Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

Raimok

Nepamatuju si na film s Willem Smithem, kterej by se mi nelíbil. Tady má bohužel málo prostoru a hlavní roli hraje jeho synek, kterej se třeba někdy naučí hrát, ale zatím je to hrozná podívaná. Navíc je to ještě nuda. 32 % ()

Flopik

Tak , no musím povedať že od filmu som nič nečakal a pravdu povediac ani nič nedostal.Už len predstava že synček všetko zachráni a Will bude len sedieť na zadku mi prišla postavená na hlavu.Ale tak stalo sa. Príroda a ukázanie zeme fakt paráda , bol som nadšený.Určite Will skvelý a nechápem čo všetci hovoria ako odborníci na zlé herecké výkony :) , podľa mňa bol Jaden super , inak povedané nechápem v čom bol zlý.Keby bol celý film ako koniec a bolo by tam viac tej epickej hudby bolo by to za 5 , takto slabšie 4* a 70%. ()

majo_svk

Pekný, svojrázny, dobrodružný sci-fi film, ktorý plynie bez výraznejších pozitívy či negatív. Je to film, v ktorom sa trúsi jedna nelogickosť za druhou. Nedostatky však vyrovnáva charizmatickým Smithom starším, zobrazením rodinných hodnôt a krásnym vizuálom. Bolo to celkom fajn. ()

Nolanofil

Pre mňa jednoznačne najhorší blockbuster roka a to som ešte nevidel Osamelého jazdca. Absolútne nelogicky scenár, v ktorom chovanie postáv nedáva zmysel a príbeh je hlavne v druhej polovici tak nezaujímavý, že som si chcel dať šlofíka. Lenže ma prebrala perfektná vzdušná akcia s orlom, po ktorej sa to vráti do starých nezaujímavých koľají. Jaden je odporný chlapec a Will by ho mal doma zamknúť v pivnici a nepúšťať ho von až pokým nezomriem. ()

PhillM.

Moc nechápu, co to mělo být. a komu to bylo určeno. Podivná směsice všeho a ničeho. A snad nejhůře zahraný vztah otec - syn, co pamatuju. Plusem je docela zajímavý námět a typická režisérova posedlost vizuálem. To samotné však film z průměru nevytáhne. ()

Pavelos

Nebýt Jaden synkem slavného tatínka, tak by se jeho kariéra rozhodně ubírala jiným směrem než herectvím.. Jeho výkony mě v tom čím dále více utvrzují.. Třeba si toho všimne i někdo jiný a nenechá si prznit své filmy, jeho neherectvím.. I když, on si Will zase něco napíše pro sebe a jeho tam obsadí také:-( ()

hell_boy

Nakonec to nebyla až taková katastrofa, jak bych čekal. Sice jsem první půlhodinku měl chuť film znechuceně vypnout, ale pak se kupodivu něco stalo a já se začal i bavit. Dobrých nápadů si moc neužijete, naopak logických nesmyslů je na 100 minut až příliš, ale vesměs se jedná o koukatelné "skoro scifi". Shyamalan by se měl konečně vrátit do komornějších vod. 50% ()

Antaeus

A tak strašne mocinky som chcel dať viac.. Kameňom úrazu v tomto príade ale nie je vizuál ani výron, pardon, výkon hercov. Ako otíc tak synátor hrajú gút, ich snaha neuráža, ba naopak si dovolím tvrdiť (od slova "tvrďas"), že malý Smisík je vskutku nádejný herec. Ale k filmu: neskutočne mi vadilo, že keď už sa naša patetická rasa dokopala k tomu opustiť planétu, usídliť sa niekde v prdeli na konci galaxie a začať takpovediac od nuly, nejaká iná patetická rasa si to vzala dosť osobne a rozhodla sa nás vykynožiť. No boli to rovnakí amatéri, ako naši potomkovia. Zbrane hromadného ničenia (popri vesmírnych lodiach a warpovom pohone) ako si nemali čas vyprodukovať. No a tak na nás namiesto obligátnych božích kobyliek (alebo napríklad atómových hlavíc) zoslali fúru akýchsi x-rukých potvor. Tieto nás desia a z puchu, ktorý tým produkujeme (čo je pochopiteľné, tiež by som pri pohľade na podobnú potvoru vyprodukoval zopár deka puchu), majú potom nesmiernu radosť, pretože nebyť jeho, nemajú z nás nič. Sú totiž slepé. Čo mi ale neskutone vadilo, že namiesto aby sa potomkovia Zeme veľmi "racionálne" rozhodli vyrobiť zopár strelných zbraní a vyriešili si tak onen problém v pokoji a z diaľky, budú sa radšej roky cvičiť v ghoustování, aby nemali z pohľadu na kríženca chobotnice, pavúka, leva a obrieho potkana, strach. Nerozumiem tomu. Ale možno mi len niečo podstatné uniklo? Budiž.. Ale ony potvory sú fikané a aby ľuďom nahnali ešte o niečo väčší strach, napichávajú nás na stromy. Čo je, vzhľadom na fakt, že sú slepé, vskutku obdivuhodný výkon. Atď, atď.. Sú toho mraky. Ale ak sa na celý spektákl pozerám ako na rodinnú drámu zbližovania sa otca so synom, tak to by ešte ušlo. Asi podobne, ako treba na seriál Wolking ded nazerať nie ako na postapo-zombi seriál, ale ako na drámu o medziľudských vzťahoch počas krízového obdobia. Inak by bol človek asi trošilinku sklamaný.. ()

Fifer

Po recenzích bych na to v životě nešel, tak jen komentář kamaráda, který udělal tu chybu: "Kdybych se chtěl dívat na to, jak dva černoši akorát lítají dvě hodiny sem a tam, tak si radši pustím NBA." ()

Noomi

V prvom rade odmietam teóriu, že keď sa film nestal megahitom, môže za to automaticky režisér. Nie a nie. M. Night Shyamalan je človek, ktorý si zaslúži moju tvrdú obhajobu, pretože je možno pravda že Posledného vládcu vetra som obišla tým najširším oblúkom akého som bola schopná, no pri jeho mene mi rezonuje hlavne excelentne natočený Šiesty zmysel a tak to už bude navždy. Nie, nemôže za to ani Jaden Smith, ktorého výkon nebol náhodou vôbec zlý. Nemôžu za to ani efekty, pretože boli viac než solídne a ani skutočne nádherné prostredie. A napokon ak od tohto niekto čakal rodinnú dojímavú drámu zasadenú do akčného sci-fi prostredia postapokalyptickej Zeme okorenenú trochou komédie s veľkou dávkou hereckého talentu...taký človek nemôže byť zdravý. Očakávala som presne tú priemernú dávku dobrodružstva bez zbytočných komplikácií, ktorú mi aj naservírovali a tak som spokojná. ()

Aluminium

Jediná myšlienka, čo mi behala po rozume pri sledovaní tohto filmu bola: "What the heck?!" Aj pri mojej priam božej trpezlivosti mi tie nezrovnalosti a logické kiksy udierali do hlavy. A to nehovorím, že to bola nuda! Nuda! Nuda! Neviem, čo som čakala. Stále som nejak verila Shyamalanovi, aj po "Stalo sa" aj po "Avatarovi" (ktorému som asi ako jediná na svete dala také vysoké hodnotenie), ale už to nejde. Prosím spamätaj sa! ()

barteca

Určitě solidnější než jiné vetřelecké sf, nemluvě o vampýýýrských. Já to brala. Výprava byla invenční, bylo se na co koukat. ()

Mallyyy

Průměrný film s nepříliš sympatickým hlavním hrdinou - Jaden. Will by se měl vykašlat na filmy se synem a jet na sebe, protože tohle prostě nefunguje. Jinak parádní prostředí a efekty. 3* ()

gonga odpad!

Dementní scénář na hranici debility a nesympatický fracek v hlavní roli. Ani s rychloposuvem se na to dívat nedalo. A ještě ten přátelskej pták Noh, wtf! ()

KOZEL84

Že Shy dávno přišel o šestý smysl (a možná i pár dalších) a mladý Smithův protekční smrad je neskutečně otravný fakan,se už tak nějak ví.Zas ale nevím proč bych měl kydat špínu na něco co není o nic horší a tupější než každá druhá sračka z hollyshitu.Tohle je naprostý hollyshit'ácký standart (a řekl bych že možná i jeden z těch lepších),který mě osobně nijak nesral.Stejně jako je mi jedno,že Shy už není Vyvolený,jen tuctový.Škoda,že se tu trochu neodhalila Alice Eve.Dal bych i 4.Star Treku nepomohlo ani to. ()

sNeDy

Můžeme tu dalekosáhle rozebírat klady a zápory scénáristické, herecké nebo režijní, ale když já od půlky filmu čuměl víc na hodinky než na obrázky přede mnou. ()

Wardan

Jestli se chce Shyamalan vrátit, možná by to neměl zkoušet přes stamilionový spektákl. Po takovém megaomylu jakým byl Airbender, by se o comeback mohl spíš pokoušet skrz něco jako točil dřív, něco menšího. Třeba něco podobného jako Devil. To byl malý, příjemný a poměrně nápaditý horor. Místo toho zkusil 130 milionové sci-fi. No nevadí (...i když). Tak jo na rovinu, nad smysluplností After Earth by se dalo přinejmenším diskutovat a na klišé to také není zrovna nejchudší. Narozdíl od Airbendera to aspoň trochu má hlavu a patu, sbližování otce a syna docela funguje a to Kitaiovo překonávání strachu jsem docela bral (i přesto, že působí trochu divně a instantně). Malý Smith mi přišel v pohodě, velkému Smithovi jsem to militantní hovado baštil a režie není nejhorší, narozdíl od triků, ty jsou podprůměr. AE není žádný výkvět, ale já se docela bavil, tak tam vpálím tři. ()

heihatchi

Že bych byl fanouškem rodiny Smithových se říct nedá. Spoustu filmů s Willem mám rád, to už se ale nedá říct o jeho synáčkovi. Ten mi prostě nesedí, nezahrál to sice špatně, i tak se mi ale ještě v žádném filmu nelíbil. Jinak film měl dosti průměrnej a průhlednej příběh s pár wtf momentama (rozbití jeho supervýbavy bez zjevné příčiny, záchrana orlem, iontová díra...). Jediný co se mi líbilo bylo to velké množství peněz, který do toho nalili. Tak se mi dostalo pěkně zpracovaných počítačových triků a nádherně vyobrazené afterdžungle. Celkově pak film u mě získal slabé tři hvězdičky. ()

warrenur

Herecky duet otecka a syna. Okrem peknej prirody a sky-divingu nema co poskytnut. Neodporucam, ma to hrozny scenar a casto to nudi. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback