Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

KOOHA

Na špici to nemělo, ale přesto moc pěkný film. Skvěle zahrané, oba jak Matt, tak Scarlett výborní a závěrečná scéna v restauraci neměla chybu. ()

Charlie84

K ději není co říct, pekelněji než distributor výše to asi popsat nejde. Není slov, kterými bych vyjádřil, jaký teror to byl, protože vztahy vykradené ze Zachraňte Willyho, děti s IQ 1000 říkající dospělým co mají dělat a dekadentní postavy ošetřovatelů, inspektorů a realitních makléřů pobíhajících mezi "legračními" zvířátky se vás pravidelně budou pokoušet dostat do bezvědomí. Jenže co naplat, vyděračský potenciál Damona, Johansson a přihlížejících je neskutečný. Co hůř ono to celé v základnách liniích ještě k tomu všemu dává jakž takž smysl, žádná scéna není trapná (jak je to při takové koncentraci zvířat a "rodinných" emocí vůbec možné???), takže i když čas od času prostě budete mít chuť bít hlavou o nejbližší zeď (dojetím/zoufalstvím/bezmocí/...) s otázkou proč si tohle proboha dělám, výsledné hodnocení je, jaké je. A proč? Protože to prostě mohlo být táááááááááááááááááák strašlivě horší. Ale uplně ve všem.... ()

Jajar

Buď jsem hrozný cynik, nebo jsem viděl úplně jiný film, než všichni ostatní. Tahle naivní cukrkandlová pohádka se mě totiž nedotkla ani vzdáleně, natož abych ji nějak víc emocionálně prožíval. Pro mě osobně nuda a ztráta času. ()

iiiva

Do kategorie mých oblíbených filmu nepatří škatulka rodinný a filmy se zvířaty nebo dětmi vyloženě nesnáším. Tady do sebe ale všechno zaklaplo. Jo, je to doják, ale není to kýč, narozdíl od Spielbergova Válečného koně, který mi od začátku do konce dráždil dávicí reflex. Výborní herci, dokonce i dětští a tu holčičku bych si hned adoptovala :). ()

Kissak

V dnešní záplavě krváků, horrorů a akčňáků (ač je mám rád) působí na mě tenhle film jak zjevení z jiné doby. Povedený snímek a výborná Scarlett Johansson i Matt Damon. ()

Luisis

Nikdy bych nečekal, že dám rodinnému, americkému filmu 90+ procent, ale to spojení islandského geniála Jónsiho a emotivního Crowea mě rozsekalo ouuuuuuu....Podle skutečné události?A tento rok kupujou žirafy!!??!! Jsem máslo a potřebuju kapesník - 95%. EDIT 2022: podarilo se mi po letech marneho shaneni sehnat OST az z Australie a je prostě BOŽÍ ()

Torgal

Viacerí píšu, že je to feel good film a s nimi aj vcelku súhlasím, akurát je tá snaha o natočenie rodinného hitu čo pohladí dušu až prehnaná. Hudba je rozjasaná priam extrémne (ale inak je veľmi dobrá) a tie správne hodnoty sa propagujú na každom kroku. Osobne som s tým začal mať po nejakom čase už trochu problém. 6+/10 ()

Gabretta

85% filmu jsem se dobře bavila a uvažovala jsem o 4* hodnocení. Ovšem nebyla by to Amerika, země neomezených možností, aby nedokázala nemožné... A tak mě posledních zhruba 20 minut fackoval americký patos zprava, zleva, zepředu, zezadu. Zkrátka ze všech stran. Do těch 20 minut dokázali narvat všechna standardní filmová (a to nejen americká, i když v této oblasti Američané stejně vedou) klišé - tudíž jsme se stihli smířit, vyznat si lásku, napravily se technické nedostatky a ještě jsme dokázali zdolat klacky, které nám pod nohy hodila sama příroda. Cesta, na níž se mačká hlava na hlavě - ta byla skutečnou třešničkou na dortu. Už dlouho mi nedokázal konec filmu znechutit celkový dojem takovým způsobem jako v tomto případě. Perfektní práce! ()

Bird_house

Krásně zpracovaný film.. Solidní herecké výkony..!! Ta malá je neskutečně kouzelná..!! Ani vteřinu jsem se nenudil, přestože film trvá cca dvě hodiny.. Myslím, že láska a milovat někoho je to nejcennější, co může existovat a v tomto filmu je velice dobře zpracováno, zachyceno a vyobrazeno..!! Nevím, co víc dodat.. ()

Rockerman

Tak jako romantický film, má i ten tzv. rodinný film své zákonitosti, podle kterých se více, či méně točí. I v tomto žánru už vše bylo vymyšleno, takže i tady jde spíše o to, s jakým nápadem přijít, aby se aspoň trochu odlišoval od ostatních. Podle mne jsou tu dvě věci, které jsou trochu jiné, než jinde. Po smrti milované manželky a maminky se osiřelá rodina rozhodne žít jinak a jinde, tedy začít znova. Kupují dům, který je zvláštní tím, že k němu patří ZOO a tudíž i tento musí přijmout. Toto je ta první odlišnost. Pak se děj ubírá známým směrem. Zpočátku se jim nic nedaří, peníze docházejí a na krku je inspekce, která má rozhodnout, jestli je ZOO vůbec provozuschopné. Když pak začnout táhnout za jeden provaz vše se v dobré obrací a nechybí ani závěrečný "doják". Druhá věc, kterou se tento film liší od ostatních rodinných je, že je to spíš drama než komedie. Humoru je tu poskrovnu. Celkově tedy nic nového pod sluncem a nadprůměrné hodnocení volím proto, protože miluji zvířata. Bylo by to tak na tři *, ale je tu krásný lev, tygr, medvěd a Scarlett. ()

Lucas87

Zvláštní a zároveň pěkné, Dammon mi v té roli přišel takový jiný než jak ho známe. A ta hláška na toho inspektora z úst té malé holky mě pobavila. Je příjemné vidět jak si někdo jde za snem a dotáhne to do konce... ()

aR3Zz

Film, který rozjel příběhy hned na několika úrovních a dokázal tak oslovit nejen širší skupinu diváků, ale také naše druhé (a třetí) já. Označení "rodinný" film zde tak sedí více, než kdekoli jinde. K tomu všemu slušná porce zábavy ředěná dávkovanou romantikou v podání vynikajících herců a máme vítěze pro sychravý televizní večer v kruhu rodinném! 80% ()

Ondr@932

Možná až moc dlouhé, ale jinak pěkná a přijemná letní komedie. A navíc se skvělým hercem Matt Damonem! Takže dávám 7/10 ()

pepa3rd

Je to mnohem víc, než by člověk z názvu očekával. Žádná bláznivá komedie, ale citlivě natočené drama, příběh, který se chvílema může zdát až nereálný a přesto uvěřitelný. Dokonale propracované postavy, vztahy, herecké výkony i prostředí, dokáží příjemně zabrnkat i na emotivní strunu. Náběh na čtvrtou hvězdu. 70 % ()

jsemzuzu

Roztomilé, někdy až moc... :) neurazilo, ale ani nijak nezanechalo silný dojem :/ konec bych úplně vynechala...z toho už mě bolel zub :D ()

denisavary

Tak tento film jsem připravena pustit si ještě jednou...opravdu silně emotivní film se skvělým obsazením jako je Matt Damon, Scarlett Johansson a ta malá Maggie Elizabeth Jones....A to, že je to podle skutečnosti tomu dodalo ty správné "grády"... ()

Karmyn

Tenhle film nejde než nemilovat. Od začátku jsem se do něho ponořila až mi bylo líto, že už končí. Maggie Elizabeth Jones je tak roztomilá, že se nedivím, že jediný důvod proč koupit Zoo bylo, že ona to prostě chtěla. Tento film prostě doporučuju, tenhle film si zamilujete. ()

Kaju.le

Nádherný rodinný filmeček. Chvíli vtipné, chvíli dojemné, jedna emoce střídá druhou. Skvělé herecké obsazení. Nádherná hudba. A má to pěkný příběh. Film jsem viděla už 3x a ještě mě to neomrzelo. Navíc mě mile překvapil Matt Damon. Byla jsem na něj zvědavá, takový typ role u něj neznám, ale taťku dvou dětí, a ještě ke všemu jednoho puberťáka, zvládl na výbornou. Ani Scarlett se svým hereckým nadáním nezklamala a roztomilá Maggie a stále usměvavá Elle Fanning tomu dodávájí správný šmrnc. Není to film nejdokonalejší, ale za ty pocity, které vyvolává, si zaslouží 5*. ()

Smidak

Cílený útok na vaše city, ale já velmi rád podlehl.. Skvělý casting, příběh, hudba a jedna dokonalá holčička.. ()