Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Tessie

Mrkla jsem na trailer filmu, aniž bych viděla zdejší hodnocení. A dobře jsem udělala, protože pesimistické kecy a osamocené hvězdičky by mne pravděpodobně zvyklaly! Trailer se mi moc líbil, já šla do kina a jsem velmi spokojená. Propojení moderní doby s atmosférou minulosti dodalo filmu krásné kouzlo. Po dlouhé době se mi podařilo u fantasy úplně vypnout. Nevadil mi ani koňopes, ani pár nevysvětlených věcí. Škodolibou radost jsem měla z audin a meďourů pod ledem. A k tomu ještě milostný příběh, nějaká ta slzička.. Paráda. Co byste si, vy jednohvězdičkoví fanoušci, představovali? Hanba vám! ()

Ledkodlaq

Vcelku vlastně o ničem, přesto nečekaně dobře koukatelné a příjemné až relaxační. Ačkoli si zpětně nedokážu moc vybavit děj a smysl, dobře si vzpomínám na příjemný hřejivý pocit, který ve mě tenhle kousek zanechal. ()

HArna

Slátanina a podle všeho v kině propadák. Některé dialogy vůbec nedávají smysl, ono to vlastně skoro všechno nedává smysl, nejdříve jste v minulém století a pak záhadným způsobem v současnosti. A to proto, že Farrela zabili a on je zázrak, té krásné hrdinky a tak může žít dál....šílenost. Pak jsou tam plky o hvězdách a andělech atd.... Škoda, protože jde vidět, že herci se dost snaží. Ta hlavní hrdinka je krásná a démonický Russell Crowe je taky dobrej, ale prostě nic v tom filmu nefunguje, nic jsem si z toho neodnesl. Je to podle nějaké knižní předlohy kterou jsem nečetl, ale asi tam to dává smysl daleko víc. Ten Goldsman to tam chtěl dát asi všechno a dal tam asi všechno po kouskách. Martin Scorsese to odmítl s tím, že je to nezfilmovatelné, tak to asi něčem svědčí. ()

Litvicek odpad!

Asi budu moc kritický ale tohle? Jediný film na který jsem se ale upřímně těšil a který musím opravdu setřít jako hovno z boty. Bože, chápu, že to má být nějaká podivná pohádka ale všechno má své meze, zde je tvůrce filmu překračoval jako by se nic nedělo. Někdo zde měl názor, že trailer je za 5 hvězd, film už za méně, inu souhlasím, ono to tak skutečně je a to je ta největší škoda. Opravdové zklamání. ()

ti88na

Film by sa dal nazvať hlúpučký a naivný, taká tá rozprávka na jedno pozretie, keby nebolo keby. V prvom rade nepochopím ako sa podeň mohlo podpísať toľko hereckých star, akými medovými motúzmi a víziami ich prinútili k účinkovaniu. Veď už ten scenár bol hrôza. Ešte keby tam hrala len jedna výrazná ikona povedzme aj ten Russell Crowe ako zloduch, to by sa dalo. Ale aj William Hurt alebo Will Smith. Apropo sa čuduje, že sa v černošských radoch nevzniesla vlna kritiky, že práve černoch stvárnil kniežaťa pekiel :) Čo sa samotného Colina Farrella (a jeho vlasov) týka, to bol asi najväčší kastingový omyl. Nič proti nemu, hoci ako herec neoplýva mojimi najväčšími sympatiami, táto úloha bola úplne mimo jeho herný ring. Hlavne v prvej časti odohrávajúcej sa v 19. storočí pôsobil ako päsť na oko. V tej, ktorá sa odohráva v súčasnosti sa to síce vylepšilo, ale aj tak ma nepresvedčil hoci si skoro vyplakal oči. A to je ďalší nedostatok filmu. Všetko sa snažilo veľmi násilne tlačiť na divácke city za doprovodov clivej hudby, no v mnohých momentoch to pôsobilo skôr nevierohodne až trápne. Vôbec ničím sa to nesnažili odľahčiť, no a výsledok bol taký že film ani nepobavil ani nedojal. ()

Rema

V tom filmu nefunguje vůbec nic. Je to dokonalá ukázka toho, jak se dá posrat projekt, přestože na něm dělají profesionálové a mají na to spoustu peněz. Těžko říct, kde je hlavní problém, zda ve scénáři, režii nebo střihu. Osobně bych si tipla scénář. ()

amica

Pro mě dojemná pohádka s působivým filozofickým podtextem. Uznávám, že příběh místy sklouzává k úsměvné parodii; věřím, že Lucifer Will Smith a démon Russell Crowe si své scény bezesporu užili - škoda, že mně trochu pokazily celkový dojem z filmu. Nicméně kouzlo lásky (umocněné tóny Hanse Zimmera) je tu v každém případě silnější. Valentýnský dárek, jehož kouzlo jen tak nevyprchá... ()

Mitin

Ve filmu byla spousta nádherných romantických scén, kterým bych neváhal dát 5*, ale ten příběh.. No pardon ale větší sračku jsem už dlouho neviděl.. Fakt nevim co si o tom mám myslet. Nebýt velice dobrých hereckých výkonů (Farrel, Crowe, Jessica Brown) byl by to odpad.. Takže na jednu stranu nádherný film a na druhou stranu mega blbost. ()

bloodcountes

Nepamatuju se, že bych někdy viděla film, kterej by se mi dělil tak jasně a zřetelně na dvě půlky. Abych to nějak postihla, napíšu, že podle mě je první půlka filmu určená divákovi evropského typu a druhá půlka divákovi amerického typu. To možná mluví za vše. V první půlce jsem v duchu jásala nad krásnými obrazy, nad fantastickým vizuálem a moc pěkně a poměrně střízlivě podaným příběhem i se všemi těmi fantasy věcmi kolem. V druhé půlce to začalo jít z kopce pomalu, ale nezadržitelně, víc a víc jsem trpěla až do útrpného konce. Dojáky- smyčce, napínačky, kdy čekáte jako v horrorech otevřou-li se oči či neotevřou-li se - smyčce, podivná směska filozoficko-new age proslovů americky podaná, tohle fakt nemůžu - smyčce. Zimmer v druhé půli kýčovitě ždímá emoce a kdyby v určitých místech šly ty smyčce o pidlidecibel víc, neudržela bych se, vyskočila ze sedadla a začala výt. Ustála jsem to taktak, zatímco kino polykalo slzičky:) Kdyby si film udržel vejšku z první půlky, tak bych se tu teď tetelila nadšením, protože mi to hodně sedlo, ten artovej (ne, neřekla bych, že kýčovitej) vizuál, vtípky, situace - při první scéně s Luem:)) mi spadla čelist. Colina vídám v posední době nějak podezřele často a mám k němu určité výhrady, respektive nesedí mi vždycky úplně, ale myslím, že tohle zahrál v rámci možností dobře, ostatní taky, Will Smith byl úplně výbornej, Russell Crowe byl obstojným padouchem (místama mi připomínal Rudolfa Hrušínského ve Spalovači) a Jessica B.F. byla krásná a přesvědčivá. Ještě jednou poděkování za skvělý vizuál a první půlku filmu. ()

lucijelucije

Proč náměty na dobré filmy neudrží tempo..Winter´s Tale na mě působil trošku jako Ranhojič..Nedotáhnuté do konce..Začátek byl famózně nastartovaný, spoustu záhadných postav, a spoustu záhadného dění kolem bílého koně..Ale zase..hlavní pointa byla v konečné fázi strašně slabá..Celý film..téměř až do konce, směřuje svou pozornost na úplně jiné postavy, než by ve skutečni měl..Konec odbytý a nebezpečně suchý. Velká škoda. To prolínání minulostí s budoucností mohlo mít úplně jiný spád. 4/10 ()

Asmodin

Trochu mi to připomíná Hvězdný prach = vizuálně hezká podívaná (hlavně díky Pegasovi). Soundtrack byl poněkud slabší, alespoň v závěru jsem očekávala, že zahrají nějakou melodii co se stane hitem jako u Titanicu. PS: Kdo probůh dělal účes Colinu Farrellovi? ()

peetriss

Goldsmanův pohádkově-romantický velkokýč obsahující sice jednotlivé silné, patřičně přeslazené (jak se na pohádku sluší a patří) okamžiky, jako celek se však celý příběh rozpadá v nekonzistentní miš maš ztrácející smysl, na čemž Zimní příběh troskotá a mění se z velké části v zimní poetickou nudu. Trestuhodně nevyužitý potenciál jak příběhu, tak kvalitního hereckého obsazení. ()

Dyas

Čekal jsem pěkný fantasy romantický film, ale mě to připadá spíš jako pohádka o lásce, zázracích a věčném souboji mezi nebem a peklem, tedy dobrem a zlem. Nejlepší scény filmu si připsaly na účet herci zmetek Russell Crowe, starostlivý taťka William Hurt, milá Jennifer Connelly a soudce/Lucifer Will Smith, který byl řekněme příjemné překvápko. Celkově vzato se jedná o pěknou americkou pohádku, která je natočena trochu divným stylem. Jsem možná magor, ale mě se to celkem líbilo a světe div se, musím tomu dát čtyři hvězdy. ()

Prochy38

Vidím, že se svým hodnocením jdu spíše v prvních řadách. No a? Ano, líbilo se mi to hodně! V rozmezí asi dvou dnů jsem viděl ještě super-romanťárnu Lásky čas. A musím říct, že tento film na měl mnohem větší účinek. Nádherná pohádka, která se jen stěží drží nějakých klasických osnov. Skvělí C. Farrell a nádherná J. Connelly. Překvapil mě R. Crowe - vynikající v záporné roli. Prolnutí v časových osách se mi taky líbilo. Krásné romantické fantasy. ()

DannyBoy80

Tak toto je pro změna romantika non plus ultra. Je to hodně přitažené za vlasy a maximálně ideální na vánoční čas a nějakou tu odpolední neděli. Je mi jasné, že už není mnoho co vymnyslet a i Jean Reno už se k nám z minulosti vrátil, ale létající koně si strčte do řiti jo. ()

suzanne1997

Na pobrečení ideální, opravdu. Nevím co k tomu říct, lépe napsat, tenhle film byl dobře udělaný, dokonce ne ani tak nesmyslný, jak tady někteří píšou, pro člověka, který se nad ním zamyslí má větší význam, jde o procítěnost, kterou přenáší tenhle snímek na diváka, normálně se na takové filmy nedívám, dnes jsem udělala vyjímku a shlédla tento velmi povedený kousek, který na člověka působí, napsala bych až moc depresivně, ale ani to není to správné slovo, má pro něj hluboký význam, první části jsem zpočátku moc nerozuměla, jde o to, pozorně se na ten film podívat, vcítit se do něj a on najednou dává smysl, ta druhá část byla horší, já bych lehce pozměnila konec, ale za provedení dávám vysoké hodnocení. ()

laepus

No to byla ale blbost. Ani nevím, proč vlastně dávám ty dvě hvězdy... Asi za příjemnou společnost, díky níž jsem u toho filmu vytuhnul JEN na půl hodinky někdy uprostřed a stejně jsem o nic nepřišel... ()

filipvrbik

Will Smith jako Lucifer... a teď jsem to prokec.- takže už zbývá jen, aby byl prezidentem Spojených států. Fantasy a Mysteriózní je prostě kombinace pro mě 90% ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)