Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

Tc_469

Trochu jednoduchy scenar ale aj tak zaujimave az do konca. Najviac ma prekvapilo aky bol film kludny. Na Mysteriozny triller az prilis. Tak zaujimave az velmi dobre. ()

ivanlaris

Asi žáner nie pre mňa stvorený dal som tomu 20 minút. Nuda... Keď čítam tie komentáre s vysokým hodnotením, nestačím sa diviť. Nezaujalo ma to. ()

Mark1983 odpad!

Teda,tak tenhle film jsem vůbec nepochopil.Nepochopil jsem děj,příběh,smysl,vůbec nic.Navíc je ve filmu taková nuda,že jsem se hodinu převaloval na gauči sem a tam a doufal,že se něco objeví a film začne být snesitelnější,ale tohle bych ocenil jako nejnudnější film roku,což vůbec nechápu to červené hodnocení.Za co?Za tu dlouhotrvající nudu,která vypadá jako film,ale je to spíš nudná divadelní hra?Mám názor,že každýmu se líbí něco a není dobré něco vyvracet kvůli názoru,ale tohle jsem dokoukat nevydržel.Nuda,nuda,nuda,nuda a nuda. ()

Lucerok

Film je jako hlavní hrdinka. Odtažený, podivínský, s pomalým tempem, místy velmi nevýrazný (v některých situacích ale překvapí). Co si zaslouží pochvalu je výběr hlavních rolí, kamera a střih. Strýček byl jinak celkem sexy zabiják ;)) ()

Davidamper

Je mi líto, ale vůbec se mi to nelíbilo. Nečekal jsem sice tu atmosféru ... proto 1.* a 2.* pro Miu a Matthewa. Zbytek vyšel BOHUŽEL naprosto naprázdno. ()

Tanulin

Pro mě bezpečně nejlepší film tohoto roku.Nečekám, že bych ještě letos viděla jiný stejně skvělý počin. Je lepší nečíst recenze a nezabývat se tím, nechte se unést bravurní kamerou, střihem, hudbou a také hereckými výkony hlavních představitelů.Každý skvělý film má rozporuplné názory a je to tak dobře.Každý máme jiné oči a slyšíme jinou hudbu, byť jsou noty stejné....Za mě - Woow ! ()

JNDean

Po dlouhé době film, který jen tak nedostanu z hlavy. Všechno, tak krásně sedělo a bylo zvláštní až morbidní... Až jsem se do filmu zamilovala. ()

pájap

líbilo.....nicole je pořád kočka ...její dceruška holčina k pohledání......a stryko???? hmmm hodný pán..........divim se že to verbal odsoudil......... ()

Epco

Atmosferické, prekvapivé. Od začiatku som k tomuto filmu pristupoval s predsudkami a pomalé tempo mi ich spočiatku iba potvrdzovalo. No s postupom času som podľahol režisérovej hre, prijal ju a bol prekvapený. Určite treba vidieť a hlavne kašlať na predsudky akeho koľvek druhu. ()

montel

India Stokerová (Mia Wasikowska) je mladá slečna žijící ve velkém domě se svou matkou. Momentálně však rodina truchlí, protože za nevyjasněných okolností zemřel Indiin otec. Po pohřbu na kterém se sjela početná rodina, přijíždí do domu také Indiin strýček Charles (Matthew Goode), který byl dlouho na cestách po Evropě. Charles se k rodině svého zesnulého bratra nastěhuje a brzy získává náklonnost své švagrové Evelyn (Nicole Kidman). Charlese však mnohem více zajímá neteř India, kterou se rozhodne sledovat na každém kroku...Herecké výkony výborné, příběh zastaralý, nepřekvapující, děj roztáhnutý až to skřípe, napětí minimální. Rukopis korejského režiséra jde citelně znát. Kdo má problémy s ásijskými filmy ať Stokerovi raději vynechá. 40% ()

fabregas1

Na filmu je vidět velká inspirace Hitchcockem. Silný vliv hraje také psychoanalýza postav, která je viditelná především na vývoji hlavní postavy kterou hraje Mia Wasikowska a pečlivě budovaná atmosféra stojí z velké části zase na vedlejší postavě Matthewa Gooda. Postava Nicol Kidman je kupodivu v tomhle filmu celkem nežádoucí, což vzhledem k jejím hereckým schopnostem zamrzí. Stoker je solidní psychologický thriller, který nemusí všem sednout, ale ti z vás, kteří věří v Hitchcoka by si měli k filmu cestu najít. ()

Pavlo

Tento náhľad do killerovej duše ma vôbec neoslovil. Prvá tretina síce navnadí a pocit z dobrého temného filmu plného napätia prichádza po prvých minútach. Herci na čele s Nicole tiež zaujmú. Avšak čím ďalej sa dej odohráva, tým väčšmi nudí, logiku stráca, zvraty sa stávajú predvídateľnejšie a hlúpejšie a ako hlavná postava sa zmení na totálnu napodobneninu obdobných ázijských filmov, ktoré ponúkajú oveľa viac. Zamrzí, že to dokašlal práve tvorca Thirstu. Strata času. ()

Ayax odpad!

Mysteriózny ??? (Ja som na hajzli ráno mysterióznejší...) Thriller ? (Skúste ma vidieť variť...) Dráma ??? No comment... Kedy sa zaradí kategória HOVNO? S*ačka... Kidman??? Sem ??? Prečo to urobila ??? Nemá to začiatok, dej ani koniec... Matka a dcéra, ktoré zvádzajú boj, ktorá viac natečie pri pohľade na škaredého, naozaj škaredého chlapa... To je celý film... Nič sa tam nedeje, nič nečakajte. Zapnite si radšej správy, než stratiť 100 minút nad týmto nezmyslom. ()

Djflash

Na začátek mého komentáře, je nutné říci, že filmový počin Jihokorejského režiséra Chan-wook Parka není rozhodně pro každého. Do poetického příběhu o pomstě a znovuzrození, totiž není zrovna jednoduché se zakousnout hned od první minuty, a ani sami autoři to divákům nijak zvlášť neulehčují ba právě naopak. Já osobně jsem si po zhruba půlhodinovém sledování v duchu pokládal otázku na co, že se to vlastně dívám Mladá dívka India je moderním ztělesněním, dnešních Emo nadšenců, tedy tichá a uzavřená ve svém vlastním světě. Pokud divák nebude pozorně vnímat její pocity, tak se s ní nemá možnost defacto spojit a bude mu tak unikat ten správný požitek, jenž film právě nabízí. Postava strýce Charlieho tu jen dokresluje temnou atmosféru u rodiny Stokerů. I když scénář, pod kterým je podepsán Wentworth Miller (milovníci seriálů se určitě rychle dovtípí) je v některých chvílích dosti předvídatelný a má tedy své mezery, avšak i přesto je jeho potenciál velmi slušný. Snímek proto střídá přímo fantastické momenty s naprostým amaterismem Eponymní scéna ve sprše, a také hra na klavír patří jistojistě mezi to nejzajímavější, co Vás určitě nenechá chladnými za předpokladu, že filmu přijdete na chuť. O částečné překvapení tu taky není nouze, a herecké výkony jsou odpovídající daným rolím. Nikdo však v zásadě nezáří, ale ani nijak výrazně neselhává. Důvod, proč tomuto počinu dávám jen průměrné hodnocení, je v tomto případě pouze otázkou vkusu. Trvalo mi poměrně dlouho, něž jsem takzvaně zaplul do příběhu a podvědomě začal vnímat celkové dění. Jak už jsem se jednou zmiňoval, snímek má v sobě dostatečně velký potenciál, který ovšem z mého pohledu byl využit jen z poloviny, i tak má projekt své kouzlo, a to kouzlo je v mnoha ohledech překvapivě velmi působivé. ()

Ms.Iris

Nemastné, neslané, odrádzajúce vyhúkané výrazy tváre každej postavy, zaujatie žiadne, o napätí ani nevravím ... v polke filmu som to vypla! Pre mňa bezduchý, vláčny film, pre ktorý nemám pochopenie! 1* "zo súcitu" ! ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye