Reklama

Reklama

Jak vycvičit draka 2

  • USA How to Train Your Dragon 2 (více)
Trailer 2

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (CinemArt)

(více)

Videa (28)

Trailer 2

Recenze (805)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto v kině. I přesto, že se mi první díl líbil, od tohohle jsem moc nečekal, protože pokračování úspěšných filmů většinou dopadne tak, že je všeho více, ale na úkor kvality, příběhu či něčeho, co udělalo první díl tak úspěšný. O to více jsem byl překvapený, že to není případ tohoto filmu. Ano, je tady mnohem více akce než v prvním díle, nicméně ne na úkor příběhu, emocí či něčeho jiného. How to Train Your Dragon 2 je opravdu skvělým animákem, ale co je hlavní, skvělým pokračováním, který rozvijí jak postavy, tak svět, ve kterém ty postavy žijí. Zmiňovat se o kvalitě animace či dabingu (Cate Blanchett či Craig Ferguson) je dle mého jen plýtvání drahocennými kilobajty. Z kina jsem odcházel v naprosto parádní náladě a to myslím mluví za vše. 100 %. ()

Aknah 

všechny recenze uživatele

Jsem tak hrozně ráda, že zrovna tenhle animák si udržel svou úroveň a jako jeden z mála i nápad do dalších dílů! :) Vyždímali teda, co se dalo, ale jelikož rejžování prachů je asi lepší než si ponechat vizitku dobré kvality, tak proč nenatočit další díl, kde bude mít Hiccup dítě a najde se další problém a další pomsty! :D (nikdy nemít dost, ach jo) ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Začíná mi připadat, že tento svět je promyšlenější, než jsem si myslel po prvním dílu. Scénář staví zejména na postavách, které jsou přesně charakterizované, a občas i poněkud překvapivé (v kolika rodinných animovaných filmech můžete narazit na homosexuální podtext?). Akční scény tentokrát nejsou vrcholem, protože běžné dění mezi postavami je stejně zajímavé. Konzultační práce Rogera Deakinse je tu opět vidět a kompozice záběrů je lepší než v mnoha velkých hraných filmech. Kupodivu dvojka, která udržela kvalitativní laťku nastavenu prvním dílem. ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Po pěti letech se vracíme do vesnice Blp, abychom s našimi staršími hrdiny zažili nová dobrodružství a čelili nové hrozbě. Jak už to u druhých dílů bývá, je tento malinko slabší než ten první, ale skutečně jen o chlup. Opět skvělá technická úroveň a propracované vykreslení postav do nejmenších detailů. Zápletka tohoto pokračování je poněkud méně atraktivní a dialogy mohly býti více promyšleny. Na druhou stranu oceňuji dospělejší přístup scénáristů a dosti zásadní a překvapivá dějová rozuzlení. Věřím, že při některých scénách slabším povahám ukápla i slzička. Celkově jsem spokojen, ač jsem čekal ještě o malinko víc. Ve výsledku to ale dopadlo opět na plný počet hvězd. 90% ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že dnes sme už zvyknutí na úplne iný level animákov, a že niekedy nám uniká tá podstata, pre ktorú sa tieto filmy točia. Príbeh nemusí mať za každú cenu logické vysvetlenie, postavy nemusia vždy konať racionálne, rovnako tak nepotrebujem, aby druhý diel musel vyzerať rovnako ako prvý. To by som si pustil originál a nemal sa na čo sťažovať. Tvorcovia sa s nápadom pohrali veľmi slušne a zakomponovali ho do deja celkom prirodzene. Dej má spád, veľmi pekný je vizuál, akčné sekvencie sa počas filmu predbiehajú o prím vo veľkoleposti a ja som bol týmpádom spokojný. Milá, nenáročná a technicky brilantná rozprávka. 80%. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (18)

  • Režisér Dean DeBlois je veľký fanúšik filmovej ságy Star Wars a v tomto filme vytvoril veľa odkazov na diel Impérium vracia úder (1980). Môžeme tu vidieť Štikútov meč podobný svetelnému, stretnutie s jeho matkou a veľkú bitku na ľadovom ostrove nápadne podobnej bitke o Hoth. (canucks333)

Související novinky

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Reklama

Reklama