Saša

Sasha

Sasha

Komedie / Drama

Německo, 2010, 102 min

Sascha v sobě mísí lehký, příjemný humor s dobře vystavěným dramatem, aniž by přitom sklouzával k patosu. Predrag Bjelac je borec a Sasa Kekez mi připomínal něco mezi mladým Dustinem Hoffmanem, Al Pacinem a Demetri Martinem. Moc hezký to muž:) Filmy s gay tématikou mají Němci zmáknuté, tento byl o to příjemnější, že dokázal i pobavit.(13.8.2017)

Musím sa priznať, že nemecká filmová tvorba ma obvykle necháva chladnou, ale tentokrát som urobila výnimku a neľutujem. Veľkú časť úspechu zapríčinili dobre zvolení herci a ľahkosť s akou bola téma homosexuality a homofóbie podaná. Predrag Bjelac bol ako otec famózny a jeho rola mu sedela ako uliata. Jediné, čo mi nesedí tak úplne je žáner komédie, pretože som film vnímala hlavne ako drámu a nedá sa povedať, že by som sa nejako zvlášť zasmiala. Inak však veľká spokojnosť.(10.12.2014)

Je to takové přímočaré, ale velmi dobře se na to kouká a jako portrét členů jedné balkánské rodiny a jejich vzájemných vztahů je to velmi přijemné. Herecky za vyzdvihnutí stojí zejména role otce v podání původem srbského nestora Predraga Bjelace. Svěží film, na autorský debut to téměř nemá chybu. Vzhledem k národnostnímu zakotvení průkopnické dílko, že by ale člověk odcházel z kina omráčen, to zase ne.(15.8.2011)

Po "On je taký pekný", opäť ďalší svieži film na comingoutovú tému, tentokrát v nemeckom podaní. Spracovanie má niečo z Bregovicovej humornosti a uletenosti "Samotářov", vďaka čomu pôsobí oveľa uvoľnenejšie a zároveň vnáša do filmu veľkú dávku ľudskosti. Miešajú sa v ňom dva svety - žiť svoj život v pravde aj s možnými následkami alebo potlačiť seba samého a plniť sny niekoho iného. Zaujímavé je sledovať najmä postavu otca, ktorý bojuje s vlastnými démonmi v podobe osobných zlyhaní a predstáv o živote. Záver pôsobí veľmi oslobodzujúco a verím, že pre mnohých môže byť impulzom nebáť sa ísť v živote vlastnou cestou. Skvelé!(28.11.2015)

Pěkný páteční večer. Nečekaně pohodový a vkusný filmek, toto.. Jemný humor byl dávkován postupně, homosexualita nebyla zbytečně zesměšňována, postavy byly uvěřitelné, dobře zahrané. Bjelac byl trefou do černého, jeho scény mě vskutku bavily! A Sascha mi děsně připomínal mladého Dustina Hoffmana. :-) No co víc si přát od německého filmu? ;-) Mějte se filmově, Woo.(11.11.2011)