Reklama

Reklama

Jak vycvičit draka 2

  • USA How to Train Your Dragon 2 (více)
Trailer 2

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (CinemArt)

(více)

Videa (28)

Trailer 2

Recenze (805)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Prvý diel radím medzi to najlepšie, čo sa v tomto žánre objavilo. A druhý diel tiež nie je zlý, skoro rovnako dobrý a miestami by som povedal, že ešte aj lepší. Tvorcovia ostali rovnakí, animácia je opäť nádherná, hudba od Johna Powella znovu božská, postavy sú stále sympatické, vtipné a tento krát aj dospelejšie. Jediné čo sa zmenilo je len príbeh, ktorý ma tento krát o niečo vážnejšiu tvár a pribudlo aj kopec akcie. Dvojka ponuka opäť skvelý audio-vizuálny zážitok, zaujímavé Štikútové nápady a aj fajn príbeh, kde sa znovu podaril aj slovenský dabing. Obľúbené soundtracky: Dragon Racing, Together We Map The World, Losing Mom - Meet The Good Alpha, Stoick's Ship, Flying With Mother, Toothless Found. 95% - 5* ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Určitě slabší než geniální jednička, přesto i tohle pokračování má ve spojení s Powellovým úchvatným doprovodem několik nezapomenutelných scén a i jako celek to funguje bez nějakých škobrtnutí. S klidným svědomím to lze zařadit mezi to nejlepší, co se na poli animáků (za posledních léta) vypustilo do světa. 90% ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Achjo, lámu si hlavu, co mi na podobných taškařicích vadí. Tak třeba příběh - jeden dredař chce jóóó bojůvkovat a voni mu to néé a nééé vymluvit. Ok, to bych i bral, jenže hoši od fochu sem našroubovali nějaký alfa vobludy a filozofickej mišmaš kolem, abychom měli jako pocit, že je to cůůl (?). Pak mě napadá, že Škyťákovi by měl někdo zalepit púsů, protože to, co z zní pouští, to je fakt na úrovni automatické pračky. Sežehnout scénáristovi kníra dračím flusancem. A do toho je celej film plnej invalidů - a to jako fakt! Jen zopár postav má všechny hnáty, bohužel se to nedá říct o buňkách mozkových. Film plnej obludných detailů - matka, co má radši lobby za dračí práva než rodinu, nadržená blondpipka, fakt hrozně otravnej lovec draků (ou néééé, děte s tím do háje), další hrozně vtipňoučký a pohodovoučký vikinzíčky a navrch ostrov BLB:-) Achjo. Proč animáky dopadají takhle? Zatímco jednička byla fajn, tohle už je nefajn. Kde jsou ti mí milovaní jednorožci, hm? Animáky dneška se propadly na úroveň bezduché zábavičky z dětských koutků někde v hypermarketech. ------------------------- ty kokso, ale jako vážně, co tam dělali ti invalidi? :-))) ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina dospěl a předpokládá se, že časem na něj bude naloženo vůdcovské břímě. Pokud v prvním díle přišel Škyťák o nohu, tentokrát ztratí něco o dost cennějšího. Překvapuje mě jak dokáže být tato pohádka nekompromisní. Druhý díl posunul hranice hlavně akční stránky věci, představil zajímavého záporáka, ale nedokázal dodat lepší příběh než Jednička. 70% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 28.7.2014) Naprosto kouzelné a dechberoucí pokračování úžasného prvního dílu, které je jak velice humorné, tak i místy smutné, ale nikdy netlačí tolik na pilu. Bezzubka byl opět perfektní, vtipný, roztomilý, snad ještě o řád výš než v prvním díle. Charaktery nám znatelně dospěly, dokonce došlo na rodinné drama, ale jak říkám, vše v přijatelné míře. Samotný příběh byl slušný a peripetie neočekávané, takže dávám palec nahoru. Zkrátka jsem šel do kina na zaručený filmový zážitek, kterého se mi dostalo se vším všudy - s úsměvem na tváři, slzou v oku a mile udiveným výrazem nad skvělým technickým zpracováním. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (18)

  • Celosvětová premiéra proběhla 16. května 2014 na filmovém festivalu v Cannes. (Varan)
  • Režisér Dean DeBlois je veľký fanúšik filmovej ságy Star Wars a v tomto filme vytvoril veľa odkazov na diel Impérium vracia úder (1980). Môžeme tu vidieť Štikútov meč podobný svetelnému, stretnutie s jeho matkou a veľkú bitku na ľadovom ostrove nápadne podobnej bitke o Hoth. (canucks333)
  • Keď Štikút (Jay Baruchel) a Astrid (America Ferrera) odchádzajú nájsť Draga (Djimon Hounsou) a opúšťajú Berk, väčšina jeho obyvateľov je ukrytých v podzemnej pevnosti. Hneď ako Drago na Berk o niekoľko dní neskôr útočí, všetci žijú pokojné životy s drakmi v domoch. (canucks333)

Související novinky

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Reklama

Reklama