Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po newyorské ulici jde stařík s dlouhým bílým vousem. Aranžéra ve výkladu upozorní na špatné pořadí sobů ve vánočním spřežení. V průvodu potká opilého Santa Clause a znepokojen jeho stavem převezme s velkým úspěchem jeho místo. Tak se Kriss Kringle z domova pro přestárlé stane reklamní atrakcí obchodu s hračkami. Jeho úspěch spočívá v tom, že je opravdovým Santou, jak to také všem bez váhání sděluje. Někdo mu rád věří, někdo ne. Neurotický psycholog jej chce nechat zavřít do ústavu a tak se tím, zda je opravdu Santou začne se vší vážností a s velkou publicitou zabývat soud. Krissi Kringlovi však jde hlavně o to, aby mu uvěřila malá Susan a její racionální maminka, která se zklamaná životem vzdala fantazie a víry v možnost splnění přání. (Qasa)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (79)

golfista 

všechny recenze uživatele

V "konkurenci" vánočních programů všech našich TV zvítězilo tohle DVD, které jsem si nadělil pod stromeček. Ze záplavy barev, reklam a nuceného veselí na TV jsem byl najednou vtažen do černobílého vánočního světa odhalování pravé totožnosti Krise Kringla (Santa Klause). Velmi vtipné, milé a nenásilně poučné.... Ty staré filmy mají něco do sebe ... ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

Vánoce po Hollywoodsku, aneb jak se Santa ožral. V USA už je to možná klasika, jenže když si to pustíte v Evropě, čiší na vás ta amerikánština takovým způsobem, až přestanete sledovat děj filmu, zíráte pouze na herce a jejich někdy naivní dialogy. Ale přesto (nebo právě proto) tento film právem patří ke klasickým hollywoodským filmům. Děj je sice těžce kýčovitý, ale čert to vem... A jen tak na okraj, důvod, proč jsem zkouknul tento film byl ten, že jsem si v československém filmovém časopise z roku 1948 přečetl negativní recenzi na tento film, která upozorňovala diváky na nemorálně spoře oděné herečky, falešnou vizi vánoc atd... :) No asi měli trochu pravdu, ale furt lepší, než koukat na dojičky krav, které se tehdy staly u nás symbolem ženskosti. ()

Reklama

Mol 

všechny recenze uživatele

I BELIEVE, I BELIEVE, IT'S SILLY, BUT I BELIEVE! Film krásný a dojemný a věřil jsme celou dobu v pana Kringela, ale na konci jsem trochu zapochyboval. Byl tedy Santa Clause nebo ne? Jak to, že neměl žádné super schopnosti. Jako znát všechny jménem a vědět co kdy dostali k vánocům. To je panečku záhada. Viděna colorovaná verze, která je prostě rozkošná. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem si pořídil někdy letos krátce po vánocích a říkal jsem si, že počkám na další vánoce, abych si ho pustil. (on taky jenom úchyl by se na takový film díval v červenci, když je venku 35 stupňů:-)) Vánoce jsou až za dva dny, ale zkrátka už jsem nemohl odolat. 96 minut jsem se skvěle bavil, 0 minut jsem se nudil. Prostě úžasný film od začátku až do konce na navození té správné atmosféry před vánocemi :-) ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Výborná vánoční klasika, navíc na 40. léta mi přijde neskutečně nadčasová. Nedávno jsem viděla její předělávku z roku 1994, která je stejně tak dobrá a neméně kouzelná. Základní příběh je v obou případech stejný, ale filmy se liší v některých detailech. Konečné rozřešení u soudu a pocit trochu větší „bezradnosti“, který tomu předchází, mi popravdě u novější verze vyhovoval o malinko více, ale i tohle má něco do sebe a vlastně jsem byla ráda, že obě verze nejsou totožné. Mile překvapila i Natalie Wood v dětské roli (tedy pozdější Maria z West Side Story). ~(4,2)~ ()

Galerie (22)

Zajímavosti (17)

  • Rozhlasovou podobu filmu si o Vánocích 1947 - půl roku po premiéře filmu - nahovořili všichni čtyři herci - Maureen O'Hara, John Payne, Natalie Wood a Edmund Gwenn. Edmund Gwenn vystoupil v rozhlase jako Santa Claus ještě několikrát. (SeanBean)
  • Americký filmový institut zařadil snímek mezi nejvíce inspirativní filmy všech dob na deváté místo. (SeanBean)
  • Natalii Wood bylo osm let, když točila tento film. (Kulmon)

Reklama

Reklama