Jak vycvičit draka 2

• slovenský

Ako vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

Kdepááák. 84% na mě působí jako hodně kvalitní vtip. Už jednička nebyla kdovíjak originální, ale budiž, solidně natočená byla. Dvojka není ani solidně natočená a o příběhu se nemá vlastně ani moc cenu zmiňovat. Ta Alfa to bylo z Na hraně zítřka? A abych si ještě rýpnul, ale Del Torro měl lepší příšerky, takže příště pane DeBlois prosím lépe kopírovat. 55% PS: Co je nejhorší, tak tahle série vydělává, takže Trojky je třeba se hodně reálně obávat :((7.11.2014)

Tam kde jsme dřív skončili, tak tady navazujeme. Ostrov Vikingů Blp stále stojí a jeho obyvatelé létají na dracích. Tentokrát se však schyluje k velké bitvě draků. Škyťák při prozkoumávání světa nalezne podivný ledový ostrov. Jak už u dvojek bývá, tak je to výbušnější, akčnější, větší a samozřejmě s pořádnou dávkou emocí. HTTYD má výhodu v tom, že už jednička nebyla typický animáček, ba naopak docela drsná - Škyťák přišel přeci o nohu. Bez spoilerů jde říct, že dvojka není typická pohádka. To se mi na téhle animované sérii zamlouvá asi nejvíce. Navíc se dvojka může pochlubit lepším příběhem, hudbou, humorem i skvělou animací. Animace je totiž opět parádní a i dvojka je s pořádnou dávkou humoru, u kterého se pobaví každý. Ke všemu je Bezzubka nejroztomilejší animované zviřátko. O všechnu srandu se stará výhradně on. Jeho grimasy a pohyby jsou prostě k sežrání. Proto je Jak vycvičit draka 2 nejlepší animák posledních let. (85 %)(5.7.2014)

Opravdu parádní animák. Líbilo se mi to snad ještě víc než předchozí díl. Animace je opět úžasná. Škyťák i s ostatníma zestárli o 5 let a vydávají se vstříc novým dobrodružstvím. Spolu s draky pořádají závody a žijí pohromadě. Škyťák ale jednoho dne na své výpravě objeví lovce draků, kteří slouží zlému Dragovi. Ten si chce všechny draky podmanit. Taky narazí na svou matku, která drakům pomáhá a stará se o ně. Celá rodina se po dlouhé době znovu shledá. Všichni draci poslouchají svého hodného alfa draka. Poté ale na ně zaútočí Drogo se svou armádou a svým alfou. Škyťák musí spolu s Bezzubkou a svými přáteli ochránit svou vesnici. Nakonec přijme místo náčelníka. "Vystřelte černou ovci!" :D(23.11.2014)

Příjemný návrat mezi staré známé, bohužel i v rámci děje, který se smrskl na obligátního úber-zlouna s takřka nulovou motivací. Okolo poloviny (setkání rodiny) mě to v podstatě ztratilo, ale závěr utužující správné hodnoty přátelství, převzetí zodpovědnosti a vyrovnání se s dospělostí mě zase dostal. I díky Powellovi, kterému stačí jemně zabrnkat povědomou melodii, aby spustil slzné kanálky. Příště už to ale bude chtít mnohem víc invence. Kopírování šablony už stačit nebude. P.S.: Animace neskutečná.(29.11.2014)

Jednička měla standardní příběh pro děti a mladé s určitými klišé, ale taky měla neokoukané prostředí. Pro dvojku už platí jenom to první, ale jednou věcí se může nepokrytě chlubit - detailní, pohádkově nerealistickou a neuvěřitelně roztomilou animací, která u mě předčí všechny animované filmy posledních let. To neznamená, že bych scénáristy nevytahala za uši. Vytahovat z hrobu dávno "mrtvé" postavy je vypravěčská berlička a záporák by přece jenom mohl být zajímavější. Předpokládám, že záměr tvůrců byl vyprávět příběh o Škyťákově dospění (protože poselství pacifismu a přátelství bylo už v prvním filmu), pak by ale nevadilo ukázat pár drsnějších scén se vším všudy (což samozřejmě u dětského filmu nejde, a tak zbyla jenom jejich krotká, trochu divně působící verze).(15.7.2014)

• - Valka bola pôvodne napísaná ako darebáčka, ale tento nápad bol vynechaný v neskorších návrhoch. (moviereview)

• - Režisér Dean DeBlois je veľký fanúšik filmovej ságy Star Wars a v tomto filme vytvoril veľa odkazov na diel Impérium vracia úder (1980). Môžeme tu vidieť Štikútov meč podobný svetelnému, stretnutie s jeho matkou a veľkú bitku na ľadovom ostrove nápadne podobnej bitke o Hoth. (canucks333)

• - Hudba k filmovému teaser traileru bola "Beyond the Clouds", napísaná a vedená Audiomachine. (moviereview)