poster

Muž na hraně

 • anglický

  Man on a Ledge

 • slovenský

  Muž na hrane

Thriller / Krimi / Akční

USA, 2012, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allien.9
  **

  Filmová horská dráha. Začátek se rozjíždí velmi slibně, příchod do hotelu i vězeňský flashback předpovídají kvalitní thriller. Pak se ale začíná odkrývat chatrná (chatrná? ve skutečnosti spíš neskutečně blbá) zápletka a veškeré nadšení mizí. Spolu s ním postupně mizí i atmosféra, vážnost a v neposlední řadě též jakékoli spojení s realitou. Mizerné scény sice sem tam stále střídají scény kvalitní, avšak to, v co se film zvrtne v posledních cca. patnácti minutách, je do nebe volající. Zkorumpovaní poldové, nemrtví otcové, směšné prokázání neviny uprostřed ulice... Ouch. Ale snad úplně nejhorší byl ten páreček, se kterým by ve zlodějské zručnosti prohráli i Dannyho parťáci. Za případné spoilery se omlouvám, ale muselo to ven. Jo a účast Harrise byl taky jeden velký omyl; jeho "záporák" je totiž naprosto mimo.(4.1.2015)

 • dr.horrible
  **

  Najväčší problém tohoto filmu je,že sa neustále hrá na niečo,čím nie je.Zo začiatku nevinné logické faily neskôr prerastú v stupiditu toho najhrubšieho zrna,aby nakoniec vygradovali až v útoky na divákovú inteligenciu.Jediný zámer Muža na hrane je totiž byť za každú cenu cool.Tým,že Worthington s Burnsom súťažia o titul najnesympatickejšieho herca súčasnosti sa radšej ani nebudem zaoberať,ale načo bola v tomto filme dobrá napríklad postava Angie?Jedinou jej úlohou bolo predvádzať kozy a zadok a aj keď ich má pekné,dej zrovna dopredu neposúvajú.A keď potom odrazu začne v každej druhej scéne využívať svoj latinoamerický potenciál,už iba nechápavo krútite hlavou s vedomím toho,že jediné španielské slová,ktoré scenárista poznal,sú puta a mierda.Scenár vôbec je asi najhorším atribútom celého snímku a podľa mňa aj prvým tohtoročným horúcim kandidátom na zlatú malinu.Rovnako ako Worthington a Rodriguezová...Ale aby som iba nekritizoval;má to celkom tempo.Ale to nestačí!IMDB 6.6?No,ľudia dnes majú hold nízke nároky...(26.8.2012)

 • Praxis
  ****

  Tak většinu filmu fajn napínavá oddychovka, která se na konci zvrhne v totálně klišovité peklo plné bláznivých zvratů, které vymyslelo asi tak deseti leté děcko. Bohužel škoda tohoto ulítlého závěru. Worthington sympaťák a Harris se vrací ke svým luxusně záporáckým rolím. 75%, potenciál plně nevyužit.(21.10.2012)

 • choze
  ***

  Průměrný ale koukatelný thriller, kde o napětí prakticky nezavadíte a herci s výjimkou Elizabeth Banks nemají co hrát, což zamrzí obzvlášť u Eda Harrise, kterého je na takového jednorozměrného záporáka škoda. Jinak jako heist movie je to zajímavý tím, že se tu úplně dlabe na fázi plánování a přípravy loupeže, což jinak běžně zabírá první půlku filmu.(8.4.2013)

 • POMO
  **

  Spojenec Spika Leeho bez mozgu. Naivný thriller, ktorý chce stavať na premyslenosti a držaní kroku pred divákom, ale dosahuje opačný efekt - od prvotných náznakov nelogiky, cez kadenciu klišé až po nechcene smiešne finále, ktoré robí z diváka blba. Pričom nie je myslené ako paródia a tvári sa byť naopak vychytralo cool. Technicky profesionálna práca, ale scenár je mimo v náväznosti scén, a režisér aj vo vedení hercov (obzvlášť Elizabeth Banks, ktorej akoby ani nikto nepovedal, čo má v ktorej scéne hrať).(1.2.2012)

 • - Originální název snímku Man on a Ledge je také výraz označující v policejním žargonu osobu, která se chystá skočit z vysoké budovy. (DivX)

 • - Než snímek skončil u Summit Entertainment, toulal se po Paramountu, jeho dceřické společnosti Paramount Vantage i MGM. Producent filmu di Bonaventura snímek raději převedl do Summitu, se kterým úspěšně spolupracoval i na filmu Red (2010) (272827)

 • - V jedné scéně při otevírání trezoru používají lupiči kapalný dusík, který přenášeli v termosce. Kapalný dusík je možné takto přenášet, ale termoska se nesmí uzavřít, protože díky rychlému odpařování dusíku by se termoska natlakovala a vybuchla. Termosku je možné přikrýt lehkým víčkem, díky kterému se sníží odpařování dusíku a při nahromadění par plynného dusíku se samovolně víčko nadzvedne a přebytečný plynný dusík unikne do vzduchu. Vzhledem k tomu, že zloději při cestě k trezoru různě pohazovali svými zavazadly a nedávali přitom pozor na kapalný dusík, je nemožné, aby ho k trezoru přinesli.Buď by kapalný dusík cestou vylili nebo by jim termoska vybuchla. Navíc množství přineseného kapalného dusíku by na zmrazení klíčových částí trezoru nestačilo. (Rollo_Tomasi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace