poster

Incident v bance (festivalový název)

 • švédský

  Händelse vid bank

 • anglický

  Incident by a Bank

 • český

  Přepadení

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Krimi / Drama / Akční / Komedie

Švédsko, 2010, 12 min

 • Madsbender
  *****

  Mrazivo dokonalé, dokonale mrazivé. Östlund uchvacuje scénu a simuláciou priemyselnej kamery (systematicky rozbíjanou ľahkými posunmi vpred a vzad) sníma brilantnú anekdotu, ktorá sa tak do najmenšieho detailu skutočne stala. Hra s priestorom, vzostupnou intenzitou audiálneho obrazu a nepatrným narúšaním diegetického sveta je uzemňujúca. Heist movie predchnuté objektívnym sarkazmom. Lahôdka. 90% P.S.: Videné pred časom na plátne, hodnotím po opakovaní.(20.4.2015)

 • easaque
  ***

  +3* na tomto kraťasu z rekonstrukce přepadení banky je skvělé, jak ukazuje povahy lidí, které zrovna procházejí kolem - jejich lehkovážnost, apatii, zároveň nechuť se do čehokoli zaplést, či chtíč po senzaci. Docela kontrast oproti záležitostem, co známe z televize a filmů. Prostě zajímavá sonda do reálného života, kterou můžete zkouknout aktuálně třeba tady [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](23.11.2017)

 • boshke
  ****

  (Febio Fest) Úplný začátek jsem bohužel neviděl (přišel jsem totiž na jiný film a netuše, že se jedná o krátkometrážní jednohubku před filmem samotným, vyběhl jsem ven v domnění, že jsem ve špatném sále), ale zřejmě šlo pouze o pobavení diváka trochou toho absurdna. A to se povedlo... 80%(28.3.2012)

 • ORIN
  *****

  Skvělá záležitost natočená jediným záběrem, téměř statická kamera s jen občasnými pomalými nájezdy, pohyb postav/předmětů uvnitř i vně rámu se skvělým načasováním a rytmem, ruchy okolí navozující autentickou (nejdříve poklidnou, posléze poněkud rušnější) atmosféru v okolí jedné stockholmské banky. Nesporná inspirace Royem Anderssonem. Rubena Östlunda si značím červeně. Ke zhlédnutí např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=MQXo6G-Vus8(1.7.2013)

 • ScarPoul
  ****

  Ďalšia ukážka Rubenovho skvelého citu pre pohrávanie si s realitou. Tentokrát spravil jednozáberovku o skutočnej udalosti - nepodarený prepad banky a znova je spravený tak, že keby vám niekto nepovie, že je to akože, tak by ste to považovali za reálny záznam. Skvelé.(2.12.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace