Když bývalý newyorský policajt na útěku Nick Cassidy (Sam Worthington) vstoupí do lobby hotelu Roosevelt v New Yorku, vyjede do jednoho z nejvyšších pater budovy a vyleze na římsu, ohrožuje víc než svůj vlastní život. Na nějakou dobu se zastaví celé město a to včetně několika velice nervózních lidí s velkým tajemstvím. Cassidyho rozhodnutí nevytvoří pouze mediální bouři, ale také zapeklitou situaci pro policejní psycholožku Lydii Spencer (Elizabeth Banks), která se ho snaží přesvědčit, aby neskákal. Čím víc se o to snaží, tím víc jí začíná docházet, že Cassidy má možná v plánu úplně něco jiného než sebevraždu. Že by to mělo něco společného se záhadným projektem, na němž pracuje jeho bratr? Nebo s tajným jednáním jednoho z nejvlivnějších obchodníků New Yorku (Ed Harris)? Během Cassidyho odvážného kousku začíná postupně zapadat jeden dílek puzzle do druhého. Z příběhu zkompromitovaného poldy, který se snaží dokázat svou nevinu, se stává něco zdaleka víc šokujícího. Najednou je v sázce mnohem víc než život jednoho muže stojícího na římse. (oficiální text distributora)

rossi001

Opravdu nechapu tak nizke hodnoceni tady! Film byl napinavy a svizny od zacatku az do konce! kdo z vas dal 2* a mene tak patri k bande ufrfnanych, zamindrakovanych, radoby kritiku. 82% ()

22matelko

Už dlho nevyšiel film podobného žánru ktorý by ma tak zaujal. Aj keď to nebola špička medzi filmami tohto druhu celý čas som ho sledoval zo zanietením. Akurát jedna škoda že po polovici filmu som začínal tušiť kto s kým, čo a ako , kde , kedy. 85% ()

Phorbo

Vyplatilo se mi nevědět o filmu bližší informace než název, žánr a hlavní role. Člověk neví co čekat a je to mnohdy i dost dobrá věc. Tady se to podle mě i docela zúročilo. Worthington konecně v nějakém lepším než podrpůměrném snímku, ale stejně je to jenom klasický průměr s jasným koncem s jasným vývojem. Jediný překvapení byl Cassidy senior, ale kolem a kolem jsem to mohl čekat. Serioznější jak Tower Heist, ale rozohdně lepší než Tower Heist... ()

sona123

Při pročítání zdejších komentářů čtu věty typu - bez mozku, bezduché....nu což, asi jsem bezduchá a bez mozku, ale mně se to líbilo. Akčních thrillerů je jako šafránu, nebo aspoň těch dobrých (u mě v téhle kategorii vedou filmy jako Telefonní budka apod.) a k těm zdařilejším bych zařadila i Muže na hraně. Jasně, bylo to jednoduché, příběh triviální, stejně jako cesta k němu, ale proč by to mělo být zamotané, s tuctem postav a zápletkou, kterou nepochopím ani při naběhnutí závěrečných titulků? Přišlo mi to docela na napínavé, byť bylo jasné, jak to dopadne a film jsem si užila. A přesně tohle od akčního thrilleru čekám. Až budu chtít intelektuálno, pustím si Lynche nebo Triera, pro začátek. ()

Ollie235

Měl jsem ze začátku dobrý pocit, že mě film může svým příběhem i herci zaujmout, ale zmýlil jsem se. Netrvalo totiž dlouho a začal jsem se nudit, nudit a jenom nudit. Po půlhodině už jsem si nepřál nic jiného než nemilosrdnou smrt hlavního hrdiny pádem z mrakodrapu. Námět byl dobrý, chtělo to víc napětí - takhle to je jen slabý film s pár zvraty a jednou moc hezkou holkou. ()

laepus

Velice podhodnocený film - z těch sta minut těch prvních 90 je parádních - záporák Eda Harrise, sympaťák Jamieho Bella a napínavost 10 bodů z 10, což je u thrilleru myslím to hlavní. Bohužel těch posledních 10 minut už je hodně přitažených za vlasy, ale mi rozhodně nezkazily dojem z celého filmu. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec rozhodně čtyři i za naprosto nádhernou Genesis Rodriguez... ()

peto580

pre mňa osobne nadpriemerný trhiller. Trošku ma mrzí že si to neudržalo tak bravúrne vysoko nasadenú latku pretože úvod a vlastne prvá polovica filmu bola skutočne skvostná. Potom to trošku šlo z kopca no pre mňa stále však ide o kvalitnú podívanú. ()

Imrwere

Vcelku slušené pokoukání, které rozhodně kromě skvělých hereckých výkonů také ani náhodou nepostrádá svůj náboj na dramatičnosti, kdy mne dokázal upřeně sledovat děj od začátku, až do samého rozuzlení a konce. Zajímavé, 80 %. ()

H4ku11

Sam mal po filme Avatar pekne našliapnuté, no toto je len druhý film, kde sa mi jeho výkon páčil. Možno to nebolo až také premyslené, napínavé, nečakané, ale napriek tomu som mal po dopozeraní veľmi dobrý pocit z príjemne stráveného času. ()

suzanne1997

Musím napsat, že tenhle film neměl jedinou chybu, je to film, kdy pozorný divák pořád přemýšlí, kdy uvažujete, jestli skočí nebo ne. Nebo proč vlastně ten diamant kradou, tenhle film rozhodně není vhodný pro ty, kteří si plánují odpočinout a na chvíli na nic moc nemyslet, během tohoto filmu totiž uvažujete nad nejrůznějšími scénáři a mnohé nakonec konec překvapí, takže mi nezbývá nic jiného než doporučit, ale jen ve chvíli, kdy jste si jistí, že budete uvažovat, protože ten, kdo neuvažuje nad dějem jej nemůže nikdy správně pochopit. ()

Yardie

Celkem zajímavý nápad. Zpracování trošku slabší. Co mi zde chybělo především je napětí. To v podstatě kromě možná dvou scén už asi z té římsy skočilo a nehrálo s námi tuhle hru. Řekl bych, že je to taková kombinace několika filmů o lupičích a zlodějích, okořeněná chlapíkem na římse. Koukalo se na to fajn, nenudil jsem se, je to taková jednohubka. Napětí znatelně chybí. Takže průměr. Howgh! ()

Garch

Prakticky nic není v Muži na římse (hraně) uvěřitelné (snad jen Ed Harris), aby se divák mohl ztotožnit nebo natolik bláznivé, aby se to dalo brát jako akční oddechovka. ()

Simgal

Solidní průměr. Taky asi záleží na očekávání jednotlivých diváků. Já jsem na tento film šel bez jakéhokoliv očekávání a dostal jsem přesně co jsem chtěl. Příjemnou podívanou u které sice od začátku tušíte jak skončí, ale která odsýpá a nemá žádná vyložěně hluchá místa. ()

Illy

Celou dobu jsem si říkal ,že ač je tento snímek dost nešťastně obsazený, jde o docela průměrnou zábavu....Ale s postupující stopáží ve mě rostla nasranost a ten konec.... Naivně debilní. Jako já že jsem vydržel. ()

Janko_Vlyrd

Je to neskutočne sprosté, no zároveň dokonalo natočené, podané cool zvukom a hudbou... za pokojný a oddychový večer vďačím 4*. PS: Ending OK :-) ()

Martinius

je uplne bezne, ze vlaky po naraze do auta nezastavia a mrtvi vstavaju z hrobu. bez serie podobnych slabomyselnosti a usmevneho patosu je to celkom pozeratelny film. ()

Florfila

Nesourodé a naprosto předvídatelné. Ale proč má tenhle film tak nízké hodnocení? Protože podkopává prakticky sám sebe. Protože se snaží být napínavý, ale není. Protože se snaží být šokující, ale není. Protože se snaží překvapit, ale nepřekvapuje. A tak dál a tak dál... Jako by si Leth během filmu 3x rozmyslel směr ubíhajícího se děje... Ale neusnula jsem u toho a když se od toho moc neočekává... Klidně bych ten film zařadila do programu Novy, nebo Primy a bylo by to určitě lepší, než celý jejich program... ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013