Svatba mezi citróny

• Dánsko Den skaldede frisør (více)

Po filmu Lepší svět oceněném Oscarem přichází režisérka Susanne Bier s mimořádnou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážných témat. Dvě velmi odlišné rodiny se setkávají v nádherné staré italské vile uprostřed citrónového sadu na pobřeží moře. Důvodem setkání je svatba krátce zamilované dvojice. Setkání rodiných příslušníků, starých lásek a kamarádů vynese na povrch spoustu vášní. Susanne Bier ve svém novém filmu Svatba mezi citróny spojila s citem a jistotou téma lásky, absurditu, humor, břitké dialogy, jemně vykreslené charaktery a zdánlivě jednoduché životní pravdy.Všechno, co je opravdu potřeba k šťastnému životu, je láska. I když si myslíme, že je po všem, možná všechno teprve začíná. (oficiální text distributora)

panchovo

Tomuto filmu muze ublizit jedine prilis zapnuty mozecek a predpojaty nespokojeny intouš, ktery prisel do kina hledat hloubku zivota, a tim si v podstate usil bic, protoze s timhle ocekavanim nema cenu na Svatbu mezi citrony vubec chodit. Bier natocila naprosto cistou romantickou komedii. Vybalancovanou a zabavnou. Za vynikajici naplneni zanru zaslouzi pochvalu. Z Cech muzeme do Danska vyslat jen zavistive pohledy, protoze si nevzpominam, ze by u nas v poslednich letech vznikla podobne dustojna a pokorna oddychova vec. Hloubku v tom ale nehledejme. ()

radaza

Konečně zase jednou lehká příjemná oddechovka vymykající se tuposti hollywoodských romantických komedií. Není to žádný zázrak, jednotlivé postavy jsou po chvíli docela předvídatelné, ale trefilo se mi to do nálady. A hláškám manžela hlavní postavy jsem se nahlas a od srdce smál. Příjemný film po dobré večeři ve dvou....doporučuji.... ()

sehe

Ak je toto európska komédia roka 2013,tak je to s komediami dost zle.Prevstahovane,pregycovane,nevtipne,priehladne.Veľmi slabé a so slovenskym dabingom nepozeratelne. ()

Gertruda.W

Podle recenzí jsem čekala průměrnou romantickou komedii. Ale říkala jsem si, je to Bierová, je to dánské. A nezklamala mě. Je to letní, světlé, osvěžující – prostě takové citrónové. Ale není to hloupé, trapné ani kýčové (popravdě toho kýče možná jen maličko), je tam i obyčejný život. I když Brosnan, no (nejsem moc na Bondy), ale ve výsledku tam sedí. Zůstal mi příjemný zážitek. ()

PetrC.

Potenciál prvních 10 minut se postupně vytrácí, vytrácí, až zmizí úplně. Na to, jak to dějově zpočátku vypadalo zajímavě, se nakonec nemůžu ubránit poměrně velkému zklamání. 47 % ()

pepo701

5* pre mňa, že som to zvládol dopozerať a 1* pre film, aj to len za Brosnana. Rada na záver: dajte prednosť radšej hocičomu od Ingy Lindstroomovej ()

nula87

Po silných syrových filmech si Suzanne odskočila k nevýrazné "romantice", která je místy kýčovitá, silně karikuje hlavní postavy, ale jako na oddychovku se na to dá slušně dívat. 60% ()

Marťulka

A mě se to líbilo. Líbila se mi vila a to prostředí, líbil se mi Pierce Brosnan, líbil se mi sad s citróny. Líbila se mi i lehce prokouknutá zápletka. Líbil se mi sentimentální konec... ()

mirkath1

Vůbec to nebylo tak přeslazené, jak čtu v některých komentářích. Docela civilní příběh. Jen jsem nechápala jak mohla tak láskyplná bytost být s tím hovadem, jejím manželem tak dlouho. ()

lobo87

Susanne Bier je popredná európska režisérka a jej predchádzajúci film Lepší svet sa mi veľmi páčil, preto som si pozrel aj túto romantiku. A nebol som sklamaný! Skutočne, je cítiť, že je to európska produkcia, i keď s tvárou Piercea Brosnana. Celý príbeh a postavy boli veľmi svojské a v Hollywoode by nemali šancu. Trine Dyrholm tu predviedla parádny výkon. Čo mi však vadilo a prečo nemôžem dať štyri * je stopáž. Prvá polovica mi prišla úplne luxusná, ale v druhej už je to trošku trápenie. Skrátiť aspoň o 15 minút, bolo by to ešte lepšie. Plusom bolo aj krásne prostredie a hudba.... 65% ()

r007

Nejsem si jistá, jestli jsem viděla nějaký film od S. Bier, ale ode dneška jsem její fanoušek. Po prvním shlédnutí filmu jsem váhala, jestli tahle romantika není moc přeslazená, ale napodruhé se mi to nezdálo. Některé scény jsou emotivně nabité, některé vtipné, jediné co mi vadilo, že při rychle mluvené dánštině jsem nestíhala anglické titulky. Ale naprosto jsem si užívala mého miláčka Pierce, kterému myslím byla role šitá na míru. Když tak nad tím přemýšlím, možná je trošku na škodu filmu, že je v něm příliš mnoho problémů k řešení. Třeba by mu prospělo více se zaměřit jen na jednu věc. Ale i tak je potěšení se na film podívat znovu. ()

LencaN

Je zvláštní, jak moc se může lišit vkus na romantické komedie. Moje pocity ze Svatby mezi citrony jsou zcela jiné než názory mojí kolegyně, z filmu vyloženě nadšené. Jedna žena prochází léčbou rakoviny prsu, proto je nucena nosit paruku, bohužel nachytá svého záletného manžela v akci, zrovna když mají brzo jet do Itálie na svatbu své dcery. Tato dcera a její snoubenec jsou kapitola sama o sobě, protože tak podivný pár se nevidí často. Na druhou stranu toto je právě ten fakt, na kterém byl postaven konec filmu, takže to bylo trochu předvídatelné. Co chválím je spolupráce Trine Dyrholm a Pierce Brosnana. Chvílemi jsem si sice připadala citově zneužívaná, ale jinak to jejich sbližování mělo hezké tempo. Ona byla krásná a svá i bez vlasů a Brosnan je fešák i ve svém věku. O to víc mi bylo líto konce, který vypadal jak z telenovely. Moc klišoidní. Mně se prostě jen tak nějaká romantická komedie nezavděčí, svoje oblíbence mám a dlouho se jejich "úzký kruh" nezměnil. ()

bonovox

Mne to sadlo, hlavne kvôli Brosmanovi a Trine. Nie je to síce nič objavné, ale celkovo sa jedná o ďalšiu kvalitnú sondu do ľudských vzťahov a životov. ()

allegria

Film je příjemný po všech stránkách. Nehodnotím "odbornost", protože jsem divák a ne filmový kritik. Co mě - krom krásné podívané pro oko i emoce - nejvíc zaujalo, je základní myšlenka: charakter, vnitřní hodnota člověka a prostá láska člověka k člověku je dnes čím dál vzácnější. Jen víc takových filmů. Za mě velký dík. ()

Nerdik

Když vidím hodnocení tohoto filmu, je mi k pláči. Pseudoznalci z csfd zas jednou perlí a odepisují krásný film, který šikovně zaznamenává prostý život, který obsahuje humor, hloupost, trapnost, krásu, lásku i nenávist. nechápu, proč se mají filmy škatulkovat do žánrů, když jdou i krásně a přirozeně propojit, což se zde mistrně povedlo. Herecké výkony byly bravurní, režie slušná a proklínaný scénář velmi chytrý a zároveň pravdivý. Nejsem žena ani zoufalý romantik, ale musím dát pět hvězd, protože ten film je tady nedoceněn! ()

endoskop

Film je síce priemerný, mierne prekombinovaný, pri niektorých postavách predvídateľný a nechýba ani zopár klišé, na druhú stranu sa dá na tom pobaviť, herci sú fajn (Brosman hrá samozrejme najlepšie) a záver je taký, aký by pri romantických komédiach mal byť, ale úplný happyend to nie je. Vcelku je Svadba medzi citrónmi priemerná, ale výborne sa hodí na "leichtsehen". ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012