Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

Jurrisek

Dobrá myšlenka filmu zakopaná pod antiherectví Jadena Smitha. Navíc je ten film plnej naprostejch a do očí bijících nesmyslů, až to bolí a nudné scény vyplněné nudnými úryvky z minulosti. Dvě hvězdy za krásné scenérie. ()

demoni

Uplně pohodový sci-fi film, který nenatchne, ale ani neotráví. Nenechte se odradit hodnocením dvou a méně hvězdičkami od uživatelů, kteří považují za nejlepší film na světě Dotek Medusy nebo Upír Nosferatu, je to asi jako kdyby kritik Opery hodnotil oblečení. Ano, syn Willa Smitha pusobí ve filmu trošku neohrabaně, ale vzhledem k náročnosti role a s otcem jako největším kritikem za zády, se to dá v klidu přejít. Konec konců nikdo učený z nebe nespadl. Rozhodně film stojí za to vidět. ()

Vonter

Survival style ve filmech je moje slabost. After Earth je jedním z nich a nedělá ostudu. Do dokonalosti mu sice chybí pár chlupů na zadku "nezastavitelného mimozemského stvoření", ale sečteno a podtrženo je to suma sumárum sakum prdum po čertech koukatelná záležitost. A na závěr jeden vtip. Potkaj se dva kamáradi a jeden říká druhýmu: tak si představ, že si takhle v klidu goustuju a najednou spadne z nebe bagr. - A ten druhej se ptá: svatý jehovo a co jsi dělal? - No vygoustoval jsem ho tak, že se rozbrečel a odjel domů za maminkou! ()

sedlis

willa mam celkem rad, tady se to ale moc nepovedlo..nudil jsem se a dokoukal jen ze setrvacnosti..ani mi tak nevadil protekcni synacek, jako spis uplne stupidni a beznadejny scenar.. ()

Tsabo

chtel byc dat vice,ale nepusti me to...zjevne nesmysly bijici do oci kazi dojem...nebudu se v tom babrat, ale je jasne, ze sopka a sopecny mrak rusi signaly...tak proc pro zlepseni signalu lezt na sopku...asi pro ty efekty. Ale v globálu se mi film líbil. ()

Paul__

Opravdový filmový průměr, škoda, že Will se uchýlil k "takovému" filmu. Už druhý den po shlédnutí si na tento film ani nevzpomenete, není tam nic, co by Vás zaujalo či překvapilo. 50% ()

JaninaM

Will Smith je můj nejoblíbenější herec a proto jsem očekávala opět krásné sci-fi (Já robot, Já legenda, Den nezávislosti....). Nápad o vybydlené zemi, kterou postihla katastrofa a na které museli nouzově přistát otec a syn, kteří jsou si odcizeni a znovu k sobě hledají cestu. Mimozemské stvoření, které je slepé a hluché a orientuje se jen podle vylučování feromonu, takže při jakémkoli náznaku strachu.....to jsou moc povedené nápady. Bohužel realizace byla nudná. Za celou dobu filmu se vlastně nic moc nestalo. Jsou v něm dlouhé a nudné monology. Je to celé rozvláčné, zbytečně natažené a jen občas něco vyskočí z křoví a na chvíli vás to probere. Will Smith vlastně celý film jen sedí zraněný a jen mluví a těžce dýchá. Snažil se zahrát vše vážně, ale připadal mi dost směšný. I český dabing od Tomáše Juřičky mi neseděl. Vše záleželo na jeho synovi Jadenovi Smithovi, který musí projít přes džungli plnou divokých zvířat a najít vysílačku. Celá odpovědnost leží na něm, bohužel film sám neutáhne. Doufám, že Willovi Smithovi jeho kariéra neuvadá a že třeba připravovaný film Já robot 2 ho zase vyzvedne do výšin. ()

jakubesd1

Ako to len recenzovať ?! Čakal som od dvojice Jaden a Will Smith viac. Neviem ci to bude tým scenárom ale koniec absolútne sklamal , a keď toto malo byť vyvrcholenie filmu tak som 2nasobne sklamaný. ()

alkaba

Film opravdu o ničem. Spoustu věcí tam nedávalo smysl. Třeba tolik všelijaké vyspělé techniky, jako ten oblek, co dokáže varovat před nebezpečím, ale aby uměl potlačit pach při strachu to ne. Ještě mi vadilo, že tam vůbec nevysvětlili proč je na té planetě (Země) karanténa prvního stupně, v podstatě tam nevysvětlovali nic. Will Smith chtěl asi pouze synovi udělat radost nebo ho uvést do filmu. ()

stret

Ma to prostý príbeh a prosté posolstvo. To sa stáva, že 13 ročný chalan už nie je taký roztomilý ako pred 6 rokmi. Ale on ani príbeh sa nehral na roztomilosť ani neprimerané hrdinstvo pubescenta. Ak by sme nevychádzali z toho, že Jaden je Smithov syn a neprojektovali do neho svoje predstavy, hodnotenie by bolo o pár percent vyššie. Videl som omnoho väčšie prúsery, a s 5 hviezdičkami. ()

dannypajinky

Shyamalan se nadechuje po propadácích ale stále tomu něco chybí toto je jen jednohubka kde je ta genialita třeba jako ve Znamení ? 5/10 ()

endemit

Dal bych i o jednu až dvě hvězdy víc, kdyby tam nebyl ten uřvaný a příšerně nesympatický fracek bez hereckého nadání. ()

sun.eagle

Některé dobré nápady a momenty a některé nápadny a momenty hodně špatné. I když to celkově působilo spíš jako televizní film tak jsem se chvílema dobře bavil, ale vidět to v kině asi bych se cítil okraden. ()

ferda12

No, mě spíš zanikl smysl tohohle filmu. Will Smith je suprovým hercem, ale zkazil mu to jeho "povedený" syn. Tak z tohohle snímku vzniká něco, u čeho si člověk rád zaplače. ()

MasterC2D

Docela fajn nápad a i provedení, to už ale má dnes skoro každý film...něco tomu chybělo a Will i Jaden toporni až hrůza... ()

Entfak1 odpad!

Já bych tak strašně rád napsal něco pozitivního... Opravdu.... Vážně! Ale ono to prostě nejde... No fakt! Film, kde se obsadí Jaden Smith je odkázán do záhuby. A obdržená ocenění jsou tomu jen důkazem. ()

Lucky001

Syn chce následovat otce je krásná myšlenka pro film, ale v realitě ať se Will Smith příště vykašle na propagování svého tuctovýho synka, který mě opravdu ani trochu neoslovil. Bohužel film je zaměřen jen a jen na něj. Za efekty a záběry, který filmaři vytvořili hvězda navíc, jinak hodně vlažnej až béčkovej film. SPOILER: Jaden má kamery na obleku a každou chvíli ho Will vídí z třetí osoby a v hypermoderním světě nefungující nouzová vysílačka kvůli sopce, to mě dostalo. ()

vendy1993

První věc, která mě na tomto filmu zaujala bylo, že se po delší době objevili spolu otec a syn-Will a Jaden Smithovi. Jadena znám jen z filmu Karate Kid a tak jsem byla zvědavá jak herecky ,,povyrostl" a zároveň mě zajímalo jak velký prostor mu otec Will přenechá. V prvním případě jsem byla víceméně spokojená. V Karate Kidovi byl ještě dítě a v tomto filmu vidíme, že dospívá do podoby svého otce,jak fyzické,tak herecké. V druhém případě jsem byla velmi mile překvapena,protože jsem čekala, že Will bude hlavním tahounem filmu a jen nechá svého syna tu a tam něco předvézt, ale bylo to naopak a to mě upřímně těší. Hodně se mi líbí prostředí do kterého je film zasazen a také akční sekvence,které jsou správně rozkouskované do celého filmu. Takže za mě 4 hvězdičky. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback