Fontána pre Zuzanu

The Fountain for Suzanne

(festivalový název)

Komedie / Drama / Muzikál

Československo, 1985, 81 min

Ked tento muzikal bezi v telke a ja nan nahodou natrafim vzdy ma zaujme. Pribeh chlapca ,ktory sa chce stat muzikantom a zaroven sa zamiluje do svojej susedy je pekne napisany ale bohuzial rezisersky a scenaristicky zle prevedeny. Raz sa riesi jedna dilema raz druha a cele to akpsy posobi ze film neviem ktorym smerom sa ma skor pohnut. Co sa vsak vysoko hodnotim je hudba a kultove pesnicky dnes uz slovenskych legiend slovenskej popularnej hudby. Je mi najsne ze dnes by uz takyto film nezaujal ,ale v byvalom CSSR sa moc takychto filmov netocilo a da sa povedat ze toto bol hadam jediny teenegersky film o laske. Reziserovi sa sice cely film nevydaril ale zaver mu vysiel. Kazdy sa vybral vlastnou cestou tak ako to po kratkych letnych laskach chodi.(12.5.2009)

Nostalgický hudobný film pre mládež, ktorý rozpráva o osudoch niekoľkých ľudí. Príjemne herecké obsadenie a naozaj krásna kultová hudba, ale to je asi všetko čo zdobí tento film. Chýba tomu hlavne dej. Sú to len také poskladané časti príbehov o láske z pred paneláku. Ale musím uznať, že aj po rokoch ma film stále niečo do seba.(23.6.2015)

• r3musko

Toto má už snáď len nostalgickú hodnotu. Mne to nič nehovorí. Prvý (a posledný) krát videné v roku 2017. Dokážem pochopiť, že pred 30 rokmi to bol hit, keď frčali pesničky od patejdla, všetci boli zaľúbený do Zuzany a snáď aj tie motorečky boli na svoju dobu frajerské. Neviem. Dnes to už nedokážem oceniť a myslím si, že máme aj lepšie filmy.(4.3.2017)

• montel

Partička dospívajících dětí se každý den schází u vyschlé fontány poblíž svých domovů, kde prožívají první milostné románky i zklamání...Poprvé a naposledy jsem se díval na tuto slovenskočeskou sračku. Film je hrozně sestříhaný, postavy ani scény leckdy nedávají smysl a do toho ty rádoby hity Patejdla, Ráže a spol. Nejlepší z celého filmu byl asi záběr na nahou Vejmělkovou ale to je na celovečerní film, který si hraje na hit, hrozně málo. 15%(6.6.2012)

Ve své době kultovní generační výpověď. I dnes se na to v pohodě nechá koukat. Sice mohu chápat ostrou kritiku některých uživatelů, mě však oslovuje a evokuje mi znovu první lásky, zklamání, první rány a přátelství. Eva Vejmělková je velice krásná a velice příjemné jsou písně skupiny Elán. Pěkný filmeček.(1.6.2006)

• - Na Ústrednom výbore KSČ označili film za nevhodný z dôvodu propagácie západného štýlu života. Dokonca ho pre motorky a kožené bundy označili za film propagujúci fašizmus. Rapošovi sa ho však vďaka známostiam a alkoholu podarilo pretlačiť do kín. (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v Bratislave, Hrušove a Uherskom Hradišti. (Raccoon.city)

• - Letecké zábery do filmu zabezpečovala spoločnosť Slov-Air Bratislava. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)