Muž na hraně

Muž na hrane

Thriller / Krimi / Akční

USA, 2012, 98 min

• MartinezZ

Neuvěřitelný průser, neuvěřitelný. Dále Spoiler! ~ Celou dobu se dva naprostí neumětelové vloupávají do trezoru, pak nepozorováni proklouznou do hlavní kanceláře špičkově hlídané budovy a znovu nepozorovaně odejdou s diamantem. A prokázání neviny probíhá tak, že tatar, nikým nehlídán a nesledován, krom davu, skočí přesně do nafouknutého čtverečku, samozřejmě nikde žádný poryv větru, co by měnil směr (Spider Man může závidět, protože Sam skočil málo na to, aby doletěl tam, kam a jak ukazovala kamera), znovu z davu dole se bez mrknutí oka vydere, nevrávorá a dvěma, třemi kroky je u padoucha. Tomu začne šmátrat v kapse saka, aby vytáhl skleněnou hračku a mával s ní, jak je nevinný. 1) Pokud má chlapík takové konexe, mohl nechat kámen vyměnit a tvrdit, že jde jen o sklo, nic by mu neprokázali, nic. 2) Navíc mohl tvrdit, že mu to při prohrabávání kapsy vyndal ze saka jakoby, přičemž nalezení diamantu jen dělá. Zase nedokážou, že ten kámen u sebe měl. 3) Mohl ho mít, taky mu ho mohl na střeše do saka Sam dát. 4) Proč se na diamant za 40 milionů nevrhl dav, věřím, že by se lidi byli schopní pro kus šutru semlít. ~ Konec Spoileru. Nudná, neuvěřitelně pitomá konina. Naprosto neznámý režisér ukázal, že možná zvládne tak maximálně reklamy, vysílané na zapadlých kabelových kanálech, stejně tak scénárista musel tohle dělat jako nenáviděný vedlejšák bez sebemenšího zájmu o to, co z toho nakonec vzejde. Herci nehrají, snad jen Sam a to neměl moc práce. Za 20,- Kč na levném DVD je to plýtváním placek. Tfuj, doufám, že to co nejdříve zapomenu.(7.4.2012)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +zajímavý námět, má to napětí, v závěru spád, Sam Worthington tu má dostatek prostoru na herecký projev, potěší bohaté obsazení ve vedlejších rolích, a celé to je chytře promyšlené -představování postav a celkově charaktery jsou velmi předvídatelné, stejně tak i příběh nepřináší mnoho nového/// Kvůli hercům a atmosféře to stojí za to vidět. Mírně mi to dokonce připomnělo Telefonní budku, což je kompliment ze všech největší. Trochu jsem se obával jak se jim podaří vytvořit děj o rozsahu sta minut, když je základní myšlenka muže stojícího na římse tak minimalistická. Přesto se to povedlo (i díky velkému množství postav) aniž by měl divák pocit nudy, prázdnoty a nejistoty že jestli udělám ještě jeden krok, tak spadnu./// Celkem 70%///(12.2.2012)

Dle ohlasů některých zdejších jelit, kterým by na hodnocení nestačila ani odpadní roura o průměru Moby Dickovy prdele nacházející se pod špitálem plným salmonelózních a úplavičných godzil, jsem očekával něco ve smyslu "pusť si Muže na hraně, budeš čumět nasraně". Ale dosti mé nadčasové a neuchopeytelné poesie. Nestalo se tak. Samozřejmě to není jen proto, že kozičky, které hrály společně s Genesis, byly nebezpečně připraveny ke skoku... a chybělo jim méně, než Worthingtonovi na římse... pche, dvacet jedna pater, to se mám jako posrat, ne? Vraťme se ale k jádru psa, či zakopanému pudlovi, jak říkáme my, génijusové, tedy k předstíranému džampu hlavního hrdiny a jeho kombinačním schopnostem..., že to bylo blbé, stokrát viděné? Ale jo, ostatně jako už milionkrát (trochu plavu v množilce) v podobných žánrech, proto necítím tak vražednou nutnost se zde vyzvracet, zatímco jsem srovnatelným pitchovinám nastřílel bůra. Oblíbenec Harris tedy spíš než záporák vypadal jak ne zrovna čerstvě vykopaný anorektik, ale jinak se jedná o obstojnou a slušně koukatelnou poloakční kravinku. Takže neobjektivně a hystericky natruc připlácávám už téměř nezaslouženou čtvrtou pizdu.(8.4.2014)

Celou dobu bohužel hrajeme až na příliš vážnou notu.. To je asi největší kámen úrazu. Filmem se totiž proplétají tu méně, tu více nelogické pasáže, korunované asi tím, že údajně dávno ukradený diamant konečně získal bratr Sama Worthingtona, který půl druhé hodiny stepuje na římse, a s důkazem neviny nepospíchá před senzacechtivé televizní kamery a přihlížející policajty, ale dá ho komplicovi, který s ním snad nikam nepláchne. Ona celá loupež je taková načančaná, podpořená náhodou na každém druhém kroku. Debutující Asger Leth přesto pár nápadů nachystá, spád to má, herci nejsou úplně špatní (konkrétně Jamie Bell a Ed Harris), neherci (Genesis Rodriguez) zase potěší jinak. Trailer mě nicméně naladil na víc..(7.4.2012)

Tak většinu filmu fajn napínavá oddychovka, která se na konci zvrhne v totálně klišovité peklo plné bláznivých zvratů, které vymyslelo asi tak deseti leté děcko. Bohužel škoda tohoto ulítlého závěru. Worthington sympaťák a Harris se vrací ke svým luxusně záporáckým rolím. 75%, potenciál plně nevyužit.(21.10.2012)

• - Originální název snímku Man on a Ledge je také výraz označující v policejním žargonu osobu, která se chystá skočit z vysoké budovy. (DivX)

• - Ve scéně, kdy Nick Cassidy (Sam Worthington) probíhá hotelem, až doběhne do pokoje, kde se nachází ječící žena pouze v podprsence, po výstřelu upadá k posteli a střídají se záběry, kdy v jednom má ruku i s ručníkem na posteli a kdy nikoliv. (necisty)

• - Namísto Elizabeth Banks byla do hlavní role původně zamýšlena Amy Adams. (Conspi)