Cardfight!! Vanguard (TV seriál)

• japonský

カードファイト!! ヴァンガード

Cardfight!! Vanguard

Animovaný / Akční / Fantasy / Sportovní

Japonsko, 2011, 65x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Zíza

Prostě se to jen přiživuje na populárnosti sérií typu Yu-Gi-Oh... Ale je to nezáživné a hlavní postava má modrý vlasy a pošahanou osobnost. Ale nezapomeňte: všechno si to musíte představit!(18.1.2011)

• Subjektiv

Na začátku téhle objednanosti měl přijít pan Vajíčko a říct: "Reklama." Prací prášek, prostředek na nádobí, ani superauťák vám však vnucován nebude, úlohu konzumního krmiva obstará karetní hra Vanguard. Tak šetřete na kartičky, smradi, ať vaše peněženka rychle dosáhne jateční váhy! V mých dobách jsme byli systematicky okrádáni Čaroději z Pobřeží, co nám nutili přivolávat kostlivce bažinami, sokoly pláněmi, sopečné výbuchy horami, obří hady lesy a ostrovy uměly zajistit zapomnění. Doba se mění a karty s ní. Karetní hry se klonují a mutují, stejně tak i seriály. Znáte Hikaru no Go? Docela dobré, jeden klučina tam hraje go. Tady jeden klučina hraje Vanguard, zřejmě klon Yu-Gi-Oh, jak píše Zíza a Wikina. Je do té hry úplně udělaný. Pozvedává mu ego, superego i id. Nejdřív hraje s dobrým soupeřem, porazí ho, ale to se ten dobrý drže asi zpátky, pak poráží blbého, ale dostane na zadek od lepšího, pak ještě od dalšího, ale jistě se bude lepšit a lepšit... Zní to hrozně, ale v Hikaru no Go to fungovalo docela dobře. Problém je, že tady si někdo správně usmyslel, že spoustu lidí nějaká úplně cizí hra nebude bavit a tak je třeba dění oživit tím, že každý hráč je úplně jiný. Aby to poznal i pitomec, vybavili je rozdílnými vlastnostmi. Jeden se neustále planě vytahuje, další je netýkavka, jiný machruje, ale právem a zblázní se pitomě do jedné holčiny, další je navenek chladný... a neustále tyhle své vlastnosti prodávají v každé větě, v každém činu, až se to snést nedá. Hrám pak naprosto schází prvek napětí, na diváka se prostě valí sled vět: "Podporuji svého Flogála Wingálem, povyšuju rytíře na řitíře, čekuju trigra, útočím na tichýho Tomáše a mám 23000 a jeden demidž navíc." "Se bráním sličnou děvkou, čekuju obranýho trigra, 24000, je mi blaze." Vlastně jsem to nepopsal moc přesně, oni používají vykřičníky. Asi tolik: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Taky furt a každej tah doprovází ilustrační obrázky příšer, co hupnou na jinou, jednou máchnou mečem či vypustí z tlamy plamen a protivník se buď s řevem rozprskne nebo nerozprskne. Taktika se občas kdesi v pozadí objeví (možná to v dalších dílech bude lepší), ovšem přemýšlení, taktizování, sestavování balíčků, vlastní srdce hry, tu tak úplně není.(16.2.2011)