Hořící muž (festivalový název)

Burning Man

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie / Austrálie, 2011, 105 min

• playboxguest

Romantické drama o posttraumatickém životě chlápka, jehož rakovina připravila o ženu, komedie ani náhodou. Střípkovitost příběhu nijak zvlášť nepomáhá, je to pomalu se vlečící nuda tak jako tak, ke konci už se mi pusa hýbala víc, než kdybych proti ní pustila větrák. Goode začne být ke konci už vyloženě otravnej, jediný, co mě nakonec jakž takž bavilo, byly záběry z kuchyně. Škoda, že Burning man není spíš o chlápkovi, kterej třeba po nějaké nehodě začne bejt doslova vznětlivej, plakáty k tomu vybízejí víc než málo a určitě by to bylo o dost zajímavější pokoukáníčko. 40%(21.9.2013)

• hazaba

Zpočátku docela chaotické, ale postupem času se nitky rozplétají. Komedie to rozhodně není, pár vtipů, co se tu objeví občas dře, občas ne. Pár hodně zajímavých záběrů. Film většinou jakoby plyne po povrchu, aby se v některých místech zanořil a šel na až na dřeň. Obrovskou slabinou je Matthew Goode jako Tom, který se většinu filmu tváří pořád stejně. Vzhledem k tomu, že na něm celý stojí, je to hodně špatně.(11.5.2013)

Je strašně snadné člověka odsoudit podle několika málo indicií, které nám dotyčný dá. Mnohem těžší je snažit se ho poznat do hloubky a odhlédnout od povrchních symbolů, které dává navenek. S tím prvním Burning Man pracuje zhruba úvodních pět minut, s tím druhým po zbytek filmu, kde do sebe všechno parádně zapadne. 90%(30.3.2017)

První půlhodinu jsem se absolutně nechytal a jediné v čem jsem měl jasno bylo, že hlavní hrdina je kuchař. Jinak to byl sled obrazů, které mi vůbec nedávaly smysl. Nicméně odolal jsem nutkání film vypnout a nakonec se z toho všeho vyklubalo poměrně solidní, byť kýčovité, drama o vdovci, který se snaží vyrovnat se smrtí své manželky. zvolená forma vyprávění mi nakonec také sedla, i když i po překonání úvodního zmatku mi BM trošku zavařil, ale vše do sebe nakonec zapadlo. Matthew Good byl výborný a uvítal jsem i možnost studovat vnady Bojany Novakovič. A že bylo co zkoumat. Jen bych rád upozornil ty, co se chtějí zasmát, že tohle nevidělo komedii ani z rychlíku. 60%(30.12.2014)

Řekněme si to narovinu, víc klišoidní to bejt nemohlo. Zápletka, kterou rozplete divák až kolem 20. minuty, je tak obehraná, až to bolí. Ale to, co dělá z Fajrujícího chlapa větší terno, je přehazování záběrů a jejich roztříštěnost, která postupně buduje u diváka jakejsi emocionální vztah s týpkem, kterej je naprosto nesympatickej. Vizuálno je krásný, povedený a je naprosto fuk, že naprosto buď přestřelený, nebo obšlehnutý jinde (odlítávající balonky, jak zmiňuje Fifer), ale má svoji roli a je naprosto stejně důležitým faktorem jako ty dějový přehazovačky (jak říká Rob Roy). Primárně ale nečtěte tu synopsi, film je naprosto o něčem jiným a není to o hledání cesty ke štěstí, je to o hledání, bolesti a tak krásně upřímně natočený, že jsem tomu ve finále věřil mnohem víc, než řadě filmů podle skutečný události. Pořval jsem si jako malej harant, a proto upřímně a narovinu dávám o hvězdu víc, než si film zaslouží. Asi.(4.8.2012)

• - Martin Connor získal dvě nejvyšší ocenění za střih filmu, a to od Film Critics Circle Australia a Australian Screen Editor. (pleva)

• - Lisa Gerrard získala v roce 2011 nejvyšší ocenění za hudbu k filmu od FCCA a také APRA. (pleva)