Ctihodný občan feat. Telefonní budka. Další film o tom, že když se justice staví proti vám, máte plné právo vzít zákon do vlastních rukou a stoupnout si... na římsu. Samozřejmě jenom jako návnada, která má chytře odvést pozornost od hlavního plánu. Bohužel, u Muže na hraně logika hapruje podobně jako u Butlerovy anarchistické storky, takže pokud čekáte komorní thriller, ve kterém si našponujete mozkové závity, máte tak nějak smůlu. Worthingtonova mise za nevinnost proto paradoxně funguje nejlíp v poslední třetině, kde to tvůrci vezmou spíš po "bayovsku" a nechají postavy dělat takové kraviny, že buď definitivně vypnete a budete se bavit, anebo si omlátíte čelo o sedačku a zamíříte k východu o pár minut dřív. Já se bavil hodně slušně. Zápletku jsem přestal brát vážně po 15 minutách, hlášek se pár taky najde a samotné řemeslo obstojí na jedničku stejně jako charismaťák Sam a baleťák Jamie. 7/10 ať nežeru a Summit má malé plus, že investuje prachy z Twilightu i do projektů, kde se chlapi netřpytí a nesundávají trika vždycky, když zrovna zaprší.(1.2.2012)

• teutates

Já debilní policajt vemu štěstí za pačesí a jeb se mnou na stěnu. Budu dělat bu bu bu, bo vo věznici nebudu. Nick Cassidy je jak jinak správný chlap s náběhem na demenci. Nejenom, že všem dokáže, kolik má kuráže no i probudí v bývalém parťákovi svědomí, najde s přízněnou duši a na závěr všechno vyřeší… úžasné. Tady u Nás za prve žádná římsa tak vysoko není, za druhé 4.patro tak velkému ptákovi s tolik štěstím určo nestačí a za třetí už i kdyby se povedlo se na jakousi římsu pověsit, dole by se nafoukla vanička a kdosi by tě už do ní vhodil, i bez vaničky, tak! Po tolika dnech to ve mně pořád vře, óoch. 1/10(25.4.2012)

• dr.horrible

Najväčší problém tohoto filmu je,že sa neustále hrá na niečo,čím nie je.Zo začiatku nevinné logické faily neskôr prerastú v stupiditu toho najhrubšieho zrna,aby nakoniec vygradovali až v útoky na divákovú inteligenciu.Jediný zámer Muža na hrane je totiž byť za každú cenu cool.Tým,že Worthington s Burnsom súťažia o titul najnesympatickejšieho herca súčasnosti sa radšej ani nebudem zaoberať,ale načo bola v tomto filme dobrá napríklad postava Angie?Jedinou jej úlohou bolo predvádzať kozy a zadok a aj keď ich má pekné,dej zrovna dopredu neposúvajú.A keď potom odrazu začne v každej druhej scéne využívať svoj latinoamerický potenciál,už iba nechápavo krútite hlavou s vedomím toho,že jediné španielské slová,ktoré scenárista poznal,sú puta a mierda.Scenár vôbec je asi najhorším atribútom celého snímku a podľa mňa aj prvým tohtoročným horúcim kandidátom na zlatú malinu.Rovnako ako Worthington a Rodriguezová...Ale aby som iba nekritizoval;má to celkom tempo.Ale to nestačí!IMDB 6.6?No,ľudia dnes majú hold nízke nároky...(26.8.2012)

Vono by to jakože chtělo bejt fakt chytrý a zajímavý, ale někde se to zaseklo a nakonec hrrrr! pospíchalo do finiše, kterej si udělal z diváka až moc velkou srandu. S odstupem času si pamatuju už snad jenom celkem sympatickej výkon pana W. a naprosto zmatenej výkon paní B., která jakoby nevěděla, co má vlastně hrát. No a to finále... to fakt dělá z diváka trochu vola. Škoda. Ve výsledku mě ale ten začátek fakt bavil a když už jsem to rozkoukal, chtěl jsem i vědět, jak to dopadne, že jo.(24.5.2012)

• Terva

CITÁT - Poslední večeře? To není dobrý........ Nějak jsem nepochopil, jak ho ta babička mohla na tý římse tak rychle zahlédnout. Dle mého měla vůbec co dělat aby viděla na chodník, po kterém jde a ne koukat někam do desátého patra na římsu. Ale asi to měla ve scénáři, že? Ovšem povedený je ten dav američanů, který vše sleduje pod barákem. To jejich skandování mě rozesmálo. CITÁT - Skoč! Skoč! Skoč!........ Ale zatím, co se Nick (Sam Worthington) "plahočí" na římse (na hraně) a poslouchá policistku Lidii (Elizaberh Banks) jak se mu svěřuje, hlavní drama se odehrává nedaleko. Střihama a flasbackama se pomalu dostáváme k jádru věci. CITÁT - Tak ať prší........ Ve filmu je spousta klišé od automobilové honičky na počátku, přes ukázku ladného ženského těla (Angie - Genesis Rodriguez) k tvrdé ženě, která v té největší a skoro nejdůležitější scénce začne dělat vystrašenou chudinku, která se nakonec vzmůže až po největší klišé všech klišé a tím je červený nebo modrý drát. CHYBA VE FILMU - Během pobytu Nicka na římse mění okna na domě svůj tvar. Dokonce se objeví o dvojokno, které na baráku nikdy nebylo.......... Děj během osmdesáté minuty je strašná sračka - vystřelení zámku ještě jde, ale únik "padoucha" z pokoje to je otřesný a směšný. Konečné události už jsem probrečel, tedy smíchy.(24.8.2012)

• - Originální název snímku Man on a Ledge je také výraz označující v policejním žargonu osobu, která se chystá skočit z vysoké budovy. (DivX)

• - Nickův bratr (Jamie Bell) naznačuje na začátku filmu Angele (Genesis Rodriguez), že má poslední možnost, aby odešla. To ale postrádá logiku, když je později jasné, že je Angela nepostradatelná. (necisty)

• - Namísto Elizabeth Banks byla do hlavní role původně zamýšlena Amy Adams. (Conspi)