N0X.

zaujímavý film, ktorý donúti človeka zamyslieť sa nad tým, čo všetko sa odohrávalo za oponou vojny. Nie len vojaci v prvej línii sa stávali hrdinami. Často krát nimi boli práve takýto nenápadní neznámi čudáci balansujúci na hranici geniality a vyšinutosti. Dnes je ťažké predstaviť si, aká zodpovednosť sa preniesla na ich plecia po tom, čo sa snažili len trochu prispieť k ukončeniu vojny. Dlho som sa tešil na zfilmovanie tohto príbehu a bolo to lepšie ako som pôvodne očakával. Verdikt: 78% ()

MartinReno

Herecky bravúrne zvládnuté retrohomoemostory.Mal to byť autentický počin o doležitom zlome v druhej sv.vojne,no nakoniec sa z toho vyklula riťopichná lovestory.Ako film vcelku vydarený,len sa tématicky nedržal podstatných vecí a hodne sa tam smoklilo nad údelom hosexuálov. ()

esmoke

Neřeším, že reality se to drží pouze VELICE zvolna a dějově si to zakrucuje skutečnosti dle potřeby filmového světa (sic by to měli naplno říct a netvářit se jinak). Ale, že mega mozky světa po x měsících přijdou s objevem, který napadne i malé dítě...... to je moc. Filmařsky je to povedené, herci pěkně hrají a snad to vyvolá v lidech trochu vůle si najít něco o tom jek to ve skutečnosti probíhalo. (2D titulky), Rozpočet: $15 miliónů, Tržby $151,85 miliónů. ()

black8

Pekne odvedená práca, i keď nijako prekvapujúca. Vadili mi hlavne zbytočne emočne nabité momenty, tak veľmi charakteristické pre americkú (nielen) oscarovú produkciu, pri ktorej sa asi vychádza z predpokladu, že priemerný divák je debil. Avšak aj napriek tomu tu ide o hodnotný film hlavne kvôli výberu a stvárneniu príbehu o živote Alana Turinga a outsiderskému lajtmotívu. Svet potrebuje outsiderov a outsidery okrem iného potrebujú filmy, v ktorých sa zrkadlia. A vlastne ani Keira Knightley veľmi nevadila. ()

MorraEddie

Slovo,které by tento film vystihlo je - Průměrný. Herci byli dobří a skvělí příběh dali dohromady velmi průměrnou podívanou ()

Houli

Silný emotivní a zajímavý příběh a velmi zdařilé herecké výkony. Nicméně film obsahuje některé až příliš "klišé" scény, které mu dost ubírají na kvalitě. ()

rEooo

Milujem filmy tohto charakteru pri ktorých pri záverečných titulkach lapáte po dychu, už neudeliť tomuto filmu 5* by bolo premna nedocenenie práce Alana Turiga pretože on je možno jediny dôvod prečo sedíme za počitačmi a môžme hodnotiť filmy. ()

Atron

Já se tedy domnívám, že o tom, zda dešifrovanou zprávu použít či ne, rozhodovali úplně jiní lidé, než dešifrovací oddělení - viz známý případ s bombardováním Coventry, který šel až k Churchillovi. ()

belinko

Neviem prečo, no príde mi to, že ak sa spojí príbeh človeka, ktorý bol v niečom iný a tým bol odsúdený spoločnosťou, hoc zachránil mnoho ľudí, alebo jeho genialita presahovala chápanie noriem obyčajného človeka (ako napr. čistá duša, rainman a pod.), skvelý herec, ktorý dokonale zahrá jeho abnormálne správanie a scény z veľkej časti obohatia klavírne melódie, sépiový, dobový efekt kamery a dobrý scenár, vznikne z toho takýto film... popravde už som prepchatý, týmito srdcervúcimi príbehmi, sfilmovanými životy ľudí, ktorý kedysi spravili viac... prečo si ceniť tento film? prečo si ho ceniť viac, ako toho človeka o ktorom je?... ale to len taká sprostá úvaha na začiatok komentára.. inak som so snímok veľmi spokojný a pre mňa na tohtoročných oskaroch jasný favorit.. aj keď som si na Cumberbatchov ksicht veľmi dlho zvykal, ako na ksicht matematického profesora Alana Turinga, zhruba v polke filmu ma už prehovoril (vďaka svojmu výkonu) a už som si jeho hru len užíval... taktiež skvelá Kiera... celkovo spokojnosť... nie niečo úplne úžasné, po čom som zostal v nemom úžase, ale - zatiaľ najhorkejší favorit na tohtoročnú sošku... 4* ()

kyrysar

Bylo to jak sledovat dokument. Dost zajímavé a hlavně obdivuhodné z hlediska toho, že s tím, co se tam stalo, bych opravdu si nedokázal představit žít. Benedict zahrál výborně génia, ale i mladý představitel Alana byl výborný. Dobrý taky bylo, že Alanova homosexualita byla prezentována dost lehce, i když nakonec byla strůjcem destrukce. Můj obdiv patří skutečnému Alanovi. ()

jecmen2

Alan Turing je neobyčejný kluk, který po smrti svého kamaráda a po studiu matematiky odejde do Bletchley Parku, kde tu pracuje na německých tajných kódech. Po Pánubohu zdědil Alan vynalézavost a robota s mnoha kolečky, který možná ožije, pokud se do něj vloží ten správný klíč, a předá Alanovi ten správný vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Alana k nerudnému zaměstnavateli u mechanických hraček a od něj i k jeho chráněnce Joan, která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Alanovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá? Je to opravdu vzkaz od němců? A dokáže Alan na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona a pošle ho do vězení? Aneb trochu jiná pohádka než byl Hugo a jeho velký objev. ()

Evbad

Pěkné pokoukání, kde mi nijak nevadila poměrně jasně a předvídatelně nalinkovaná struktura příběhu. Šerlok to zahrál moc dobře, klobouk dolu, musím uznat, že blázni a podivíni mu jdou jak z partesu. A starej Lannister v roli zlého šéfa byl boží. ()

Stuck

Povedený snímek, kterému bych dal i pět hvězd, ale pokazila to přílišná závěrečná propaganda homosexualismu. Ano, čelili dřívě šikaně, ale pokazilo to celý závěr filmu. Jinak samozřejmě děkuji Alanu Turingovi a jeho genialitě, která zachránila miliony životů. Verbal to zhodnotil taky dobře. ()

cobislav

No nemůžu si pomoct, ale tady porota na oscarech těžce zaváhala, protože imitation game je dle mého jasným filmem roku. Cumberbatch skvělý a také se mi moc líbil Mark Strong, který se v rolích představitelů tajných služeb cítí jako doma a navíc měl tento rok velice šťastnou ruku na výběr rolí jak u Enigmy, tak u Kingsmana. 86% ()

FEAR99

Film jak vyšitý na zakázku pro oscarovou akademii. Počkat, nepřipomíná mi to něco? Jistěže, Teorii všeho. Až na to, že tady se talent plýtvá snad ještě víc. Tyldum po neúnavně dravých "Lovcích hlav" (mimojiné absolutní pecka!) klesl oproti Nesbově drsné předloze a prostě jen naservíroval oscarovku. Bohužel se vším, co k tomu patří. Životopis, nulová zajímavost, prakticky nulový tah na branku. Mohl z toho být super "napínák", přitom je z toho jen skrz naskrz obyčejný film na který si za měsíc, možná za týden ani nevzpomenu. Nevím, kde se stala chyba, ale celé je to takové nijaké. Uznávám, že Cumberbatch hlavní roli dokáže utáhnout, ale ten zbytek zaujal víc. Jmenovitě zejména Matthew Goode (po filmu Stoker další trefa) a to nemluvím o Marku Strongovi (role přesně na tělo aneb lepší než v poslední pecce od Vaugna). Jinak celkem nudná podívaná, která je sice neškodná, ale vidím mnohem větší potenciál, který se naplnit rozhodně nepovedlo. Škoda. PS.: Desplat už měl mnohem lepší chvilky. 4/10 ()

metztlimoon

Neviem, kde toto nahrabalo tolko nominácií na Oskara, ale bolo to také... nijaké. Áno, jedna vec je že aj vďaka Turingovy môžeme písať recenzie na našich vymakaných písičkách (nah, aj keď ten môj má už sedem rokov a je dávno za zenitom), druhá že sa z toho dalo vytĺcť viac. Čo nechápem, je ako vždy nemastná-neslaná Keira a jej nominácia. Málo Marka Stronga (ktorý má poslednú dobu dosť nových filmov, teším sa), málo Matthewa Gooda (konečne viem jak sa ten feši volá!) a ešte menej napätia a dramatičnosti. Benedict síce dobrý, ale mal by radšej ostať sherlockovať, lebo tá rola mu sedí najviac, čo som z neho videla a časová fuga medzi 3 a 4 sériou je kurňadlhá, lebo on točí filmy... 65% ()

ladyboleyn

Musím uznať, že B. Cumberbatch zahral svoju rolu naozaj výborne, nominácia na Oscara úplne pochopiteľná. Čo sa týka K. Knightley, čakala som trochu viac. Je skvelá herečka a mnohokrát to dokázala, ale chýbal mi v jej úlohe istý šarm. Hviezdičku strhávam za pomalý spád, aspoň podľa mňa, nie všetky dialógy boli plne duchaplné a ešte by sa dalo vytĺcť viac. Inak veľmi dobre spracované, perfektná hudba. Len tam chýbal moment, ktorý by ma donútil vstať zo stoličky a tlieskať. ()

rigby

Řemeslné zpracování na výbornou, možná až moc dokonalé. Bitevní vsuvky zpracované počítačem byly až rušivé a obešel bych se bez nich. První půlka rychle utekla díky neustálému napětí, které po odhalení kódu zcela zmizelo a zůstal už jen děj rozplizlý do ztracena. Možná by film v závěru snesl více nůžky. Divák by tak byl ušetřen heroického poklepávání na ramena a nemusel by se ani dívat na nemožně nalíčenou Keiru Knightley. 4- ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel