Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

Sticks

Park sa pokúša o nemožné, alebo o ťažko uskutočniteľné; a to spraviť kórejský film v americkom prostredí. A ako sú tieto dve kultúry rozdielne, rovnako nájdeme kontrast aj v tomto filme. Skrátka pôsobí to riadne neprirodzene - až drátom do oka. Možno keby zvolil európske prostredie dopadlo by to minimálne o triedu lepšie. Pomôcť by mohol aj alternatívny klenot scénarišstva a nie Wentworth Miller. Každopáne kórejský feel je z toho cítiť. ()

natalie15

4 hviezdy za krásnu kameru, výtvarnú stránku, soundtrack, nápaditý scenár a bezchybných hercov. Stokerovci sú ozvláštnením dnešnej západnej kinematografie (za čo nepochybne môže práca Chan-wook Parka, bez ktorého réžie by boli len obyčajným thrillerom) a "rozprávakou" o pomste. Najmä postava introvertnej Indie (Mia Wasikowska) a jej chladnokrvného strýka (Matthew Goode) je perfektne stvárnená oboma hercami, hoci aj Nicol Kidman podáva skvelý výkon v roli neurotickej matky. 4 hviezdy a 80%. ()

Hingis

Výborná kamera, to jak hlavní hrdinka kartáčuje Nicole Kidman vlasy a ty se pak změni v louku s trávou opravdu geniální. Ale jinak depresivní snímek bez děje. Pro mě prázdné.. ()

mArtinko5MB

Zaujímavý námet, ale spôsob akým je film natočený mi vôbec nesedel. Jednotlivé scény chcú byť zrejme umeleckým dielom, ale mňa to jednoducho nezapôsobilo. Nepotiahla to ani Kidman, a tak to sa po zhodnotení stáva Stoker iba priemerný a trošku nedotiahnutý film. 60% ()

StormyWhispe

Nič som od toho nečakala, absolútne nič a dostala som všetko. Veľmi dobre zvládnutý scenár, vynikajúci herci a perfektná réžia. Po dopozeraní neskutočná spokojnosť a ďalšie plus zaznačené k charizmatickej a talentovanej, i keď trochu depresívnej, Mii Wasikowskej. A celkový dojem z filmu by sa krásne dal zrhnúť do prostého slova "psycho". Palec hore! ()

DonBraso

Tak vcelku zajímavý trojuhélník se z toho nakonec stal.Pan záhadný strýc to nakopne tak,že začne kopat do trávníku díry tak velký,akorát na tělo.Začátek je trochu nudný a nervomocí se snaží představit trio zůčástněných.Všechno je pak jinak,kdy strejda kopne do lýtka a je na scéně čím dál více.Já si najednou řikám,že tam nešel pro tři rohlíky a deset vysočiny,no nešel,protože je to dobrý psychouš,který doopravdy v podání Goodeho učaruje,ačkoliv jsem si pořád myslel,že to měl snad hrát Michael Sheen,který je mu podobný zjevem.Krásná hudba podrthuje glanc a čekáme co se bude dál zajímavýho dít.Bohužel v tento moment je to stále kyselejší jak bonbon.India se snad dá-nedá do hrobníkovi lopaty?Zabije dcera matku?Charlie zabije koho?Proč tam vůbec okouní?Všechno sice nechá diváka pod rouškou chvilkové tajemství,ale žádná díra do vesmíru to není.Je to příjemný psycho-drama,který když přeženu,mě přijde jako série Otčím,kdy se člověk uvelebí v rodiném krbu a začnou se dít věci:)Každopádně nabít pušku,mít zálusk na mladší maso,odstranit záškodníky,vysvětlivky si nechat ke konci tajenky a máme Stalker,tedy Stoker :) ()

Anjunja

Herecké výkony a kamera - hodně luxusní záležitost. Příběh pro mě byl moc komplikovaný a místo toho, aby film pomalu odkrýval odpovědi na otázky a vedl nás tam kam nás vézt měl vyvolával jen další otázky... asi je nutno vidět vícekrát, ale i tak mi nebudou některé věci stále jasné - no podívejte se sami .) ()

Pejska

Ze začátku filmu jsem si říkala hodnocení obstojné, dám tomu šanci. Po půlhodině jsem čekala co se z toho vyklube a ačkoliv to bylo stále o ničem, říkala jsem si dobrý třeba se to ještě zlepší. Po tom co u filmu naskočily závěrečné titulky, musím s lítostí konstatovat, že mě to nejen nenadchlo, ale celý film byl prakticky ztráta času. Asi nejsem ten správný divák, který to ocení. Když to tedy vše shrnu viděla jsem, stačilo mi a nikdy víc už vidět nechci. Jediné dobré je herecké obsazení - za to dávám hvězdu. ()

lobo87

Aj pre milovníka filmov sa ich pozeranie po čase môže stať viac-menej rutinnou záležitosťou. Potom však príde film, o ktorom si nerobíte žiadne ilúzie, nemáte žiadne prehnané očakávania, proste len prišiel pod ruku. A tento film vás pohltí, strhne, prekvapí, pripomenie, prečo tak milujete filmové umenie. To je pre mňa Stoker. Skvelý scenár, precízna réžia, krásna práca kamerou, výborné herecké výkony (Wasikowska je neskutočný talent) a atmosféra z čias Hitchcockovej najlepšej formy. Jednoducho Stoker je skvelý film... 80% ()

srolyma

Tak copak to tu máme? Na jedné straně uzavřená, škaredá (s tmavými vlasy ještě ošklivější než jako blondýna v Alence) a ve všech ohledech divná holka, dosahující orgasmu při hraní na piáno nebo při lámání cizího vazu a na straně druhé podobně divný, věčně se nejapně usmívající, znenadáníseobjevivší strýček s jakousi tajemnou minulostí. Je tu i netečná, ničím nezajímavá matka-zrzka-vyzobaná slunečnice Nicole Kidman-Cruise a několik dalších postav, které však záhy tajemně zmizí a už se neobjeví. A to je vše, přátelé. V podstatě se tu nic neděje, a pokud náhodou ano, tak je to stejně podáno tak, jako by se nic zvláštního nestalo. Režisér si hraje s obrazy a dost zběsile i se střihem, což je zpočátku zajímavé, ale postupem času víc a víc otravující. Ani horor ani thriler, nic. ()

Lucretat

Slyšel jsem sice, že je to vynikající film, ale že se z toho vyklube jeden z nejlepších, které jsem vůbec viděl, to bylo teda překvápko. Každý obraz a detail tu má svoje místo, naprosto dokonale přesní herci a nepředvídaný směr, který celá ta nádhera nabere. Amélie z Montmartru potkává Alfreda Hitchcocka. 6/5 a jednoznačně film roku 2013. PS.: Vynikající scénáristický debut známé tvářičky. ()

muti

pri filme som mal pocit ze rezier nebol typickym americanom a ze toto nebude druhe the Others. prave pozeram, ze tvorcom filmu bol Chan-wook Park a uz mi je zrazu vsetko jasne, ako ked si pozriete adresu odosielatela na obalke.film je skvely a uz aj nieco tusime. ze nebude sediet, len ako to cele rozuzlit... ()

schluke

Koukám, že pan rejžožrout Chan-wook natočil opět něco co se dá směle nazvat "ztracená hoďka a půl života". ()

Vasyl

Hehe, parádní úchylárna. Určeno taky asi pro úchyláky. Zezačátku nuda, až jsem si říkal proč jsem jako náctiletý intelektuál měl tyhle korejský kokotiny rád. Ale pak se to pěkně rozhrábne, India přestává byt "zpruzelou emo píčou" a má to všechno. Každopádně kdybych si měl vybrat, pořád by vyhrála India Summer. ()

J.Mayen

Jeste vcera bych hodnoti skoro odpadem,ale pres noc se mi to přeci jen rozleželo, pač, když o filmu přemýšlím a zdá se mi oněm, tak odpad dát fakt nemůžu, film něco v sobě má, náboj nebo jiskru.Takže měním svoje rozhodnutí, přiznám se. Sláva vítězům, čest poraženým. ()

CorvusBlek

Film jako takový určitě zajímavý, lehce mysteriózní, dobře natočený i zahraný. Jen mi příběh připadal jako kopie z několika jiných ( i tv ) filmů a poskládaný nějak dohromady i s tím že je vlastně na konci všechno vysvětleno, což mi přišlo docela škoda. Příjemný pokoukání ano, jinak nic, tak musím opět konstatovat, lepší průměr 65% ()

Agia

Je to psycho. Ale asi jinak, než tvůrci zamýšleli. Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo. Plnej film psychopatů, kde ne že by někdo měl jen malej problém, kterej máme asi v hlavě z nějakejch zkušeností všichni, ale jsou to zkrátka VŠECHNO psychopati s mega úchylkama, několika poruchama najednou od hysterie po naprostý magorství s vražednými sklony. Nejde se vžít do žádné postavy, maximálně tak do matky (Nicole Kidman), která ovšem působí, že je nejenom psychicky v háji, ale ještě má inteligenci na bodu mrazu. V anglickém popisu k filmu je strýček popsán jako "charming uncle". Pardon, ale ten není charming ani na vzdálenost dráždidla na opice. Je slizkej od prvního momentu, kdy vstoupí na scénu a jestli měl alespoň na dvě minuty někoho oblafnout, tak teda netuším koho. Eric Roberts se mihne asi na pět minut ve flashbacku, nepředvede nic a zase zmizí. Nepůsobilo to ani mrazivě, ani děsivě, ani dramaticky. Nuda, šeď, psychopati, vraždy, úchylky, sociální problémy psychopatů, nějaká ta trocha erotiky, další psychopati......výsledek bohužel nula. Scénář napsal W. Miller, kterýho asi všichni známe hlavně jako herce z Prison Breaku. Nevím, jestli se chtěl za každou cenu odškatulkovat nebo předvést, ale takhle prosím ne. Jedna hvězda za kameru a hudbu, která se snažila dodat drama tam, kde asi mělo být jaksi samo od sebe, druhá pro možnost, že někdo v tom možná najde nějakou skrytou vrstvu, která se mi pod tou tunou magorství ztratila. A za to, že ve svý podstatě to neni tak blbej nápad, akorát to provedení je zlo. ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye