Jak vycvičit draka 2

• slovenský

Ako vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

Dvojky to mají těžké, to víme. Někdy tvůrci neřekli v jedničce vše, nebo se to tam jednoduše nevešlo a někdy je dvojka prachobyčejný kalkul jak ještě vyždímat nějaký ten chechták z diváctva. Každý jde do rizika, že z toho bude káva ,,druhák'' a milovník dobré kávy se už jen při představě té hnědé vody hnusem a odporem otřese. Nespoileruji, ale nebojte. Dvojka Bezzubky je skvělá a má co nabídnout. Je snad ještě epičtější než jednička, graficky ještě vymazlenější a mně mrzelo, že jsem to neviděl ve 3D, protože všechny ty lopingy, lety střemhlav, průlety průrvami atd... musely vypadat ještě lépe ve 3D prostoru. Jen jedno jediné nechápu, proč u těchto filmů pro děti musí někdo vždy zemřít? Má to nějaký výchovný či vzdělávací efekt? Já to nechápu. Malé děti to totiž nedávají! Vzpomínám co udělala smrt táty lva ve Lvím králi s dětmi! Ani to nechtěli dokoukat... Tady to samé. Už jednička byla na hraně, když hrdinovi uhořela noha ale budiž. Tady to podle mne bylo zbytečné. Tradiční vikingský pohřeb na zapáleném drakkenu je sice efektní a snad i poučný přesto ale... ehm... Prostě to tam nesedlo. Jinak super. Pořád vysoká úroveň! 4 ledové krystaly. * * * *(9.6.2017)

Tak to bola vizuálna paráda. Nečakal som, že ma ešte môže niečo v tejto oblasti prekvapiť. Aj dejová linka sa mi zdala oproti jednotke trochu viac prepracovaná, s viac napínavými prvkami, chytľavejším príbehom, väčším emotívnym nábojom a príjemnou hudobnou zložkou. Deti si to v kine maximálne užili, dokonca aj tá mladšia, obe skoro ani nedýchali a to mi čo sa týka hodnotenia bohato stačí na plný počet. Po technickej stránke je to pre mňa najvyšperkovanejší animák, zatiaľ.(30.7.2014)

Na jedničku v dobrém vzpomínám dodnes. Dvojka je ale jen méně zručné a méně zajímavé opáčko. Proč se vůbec k tomuhle námětu vracet? Proč nenabídnout něco úplně nového? Na animáky se přece chodí tak jako tak. A o děj u nich nejde - Dremworks zkrátka udělalo krok vedle tím, že se neposunulo, jako ne poprvé.(23.6.2014)

První díl Jak vycvičit draka byl výborný, ale že bude dvojka ještě o třídu výš, to jsem fakt nečekal. Po tomto animáku jsem byl vážně beze slov. Neuvěřitelně propracovaná animace do všech detailů, zdařilý scénář a vyšperkovaný soundtrack je ještě málo oproti tomu, jak emotivní tento snímek je. Smál jsem se, měl jsem slzy v očích, byl jsem v napětí. Ani se mi nechtělo věřit, že filmy s takovým srdcem se ještě točí. Opovažte se tomu letos nedat Oscara. Opravdu dechberoucí snímek.(30.6.2014)

Začíná mi připadat, že tento svět je promyšlenější, než jsem si myslel po prvním dílu. Scénář staví zejména na postavách, které jsou přesně charakterizované, a občas i poněkud překvapivé (v kolika rodinných animovaných filmech můžete narazit na homosexuální podtext?). Akční scény tentokrát nejsou vrcholem, protože běžné dění mezi postavami je stejně zajímavé. Konzultační práce Rogera Deakinse je tu opět vidět a kompozice záběrů je lepší než v mnoha velkých hraných filmech. Kupodivu dvojka, která udržela kvalitativní laťku nastavenu prvním dílem.(30.6.2014)

• - Keď Štikút vystrelí šíp na loď jeho otca Chladnobrva, strieľa pravou rukou. V knihe je však Štikút ľavák. (Mery235)

• - Na soundtracku k filmu spolupracoval aj Alexander Rybak - víťaz Eurovízie 2009. (SieZof)

• - Keď Štikút a Astrid odchádzajú nájsť Draga a opúšťajú Berk, väčšina jeho obyvateľov je ukrytých v podzemnej pevnosti. Hneď ako Drago na Berk o niekoľko dní neskôr útočí, všetci žijú pokojné životy s drakmi v domoch. (canucks333)