Rodinka

Rodinka

Komedie / Rodinný

Česko, 2010, 90 min

• Malarkey

Jelikož se českým filmům v televizi nebráním, tak občas dojde i na nějakou tu sračku, kterou tu předem odsoudí a já nevím, co si myslet. Jenže jelikož platí pořekadlo, že není všechno zlato, co se třpytí, a obráceně je to obdobně, Rodinku jsem si prostě pustil v domnění, že to třeba tak strašný nebude. Rodinka ale špatná je. Od odpadu to zachraňují jenom herci. Normálně to na mě působilo, jak kdyby si někdo myslel, že ze situačního, poměrně levně splácaného scénáře, který někdo napsal přes noc doma při svíčkách a čerstvě vypité flašky božolé, udělá celovečerní film. Jenže film, který Dušan Klein natočil kvalitou na úrovni rutinní epizody Ordinace v Růžové zahradě. Nezlobte se na mě, ale tohle někoho v České republice může dnes ještě bavit? Pochybuju...(20.3.2019)

• ivishka

Stupidní česká snaha udělat z takové legendy jako je seriál Taková normální rodinka naprostou slátaninu. Herecká snaha absolutně žádná - ti nejlepší už jsou po smrti. Dokonce takový brak nezachrání ani Lenka Vlasáková. Tady dokonce ani nejde o soužití několika generací, ale o výčet neopakovatelných situací, které v barevném provedení s moderním českým "humorem" dodává filmu nezdolně d**ilní aroma. Remake, který se tváří jako jedna zbytečně dlouhá epizoda. Zatímco herci nebo někdo výše postavený si na tom namastil kapsu tak já jsem cítila při filmu jak viditelně stárnu a psychicky strádám. Největší třešní na dortu je, jak celá rodina "oslavuje" narozeniny a nahoře si mladá Vondrcha s Poláškem užívají a to její herectví mě málem stálo mentální zdraví.(1.11.2012)

Vcelku pohodová komedie o jedné rodince, která dokáže pobavit zejména lehkostí, se kterou je příběh podáván a rozvernou atmosférou. Žádnej trhák to není, ale pro klidný večer s lehkou komedií to stačí. Nakonec na třech hvězdách, zacož může i hláška: "Copak tam chceš chytit ňákou práci? Pamatuj si: kdo uteče, nepracuje!!" :-)(11.10.2011)

• FosaCZ

Rodinku jsem viděl v kině, takže ji hodnotím jako film, ne jako sestříhaný televizní seriál... veškerá tolerance k původnímu záměru musí jít stranou. Tohle zkrátka jako film ani přinejmenším nefunguje! http://chromy.blog.idnes.cz/c/167895/Rodinka-pro-otrle-pokus-druhy.html(12.12.2010)

• montel

V jednom velkém domě, žije rodina, která se skládá z několika generací. Babička, která je již po smrti, zanechala rodině v dědictví poklad, který rodinka zatím ale nenašla. Všichni ale chtějí jediné a to, aby celá rodina zůstala i nadále pohromadě...Film absolutně bez děje my spíše připomínal tv sitcom Nováci. Tam šlo taky o hovno stejně jako tady. Nechápu jak může být něco takového uvedeno v kinech. To už je i Ulice zábavnější. Rodinka má být brzy také uvedena v televizi jako seriál. To by Rodince asi slušelo nejvíc. Sice nevím jak 80 minut nudy sestříhají do několikadílného seriálu, ale je to jejich boj. Opravdu vyhozené peníze v kině. 10%(12.12.2010)

• - V televizní verzi bude mít Rodinka šest dílů: Slavíme, Milionová tchýně, Teče nám do bot, Miláček Daisy, Capuccino se šlehačkou, Štědrovečerní převapení. (POMO)

• - Květa (Naďa Konvalinková) sleduje v televizi pohádku Peklo s princeznou (2009). (funhouse)