Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

Ondr@932

Tak toto je opravdu hustý a drsný film! Skvělé herecké výkony všech, ale především záporáka Matthew McConaughey ten byl opravdu hodně dobrý! A především velmi silný závěr má také plus :-) Dávám 80% ()

Sgt.Cliffer

Takový nemastný, neslaný podle mě. Čekal jsem něco, nějakej zvrat, nějakou událost. Kdyby alespoň nějak zmáčkli toho milence nebo něco podnikli. Ale oni prostě jen čekali na smrt a dočkali se. Nechci ze všeho akčňák ale tohle se rozjelo malou rychlostí a ještě menším odpichem to skončilo. ()

Bird_house odpad!

Jeden z nejdementnějších filmů, co jsem kdy viděl.. Nechápu smysl tohoto "filmu".. Dialogy a monology na úrovni bodu mrazu.. ()

Jordan.17

Pořádně šáhlá záležitost toto... Obzvlášť geniální závěrečná scéna odehrávající se v kuchyni karavanu a do toho všeho briliantní Matthew McConaughey, kterýho jsem měl zaškatulkovanýho spíš do rádoby romatickejch komedií, podává v tomhle filmu skvělý výkon, především u zde již několikrát zmiňovaného odpanění kuřecího stehna, které se divákům snadno vryje do paměti. ()

Enceladus

Začiatok pôsobí dosť nezaujímavo až nudne, no postupne sa napätie stupňuje, čo dodáva deju na atraktívnosti. Všetko vyústi v zvrátených scénach na konci, v ktorých som sa osobne skvelo vyžil a to zachránilo celý film, aby nevyznel ako životopis rozvrátenej a zadlženej vidláckej rodiny. Posledná 20 minútovka je úžasná psychická oddychovka na nudné piatky. :) ()

FanKalEl

Tak toto nebola zrovna moja šálka kávy. Malo to síce slušnú gradáciu a malo to Mconaugheyho v čase kde začala jeho skutočná herecká kariéra. Netvrdím že ma to nebavilo, to by som asi klamal, no ale i tak, tento film proste nie! Jediná, normálne zmýšľajúca postava ( teda sa aspoň k tomu najviac blížila) bol vlastne samotný zaporák. Ostatok chaos a des. (45%) ()

Razzor_82

"Bez svých peněz nikam nepujdu." Pokud hodláte oddělat svého blízkého kvůli pachům, tak si nejdřív zjistěte na koho je napsaná pojistka. Drsná konverzačka plná špinavého násilí a černého humoru. Výtečný herecký casting, kterému velí slizoun McConaughey. Zvraty v ději nemají chybu a tady zatraceně platí pořekadlo neříkej hop dokud nepřeskočíš. Pekelně brutální ač škoda otevřený konec. 8/10 ()

Franc1s

Jak si vidělat,při tom sdi nezašpinit ruce,ale nechat pracovat profíka. Zápletka skoro jako vždycky,ale výtečně pojatá s nečekanými zvraty a výtečným hercem M.McConaugheym. V tomhle filmu trošku jinej zabiják,než jsem kdy viděl :D A scéna se stehnem z KFC, masakr... :D Pomaličku se rozplétající krimithriller s gradiozním finále. Výtečně se hodící soundtrack, pro mě bezva překvapení! 9/10 ()

patushik

Pro milovníky bobříků a filmů, který jsou utahaný a o ničem je Killer Joe to pravé. PS: jedna hvězda za toho flegmatickýho fotra:) ()

Onas

Byt se to nikdy nedozvim, doufam a verim, ze se film ve druhy polovine rozjede. Proto 30% zaokrouhluju nahoru. ()

Matt007

Tohle jsem teda nečekal, McConaughey předvedl, že mu není cizí i jiná role než nějaký ten beachboy, Juno Temple byla zvláštní ale pěkňoučká. V KFC si asi chvíli něco nedám, zabiják Joe mi na konci filmu ukázal, že je daleko větší magor než sem si ze začátku myslel. ()

Hunadarik

Iný , to je dobrý prívlastok tochto filmu.Veľmi dobre spracovanie a skvelá práca hercov , najmä Mathewa , ktorý sa mi čoraz viac páči.Niektoré scény boli na hranici žánrov , ale presne to je na tom to najlepšie.Veľmi originálne prevedenie.4* ()

waska

Taková trochu brutální ujetá hovadina, ale skvěle natočená s dokonalým výběrem herců. Netajím se tím, že Emile Hirsch je mým favoritem už od Sexbomby od vedle a tady ukázala, že když chce, tak opravdu umí a po nevýrazné Černé hodině je opět zpět. McConaughey opět ukazuje proč je považován za jednoho z nejlepších herců své generace. Tomas Haden Church byl prostě boží, Juno Temple sice moc krásy nepobrala, ale herecky už je to jiná káva a vidět nahou Ginu Gershon, co by za to někteří dali před 30-ti lety? Každopádně to mělo spád, ty rozhovory mezi otcem a synem můžou působit ujetě a dost uboze, ale kupodivu to funguje a vše jede k zajímavě pojatému finále, kde vše (ne)překvapivě vygraduje. Tyhle filmy můžu. ()

bakeero

McConaughey už se tu rozjížděl do současné formy (2014). Jeho slizký zabiják Joe je vážně jednou z nejlepších záporných postav roku. V rolích buranské rodinky mu ale zdatně sekundují také všichni další zúčastnění. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení