Reklama

Reklama

Jak vycvičit draka 2

  • USA How to Train Your Dragon 2 (více)
Trailer 3

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

(více)

Videa (28)

Trailer 3

Recenze (809)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Podle očekávání spíš průměr. Na vině je samozřejmě i mé subjektivní vnímání, kterému zkrátka svět vikingů a celkově i vizuál této pohádky moc nelahodí. Není tam nic, co by mě přímo oslovilo a utkvělo mi. Myšlenka míru a přátelského pouta mezi lidmi a draky je sice stále hezká, ale upřímně řečeno na ní není nic zvláštního. A krom hlavní postavy a jeho draka mi ostatní postavy přijdou spíš nezajímavé - ani po dvou dílech si je nepamatuju jmény, což možná o něčem vypovídá. Humor taky slabý, i když chápu, že tato pohádka necílí vysloveně na vtip. Jak už jsem řekla, průměr. Mírně ale doufám, že poslední třetí díl, který je právě v kinech, přinese něco nového a snad i originálnějšího. Uvidíme. ~(3,0)~ ()

packa 

všechny recenze uživatele

POZOR, komentář obsahuje SPOILER! Úchylnější z nás by jistě přivítali aspoň nějaký full frontal (miluji tě Astrid, ale nech si to pro sebe!), ale jinak pokračování obsahuje v podstatě vše, v co fanoušek jedničky doufal - spoustu roztomilých dráčků, humor i pro dospělý doprovod, minimum nových postav (rozmnožení postaviček totálně zabilo obě pokračování Doby ledové) a v neposlední řadě nečekanou smrt jedné z hlavních postav, v animácích pro celou rodinu jev nevídaný! Verdikt: 80 % (deset procent strhávám za písničku ala Disney). ()

Reklama

Jinny 

všechny recenze uživatele

Jednička měla standardní příběh pro děti a mladé s určitými klišé, ale taky měla neokoukané prostředí. Pro dvojku už platí jenom to první, ale jednou věcí se může nepokrytě chlubit - detailní, pohádkově nerealistickou a neuvěřitelně roztomilou animací, která u mě předčí všechny animované filmy posledních let. To neznamená, že bych scénáristy nevytahala za uši. Vytahovat z hrobu dávno "mrtvé" postavy je vypravěčská berlička a záporák by přece jenom mohl být zajímavější. Předpokládám, že záměr tvůrců byl vyprávět příběh o Škyťákově dospění (protože poselství pacifismu a přátelství bylo už v prvním filmu), pak by ale nevadilo ukázat pár drsnějších scén se vším všudy (což samozřejmě u dětského filmu nejde, a tak zbyla jenom jejich krotká, trochu divně působící verze). ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Keď som videl prvý diel How To Train Your Dragon, povedal som si, že ide o jeden z naj filmov. Príbeh bol veľmi jednoduchý, ale ako ho spracovali bolo fantastické. Keď sa ale film ukázal vo svojom druhom pokračovaní, nielen že si myslím, že je lepší, ale je oveľa oveľa lepší. Animácie sú skvelé, príbeh je tu kvalitne spracovaný a nemal som problémy ani s jednou postavou príbehu. Toto je to, čím sú Dreamworks skvelí. A chcem vidieť viac takýchto počinov z ich strany. Lebo sledovať to stojí skutočne za to. Hodnoteinie: A+ ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Příjemný návrat mezi staré známé, bohužel i v rámci děje, který se smrskl na obligátního úber-zlouna s takřka nulovou motivací. Okolo poloviny (setkání rodiny) mě to v podstatě ztratilo, ale závěr utužující správné hodnoty přátelství, převzetí zodpovědnosti a vyrovnání se s dospělostí mě zase dostal. I díky Powellovi, kterému stačí jemně zabrnkat povědomou melodii, aby spustil slzné kanálky. Příště už to ale bude chtít mnohem víc invence. Kopírování šablony už stačit nebude. P.S.: Animace neskutečná. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (20)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 145 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Alternatívnymi názvami tejto snímky boli aj názvy "Dragon Trainer 2" či "Dragons 2". (MikaelSVK)
  • Keď Štikút (Jay Baruchel) a Astrid (America Ferrera) odchádzajú nájsť Draga (Djimon Hounsou) a opúšťajú Berk, väčšina jeho obyvateľov je ukrytých v podzemnej pevnosti. Hneď ako Drago na Berk o niekoľko dní neskôr útočí, všetci žijú pokojné životy s drakmi v domoch. (canucks333)

Související novinky

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Reklama

Reklama