Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

owwidius

Hmmm, kde zacat. Skusim od konca. Tak, ako mi vela veci pocas celeho filmu vadilo, tak sam som bol prekvapeny ale vysledny efekt nebol AZ taky zly :) Teda az na uplny zaver, plus pesnicka pocas zaverecnych titulkov ako z disneyovky!! :) Ale ako film velmi priemerne. Herci priemerni, dialogy podpriemerne az priserne. Takto ludia proste nehovoria a ani tych par realistickych nadavok to nezachrani. Herci akoby dialogy citali z papiera a do toho klise nad klise. Dej je do 2/3 filmu taky, ze sceny za sebou iba akosi nasleduju a pre mna mohol film hocikedy skoncit a vobec by mi to nevadilo. Ku koncu filmu som bol ale celkom prekvapeny a necakal som to. Forma vyzera celkom slusne, i ked pri niektorych scenach som mal pocit ze rejzo sa snazi silou mocou odkukat nieco zo zahranicnych filmov, ale velmi mu to nejde. Na slovenske pomery to ale nebolo zle, preto u mna 5/10, ale za slovensky pocin davam 3* :) ()

WillyMarks

absolutně nečekané shlédnutí v jednom kinosále se opravdu vyplatilo. Nevěděl jsem co mě čeká a jediné co jsem o tomto snímku věděl, byl pouhý název. Tento snímek je velice zajímavý a nenuceně mě vtáhnul do děje. Život jako v pohádce, peníze, bordel, ženský...no ale nic netrvá věčně a bylo na čase s tím něco dělat, ale že to bude až takhle napínavé, jsem netušil. Film měl naprosto skvěle zpracovanou hudbu, sedla mi spousta pasáží, láska dvou lidí byla možná až trošku více do pohádky, ale vůbec mi to nevadilo. Je pár věcí, které bych tomu vytknul,jako třeba herecký výkon hlavního hrdiny Maťa, kdy mi jeho vylévání srdce přišlo hrozně umělý a vypadalo to, že se musí přetvařovat. Druhým opakem byl Tomáš, jeho výroky, hlášky a celá jeho postava byla zahraná slušně... spokojeně se slovenštinou na jazyku dávám slabší 4* 74% ()

HDeer

Tak takto asi funguje mainstreamový trend dnešnej doby. Kroner si určite pribalil pár scén z vlastných skúseností, avšak na kvalite ani na originalite to filmu nepridalo. Ak by som film mal hodnotiť po častiach, začiatok bol dosť zlý. Uviedol nás síce do sveta dvoch doslova "živoriacich" kamarátov, no v podstate nám nepredviedol nič zaujímavé. Ďalej nás spútava veľká láska Kristíny Svarinskej a Michala Nemtudu, ktorá je miestami vedená až dialógovo-násilníckym spôsobom. V trištvrtine klasický zvrat ako sme už od polovice čakali a koniec na mieru ušitý všetkým fanúšikom romantickej stránky filmu. Po hudobnej stránke som bol spokojný, kamera tiež poteší. Výprava dostatočná a z hercov by som najviac pochválil Dušana Cinkotu, ktorý na scéne síce dlho nebol, ale z celého predstavenia by som mu uveril asi najviac. ()

drankeryth

Konecne som mal moznost vidiet po velmi dlhej dobe nejaky dobry film z domacej produkcie. Skvela drama s dobrymi dialogmi a nikde nerusiacimi scenami vo mne vyvolal dobry dojem z tohoto filmu. Pred pozretim filmu som od neho prilis neocakaval a nakoniec z toho vyliezlo nieco kvalitne, co ma len milo potesilo:) ()

Rockerman

To musí být slovenská kinematografie na tom ještě hůř než česká, když se hitem sezóny může stát tento dost nepovedený film. Ale je to spíše o vkusu diváka, že? Téměř bezdějový film o dvou kamarádech, kteří se živí krádežemi aut, by možná nebyl špatný, ale musel by stát na lepších výkonech herců, než jsou v tomto dílku. Zvláštní kapitolou jsou pak bezduché dialogy, které neposouvají děj, mluví se o ničem, je to takové mlácení prázdné slámy. Korunuje to závěrečná, dost vykalkulovaná tragédie na benzínové pumpě. Je to však také love-story, takže nechybí i šťastný konec. Jedna hvězda za slušný fór v recepci bratislavského hotelu a druhá za snahu bez příkras ukázat, jak se současní mladí lidé baví a jakým způsobem spolu mluví( když řeknete kámošovi "ty kokot", neznamená to, že ho chcete urazit). ()

Rokle

Chyby se tam najdou, ale aby natočil tak mladý režisér film o mladých pro mladé, to musím nějak pochvalně zhodnotit. Gympl se vedle toho krčí v rohu a může tam leda tak potichounku bulet. Super hlavní dvojka, obstojné dramatické scény, morální ponaučení (i když s dost krkolomným rozuzlením), fajn... opravdu fajn. 70% ()

Olík

Láska-prachy-auta-chlast-ulice….look špatně natočeného rapového klipu. Neotrkaní tvůrci okopírují schéma z amerických bijáků, implantují ho do bratislavských ulic a čekají, že spasí slovenskou kinematografii. Jo, kdyby to bylo tak jednoduché! Na Jakuba Kronera čeká ještě pořádná štreka a touto Fontánou pre Zuzanu jednadvacátého století si cestu příliš nezkrátil. ()

Lyžař

Lidé dělají během života chyby. Jasně. Dělají. A jen některé z nich se dají ještě napravit. Některé mají brutální následky. A Love právě o tomhle vypráví. Musím říct, že "zo Slovenska" jsem takovéhle dílo nečekal. Láska, drogy, protizákonné jednání..a spousta dalšího. No a smysluplný závěr, z kterého je vidět jasné poučení....ale však se podívejte sami. Herci: *****; Hudba: ****; Scénář: ****; Režie: *** ()

Toka

Spousty klišovitých a otřepaných frází, díky kterým romantická linka vypadá spíše komicky. Bohužel, podobně je na tom i děj. který byl předvídatelný a ničím nezajímavý. Ale má to i světlé stránky, a to výkony herců a použitá hudba. ()

brumbrum odpad!

Hnus. Hanbim sa, ze tato grcanica pochadza z nasej domoviny. Sedim nastastie v zahranici pol zivota, ale hanba ma fackuje az sem. Preco sa musi takato sracka vyrobit zasa raz U NAS??? Po pretrpenych 10 minutach to s hnusom vypiname, manzelke je zle a ja tu pisem recenziu namiesto pozerania filmu. Autor scenara mal jemne okresanu slovnu zasobu. Pocuvat 'kokot' a 'dopice' 10x za pol minuty, to sa mi nechce ani keby to malo od polovicky nabrat iny smer - ale nenaberie, pretoze celkom urcite ta blondava babenka bude hlavnou postavou a fakt nemam zaujem stravit zvysok vecera jej uvahami o pretrtkanom zivote. Grcanica z Blavy, hanbim sa za rodne mesto a idiotov, co to natocili. Nemame doma nic ine, nez potetovanych holohlavych zakrpatenych kretenkov? KOMPLET ODPAD! UPDATE: Pretocil som si narychlo film pre istotu: hulia, trtkaju, nadavaju, kradnu, biju sa, hulia, biju sa, kradnu, trtkaju, hulia.. Nechapem, kde tolko hereckych skvostov nasli: akoze natocit dokument o bezdomovcoch z kontajnerov by nebol problem s touto degenerovanou partou. Krpati, skraredi, potetovani neherci, vsade bordel a cigaretovy dym... Fakt som rad, ze sme sa pred rokmi vystahovali. ()

towstit

Tento film mi ukazal ze slovensko zjavne nema hercov. Obsadit Tinu ktora uz chyta kristove roky do role 20 rocnej studentky mi pride silno absurdne. A tiez mi ukazal ze logicke chyby vo filme su asi najmenej znesitelne filmove vrasky. Vo filme tycho abnormalit bolo viac ako pozehnane, ani ich radsej nebudem pisat. Na druhej strane potesila kamera, hudba a zaver. Konverzacie medzi hercami boli tak neznesitelne umele, ze clovek ich hlboku podstatu ani nestacil vnimat. Ako zabava velmi dobre. Ako film biedne... ()

XR

Technicky i herecky to bolo dobré. Na slovenské pomery až veľmi dobré (Michal Nemtuda a Kristína Svarinská vynikli pekne), ALE !! OBSAHOVO, nejakým hlbším obsahom nestál tento film za nič. Teda áno, pokiaľ tento film berieme ako komédiu, ktorá má pobaviť ľudí, ktorí sa stotožňujú s najpoužívanejšími vetami a slovami v tomto filme, tak áno, v tom prípade ten film za niečo stojí. Vážne som tento film brať nemohol a verím, že žiadny inteligentný človek tento film nemôže brať vážne - teda ako výpovednú hodnotu o skutočnom živote. Takže to by bolo tak na 1 * !!! Ale keďže v kine som sa ako tak zabavil, hodnotím to ako nereálnu komédiu, ktorá ako tak ušla - opakujem sa - najmä technicky a herecky. ()

the_bitch

Prišiel som do kina,sadol som si,a nechal sa unášať. A v hlave mi utkvela len myšlienka - zmeniť sa dá všetko,len treba chcieť:) ()

Joppo88

Vzhľadom na to, že ide o slovenský film - myslím, že patrí k tým podarenejším. Oceňujem zvlášť snahu o reálne zobrazenie života a jeho každodenných problémov. Čo ma ale nepotešilo - príliš priehľadný záver filmu a sladučký koniec... Ale celkovo hodnotím tento snímok ako zaujímavý. ()

actor-SP

Kde to sme, aby sme čakali na poriadny slovenský film?! Ako je možné, že mladý a v podstate neskúsený režisér natočí lepší film než jeho dlhoroční klegovia- režiséri?! Áno, Lóve nie je dokonalý film. V scenári sú diery, ktoré nezaplatá nič a rozhodne ma núti kolísať medzi výsledným dojmom. Originalita tohto snímku však nespočíva v jeho scenári, réžii alebo kamere, ale vo sfilmovaní príbehu, kt. sa mnohí boja ujať, pretože môže sklamať, neprimerane rozosmiať alebo odpudzovať. Pamätajme si Lóve nie ako výborný film, ale ako odvážny a úprimný film, kde jeho režisér ešte len réžijne dospieva a už dnes je v smotánke medzi najznámejšími režisérmi v SR. To, čo niekto nedokázal za dlhé roky, J.Kroner vymyslel, zrežíroval a posunul slovenskú kinematografiu zase o krôčik dopredu. 3* + subjektívny palec hore = 65% ()

candy_daze

Ne skvělé, ale nad rámec očekávání dobré. Scénář sice trochu kulhá a některé scény jsou zbytečně natahované a klišoidní, zvlášť ke konci. Herecké výkony víceméně uvěřitelné. Můžu s klidem říct, že jsem se poměrně slušně bavila. Vzhledem k věku režiséra věřím tomu, že to bude do budoucna už jen lepší. Jojo, do stojatých českých vod už by to taky chtělo mladou krev. Ještě pár let statu quo, a budeme se mít od bratří slováků co učit. ()

ZackSawyer

Veronika nakonec přišla. Život není počítačová gameska. A opravdu nevím jak se zapaluje brko bez zapalovače na střeše jen ve spoďárech. Předvídatelný film s rádoby morálním vyústěním a podtextem, tak bacha mladá generace! :-) Některé postavičky a jejich osudy byly vážně absurdní. ()

kersten

V celku to nebolo až také zlé. Ale vadili mi amatérske rozhovory, neprofesionalosť hercov, čiže to všetko vyzeralo silene, na môj vkus aj zbytočne veľa vulgarizmov. Nevedela som sa zbaviť pocitu že ide o film natočený študentmi. A to že celý film ani nebolo poriadne vidieť ani nespomínam. Stačilo trošku svetlaaa. Dej OK. ()