hvězdy jsou zcela adekvátní. Jde o svěží, příjemný film. ()

Firebug

Podle mě se dalo z takového tématu vyždímat daleko více šťávy. Paní režisérka se vyvarovala přílišným nechutnostem a košilatému humoru a naroubovala ucházející zápletku na bezpohlavní romantickou "komedii" bez humoru, což si jeden z největších vynálezů 19. století nezaslouží. V honbě za korektností a přístupností (klidně bych věřil i PG) se vytratil jakýkoliv erotický náboj či chemie mezi postavami, což je u romanťáku na pováženou. Nečekal jsem erotický snímek, ale když už se to sakra točí okolo vibrátoru a ženských multiorgasmů a nejodvážnějším záběrem jsou obnažená ramena Maggie Gyllenhaal, tak je něco špatně. Abych jenom nekritizoval... jde zase o jeden z těch milých snímků, u kterého se nebudete smát, ale párkrát se třeba i mírně pousmějete. Dvěma slovy "milá nuda", která si u mě vysloužila ušmudlané 3* a jejíž největší přínos by byl, kdyby vznikla serióznější a s fakty o vibrátoru nemanipulující xxx-parody. ()

dita.krizova

Čekala jsem možná trošku vtipnější komedii, ale i tak jsem se hodně zasmála. (Na odpočinek ji rozhodně můžu doporučit.) Trošku mě mrzelo, že byl hned od začátku jasný děj, ale ani to mi neubrání dát tomu nadprůměrné hodnocení. ()

fox171cz

Je pěkné vědět že vibrátory mají svou již poměrně dlouhou historii a nejedná se tak o "vynález" moderní doby.. To vše s příjemným a stravitelným scénářem zasazeným do staré Anglie. ()

Cejny

FIlmy z období viktoriánské Anglie mám moc rád a tento snímek patří k tomu nejlepšímu, co se této doby týká, a já to už viděl. Všechno jde ruku v ruce - historické prostředí, humoristická složka i romantika jsou dobře sladěné - a třešničkou na dortu je moje oblíbená Maggie Gyllenhaal. Za vkusně vtipné zpracování si Hysteria zaslouží 80 %. ()

slovan1

Vtipná komedie o zkrocení ženské hystérie :-) Název možná trochu zvrhlý, ale rozhodně z něj nejsem pohoršen jak někteří uživatelé, je vtipný. Hereckými výkony a svým humorem příjemný film. Rupert Everett super fanatik do elektřiny, tahle role mu sedla. ()

Lukoboss

Moc pěkná výprava a... no a to je asi tak všechno. Ze všech tří škatulek žánrů je výrazná (očividně) historická složka, jinak je to komedie, u které se moc nezasmějete, romantika, která vás nechá naprosto chladnýma, a ještě k tomu se v průběhu díváte na starý britský aristokratky, jak si nechávají strkat.... stačilo. Zuby nehty se to drží na průměru. P.S.: jinak tenhle vynález samozřejmě nemá chybu :) ()

Lisabellla

Co na tom bylo tak skvělého, že to má tak vysoké hodnocení? Nerozumím tomu. je mi to trochu líto, protože bych také ráda viděla film, který si od tolika uživatelů zasloužil 73%. Já jsem zřejmě koukala na jiný. Občas vtipné, občas romantické, ale většinu času člověk seděl a tupě zíral na to, jak jakýsi mladý a starý doktor masturboval staré londýnské, znuděné paničky. To je námět na hloupou parodii, béčkovou komedii nebo nízkorozpočtový romanťák. Vezměte, lidé zdejší, rozum do hrsti a nenechte se strhávat masou a napište SVŮJ názor. Přece se tohle nemohlo líbit tolika lidem.. ()

charlie_ando

Milé a hřejivé překvapení. Skvěle jsem se bavil od začátku až do konce. Pravdivý příběh o tom jak v době vlády královny Viktorie, kdy nad Britským impériem Slunce nezapadalo, vymysleli dva pánové dámské "šidítko". Prostě se dalo pár chytrých hlav do hromady a byl tu vibrátor. Tak jednoduché to nebylo. Bohatý šlechtic fascinovaný vynálezy na bázi elektřiny a doktor, který se pro svou pokrokovost musel uchýlit k ruční léčbě ženské "hysterie" museli ujít dlouhou cestu, než vynalezli onen přístroj a nakonec i jedna sufražetka ke štěstí přišla... ()

Nassau

Hysteria je pohodový filmeček se skvělou Maggie Gyllenhaal. Pokud hledáte příjemný film na odpoledne, u kterého se mozek nepředře, tak nelze nedoporučit. Plus se ještě vcelku pobavíte. Tady to bude za čtyři:) (75%) ()