Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

corpsy

Skvelo atmosférou nabitý horor, ktorý sa síce ku koncu svojej tajomnosti zbaví, nie je to ale na škodu, dostane sa nám skvelej pulzujúcej vyvražďovačky. ()

Astaroth12

Ešte v čase vhs-iek ma film veľmi bavil a aj potom som ho viackrát videl a celkom v poho. Teraz keď som si ho zase pozrel, už to nebola taká údernosť a všímal som si tam veľa chýb, ale za vhskovú nostalgiu nebudem uberať hodnotenie, aj keď reálne by odo mna dostal nanajvýš 3*. V tej dobe mi J.Long nevadil, ale teraz mi vadí i spätne.  G. Philips zas bola sympatická, ale jej rola bola neskutočne hlúpučká a to radenie, no hrôza. Nepáčilo sa mi ešte viacej veci, ale rozoberať ich nebudem, teraz nostalgia ťahá za nitky... ()

schizmo

Tenhle film mám neodmyslitelně spjat se střední školou, během které se na světlo světa vyšvyhly DivXy, vypalovací mechaniky a domácí kina - tedy pomyslný start opravdové domácí zábavy, a tohle byl jedem z prvních filmů, které jsem si během této etapy pustil / vypálil, a musím uznat, že tenkrát se mi celkem dost líbil. Zároven jedním dechem musím uznat, že z pohledu nějakého globálnějšího vnímání asi nemá nárok obstát ani jako film jako takový, ani jako v položka v příslušné žánrové škatulce. Takže asi hlavním důvodem, proč si jsem si ho po letech znovu pustil, bude nostalgie a vzpomínky na to prehistorickou, ale pěknou dobu :). ()

Zayl

Prosťoučký rádoby horor, jenže s hororem to má pramálo společného. Jeepers Creepers se mnohem víc podobá laciné černé komedii, která nemá čím překvapit a diváka tak ani zaujmout. O atmosféře se snad nedá mluvit, a to nepočítám nesčetné chyby v logice a plochost příběhu, jaký by vymyslelo i pětileté dítě. Na samotném "monstru" je pak znát nízký rozpočet a namísto strachu vzbuzuje posměch. ()

zdepapepa

Zajímalo by mě, proč téměř vždy skončí tito vyvražďující šílenci kdesi uprostřed "rural" Ameriky. Neměli by efektivnější udělat si doupě s mrtvolami třeba v New Yorku? Sice je to tam určitě podkopané metrem a trubkami, ale určitě by se našlo místečko na šachtu, kterou by jezdily mrtvoly do nějaké temné komůrky. Rovněž by mě zajímalo proč v tomto žánru všichni dělají tak hloupá rozhodnutí jako "pojďme se podívat do toho tajemného domu na samotě" když je před chvilkou ohrožoval nějaký šílenec místo nalezení města, když auto stále jede a "pojďme pořád jet před tímhle řidičem" když do nich už párkrát najel a stačilo by na chvíli sjet ke krajnici, místa tam bylo dost, jak se stejně nakonec přesvědčili, když je z té silnice vytlačil. To druhé bych ale částečně omluvil panikou. Drobné plusy jako např. fakt, že ani hlavní postavy nejsou imunní vůči smrti, a fakt, že ani policejní sbor si s hororem ve filmu neporadil, v mých očích už tento komediální horor ale moc zachránit nedokáží. ()

Redlum

Vsechno zacalo tak idylicky - hutna atmosfera, dobra rezie, sympaticka ustredni dvojice...ale po chvili se to cele zvrtlo v cistou vyhlazovacku. Cim vice casu na platne "Creepers" stravi, tim vice film sklouzava do nudne polohy (coz je trochu paradoxni). I kdyz je monstrum z dalky vcelku desive (miluji kombinaci rozervany kabat, sedive vlasy a kloubouk), pri blizsim pohledu vyvola spise pousmani. Priznam se, ze jsem cekal vic... ()

Makky

"Víš jak jsou v hororech tí pasáže, když někdo udělá něco fakt stupidního a všichni ho za to nanávidí? Tohle je ono!" Veď toto ani horor nebol! Jediné šťastie Jeepers Creepers je, že tvorcovia to všetko brali s troškou nadsázky a herci tak neprehrávali ako v iných filmoch. Prvá polka mala dokonca aj slušnú atmosféru, ale potom, no škoda reči. Zvrtlo sa to do neskutočnej blbosti a s príchodom nášho netvora sa strácala atmosféra a aj celkové napätie, ktoré v prvých minútach aké-také bolo. Pôvodne som chcel vidieť obidve časti naraz, ale po tom, čo som pred chvíľou videl sa na ďalší diel neodvážim. ()

blackrain

Jednou za 23 let se objeví příšera, která po dobu 23 dní musí přijímat potravu, aby mohla zase v klidu usnout. Bohužel se nacházíme v době, kdy se právě probudila a má hlad. Její výpad můžeme očekávat odkudkoliv, protože umí i létat. V přítmí a ve tmě vypadá hrozivě a velmi nebezpečně. Další její charakteristickou vlastností je, že má ráda hudbu. Pokud vám v rádiu náhodou zazní píseň se slovy jeepers creepers, tak jste nahraní a můžete očekávat jen to nejhorší. ()

kaylin

„Jeepers Creepers“ je slasher, který je pro svou dobu tradiční, a to i se všemi svými nešvary. Gore je zde spíše slabší, hnusné, ale méně krvavé. Monstrum se ale vyloženě povedlo a je to jedno z těch, které rozhodně stojí za pozornost. Není se pak čemu moc divit, že došlo na pokračování a dokonce se chystá i třetí díl. Nejedná se však o sérii, která by měla ohromit. Prostě jen pobaví, pokud odhlédnete od těch prázdných míst. ()

de_FACTO

Tak takhle mám svoje horory z 00s rád: zábavný, idiosynkratický (záporák, struktura), jemně trashy a přesně s tou skoro až snovou, VHSkovou náladou, která mě poprvý uhranula na gauči v obýváku, zatímco máma vařila večeři a táta se ještě nevrátil z práce. A jestli by mě zajímal nějakej remake, tak tohohle - kdyby si to vzal někdo, od koho to nečekáte; Fincher, De Palma, Aronofsky, Safdies brothers (...). ()

ja.rebel

Film, který po slibném začátku upadá a upadá až upadne úplně. Škoda. Po prvních 20minutách jsem začínala věřit, že se do kin po dlouhé době dostal opravdu slušný horor. ()

fallangell

Casto, kdyz padne v konverzaci otazka na filmy, zjistuji, ze spousta lidi je primo unesena vsemoznymi horory. Lekacky a duchariny, to je jejich. Tento zanr k mym oblibenym ani zdaleka nepatri, ale je dobre si udrzovat prehled. Proc to pisu, kdykoliv mi ale nekdo popisuje idealni horor, vyklada mi o tajemnu, o vecech, ktere do konce filmu nebyli poradne videt a o vecech, ktere by mezi nami ani byt nemeli jako duchove, demoni apod. Ani jednou se ale nikdo nezminil o ujecenych hereckach a stupidnich hrdinech, jejichz hlavni ulohou je zemrit. Tak proc se takove filmy porad toci? Jeepers Creepers je nastesti jeden z tech povedenejsich. ()

Petroff

Fakt "děsně originální" horor. Kdyby to byla parodie, nebo alespoň komedie, tak prosim... ale toto? Nebál jsem se, nebavil jsem se... Slušnej začátek, horší střed a děsnej konec - to už je skoro obvyklý schéma spousty nudnejch, nezajímavejch počinů... Tohle je jeden z nich. ()