Rodinka

Rodinka

Komedie / Rodinný

Česko, 2010, 90 min

• pan_Bily

Za původním seriálem hodně zaostává. Kouzlo původního seriálu bylo, mimo jiné, právě v krátkých epizodách vždy s nějakou pointou. Což je vlastně podstata sitcomu jako takového. A zabalení sitcomu do jedné velké dávky čelovečerního filmu se ukázalo jako ne příliš šťastné. To se pak zdají některé humorné situace až příliš nucené. Původní seriál také není zatížený vlivem amerických sitcomů, kterým se naše dnešní (novodobé) pokusy snaží přiblížit a spíše jim to škodí. Což se mi zdá i tady. Na druhé straně film je tak prostě koncipovaný, jako jednoduchý sitcom, pokračování seriálu po x letech. Takže se dá předpokládat co můžete čekat. I když se dalo zpracovat trochu lépe. Ale je to v tomto směru mnohem lepší a koukatelnější než remake Taková normální rodinka (2008). Lepší 2*.(22.4.2015)

• ivishka

Stupidní česká snaha udělat z takové legendy jako je seriál Taková normální rodinka naprostou slátaninu. Herecká snaha absolutně žádná - ti nejlepší už jsou po smrti. Dokonce takový brak nezachrání ani Lenka Vlasáková. Tady dokonce ani nejde o soužití několika generací, ale o výčet neopakovatelných situací, které v barevném provedení s moderním českým "humorem" dodává filmu nezdolně d**ilní aroma. Remake, který se tváří jako jedna zbytečně dlouhá epizoda. Zatímco herci nebo někdo výše postavený si na tom namastil kapsu tak já jsem cítila při filmu jak viditelně stárnu a psychicky strádám. Největší třešní na dortu je, jak celá rodina "oslavuje" narozeniny a nahoře si mladá Vondrcha s Poláškem užívají a to její herectví mě málem stálo mentální zdraví.(1.11.2012)

• TSZ

Jako fanda původního seriálu musím gratulovat např. paní Medřické a panu Cupákovi k tomu, že se jim podařilo včas zemřít a nemuseli účinkovat v téhle kolaboraci. Snad nejhůř mi bylo při sledování některých hereckých kreací, které evidentně měly odkazovat k původní herecké sestavě, protože vykopat mrtvolu paní Medřické a následně ji znásilnit by patrně bylo milosrdnější.(5.1.2015)

Tenhle film se do kina vůbec nehodí. Raději měl běžet v TV v neděli večer. Vadila mi ta do očí bijící reklama, ale dnešní filmy se zřejmě bez ní asi neobejdou. Škoda, že nepoužili jediný exteriér. Alespoň jeden by přispěl k celému oživení filmu. Josef Polášek hraje konečně seriózní postavu a ne nějakého lehce opožděného blbečka. Jana Štěpánková s Jaromírem Hanzlíkem a jim sekundující Kolářová mají co dělat, aby celý film na svých bedrech utáhli.(13.1.2011)

• Tommassi3

"Jste normální jezinky !!" - "Ty byly tři !!" - "Ale né, to si pleteš se sudičkama !!" ;) Tady si toho spletlo víc daleko více lidí !! Třeba profesi, že pane Náhlovský ?? Radši si utrhni tu metrákovou Konvalinku a tradá směr TV Barrandov, tam vám to bude moc slušet s těma ostatníma estrádníma mumiema.. Seriál jako takový stál celkem za hovno, nebudeme si nic nalhávat, nicméně tohle střihové zvěrstvo v kůži pseudofilmové se ničím omluvit nedá !! Už jsme si zvykli, že v našich končinách si převážně komerční televizní hráči z úspěšných, alespoň u konzumního většinového diváka, filmů sem tam udělají velmi invenčně pomocí nůžek seriály, jako příklad uvedu například Bastardy, Princeznu ze mlejna či Z Pekla štěstí, ale vzít seriál, sestříhat z něj film a jako vrchol idiocie a drzosti ho ještě vypustit do kin, to už musí bejt člověk opravdu hodně velký prase.. Představte si hodinu a půl dlouhý trailer, stejně pořád nebudete tušit, jak nesmírně trapná tahle Rodinka je..(21.4.2015)

• - Květa (Naďa Konvalinková) sleduje v televizi pohádku Peklo s princeznou (2009). (funhouse)

• - V televizní verzi bude mít Rodinka šest dílů: Slavíme, Milionová tchýně, Teče nám do bot, Miláček Daisy, Capuccino se šlehačkou, Štědrovečerní převapení. (POMO)