Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

natalie15

We bought a Zoo je podľa skutočnej udalosti. A napriek tomu, že filmy ako tento sa väčšinou k takým neradia (väčšinou sú podľa skutočnej udalosti drámy, thrillery alebo horory), bol tento kúsok plný nádeje, plný slniečka, pozitivizmu a optimizmu. Matt Damon bol akovždy úžasný, dobre mu kontrovala Scarlett Johansson a skvelí boli aj mladý herci, či herečky. A tie zvieratká! Tento film by si mal určite pozrieť každý, komu je smutno. Je to o tom, že niekedy (a je to väčšinou vtedy, keď po tom veľmi túžime a veríme tomu), sa naše sny stávajú skutočnosťou. Tak to bolo aj v prípade Benjamina Mee. ()

Vasyl

Víc sluníčkovej film jsem snad ještě neviděl. Na mě to bylo až moc sentimentální. Zvířata mám rád, klidně mohly mít větší prostor na úkor mladých Meeů. Puberťák je celej film zralej na proliskání a ještě vypadá jak Justin Bieber s fixkama. A abych našel sladší holčičku, musel bych ju od narození máčet denně v karamelu. SIlně mi připomínala tu odpornou společnou dcerku Foster/Lambertovou ze závěrečných sérií Kroku za krokem, tomu prostě nemůžu dat 3. ()

Dextwer

Odpočinkový a příjemný příběh, pro chvíle u krbu s rodinou. Scarlet patří k mým oblíbenkyním. Zajímavosti: * Skutečná zoologická zahrada, z níž film vychází, se nachází v anglickém Devonu * V okamžiku, kdy filmový Benjamin Mee (Matt Damon) šplhá na poražený strom, skutečného Benjamina Meeho i s dcerou Ellou, jíž ve filmu pod jménem Rosie ztvárnila dětská herečka Maggie Elizabeth Jonesová, lze spatřit hned v první řadě přicházejících návštěvníků. Moje hodnocení: 70% ()

madame.Hi

Sice sladak, ale uzasny. Romantika. Kdo by nechtel jako maly bydlet v Zoo ? Prijemne herecke vykony vsech hercu, ale nejvic se mi libila ta mala holcicka (Maggie Elizabeth Jones ), ktera je proste kouzelna. Skvela oddychovka ;-) ()

LordMack

Mno achjo. Prostě to nefungovalo. Je to Crowe, je to Damon a nic. Já jim to protentokrát nevěřil. Zdálo se mi to takový vláčný, až zbytečně přechytračelý a zároveň směšný, nejlíp snad hrál ten klučina. Sigur Rós potěšil moc, ale přesto jen tři hvězdy. Musím si jít spravit chuť s Almost famous. ()

MEL

Dojemný - to je asi slovo, které nejlépe vystihuje tento film. We bought a zoo nepatří mezi běžné hollywoodské komedie, na které jsme zvyklí, o to víc je ale vítána. Místy je to možná trochu cukrová vata, která je s každým kousnutím sladší a sladší, ale z nějakého zvláštního důvodu to vůbec nevadí. Snad je to tím, že Crowe není citový vyděrač, ale citlivý režisér. Všechno plyne nenásilnou cestou, všechno je jak má být, a proto si snímek mezi obrovskou zásobou nepovedených kýčovitých komedií rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. ()

srolyma

Chlapíkovi zemře manželka, zůstanou mu na krku dvě děti a pro nový začátek hledá vhodný nový dům. Když je konečně s jedním spokojený a rozhodne se ho koupit, tak najednou s překvapením zjistí, že se jedná o ZOO (ty výběhy plné exotických zvířat mu předtím asi přišly běžné). Ale ve chvíli, kdy se dceruška skamarádí s pávicí a lev na něho pohlédne smutným uslzeným okem, je rozhodnuto a dobrodružství může začít. Děti budou nadšeně pištět a tleskat ručičkama, kdykoliv se na scéně objeví další zvířátko, manželka se dojme nad srdceryvným příběhem ovdovělého tatíka s dvěma dětmi, ale co je tu pro nás, cynické hlavy rodiny? Příběh prostý, předvídatelný a nezáživný, akce veskrze žádná, vtípky nevtipné, Scarlett Johansson je celou dobu navlečená do montérek a holínek, případně do zcela asexuální khaki uniformy, Matt Damon má do agenta Bournea sakra daleko a tak nám zůstává jen skvělá hudba. A to jenom v případě, že máte melancholickou povahu a líbí se vám Sigur Rós. Jinak buďte rádi, že je rodinka spokojená, dejte si dvě tři vychlazený a ono už to nějak uteče. ()

lobo87

Cameron Crowe si počas celej svojej kariéry udržiava slušnú úroveň a týmto filmom to len potvrdil. Zaujímavý príbeh, skvele obsadení Damon, Johansson, Fanning a hlavne roztomilá Maggie Elizabeth Jones, skvelá hudba Jónsiho. Od polovice to trošku začalo strácať tempo (až na scénu v kaviarni) a mohlo to byť cca o 20 minút kratšie. Chvíľami to bolo hranie na city, ale prečo nie? Takýmto štýlom určite. Ešte by som vyzdvihol skvelú kameru... 70% ()

Facerr

Zvlhlý oční bulvy naštěstí stihly uschnout do konce závěrečných titulků a v hlavě zůstal pocit, že i z tématickýho průměru se dá vytřískat o dost víc, než by se čekalo. Celej děj se nese v duchu "koupili jsme zoo, koupili jsme zoo - jupíí, nemáme prachy na údržbu, nemáme prachy na údržbu - do prdele". Ale jestli jste alespoň trochu měkoty, tenhle film vás dostane. Příběh sice opravdu není nic silnýho, jen pomalu ale jistě dostává, až si vás úplně obtočí kolem každýho zvířecího drápu, kterej se v týhle podívaný mihne. Scarlett vystřídala role svůdnic za charakterní zootechničku, Mattovi role správňáka-dobrodruha-snílka obzvlášť sedla ...... a ty zviřááatka taky nehrajou špatně:) ()

Reproduktor

Taková klasická komedie, jež má pár chybek. Jako třeba soundtrack, který je výbornej ale naprosto nepoužitej ve filmu. A má pár plusů, třeba tělo Scarlett. Zatím jsem dal **** ale jen kvůli božské Scarlett, navíc věřím, že až na to kouknu někdy podruhé nebo jen tak v telce, že hodnocení snížím. ()

Zoidbeeland

Film "Koupili jsme ZOO" opravdu pohladí po duši. Kombinace zvířat s rodinkou, která se stále vyrovnává s velkou ztrátou se zdá být jako výborná kombinace. Když se k tomu přidá ještě parádní herecký výkon Matta Damona a během filmu stále krásnější Scarlett Johansson je to super zážitek, který pro někoho může být až "rozmrkávací". Čistá 10 to není ale pro mě 9/10=90%. ()

only_serials

U těchto filmů je strašně tenká hranice mezi naprostým kýčem a naopak hodně zdařilým kouskem... Podle mě se film přehoupl jednoznačně do druhé kategorie. Dětské herecké výkony (hlavně malá holčička byla hodně roztomilá) a umělecká Islandská hudba od Jónsi mi přišli naprosto super... I když bylo předem jasný jak to dopadne, tak mě to fakt bavilo.. Jo a dostal jsem chuť zahrát si zoo tycoon 2.. ()

Luccy007

75% Ovdovělý otec dvou dětí neví, jak se poprat se ztrátou své ženy. A tak se rozhodne pro životní změnu, přestěhovat se! Na tom není nic tak divného, kdyby součástí pozemků u nového domu nebyla Zoo.. To samo zní lehce šíleně, ale film byl díky tomu dojemný i vtipný. Prostě rodinný, jak má být. ()

m.p.mysacek

U tohoto filmu se dá dobře pobavit, zasmát, předpokládat lásku a i pobrečet si. Nápad si koupit ZOO a proč ne? Něco podobného jsem ještě neviděla. Místy byly smutné a dojemné okamžiky, ale vše dobře dopadlo. Také jsem se opravdu pobavila. Navíc mám ráda Matta Damona, který dobře hraje. Hudba byla také skvělá. ()

Crytic

Samotný příběh je poměrně smutný až nudný, nicméně film má působivou hloubku. Matt Damon tu podal životní výkon, no a Scarlett je prostě Scarlett :) Krásná a okouzlující. Až mi ji bylo trochu líto, jak tam Matt celý film brečí, místo aby se na ní vrhl. Ale je to hold příběh dle skutečné události, takže se scénářem se asi moc hýbat nedalo - život je jaký je... Každopádně rozhodně film stojí za zkouknutí. ()

tsatsiki

Příjemný,ale bohužel místy nudný film. Je to takový průměr,který zabaví a neurazí. Nedá se mu upřít dobrý a propracovaný scénář,kde si tvůr i na nic nehrají. Spousta momentů je ale silně zahraná a natočená a to z něj dělá z průměrného filmu nadprůměrný. Matt Damon podává výborný výkon,stejně tak jeho filmový syn Colin Ford tu zahrál životní roli. Ukázal,že má velký talent Všichni herci své role zahráli dobře a navíc je film doplněn o dobrou hudbu. ()