Muž na hraně

Muž na hrane

Thriller / Krimi / Akční

USA, 2012, 98 min

• mcb

Smutná zoufalost, která si hraje na sofistikovaný thriller s překvapivými zvraty, ale zapomíná na základní logickou výstavbu děje a návaznost scén. Muž na hraně ani chvíli neví, co chce, a až nebezpečně rychle střídá žánrové polohy (psychologické drama, thriller o zkorumpovanosti systému, odlehčená heist movie...), takže je z něj ve výsledku nevyrovnaný hybrid plný klišé a nejasně motivovaných postav. Nechtěně vtipnou tečkou je pak směšné finále, které končí jako romantická komedie. Ani ti herci podle mě nevěděli, v čem hrají...(27.6.2012)

Poměrně jednoduchá blbina pro všežravce. Příběh je trailer a pár zvratů navíc (+ cynický Ed Harris), které to na tu třetí přece jenom vytáhnou. Scénář je hloupě poslepovaný a celý ten plán vlastně nedává smysl. Potěšilo mě ale po většinu času realistické chování davu. Chamtivé, hrabivé stádo ovcí, které volá "Skoč!"(11.5.2012)

Přiznám se, že moc se mi do filmu nechtělo, sice mně svým námětem lákal, ale bál jsem se, že film bude moc natažený. To se nestalo. Tedy, ehm, aspoň to není můj případ. Co chci tedy nejvíc pochválit, tak je námět, je originální a čím víc se to blíží ke konci, tím víc napínavější. Dál herecké obsazení, docela často padali trefné hlášky, skvělá akce ke konci, nejvíc se mi líbila parta policajtů, sami sebe uráželi, což je fajn, chemie mezi postavami funguje skvěle a chválím aj hudbu. Najde se toho víc určitě. // Jinak co se týče negativních bodů, tak film může ostatní nudit, nesedne všem, málo akce, na tu se musí čekat celej film, ale moc mně nenapadá, co bych vypíchl. // Jedná se o zajímavý film s místama napínavými chvílemi, skvělým hereckým obsazením a akčním závěrem, do toho je laděn mírně komediálním stylem (aspoň mi to tak přišlo) a film doprovází hezká hudba. Jinak na Phone Booth to fakt nemá, za mně 8/10(20.7.2013)

Průměrný ale koukatelný thriller, kde o napětí prakticky nezavadíte a herci s výjimkou Elizabeth Banks nemají co hrát, což zamrzí obzvlášť u Eda Harrise, kterého je na takového jednorozměrného záporáka škoda. Jinak jako heist movie je to zajímavý tím, že se tu úplně dlabe na fázi plánování a přípravy loupeže, což jinak běžně zabírá první půlku filmu.(8.4.2013)

• mat.ilda

Že nedocházelo k "uměleckému" natahování a většina akcí se zdařila hned napoprvé, vnímám jako velké pozitivum, tím ovšem výčet plusů končí, vše ostatní se mně jevilo jako účast na špatné oldies party s neuvěřitelně ohranými hity. Ale jinak to bylo fakt dobrý, jen s lekačkama jsem nepočítala - první nadskočení přišlo se záběrem na Eda Harrise s vizáží čerstvě vykopaného Rahotepa ze čtvrté dynastie, jež spolku jednoznačně vévodil, na záda mu dýchal neuvěřitelný Titus Welliver, jen vzdáleně podobný člověku, nezapamatovatelná Elizabeth Banks a Sam Worthington, který by za normálních okolností kazil look kolektivu, zde musel nejméně tři dny nasávat, aby odul v obličeji, jeden z mála ucházejících, Ed Burns, zase mluvil fistulí, Genesis Rodriguez si odskočila přivydělat přímo z venezuelské telenovely a Kyra Sedgwick mě děsí pravidelně, zbývá Jamie Bell, ten se však nepočítá, jelikož je tak škaredý, až je hezký :-) Štěstí, že moje otřesné zážitky odlehčila žádost o ruku za dojatého potlesku komparzistů, čekala by mě dlouhá noc, plná nočních můr...(3.6.2012)

• - Namísto Elizabeth Banks byla do hlavní role původně zamýšlena Amy Adams. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy Nick Cassidy (Sam Worthington) probíhá hotelem, až doběhne do pokoje, kde se nachází ječící žena pouze v podprsence, po výstřelu upadá k posteli a střídají se záběry, kdy v jednom má ruku i s ručníkem na posteli a kdy nikoliv. (necisty)

• - Než snímek skončil u Summit Entertainment, toulal se po Paramountu, jeho dceřické společnosti Paramount Vantage i MGM. Producent filmu di Bonaventura snímek raději převedl do Summitu, se kterým úspěšně spolupracoval i na filmu Red (2010) (272827)