Fontána pre Zuzanu

(festivalový název)

Komedie / Drama / Muzikál

Československo, 1985, 81 min

• Zagros

Příběh o lásce mladých z panelákového sídliště za socialismu. Co z toho námětu mohlo vzniknout? Kupodivu to nebyl úplný propadák, vzhledem k době a místě vzniku. Sice u mě nefunguje nostalgie, film jsme viděl až jako dospělý, ale i tak dám slušné dvě hvězdy. Jedna je pro mladou Evu Vejmělkovou a druhá pro hudbu a písně.(30.10.2018)

• fifi.m

Tento film jsem jako malá strašně chtěla vidět, leč nebylo mi přáno. Představovala jsem si obrovskou romantiku, příběh o jedinečné lásce. Takový dojem jsem získala díky písničkám Joža Ráže, které jsem tenkrát milovala. :) Nyní, po mnoha letech, jsem tento film konečně shlédla. Iluze vyprchaly a já zjistila, že to je podprůměrný snímek. Chvílemi jsem si říkala, že to snad ani není možný, že někdo bych schopen něco takového natočit. Ale i tak to mělo něco do sebe :) Jednu hvězdičku dávám z nostalgie, druhou za závěrečnou fontánovou scénu. :)(15.2.2010)

• montel

Partička dospívajících dětí se každý den schází u vyschlé fontány poblíž svých domovů, kde prožívají první milostné románky i zklamání...Poprvé a naposledy jsem se díval na tuto slovenskočeskou sračku. Film je hrozně sestříhaný, postavy ani scény leckdy nedávají smysl a do toho ty rádoby hity Patejdla, Ráže a spol. Nejlepší z celého filmu byl asi záběr na nahou Vejmělkovou ale to je na celovečerní film, který si hraje na hit, hrozně málo. 15%(6.6.2012)

Dneska už to asi nemůžu úplně pochopit, tahle doba je mi už docela vzdálená, nicméně líbily se mi písničky, Eva Vejmělková je krásná holka, na kterou je fajn se dívat a její milej moh bejt možná trochu menší ucho, ale jejich vztah nevztah byl docela roztomilej. Takže já dávam takovejch 60% a s klidem můžu říct, že jsem viděla mnohem větší průšvihy ( a nemusíme chodit daleko, stačí sáhnout po pokračování).(14.6.2008)

Těžko v tomto filmu můžeme hledat něco hlubokého, když šlo o film pro teenagery a o nich, ještě navíc v socialistické realitě. Myslím, že na tu dobu je téma bezvadně zpracované, prostě osmdesátková realita. Herecký výkon Jiřího Bábka dle mého velice dobrý, narozdíl od "jen" hezké Vejmělkové. Ale i po těch letech se na něj podívám s chutí - sídlištní realitu zachycuje perfektně, obsahuje i pěkné vtípky a nezapomenutelné písničky od Elánu ještě s Patejdlem jsou prostě bezvadné i dnes.(30.12.2012)

• - Milióntemu divákovi filmu odovzdali ako prémiu moped. (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v Bratislave, Hrušove a Uherskom Hradišti. (Raccoon.city)

• - Dĺžka komponovanej hudby v tomto muzikály je 37 minút 47 sekúnd. V kinodistribúcii bol uvedený s krátkym kresleným filmom Janko Hraško na matematike (1985). (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)