Nigel Slater (Freddie Highmore) je docela normální, obyčejný kluk. Baví ho vypomáhat mamince v kuchyni s pečením různých dobrot. Svět se mu zhroutí ve chvíli, kdy maminka zemře a jeho tatínek si vezme hospodyni Joan Potter (Helena Bonham Carter). Jak se Nigelovi podaří přežít pubertu s nevlastní matkou po boku, která má chlapcova otce obmotaného kolem prstu? (Kacitr)

BradleyT

Velmi zajimavy pribeh se skvelymi herci, ktry ve vas zanecha minimalne jedno ponauceni. Komedialnich prvku je tu sice poskrovnu, ale celkove tim dava takovou tresnicku na citronovem dramatickem kolaci, i tohle je art. ()

elanista1

Pohodovy film s naplnenym potencialom a velmi podarenou hudbou, dobra rodinna atmosfera, od prichodu Joany sem-tam aj nejaky vtip a dojatie, ku konci aj nieco sokujuce.Ked ma Helena hrat zapornu postavu, tak to vzdy skonci dobre. ()

aannemer

Komedie snad ani ne, kurňa, vždyť půlka filmu je k pobrečení, ale jinak milé , místy roztomilé. Jo, Angláni umí. Tohle by byla od Amíků totální hovadina. A HBC je super! ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

koci

Toast je dobrý film hlavně díky scénáři Lee Halla a hereckým výkonům. Clarksonova režie je kvalitní, nicméně si myslím, že film trochu zbytečně přeslazuje a v mnoha ohledech zplošťuje, což je škoda. Například hudba je sice výborná, ale nakládá se s ní nestřídmě; herci jako by nedostávali prostor naložit se scénami jinak, než dle režisérem namalovaného obrázku. Freddie Highmore hraje ve filmu jen 30 minut, o pár let mladšího hlavního hrdinu totiž celou hodinu skvěle ztělesňuje Oscar Kennedy. ()

de-andre

Charaktery postav mi přijdou až vyhrocené, jejich chování a postoje až příliš jednosměrné, zároveň je zde ale tolik pravdy. K tomu anglická upřímnost a neučesanost ukazující sterilní maloměstské domácnosti. I když je záměr filmu bez skrytých náznaků servírován po celý film zřejmě (záměrná hra s interpretacemi nebo prosté vyprávění?), v kombinaci s vrchovatými stoly plnými jídla zkrátka dostanete hlad. A možná budete po skončení i nasyceni. ()

Nellie Lovett

Příjemný film. Nevím proč, ale připadal mi svým způsobem dojemnější než řada srdceryvných dramat. Děj mě trochu překvapil, což se mi u filmů točených Brity stává poměrně často. ()

madline24

Komorní retrofilm. který nejvíc ocení fanoušci klidného vypravěčského tempa a Heleny Bonham Carter. Největší plus vidím v atmosféře filmu, z které úplně voní čerstvý, nadýchaný citronový koláč:) ()

AnniBella

No, to ten pocit, kdy je vám největší mrcha nejvíce sympatická! :D Jo, chápu stává se- a obvlášť u Heleny je to , že hraje ty největší hajzlíky. Ale vždycky jsem tak nějak schopná se odprostit od toho, že je to moje nejoblíbenější herečka a klidně si na ní hlasitě zanadávat. Jenže tentokrát to nějak nešlo. A ač mi asi někdo řekne, že jsem prostě neobjektivní a předpojatá, ta si myslím, že kvůli ní to rozhone nebylo!!!!!!!! Jako vždycky byla naprosto dokonalá a úžasně střelená ♥. Ale ty ostatní herecké výkonu prostě takové....divné- například matka mi vůbec neseděla- já bych místo ní klidě brala Helenu...ale stejně jsou tohle drobnosti. PROTOŽE FILM JSEM SE UŽILA A KDYŽ SE NECHÁTE UNÁŠET ATMOSFÉROU A HELENOU JE TO SKVĚLÝ! ()

Still_I

Myslím, že jsem Helenu ještě v žádný roli neviděla tak přirozenou. Snad to není tím, že je taková i u sebe doma. ()