Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

Darik

Velmi kvalitní pokračování nádherného příběhu. Nicméně nedosahuje kvality, kouzelnosti a roztomilosti jedničky. I tak jde o velmi kvalitní zábavu pro celou rodinu. 85% P.S.: Bezzubka je prostě nejkouzelnější mazel co kdy byl :p ()

mclenin

"Ako Dreamworks dobehol Pixar" Konkurencia v oblasti animovaných filmov je skutočne obrovská, stačí si pozrieť štatistiky a priemernú produkciu a zistíme, že ročne ich celosvetovo uzrie svetlo sveta okolo 40 - 50. Ak zúžime výber na západný mainstream a vylúčime menšie štúdiá, zostane nám základná kostra - to čo najčastejšie vidí divák v našich končinách. A spomedzi kúskov, ktoré sa v nej nachádzajú patrí "Ako vycvičiť draka 2" na vrcholné priečky. Tvorcovia totiž nešli klasickou cestou druhých dielov, kde sa pokračuje v bode, v ktorom skončil prvý diel, pričom dej ponúka len to čo už sme videli, no vo väčšom. V tomto prípade je citeľný vývoj - postáv, ktoré sú o pár rokov staršie a správajú sa odlišne, vzťahov medzi ľuďmi a drakmi a v neposlednom rade aj samotnej animácie a vizuálu. Z tohto dôvodu netrpí "komplexom druhých dielov" -snahou prekonať prvý diel preexponovaním jednotlivých prvkov, čiže kvantitou na úkor kvality. Pre mňa má našliapnuté na post jednej z najlepších sérií animákov a zostáva mi len dodať - Go, Dreamworks, go ! ()

Hanes88

No počítal jsem s tím, že pokračování bývají většinou horší...Takže jsem se do toho trošku musel nutit, abych se podíval. Ale moc dobře jsem udělal...zase se jim to moc povedlo a já se ani chvilku nenudil. Animace spolu s dějem dokonalé, takže mi nezbývá než dát 5*. 90%. ()

Dyas

Nádherný vizuál, příběh s nejedním zvratem, který mě (na animák) překvapil a milé zábavné momenty. Z počátku to vypadalo na hrozné klišé, což naštěstí po cca čtvrt hodince zmizelo a mi se mohli začít bavit. Kdybych měl srovnat první a druhý díl, tak jednička měla lepší a poutavější příběh, přičemž dvojka zase oplývá skutečnou vizuální krásou. ()

ondrula

Spousta barviček a americkýho "humoru", ale jinak je to jen parazitování na úspěchu jedničky. Vymyslet předlohu, která by dávala alespoň trochu smysl, byl očividně nadlidský úkol - a taky že je to příběh z prdele. ()

vander19

Dvojka býva slabšia vždy sa to hovorí a mnohé tomu aj dokazuje. Lenže tento počin je iný. Na rozdiel od svojich predchodcov absolútne dvoječka nezaostáva za jedničkou a je suverénne tým naj. animákom od čias Shreka. Príbeh je pútavý a napínavý. A hlavne moc emocionálny. Kde sa kladú medze na túto stranu tak jednoznačne to patrí rozprávkam. Dvojka rozpávka síce príbeh podobný, ale mne prišiel pritom tak iný a odlišný a pritom krásny. Súboje drakov sú výborne zanimatizovatelné a vizuálne na úrovni xbox one alebo PS4. Fakt som si to užil a možno trošku ospalý úvod je nahradený fatálnym finále. ()

J*A*M*A*L

O trošičku slabší než jednička, ale jinak dvojka pracuje furt skvěle a skoro stejně jako jednička. How to Train Your Dragon mě ani jeden díl nedostal úplně na maximum, ale rozhodně to vždycky bude surpovej animák, kterej nikdy neomrzí. ()

angloumene

Jak vycvičit draka 2 si sice drží celkem vysokou laťku, co se týče nepředvídatelnosti děje - samozřejmě v rámci žánru, ale přeci jen ani zdaleka nedosahuje na kvality prvního dílu. No čekala jsem víc, ale nudit sem se taky nenudila. Možná mi trochu vadila ta až příliš očividná pubertálnost snímku... Celkově 72 %. ()

jasiska

Parádna animácia, úžasní hrdinovia a dobrý príbeh. Trochu menej vtipné ako jednotka, trochu viac klišé - aj keď veľmi elegantne spracovaného a veľmi dojemná scéna, keď Stoick... Celkovo kvalitná záležitosť. ()

peetriss

První "cvičení draků" bylo skvělým a geniálním zážitkem, které druhému dílu postavilo laťku nezavíděníhodně vysoko. To se také potvrdilo, přestože i tentokrát se mi dostalo velmi kvalitního animovaného zážitku, který dokáže zaujmout a pobavit. Technická úroveň je opět vysoko, jediným problémem, i když naštěstí ne exterémním, je snaha tak trochu podlejzat současným trendům, tedy být co nejvíc epic, bohužel tak trochu na úkor kvality děje. To je ovšem problém dvojek obecně. Přes to všechno, i ve srovnání s hranou tvorbou, nadprůměrný zástupce fantasy žánru a velmi poctivé čtyři hvězdy. ()

IvoB

Velmi fajn animák, který si pořád dokázal udržet poměrně vysoký standart jedničky – vypiplaná animace a epesní akční scény s výborným soundtrackem. Rovněž potěší (stejně jako u jedničky), že se film nebojí přistoupit i na vážnější témata. Přesto v rámci příběhu dvojka už trošku pokulhává. Prostě už tolik nepřekvapí a nezaujme jako jednička, na druhou stranu se jedná stále o jeden z těch lepších animovaných filmů. ()

Luff

To bylo ÚŽASNÉ! :-O nemám slov...ještě lepší jak jednička. Být na tom v kině by byl opravdu obrovskej zážitek. ()

Wishkah

Klasická nemoc dvojek se bohužel projevila i v tomto fimu. Je to nafouklejší, rozsáhlejší a epičtější, ale přitom je to uplně to samé co první díl. Nicméně musím přiznat, že mě to bavilo úplně stejně jako díl první. Škyťák je i ve dvaceti sympaťák s odvážným srdcem a chytrou hlavou, animace je naprosto dokonalá, některé záběry vypadají jak z Pána prstenů, režie přesná a šlapající...já opravdu nevím co bych vytkl. Dokonce i dabing, na který si dávali záležet snad jen Pixaři je tu výborný. Na plný počet to není, protože příběh byl znovu velmi dobře odhadnutelný a okouzlení bylo menší než při prvním díle, ale rád se podívám kdykoli znovu, protože i přesto tohle je vynikající animák ()

lenka.lemur

Dobrá animace, ale scénář dějově výrazně pokulhává. Kladu si otázku, kdo je cílovou skupinou tohoto filmu - samá retrospektiva, velice rychlá akce i střih. ()

Patrik256

Ocenění: Oscar - nominace: animovaný film Zlaté glóby - animovaný film Hollywood Film Awards - animovaný film National Board of Review - animovaný film ()

Marius_ss

Pre mna o chlp lepšie ako jednotka, hlavne kvoli dvom silnym momentom...stretnutie s matkou/manželkou a bohužial vzapäti smrt načelnika (Gogala) Aj tak to u mna ale nedosahuje na ****. ()

Jaro_slav

Další "pudunatoznovufilm". Toothless ukazuje nové vtípky (založené furt hlavně na tom, že se chová jako kočkopes - noaco?), krajiny jsou ještě o něco pompéznější, hlas Cate Blanchett je rozkoš poslouchat, ale především má pořád hlavní roli děj a nikoliv efekty a akční scény. A to je v dnešní době naprosto skvělé. ()

Ant_Antony

I přes několik výtek je to prostě pohlazení na duši. Už během prvního dílu chtěl každý z nás dráčka domů místo psa či kočky, po druhém díle už si divák ani nemůže vybrat, kterého plaza vlastně chce. Což je občas na škodu, jelikož zatímco v jedničce bylo kolem létajících "monster" alespoň trochu budovaného tajemna, v pokračování to prostě chybí. Všichni tak víme, že Toothless bude k sežrání a ostatní "chrliči" taky. Rodiná linie nevadí, příběh kolem zlosyna poněkud hapruje - respektive nemá skoro vůbec žádný prostor - stejně tak linie Hickup + Astrid... Už teď se těším na 3D BR, jelikož v kině jsem 3D musel oželet, kvůli všudypřítomnému dabingu, pak si všechny ty barvičky ještě víc užiju a je mi jasný, že to vyšponuje hodnocení na plný počet hvězd, takhle zatím 85% ()

Oyer

Druhý díl (alespoň u mne) překonává jedničku. Perfektně zpracované, žádná nuda, akce za akcí, občas jsem zalapal po dechu. Dobré ! ()

Mikino00

Nějak se vytratily interakce mezi postavami a jejich vývoj, větší důraz se kladl na epičnost a nafouknutí světa draků. Jedná se tak o trochu jiný film než jednička, ale i tak zůstává jen podobně průměrnou pohádkou. Dějově totiž nezaujme a originalitou neoslní. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze