Jak vycvičit draka 2

Bonnie Arnold

John K. Carr

Scénografie:

Pierre-Olivier Vincent

How to Train Your Dragon znovu utvrzuje, že jde o nejlepší animovaný snímek posledních několika let. Od roku 2010, kdy jsem spatřil první díl jsem nic lepšího neviděl. O 4 roky později vychází druhý díl, který dosahuje kvalit prvního a já podruhé tleskám. Příběh byl zajímavý, pár nových draků potěší, humorem se nešetří a děj od začátku bez chyby! V poslední době animovaná tvorba umírá a How to Train Your Dragon jí zachraňuje ve všech směrech .. 10/10 = 100%(10.9.2014)

Musím uznat, že po zhlédnutí obou dílů by mi bylo asi jedno, který bych si pustil znovu (čti: film trpí typickým neduhem pokračování). To ovšem nic nemění na tom, že tento animák v mnoha ohledech vyspělejší, a to nejen co se věku a motivací (dá-li se tak hovořit) postav týká, ale i toho animovaného pozlátka, které je opravdu oku lahodící.(26.12.2014)

Jako každá dvojka je to epičtější, akčnější a v tomhle případě možná dokonce lepší, než první díl.Jednička byla skvělá zábava pro celou rodinu, takovej ten typickej animák, co nenutí dětem morální dilemata a rodičům infantilně nesnesitelný humor a navíc stvořila úžasný svět draků a hlavně roztomilého Bezzubku, který je bez debat geniálně roztomilý i v druhém díle.Příběh má spád, ani na chvilku se nezastaví a nenudí a vizuální stránka je bez debat úplně to nejlepší, co vám v dnešní době může americký animák nabídnout.Pravdou ale je, že většnu komických scén opět obstarává hlavní drak a jeho dokonalá a hravá animace, která nutí doslova všechny v kinosále ho bezmezně milovat a příběh osobě jako takový je už hodně dospělácký a potom v ději už i dost odvážný.Já se začal malinko ošívat v té časti příběhu, kdy se tam vobjeví ta ujetá hipízačka a měl jsem místy pocit, že někdo vykopal a znova napustil herákem vod hlavy až k patě Janis Joplin.Když nastane v ději poněkud nečekaný a musím říct pro mě i nepříjemný zvrat (mírný spoiler) se smrtí Škiťákova otce, dost mi to vzalo sympatie.Já vím, že dětem by mělo být dáváno jasně najevo, že smrt je součástí života, pořád si ale řikám že to jde jinak, než tak něčím vážným a kór u postavy které to přejete nejmíň co vám dost naruší příjemně ubíhající animák.Vidět dnešní děti Nekonečný Příběh, při scéně v bažinách kolabuje facebook pod náporem videí s dobrovolným harakiri umělou lžičkou na Kostíky, ale mě se to prostě v tom animáku nezdálo a vadilo mi především to, jaká postava zemřela.Bezpochyb jeden z nejlepších animáků posledních let a v tomto oboru totální špička, která u mě zůstala pod vrcholem kvůli zbytečné vážnosti a ničením příjemného a milého děje dospěláckým odpravováním milovaných postav.80%.(13.8.2014)

Zhlédnuto v kině. I přesto, že se mi první díl líbil, od tohohle jsem moc nečekal, protože pokračování úspěšných filmů většinou dopadne tak, že je všeho více, ale na úkor kvality, příběhu či něčeho, co udělalo první díl tak úspěšný. O to více jsem byl překvapený, že to není případ tohoto filmu. Ano, je tady mnohem více akce než v prvním díle, nicméně ne na úkor příběhu, emocí či něčeho jiného. How to Train Your Dragon 2 je opravdu skvělým animákem, ale co je hlavní, skvělým pokračováním, který rozvijí jak postavy, tak svět, ve kterém ty postavy žijí. Zmiňovat se o kvalitě animace či dabingu (Cate Blanchett či Craig Ferguson) je dle mého jen plýtvání drahocennými kilobajty. Z kina jsem odcházel v naprosto parádní náladě a to myslím mluví za vše. 100 %.(6.8.2014)

Upřímně jsem se bál, že jako mnohdy většina sequelů, ani tento nedopadne nijak slavně. Naštěstí tomu tak není a tento snímek pokračuje ve šlépějích prvního dílu a jde mu to výborně! To co fungovalo již v prvním díle je zde dovedeno k dokonalosti. Děj není vůbec nudný, nijak se netáhne a v podstatě se furt stále něco odehrává. Parádní tajemnost hlavního záporáka,celková atmosféra, parádní zvukový doprovod od Johna Powella a v neposlední řadě opět parádní vtípky. A Bezzubka  je prostě kapitola sama o sobě. Pro mne asi nejlepší a nejroztomilejší postava posledních let! 95%(19.6.2014)

• - Na soundtracku k filmu spolupracoval aj Alexander Rybak - víťaz Eurovízie 2009. (SieZof)

• - Valka bola pôvodne napísaná ako darebáčka, ale tento nápad bol vynechaný v neskorších návrhoch. (moviereview)

• - Drago sa mal pôvodne objaviť až v treťom filme, ale vsadili ho do druhého. (moviereview)