Jak vycvičit draka 2

• slovenský

Ako vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

Tak to bola vizuálna paráda. Nečakal som, že ma ešte môže niečo v tejto oblasti prekvapiť. Aj dejová linka sa mi zdala oproti jednotke trochu viac prepracovaná, s viac napínavými prvkami, chytľavejším príbehom, väčším emotívnym nábojom a príjemnou hudobnou zložkou. Deti si to v kine maximálne užili, dokonca aj tá mladšia, obe skoro ani nedýchali a to mi čo sa týka hodnotenia bohato stačí na plný počet. Po technickej stránke je to pre mňa najvyšperkovanejší animák, zatiaľ.(30.7.2014)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $177,002,924 Tržby Celosvetovo $621,537,519Tržby za predaj Blu-ray v USA $44,750,967 //počet predaných kusov 2,273,736Tržby za predaj DVD v USA $33,126,382 //počet predaných kusov 2,027,218║ veľmi pôsobivé pokračovanie, ktoré bohužial na úžasný prvý diel nedosiahne, to by sa museli scenáristi a tvorcovia nenormálne vybičovať aby ho prekonali ale aj tak ich zdatný výkon priniesol podarené pokračovanie, so zaujímavou zápletkou, ktorá má hlavu a pätu a nepôsobí ako zbytočná vatová nádstavba ako tomu bolo u Rio2, opäť tu dokázali predať silné emócie, veru aj slza tu ukvapne, prim sú pohodové zábavné momentky a hlavne letecké efektné 3D vývrtky, DreamWorks opäť potvrdzujú že v 3D efektoch sú najlepší /videl v kine 3D verziu: 95%/(22.6.2014)

Když jsme před čtyřmi roky draka vycvičili, došlo k mentálnímu převratu v celé oblasti, zatímco ve starém Římě to bylo v duchu chléb a hry, na Blpu to je ve jménu hesla draci a ovce. Škyťák dosáhl svého, takže zas individualisticky páchá něco na okraji společnosti. Při takovém počínání musí narazit na něco zajímavého, kdyby na chleba (na ovci) nebylo. Během jednoho dne tak potká lovce draků (v předchozím filmu byli všichni lidi z draků úplně mimo a byli proti nim prakticky bezbranní), alfa draka, ještě jednoho alfa draka, svoji matku (ano, svoji dvacet let mrtvou matku) a dost možná i Křemílka s Vochomůrkou. Protože je jeho matka drakomilná ekoaktivistka.... a Škyťákovi rodiče se setkají, zazpívají si, jenže do toho vtrhnou další negativní okolnosti a je po písničkách. Zkrátka, expozice dlouhá jak týden slanečkové diety bez vody, kolize bez logiky, krize umělá jak prsa Pamely Anderson, a tuctová jak finalistka miss místního kroužku šachistů a katastrofa jen tak tak, že pro svou předvídatelnost nebyla katastrofou. Animace je špičková, to se nedá rozporovat, vizuálně zaměření diváci se budou tetelit a nadšeně jojikat. Hra na city zabírá, i slzička mi ukápla. Bezzubka je stále roztomilý a pořád platí, že z draků chci toho černého, ale s takhle vyumělkovaným, předvídatelným a kýčovitým dějem jděte do prdele a je vcelku fuk, jak si to namalujete.(19.9.2014)

Jako každá dvojka je to epičtější, akčnější a v tomhle případě možná dokonce lepší, než první díl.Jednička byla skvělá zábava pro celou rodinu, takovej ten typickej animák, co nenutí dětem morální dilemata a rodičům infantilně nesnesitelný humor a navíc stvořila úžasný svět draků a hlavně roztomilého Bezzubku, který je bez debat geniálně roztomilý i v druhém díle.Příběh má spád, ani na chvilku se nezastaví a nenudí a vizuální stránka je bez debat úplně to nejlepší, co vám v dnešní době může americký animák nabídnout.Pravdou ale je, že většnu komických scén opět obstarává hlavní drak a jeho dokonalá a hravá animace, která nutí doslova všechny v kinosále ho bezmezně milovat a příběh osobě jako takový je už hodně dospělácký a potom v ději už i dost odvážný.Já se začal malinko ošívat v té časti příběhu, kdy se tam vobjeví ta ujetá hipízačka a měl jsem místy pocit, že někdo vykopal a znova napustil herákem vod hlavy až k patě Janis Joplin.Když nastane v ději poněkud nečekaný a musím říct pro mě i nepříjemný zvrat (mírný spoiler) se smrtí Škiťákova otce, dost mi to vzalo sympatie.Já vím, že dětem by mělo být dáváno jasně najevo, že smrt je součástí života, pořád si ale řikám že to jde jinak, než tak něčím vážným a kór u postavy které to přejete nejmíň co vám dost naruší příjemně ubíhající animák.Vidět dnešní děti Nekonečný Příběh, při scéně v bažinách kolabuje facebook pod náporem videí s dobrovolným harakiri umělou lžičkou na Kostíky, ale mě se to prostě v tom animáku nezdálo a vadilo mi především to, jaká postava zemřela.Bezpochyb jeden z nejlepších animáků posledních let a v tomto oboru totální špička, která u mě zůstala pod vrcholem kvůli zbytečné vážnosti a ničením příjemného a milého děje dospěláckým odpravováním milovaných postav.80%.(13.8.2014)

První díl Jak vycvičit draka byl výborný, ale že bude dvojka ještě o třídu výš, to jsem fakt nečekal. Po tomto animáku jsem byl vážně beze slov. Neuvěřitelně propracovaná animace do všech detailů, zdařilý scénář a vyšperkovaný soundtrack je ještě málo oproti tomu, jak emotivní tento snímek je. Smál jsem se, měl jsem slzy v očích, byl jsem v napětí. Ani se mi nechtělo věřit, že filmy s takovým srdcem se ještě točí. Opovažte se tomu letos nedat Oscara. Opravdu dechberoucí snímek.(30.6.2014)

• - Drago sa mal pôvodne objaviť až v treťom filme, ale vsadili ho do druhého. (moviereview)

• - Film Ako si vycvičiť draka 2 bol prvým animovaným filmom z dielne DreamWorks, ktorý získal prestížne ocenenie Zlatý glóbus v kategórii Najlepší animovaný film. (MikaelSVK)

• - Keď Štikút vystrelí šíp na loď jeho otca Chladnobrva, strieľa pravou rukou. V knihe je však Štikút ľavák. (Mery235)