poster

Saša

 • Německo

  Sascha

 • USA

  Sasha

 • Velká Británie

  Sasha

Komedie / Drama

Německo, 2010, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomeš
  ***

  Je to takové přímočaré, ale velmi dobře se na to kouká a jako portrét členů jedné balkánské rodiny a jejich vzájemných vztahů je to velmi přijemné. Herecky za vyzdvihnutí stojí zejména role otce v podání původem srbského nestora Predraga Bjelace. Svěží film, na autorský debut to téměř nemá chybu. Vzhledem k národnostnímu zakotvení průkopnické dílko, že by ale člověk odcházel z kina omráčen, to zase ne.(15.8.2011)

 • Khalesi
  ****

  Musím sa priznať, že nemecká filmová tvorba ma obvykle necháva chladnou, ale tentokrát som urobila výnimku a neľutujem. Veľkú časť úspechu zapríčinili dobre zvolení herci a ľahkosť s akou bola téma homosexuality a homofóbie podaná. Predrag Bjelac bol ako otec famózny a jeho rola mu sedela ako uliata. Jediné, čo mi nesedí tak úplne je žáner komédie, pretože som film vnímala hlavne ako drámu a nedá sa povedať, že by som sa nejako zvlášť zasmiala. Inak však veľká spokojnosť.(10.12.2014)

 • nascendi
  **

  Ani náhodou. Znervóznel som už vo chvíli, keď film začali zapĺňať štylizované balkánske figúrky. A keď bola do deja vnesená homosexuálna problematika, tak som film vypol. Nie som tolerantný a nebudem predstierať, že je v poriadku, aby sa menšinové žánre dostávali ich zastúpením na úroveň ostatným. A netýka sa to iba problematiky gayov, ale aj rôznych foriem násilia a pod.(16.12.2014)

 • easaque
  ****

  určitě netradičně natočený coming-outový film, a to myslím v tom pozitivním smyslu. Příjemný byl i vhled do života přistěhovalců v Německu a děj, který působil na mně hodně přirozeně a uvěřitelně. Rodiče Sashy předvedli v tomto filmu velmi dobré herecké výkony a v jejich podání mi přišla balkánská rodina hodně blízká a poctivá, i když nevím, zda bych takového otce vystál ;-). Podle mne je to však drama, tak ať se na to potencionální diváci raději připraví, protože by je to mohlo zklamat.(28.11.2011)

 • Polda99
  ****

  Vynikající začátek filmu, který mě ihned vtáhnul do děje. Perfektně vybraní herci, kteří dohromady rozehrávají úžasně vtipnou podívanou. Především rodinné snídaně jsou nezapomenutelné. A i když na celém filmu není nic moc překvapivého a celý děj je lehce předvídatelný, film jsem si náramně užil, především pak díky Predragu Bjelacovi v roli otce a jeho manželce (nevím jméno). Další ukázka vynikající evropské kinematografie s úžasně vybranou hudbou. Film, který mi rozhodně utkvěl v paměti.(26.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace