Opravdovou náhodou jsem zabrousil sem... a po tom hodně rozdílném hodnocení co tu je k vidění jsem zpozorněl... a pročetl následně hodně komentářů. Rozhodl jsme se a naskočil na youtube. A v jednom jediném týdnu jsem zhltal všechny díly. Neuvěřitelně navykové a až nebezpečně okrádající o čas. A teď si kladu otázku, jak já, člověk už dlouhou dobu veskrze solidní, mohl tak hluboce klesnout... do bahna levných seriálů? :) Ale nelituji. Kdo by to byl do těch tureckých kluků řekl, no žejo? První dvě třetiny Ezel a od poslední třetiny můj oblíbenec Ali Cengiz. A teď, měsíc po dokoukání, zatím úspěšně bojuji s něčím uvnitř mne, které chce koukat znovu. A děkuji člověkovi s nickem Ezel bayraktar, který tento skvostný seriál na youtube upnul. Edit 24.9.2017 : opravdu jsme národem pyšných ignorantů. Hovno víme a ještě jsme na to pyšní.(21.6.2013)

• Marek1991

Po Tisíc a jednej noci a Sultánovi je toto celkom fajn prekvapenie. Už to nie je len čistá islamská propaganda, ale je to celkom zaujímavý moderný seriál z tureckej produkcie. Lenže stále je to hŕba nezmyslov a scén, ktoré by som do seriálu, aby bol zaujímavý a znesiteľný nedal. Ale ak máte potrebu naozaj sledovať komerčné televízie a ich seriály a filmy, toto už nie je taká hrôza a môžete skúsiť.(25.5.2012)

Ubozaci, kdo tohle hodnotí jako odpad. Nemám rád nebo spis nesnáším telenovely a podobně srajdy, ale tenhle seros se vymika všem zazitym klišé... Ikdyz je natočen sylem telenovely. Vše ale zachraňují a povysuji na vysoký level skvělí herci, příběh a hlavně skvěle vygradovany závěr seriálu... Pro mě na lepší 4 hvězdy, ale dávám pět na truc těm blbum co tu dávají odpad...(2.2.2013)

• K.I.N.G.

A co, že má tento turecký seriál na IMDb tak vysoké hodnocení? Tam jsou přece televizní seriály nadhodnocovány úplně běžně. To tomu mám dát tak vysoké hodnocení jenom proto, že to má nějaký děj? A není náhodou nějaký děj jenom ten úplný základ všeho? A co ty hloupé zdlouhavé dialogy a prázdné natahované scény nebo úsměvné dějové zvraty? Nevím, pro mě je to jen další podřadný televizní seriál, jakých běží v současné době v TV tak 90%. Dát tomuto třeba jen 2 hvězdy by pro mě byl přinejmenším tak těžký úkol, jako vyslovit jméno hlavního představitele. 10%(4.10.2012)

Ezel je velice dobrý turecký serial s dobrým námětem a scénářem,herecké výkonu herců zde v tom to seriálu jsou skvěle,vše je dobře provedené a zpracované,prostě skvělí příběh který je dobře herci zahrán a skvělé proveden a propracován zpracován, dobrý scénář i dialogy jsou skvělé a dobře promyšlené a dobře provedené, fakt skvěly turecký serial který vůbec nenudí když to dávali u nás v televizí tak jsme jsi s rodinou nenechaly ujít žádný díl samozřejmě.Nejlepší byl stejně pan s velkým P pan Ramiz Karaeski byl naprosto skvělí a úžasný no dokonaly do seriálu dobře zapadl a byl nejlepší a samozřejmě že taky i hlavní hrdina Ezel a taky Alí,Tefik.(28.6.2016)

• - Verše, které strýček Ramiz (Tuncel Kurtiz) v seriálu recituje, jsou od slavných filozofů Omera Rumiho a básníků Oscara Wildea, Shakespeara, Nazima Hikmeta, Edipa Cansevera a Birhama Keskina. (fiLLthe3DD)

• - Seriál měl v Turecku nevídaný úspěch. Jeho premiéru sledovalo přes 13 milionů diváků, přičemž si četné publikum zvládl udržet. (fiLLthe3DD)

• - V seriálu byly v prvních sériích použity v akčních scénách kuličkové zbraně, přičemž zvuk výstřelu byl později nahrazen odpovídajícím zvukovým efektem. (Psychopat no.8)