Londýnská nemocnice (TV seriál)

Casualty 1907

London Hospital

Velká Británie, 2008, 2 h 56 min (Minutáž: 56–60 min)

Velice dobře natočený seriál s náznaky dokumentu, ukazuje detailně co a jak se v té době dělalo a co vše museli pacienti bez anestézie vydržet. Navíc historické informace o nemocnici na začátku a závěru každého dílu mi se velice líbí.(16.12.2012)

Hodně zajímavý příběh z historického období s hezkým zpracováním, a díky tomu že tento kousek je rozporcován na 4 díly, tak jsou jednoduše ztravitelné a tak si můžete celý seriálo vychutnat v tom spráném tempu.(7.2.2012)

Skvělé drama-dokument natočené podle skutečných sto let starých zápisů o presonálu, pacientech, léčení, provozu londýnské nemocnice z této doby. "Londýnská nemocnice žádá nemožné. A dostane to!" Dostala práci lékařů, přesto, že na jejich platy měsíce nebyly peníze, práci sester, která jim zapovídala se i vdát, což snášely, protože ji chápaly jako poslání... Co z toho připomíná dnešek? Nic. Navíc je to propletenec několika opravdu zajímavých osobních příběhů vyprávěných ve výpravě, kterou BBC nikdy neodbyde, a výtečnými herci.(28.1.2012)