Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Romantika, chirurgie i historie. To vše se objevuje v tomto barvitém, atmosférickém dramatu, který vznikl na základě poznámek o případech lékařů, sester a pacientů v Královské nemocnici v Londýně před 100 lety. Vše se odehrává v nebezpečném a chudobném srdci East Endu, kde zuří nemoci jako tuberkulóza, zápal plic, spalničky, syfilis a záškrt. Život z Whitechapelu proudí denně na pohotovost v podobě obětí násilí, sebevrahů, opilců a závislých. Finanční krize, teroristické hrozby, lékařský pokrok a smrtící infekce. To všechno jsou témata, která se řeší i dnes. V mnoha směrech se však jedná o šokující cizí svět, v němž nebyly dovoleny vztahy mezi zaměstnanci a některé léčebné postupy se jeví jako nepředstavitelně vzdálené. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

majxik 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavý příběh z historického období s hezkým zpracováním, a díky tomu že tento kousek je rozporcován na 4 díly, tak jsou jednoduše ztravitelné a tak si můžete celý seriálo vychutnat v tom spráném tempu. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Skvělé drama-dokument natočené podle skutečných sto let starých zápisů o presonálu, pacientech, léčení, provozu londýnské nemocnice z této doby. "Londýnská nemocnice žádá nemožné. A dostane to!" Dostala práci lékařů, přesto, že na jejich platy měsíce nebyly peníze, práci sester, která jim zapovídala se i vdát, což snášely, protože ji chápaly jako poslání... Co z toho připomíná dnešek? Nic. Navíc je to propletenec několika opravdu zajímavých osobních příběhů vyprávěných ve výpravě, kterou BBC nikdy neodbyde, a výtečnými herci. ()

Reklama

theFtip 

všechny recenze uživatele

Velice dobře natočený seriál s náznaky dokumentu, ukazuje detailně co a jak se v té době dělalo a co vše museli pacienti bez anestézie vydržet. Navíc historické informace o nemocnici na začátku a závěru každého dílu mi se velice líbí. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama