Muž na hraně

Muž na hrane

Thriller / Krimi / Akční

USA, 2012, 98 min

• kajda.l

Herecká první liga si dala dostaveníčko na římse a odříkává dialogy s naprostou vážností a strnulým výrazem, že to bylo až uvěřitelné. Jelikož podobně ubohý scénář, jinak než s kamenou tváří ani odříkat nejde. Jediný extraligista, charismatický Eda Harris opět dokázal, že sem tam umí při výběru role šlápnout do řádného lejna. A divák, který se nespokojí jen s pohleden na umělecké dílo matky přírody slečnu Genesis a slaboduchou zápletkou ve které á tři minuty padnete do logické díry ve které se div nezadusíte popcornem, si musí tento divák, ANO Verbale, připadat zhruba od čtvrté do poslední minuty jako absolutní čůrák. Dvě hvězdy za technické zpracování a kozy Genesis. Zbytek výsměch.(9.4.2013)

• Gilmour93

Všimli jste si, jak vedle Worthingtona přistál na římse holub a chvístl tam svůj šedobílý exkrement? I tento mazlavý výstup z kloaky měl totiž mnohem lepší konzistenci, než Lethova heist fraška říznutá parodií na thrillery.. Ani nevím, za co dávám druhou hvězdu. Možná za zcela samoúčelně vystavené křivky madam Rodriguez, či skutečnost, že Spidermanův brácha neprovedl svůj „fatal jump“ do uklízeččina kýble s vodou..(5.1.2015)

• POMO

Spojenec Spika Leeho bez mozgu. Naivný thriller, ktorý chce stavať na premyslenosti a držaní kroku pred divákom, ale dosahuje opačný efekt - od prvotných náznakov nelogiky, cez kadenciu klišé až po nechcene smiešne finále, ktoré robí z diváka blba. Pričom nie je myslené ako paródia a tvári sa byť naopak vychytralo cool. Technicky profesionálna práca, ale scenár je mimo v náväznosti scén, a režisér aj vo vedení hercov (obzvlášť Elizabeth Banks, ktorej akoby ani nikto nepovedal, čo má v ktorej scéne hrať).(1.2.2012)

Ctihodný občan feat. Telefonní budka. Další film o tom, že když se justice staví proti vám, máte plné právo vzít zákon do vlastních rukou a stoupnout si... na římsu. Samozřejmě jenom jako návnada, která má chytře odvést pozornost od hlavního plánu. Bohužel, u Muže na hraně logika hapruje podobně jako u Butlerovy anarchistické storky, takže pokud čekáte komorní thriller, ve kterém si našponujete mozkové závity, máte tak nějak smůlu. Worthingtonova mise za nevinnost proto paradoxně funguje nejlíp v poslední třetině, kde to tvůrci vezmou spíš po "bayovsku" a nechají postavy dělat takové kraviny, že buď definitivně vypnete a budete se bavit, anebo si omlátíte čelo o sedačku a zamíříte k východu o pár minut dřív. Já se bavil hodně slušně. Zápletku jsem přestal brát vážně po 15 minutách, hlášek se pár taky najde a samotné řemeslo obstojí na jedničku stejně jako charismaťák Sam a baleťák Jamie. 7/10 ať nežeru a Summit má malé plus, že investuje prachy z Twilightu i do projektů, kde se chlapi netřpytí a nesundávají trika vždycky, když zrovna zaprší.(1.2.2012)

Joo, tak přesně toto jsem od toho čekal. Poměrně chytrou zápletku, kde se Sam Worthington snaží upoutat pozornost policajtů, zatímco Jimie Bell se snaží dokázat jeho nevinu krádeží diamantu. Řeknete si obyčejný námět, který tu byl. Ano, ale když je udělán svižným tempem, záruka popcornové zábavy se dostaví sama. Alespoň u mě to tak dopadlo. I když je film prošpikován neuvěřitelnými, až ujetýme scénami, mě to osobně nevadilo, dodávalo to správnej říz. A když k tomu připočítám kupu humorných hlášech, nevidím důbov, proč bych tomu neměl dát lepší hodnocení. Spojenec + Ctihodný občan = Muž na hraně nižší kvality. A já takový filmy zbožňuju. Co se týče hudby, skvěle zapadla do děje a Sam, Jimie a sexy kočka Genesis tvořili dobrý tým na jedné straně a kolikrát nasranej Ed Harris na druhé měl plnou hubu a ruce práce, aby si vykřesal aspoň malou naději na úspěch. Ale jak už to bývá, padouch vždy prohraje. Za mě 4 plný hvězdy.(29.2.2012)

• - Namísto Elizabeth Banks byla do hlavní role původně zamýšlena Amy Adams. (Conspi)

• - Originální název snímku Man on a Ledge je také výraz označující v policejním žargonu osobu, která se chystá skočit z vysoké budovy. (DivX)

• - Nick Cassidy (Sam Worthington) nosí hodinky značky Casio G-Shock 5600. (dyfur)