Muž na hraně

Muž na hrane

Thriller / Krimi / Akční

USA, 2012, 98 min

• POMO

Spojenec Spika Leeho bez mozgu. Naivný thriller, ktorý chce stavať na premyslenosti a držaní kroku pred divákom, ale dosahuje opačný efekt - od prvotných náznakov nelogiky, cez kadenciu klišé až po nechcene smiešne finále, ktoré robí z diváka blba. Pričom nie je myslené ako paródia a tvári sa byť naopak vychytralo cool. Technicky profesionálna práca, ale scenár je mimo v náväznosti scén, a režisér aj vo vedení hercov (obzvlášť Elizabeth Banks, ktorej akoby ani nikto nepovedal, čo má v ktorej scéne hrať).(1.2.2012)

Vono by to jakože chtělo bejt fakt chytrý a zajímavý, ale někde se to zaseklo a nakonec hrrrr! pospíchalo do finiše, kterej si udělal z diváka až moc velkou srandu. S odstupem času si pamatuju už snad jenom celkem sympatickej výkon pana W. a naprosto zmatenej výkon paní B., která jakoby nevěděla, co má vlastně hrát. No a to finále... to fakt dělá z diváka trochu vola. Škoda. Ve výsledku mě ale ten začátek fakt bavil a když už jsem to rozkoukal, chtěl jsem i vědět, jak to dopadne, že jo.(24.5.2012)

• mcb

Smutná zoufalost, která si hraje na sofistikovaný thriller s překvapivými zvraty, ale zapomíná na základní logickou výstavbu děje a návaznost scén. Muž na hraně ani chvíli neví, co chce, a až nebezpečně rychle střídá žánrové polohy (psychologické drama, thriller o zkorumpovanosti systému, odlehčená heist movie...), takže je z něj ve výsledku nevyrovnaný hybrid plný klišé a nejasně motivovaných postav. Nechtěně vtipnou tečkou je pak směšné finále, které končí jako romantická komedie. Ani ti herci podle mě nevěděli, v čem hrají...(27.6.2012)

Celou dobu bohužel hrajeme až na příliš vážnou notu.. To je asi největší kámen úrazu. Filmem se totiž proplétají tu méně, tu více nelogické pasáže, korunované asi tím, že údajně dávno ukradený diamant konečně získal bratr Sama Worthingtona, který půl druhé hodiny stepuje na římse, a s důkazem neviny nepospíchá před senzacechtivé televizní kamery a přihlížející policajty, ale dá ho komplicovi, který s ním snad nikam nepláchne. Ona celá loupež je taková načančaná, podpořená náhodou na každém druhém kroku. Debutující Asger Leth přesto pár nápadů nachystá, spád to má, herci nejsou úplně špatní (konkrétně Jamie Bell a Ed Harris), neherci (Genesis Rodriguez) zase potěší jinak. Trailer mě nicméně naladil na víc..(7.4.2012)

• dr.horrible

Najväčší problém tohoto filmu je,že sa neustále hrá na niečo,čím nie je.Zo začiatku nevinné logické faily neskôr prerastú v stupiditu toho najhrubšieho zrna,aby nakoniec vygradovali až v útoky na divákovú inteligenciu.Jediný zámer Muža na hrane je totiž byť za každú cenu cool.Tým,že Worthington s Burnsom súťažia o titul najnesympatickejšieho herca súčasnosti sa radšej ani nebudem zaoberať,ale načo bola v tomto filme dobrá napríklad postava Angie?Jedinou jej úlohou bolo predvádzať kozy a zadok a aj keď ich má pekné,dej zrovna dopredu neposúvajú.A keď potom odrazu začne v každej druhej scéne využívať svoj latinoamerický potenciál,už iba nechápavo krútite hlavou s vedomím toho,že jediné španielské slová,ktoré scenárista poznal,sú puta a mierda.Scenár vôbec je asi najhorším atribútom celého snímku a podľa mňa aj prvým tohtoročným horúcim kandidátom na zlatú malinu.Rovnako ako Worthington a Rodriguezová...Ale aby som iba nekritizoval;má to celkom tempo.Ale to nestačí!IMDB 6.6?No,ľudia dnes majú hold nízke nároky...(26.8.2012)

• - Nickův bratr (Jamie Bell) naznačuje na začátku filmu Angele (Genesis Rodriguez), že má poslední možnost, aby odešla. To ale postrádá logiku, když je později jasné, že je Angela nepostradatelná. (necisty)

• - Originální název snímku Man on a Ledge je také výraz označující v policejním žargonu osobu, která se chystá skočit z vysoké budovy. (DivX)

• - Než snímek skončil u Summit Entertainment, toulal se po Paramountu, jeho dceřické společnosti Paramount Vantage i MGM. Producent filmu di Bonaventura snímek raději převedl do Summitu, se kterým úspěšně spolupracoval i na filmu Red (2010) (272827)