Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Vtipná skoro až parodie na found footage filmy. Skvělý nápad, moc pěkná severská krajina a vcelku zručné provedení, jen to byla místy trochu nuda. Když už to měla být sranda, tak mohli tvůrci přitlačit na pilu a jít ještě více do absurdna. ()

Suzie05

WTF! Chvilkama jsem byla jako přimražená do křesla, ale když se čirou náhodou naskytl ostrý záběr trola, hrůza a zděšení přešlo v lehké pochechtávání (za to jsem teda strhla jednu hvězdičku). A rozhodně si už nechci jet zarybařit do Norska. Trolové strašně rádi žvýkají staré pneumatiky. ()

corpsy

Má to uspokojivý príbeh, ale zbytočnú FF formu. Ani Trolovia niesu strašidelný, ale skôr groteskne smiešny a práve preto to nefunguje. ()

liquido26

Zezačátku mě to vůbec nebavilo a říkal jsem si, že to je hrozná blbost, ale nakonec jsem se do toho dostal a zbytek filmu si docela užil. Po všech těch zombíkách a jinejch příšerách jsou trolové příjemná změna :-) ()

Astaroth12

Niektorých momentoch to malo veľmi silnú atmosféru,hlavne v lese to bolo dosť posobivé.Bolo to natočené jednou kamerou,tým pádom tomuto filmu nechýbala autentickosť.Pripomínalo mi to záhadu Blair witch ale tento film bol o triedu lepší.Fascinovala ma hlavne tá kamera,aj keď to bolo točené 1 kamerou,nebolo to vobec roztrasené a bolo to parádne natočené.Je to veľmi blaznivo fantastický príbeh,ktorý je dobre spracovaný aj keď je vidno nízky rozpočet je to natočené dost kvalitne.Trolovia nie su moc prepracovaný,ale v tomto filme mi to nevadilo.Pred týmto filmom som bol skeptický a nečakal som nič famózne,ale som prekvapený a na moje počudovanie v príjemnou zmysle.S celého osadenstva mi bol najpríjemnejší a myslím aj z hercov najlepší ten sprievodca,lebo bol človek na správnom mieste.Aj keď ide o čisto vymyslení príbeh,film si drží svoju autentickosť,lebo je to veľmi kvalitné vyrozprávané.A nemožem nespomenúť krásnu horskú prírodu,ktorá tomuto filmu dotvára posobivú scenériu.Ale ten koniec bol totálne odfláknutý. ()

ledzepfan

Hmmm....Znáte to,když vám někdo vypráví vtip ale ten je tak promyšlený, parádně vykonstruovaný a vypointovaný, že vám skoro vyrazí dech a nakonec se zapomenete zasmát?..Tak takhle něják na mě působil tenhle absurdní blábol, který ale sám sebe bere s tak samozřejmým nadhledem, že se ta vtipnost někde vytrácí a já měl chvilkama pocit, že fakt koukám na odpolední dokument o trollech :D ()

FFilipCZ

Další ze série "rozklepaných" hororů. Má to celkem příjemný spád, doplněný scenériemi z Norska. Zajímavý nápad je však ke konci zabit absolutním nevysvětlením, to je jak kdybyste koukali na film a 5min před koncem vám tam prostě hodili černou obrazovku a "konec jděte domů". ()

Molikop

Ten film je hrozně rozvleklý a nudný. Jistě, jsou tam krásní trolové a tajemná krajina, která přímo vybízí k natočení filmu, dál pak napjatá atmosféra díky kameře v ruce a myšlenka velkého dobrodružství. To všechno vám ale vydrží tak prvních 40 minut. Co dál? Nic, a to ještě další hodinu. Je to hezká snaha o napodobení filmu Blair Witch, ale stále daleko daleko od jeho kvality. Většina lidí ho hodnotí velice kladně.Třeba jej také uvidím v lepším světle po druhém shlédnutí, třeba až budu v jiném rozpoložení…ale donuťte mě se na to znovu koukat. :D ()

maddy

Veľmi zaujímavý nápad, začiatočné pobehovanie v lese ala Blair Witch sa neskôr zvrtne v nórsky Cloverfield s trolmi v hlavnej úlohe :) Slušne budovaná atmosféra, kde sa prvých 20 minút nič poriadne nedeje, neskôr postupne graduje až k famóznemu finále s obrami (viď plagát). Nápady s vysvetľovaním ako funguje elektrický plot alebo vitamín D sú vtipne zakomponované do deja, tak aby všetko dávalo "zmysel" ...najväčší problém je však ten, že film sa tvári neskutočne vážne, tvorcovia naozaj čakali, že v roku 2011 tomuto naozaj niekto uverí? Záverečný doslov "kontaktujte najbližšiu políciu, pôvod organizácie TST sa nepodarilo dokázať, premiér potvrdil existenciu trolov" je len jedno veľké wtf, ktorý film zbytočne zhadzuje. Nehrať sa na "skutočný dokument", zapracovať na napätí a mohol to byť neskutočný nárez. Celkovo slušný nadpriemer, ale nič svetoborné, ten nápad s trolmi sa však cení! 3,5* ()

frashmaker

Komu se líbilo Monstrum, District 9 nebo Ropáci, tak by mu tenhle norský zázrak neměl utéct mezi prsty. Mně při něm srdce poskakovalo štěstím, že někdo něco takového natočil a že ho to napadlo. Domnívám se, že Trolové žijí i u nás. Třeba v Obřím dole v Krkonoších si myslím, že mají posvícení hodně často. Smekám a děkuji ()

Ozo

"V Norsku jsou trolové, takže potřebujeme více elektrických drátů. A tak to prostě je!" "Končíme!" ()

RasputincZ

Zatracená pecka. I tento horor je točený na obyčejnou kameru jako například Záhada Blair Witch, španělská zombie záležitost REC nebo Cloverfield. Ovšem hned nazačátku si Trolljegeren z mediální kampaně Blair Witch vystřeluje a v podobném duchu se nese celý film. Tento film je nutno brát s rezervou a mít smysl pro humor. Pokud budete očekávat intezivní napětí a strach jako třeba v případě REC, budete neskutečně zklamaní. Ovšem stejně jako v REC, i zde tvůrci vynechali jakýkoliv soundtrack a spolehli se pouze na zvuky. A udělali dobře. Protože ozvučen je film skvěle a v nočních scénách v lese na velkém plátně pár vteřin dokonce dokáže navodit mírnou dávku strachu. Samozřejmě do chvíle, než se objeví první troll :)) P.S.: Závěrečný souboj s obrovským trollem je zatraceně dobrá podívaná! [MFF KV 2011] ()

Hannibal92

Ten poloamatérský nádech dodává filmu úžasný šmrnc a kouzlo, člověku by se až opravdu chtěl věřit, že jsou to všechno autentické záběry. Už dlouho jsem měl na tenhle kousek zálusk a rozhodně toho nelituju. Nejvtipnější byla asi návštěva energetika, který sice nevěděl nic o existenci Trollů, ale zároveň mu vůůůůbec nepřišlo divný že elektrický vedení nic nenapájí a jen tam tak tvoří kruh. ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Norská Blairwitch, která je spíše zábavná než hororová. A abych pravdu děl, že by mě to nějak zaujalo, to taky ne. Ale trollové jsou hezcí :) ~ Ono tu zas ani o moc nejde. Na začátku se Blairwitchovsky dozvíme, jak byly nalezeny dva disky s nahraným materiálem, obsah prověřen vědci a shledán autentickým a že není ani stopa po těch, co jsou na filmu zachycení. Standard, mající asi navodit strach z toho, co hrůzného bude následovat, ovšem navozující spíš úsměv dobře mířené parodie. Skupinka mladých lidí se vydává v Norsku udělat reportáž o lovcích medvědů. Je sezóna, huňáči mají pech. Naráží při tom ovšem na podivína, samotáře, který tvrdí, že loví trolly. V Norsku mají takovou rezervaci a je potřeba řídit jejich populační růst. Čas od času nějaký ten troll z rezervace uteče a je potřeba ho zlikvidovat, Lidi se nesmějí dozvědět, že něco takového vůbec existuje. Nápad je to hezký, moc filmů o trollech jsem neviděl a rozhodně to není proto, že bych nechtěl. Jen to prostě nikdo netočí. ~ A tak se partička lidí vydává s podivínem po nocích do lesů a netrvá dlouho, gigantické stvoření je honí po lese. Nehoní je ovšem taky nijak zvlášť dlouho, protože onen lovec je nechodí ukecat čtením Shakespeara, ale ví, co na ně platí. Trollové nemají rádi slunce. A s velkým ultrafialovým reflektorem není problém z hory masa udělat horu šutrů, tu následně rozmlátit a jít zas dál. Trollů ale přibývá a práce je to nezajímavá, nudná a špatně placená. A že by byly trollové zase úplně blbí, to se taky říct nedá. ~ Podívaná je to tak svým způsobem zajímavá, ale to nejzajímavější jsou trollové. Ti se ve filmu povedly a pasují do světa, jen je zvláštní, že o nich v Norsku nikdo neví, když se ta desítky metrů vysoká stvoření promenádují na holých norských pláních. ()

TomX2

Found Footage horory (mimo Rec-u) nemám rád a len zriedka mám chuť si ich pozrieť (preto som si aj Lovca trolov pozrel až po štyroch mesiacoch odkladania), no tento pre mňa ostal prekvapením. Herecké obsadenie je o niečo sympatickejšie ako v Blair Witch, na prostredie sa pozerá príjemnejšie a aj príbeh je zaujímavejší. Aj keď sa väčšinu času divák skôr baví než bojí, jedna scéna (v aute) je nepríjemná a niektoré dosť vydarené. Len efekty s netvormi vyzerajú až príliš "počítačovo" a scenár je podpriemerný. ()

UncleG

"Jéééžíííš... Koho tou rozklepanou pseudodokumentární handkou chcete ještě dneska překvapit, co?" hořekoval jsem těžce nad úvodem Trolljegerena. A najednou se zničehonic přistihnu, že se divím, jak moc jsem překvapenej. Lovec trolů je naprosto brilantní černá komedie, která umným způsobem mixuje motivy ze Záhady Blair Witch a Mužů v černém. S jediným rozdílem, že v Americe mají na potírání paranormálního ksindlu vysokorozpočtovou tisícihlavou organiazci... A v Norsku to halt zvládne jeden chlápek. ()

Freemind

Zase se jim to povedlo, klukům skandinávským. Troll Hunter hravě strčí do kapsy všechny velkohubé americké paradokumenty originální tématikou, pečlivým zpracováním (ono se to paradoxně opravdu vcelku přesně drží původních legend), neotřelým vývojem děje a jemným vtipem. Plus vybuchující trollové. Plus epický závěr. Nemohu nejásat. ()

erased

Čekal jsem, že tvůrci budou víc tlačit na pilu a budou se za každou cenu snažit z výborného tématu udělat další found-footage horor. Naštěstí jsem se nedočkal. Tím, že celý film působí spíš jako dokument od budoucích redaktorů National Geographic sice přichází o napětí, jenže to téma je tak kouzelné, že to je úplně jedno. Postupné poznávání té lidsky nedokonalé vládní konspirace a jejího předmětu - hloupých a hladových trolů - totiž zabaví i bez napětí. Chvílemi je sice Lovec trolů trochu zdlouhavý a hejno tlustých trolů v jeskyni vypadá až moc přihlouple pohádkově, ale ten závěr, kdy titulní postava pokoří svou největší kořist i sebe sama, by dokázal vyšvihnout na vrchol i mnohem větší kravinu. Odteď chci i já žít v Norsku, kde se po horách prohánějí krvelační trolové a kde v závěrečných titulcích rodinných filmů nehraje Hrůza ale Kvelertak! ()

SarumanKo

Fiktívny prírodovedný dokument s hororovou atmosférou, ktorý je perfektne zakotvený v nórskej mytológii a s trochou nadhľadu ho možno brať aj ako skvelú komédiu. Je totiž veľmi úsmevné, ako detailne, až učebnicovo tvorcovia spracovali celý ten nápad s trollmi a ako sugestívne tie nezmysly podávajú. Slušný podiel na tom majú solídne vizuálne efekty, priľahlo civilné výkony hercov, spektakulárna nórska panoráma a predovšetkým forma roztrasenej ručnej kamery. Chvíľu som mal pocit, že ani tvorcovia nevedia, kam tá "blbůstka" smeruje a že film samotný vznikol len preto, aby sa mohol odprezentovať ten geniálny sled nápadov, ale v závere sa Trolljegeren vykryštalizovalo na celkom podarené, celistvé dielko. (7/10) ()

topi

Troly mám moc rád, takhle obrovský jsem si je ale nepředstavoval, ovšem jsou ztvárnění moc pěkně!! Hlavně je neotřelej nápad a námět a pak vůbec něco takového natočit je výborná myšlenka!! Párkrát jsem se nasmál a párkrát jsem napětím ani nedutal. Opravdu zajímavej film natočenej jakoby dokument, co točí parta lidí. Třeba trolové žijí i u nás, třeba v Krkonoších, nebo v Jeseníkách...Dám do kupy pár lidí, Headcrab vezme kameru a valíme!! Hlavně nesmí být nikdo z nás křest´an, to totiž trolové nesnáší a hned to vycítí. Tak hurááá na troly!!! ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)