Žena z pátého patra

• Česko Žena z Latinské čtvrti (více)

Americký spisovatel Tom Ricks (Ethan Hawke) přijíždí do Paříže, aby byl blíž své dceři, která tam žije s jeho bývalou manželkou. Tom je úplně na mizině, a tak vezme místo jako noční stráž místního zločineckého bosse. Sedí v kanceláři v suterénu a jeho jediným úkolem je stisknout tlačítko, když zazvoní zvonek. Tom doufá, že díky klidné nenáročné práci se bude moci soustředit na svůj nový román. Když se seznámí s Margit (Kristin Scott Thomas), začne být však jeho život mnohem zajímavější. Tato tajemná a elegantní vdova stanoví pro jejich schůzky zvláštní pravidla: může se s ní vidět pouze v jejím bytě v pátém patře, přesně v pět odpoledne, dvakrát v týdnu. Tom se nesmí vyptávat na nic ohledně její práce nebo její minulosti. Brzy začnou umírat lidé z Tomova okolí a on začne věřit tomu, že do jeho života vstoupila temná síla, jež trestá všechny, kteří v poslední době udělali něco špatně. Když ho policie obviní, že zavraždil svého souseda, použije Tom své návštěvy u Margarit jako alibi. Jenže následně zjišťuje, že na této adrese žila jeho záhadná přítelkyně naposledy před patnácti lety… (HBO Europe)

jefff odpad!

Naprostá ztráta času, zhovadilost a k smrti utahaný psychologický něco, co nelze dostupnými zánrovými hranicemi definovat. Hawke se snaží, ale marně, postava plochá, dutá a hovadská. Strašný film. Fuj. ()

kolemjdouc

Hawke má neskutečné charizma, ale taky smůlu na scénáře.Tenhle snímek je příklad.Výrazný byl on a ti okolo jen křoví.A navíc vše poslal do kopru český dabing.Kdy dostanete nálož decibelů zbytečné hudby a zpěvu a šušlavé dialogy se v tom ztrácí.Už to vypadá že ho umí jen brňáci. ()

sona123

Nudné, nelogické, samoúčelné. Co tím chtěl básník říct a proč proboha? A proč to Ethan bral, nenajdou se lepší filmy? Pravda, v poslední době si v těchto melancholických filmech mimo mainstream libuje, ale když už, bylo by dobré volit i kvalitu...S posledními slovy polského songu mi celé dílo lehce vyšumělo z hlavy. ()

warrenur

V poslednom case mam "stastnu ruku" na filmy, ktore ma sice zaujmu niecim zvlastnym az mysterioznym, ale to zaujatie neudrzia az vyzneju do prazdna. Je tomu tak i v tomto. Ethan je vyborny. Nejake tie ponure a zamotane myslienkove pochody a pribehy, co sa navzajom prelinaju su lakave. Zial pribeh ako celok nebol az tak zrozumitelny, bez hluchych miest, a vobec. Skoda, ze i tu musim skonstatovat, ze potencial ostal niekde skryty a nevyuzity. Polska "muza" (najma spievajuca) napriklad, bola vitanym a zaujimavym elementom. Zial, aby sa som sa ako divak bavil, to nestacilo. ()

HoleToFeed

skutočne veľmi dobrý-výborný snímok, tak obalom, ako i obsahom. + zbožňujem, keď sa prelínajú 2 a viac jazykov súčasne, duplom pri vzájomnej komunikácii (ako Kim Ki-kovom Sne) ()

BOURQUE

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, tak tento film je ďalším príkladom toho, keď režisér a scenárista si nedokážu nájsť spoločnú reč. Samotný príbeh má nemalý počet chýbajúcich kúskov a niektoré scény vypadajú ako by neboli dotočené. Hawkova hra je presvedčivá, ale v tomto prípade nestačí. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Kenty

Trochu nedomyšlený snímek, který Vám ani ty otazníky v hlavě nenechá, protože Vás ani nenapadne, jak pokračovat. I přesto, že někteří fanoušci mají otazníky rádi, tohle přece je film, který má mít nějaký směr a ne, aby to byl hlavolam ve stylu: Rubikova kostka. Trochu nechápu Ethana a Kristin. ()

sanikope

3-ti Pawlikovski a už mám pocit že mi nesedí. Ide mimo mňa. Ešte dám šancu Ide o ktorej počujem viac-menej superlativy. Uvidím. Tu pri 5 poschodí som bol rozčúlený nad pokusom o poľské koprodukčne arte. Plne klišé typu- cudzinec v Paríži, poľska kurva, jazykový babylon. V poľskom filme tradicia- Polanski, Kieslowski. Ten istý recept a ingrediencie len koreniny trocha pozmenené. Predlohu od Kennedyho som nečítal, mozno by mi to čosi objasnilo, pri pozerajú na film mi bolo úplne jedno kto a ako skončí. Či si to hlavný hrdina hodí alebo zostane len tak nehybne ležať v posteli alebo ho zasiahne meteor. Celé to pôsobilo neuveriteľne. Viem mozno za tým ma byť čosi hlbšie ale mne je to úplne jedno. Najviac ma zaujala adresa múzy hlavného hrdinu- bývalá v dome 5 na Croissant ulici. U nás som nikdy nepočul o uliciach pomenovaných podľa pečiva. ()

štíple

Film zklamal má očekávání. Zápletka byla spíš pseudomysteriózní, příliš snadno čitelná. Příběh není dobře vystavěný, klouže po povrchu Film nevylepšla ani Kristin Scott Thomas, i když se hodně snažila. Její postava byla prostě špatně napsaná, klišé a zase jen klišé. (Není autor literární předlohy náhodou Američan? Je, ověřila jsem si to.) S hodnocením jsem váhala. Vizuálně je film přitažlivý. Atmosféra ošuntělé Paříže v protikladu s Paříží vyšších středních vrstev je působivá. Umolousaná kavárna a hotel s arabským majitelem, který nepřímo zapojuje hlavního protagonistu do svých obchodů všeho druhu, je vykreslena naprosto věrně. Původně jsem hodnotila**, dnes jsem změnila na ***. Včera jsem se nechala unést svým zklamáním. ()

dewil21

Nejedná se o žádné srdce rvoucí drama, v příběhu vyvstane mnoho otázek, které zůstanou nezodpovězené, snímek jen lehce klouže po povrchu a nechává nahlédnout do Tomova světa, ovšem jen v náznaku, pouze miminum věcí je řečeno přímo. Nejistota v některých může zůstat i po shlédnutí, pro mě byl ten konec ovšem naprosto perfektní. Hawke hraje skvěle, oslovila mě hudba a to, že je ve filmu použito více jazyků. Škoda, že dojem z filmu nebyl nakonec silnější, dala bych o hvězdu víc. ()

sethi

Pravda je,že dlouhé záběry na pavoučí sítě a hmyz lezoucí po stěně mě nijak neoslovily, ale na druhou stranu pan Hawke byl tak přesvědčivý, že mi ho bylo hrozně líto. A tu lásku sem mu neskutečně přála. A být na místě těch ženských sem si taky přála :D ()

jafuska

Zajímavý námět,ale ztrácí se v něm potenciál hlavních hrdinů, hudba v úplném závěr filmu byla moc pěkná, hlavní hrdina duševně nemocný, který nerozezná realitu od snění ale nakonec vše nějak se podařilo dát do zdárného konce, ale bohužel na tento film se rychle zapomene, což je velká škoda ()