Ezel (TV seriál)

Ezel

Ezel

Krimi / Drama / Mysteriózní

Turecko, 2009, 71 x 87-118 min

Ezel je velice dobrý turecký serial s dobrým námětem a scénářem,herecké výkonu herců zde v tom to seriálu jsou skvěle,vše je dobře provedené a zpracované,prostě skvělí příběh který je dobře herci zahrán a skvělé proveden a propracován zpracován, dobrý scénář i dialogy jsou skvělé a dobře promyšlené a dobře provedené, fakt skvěly turecký serial který vůbec nenudí když to dávali u nás v televizí tak jsme jsi s rodinou nenechaly ujít žádný díl samozřejmě.Nejlepší byl stejně pan s velkým P pan Ramiz Karaeski byl naprosto skvělí a úžasný no dokonaly do seriálu dobře zapadl a byl nejlepší a samozřejmě že taky i hlavní hrdina Ezel a taky Alí,Tefik.(28.6.2016)

Ubozaci, kdo tohle hodnotí jako odpad. Nemám rád nebo spis nesnáším telenovely a podobně srajdy, ale tenhle seros se vymika všem zazitym klišé... Ikdyz je natočen sylem telenovely. Vše ale zachraňují a povysuji na vysoký level skvělí herci, příběh a hlavně skvěle vygradovany závěr seriálu... Pro mě na lepší 4 hvězdy, ale dávám pět na truc těm blbum co tu dávají odpad...(2.2.2013)

• Marek1991

Po Tisíc a jednej noci a Sultánovi je toto celkom fajn prekvapenie. Už to nie je len čistá islamská propaganda, ale je to celkom zaujímavý moderný seriál z tureckej produkcie. Lenže stále je to hŕba nezmyslov a scén, ktoré by som do seriálu, aby bol zaujímavý a znesiteľný nedal. Ale ak máte potrebu naozaj sledovať komerčné televízie a ich seriály a filmy, toto už nie je taká hrôza a môžete skúsiť.(25.5.2012)

V tomto případě bych ty odpady tady ignoroval. Vložili je totiž lidi, kteří pravděpodobně z Ezela neviděli ani pět minut. Kdyby viděli a opravdu se o tento seriál zajímali, patrně by pochopili, že se jedná o neuvěřitelně komplexní kriminálku, která obsahuje miliardu otázek a odpovědí, které díl za dílem rozplétá a nedokáže se v pokládání otázek zastavit. A když už by si tohle nemysleli, tak by svůj názor řekli zde a pokusili by se ten svůj odpad bránit. Což se jim v tomto případě nepovedlo a dokazuje to akorát jejich ubohost. Chápu, že Turecko samo o sobě je dost riskantní země, ale v tomto případě se jim povedlo něco, co si nedokážu vysvětlit a hrozně by mě zajímalo, kolik lidí na tenhle seriál psalo scénář. Jediný problém seriálu je totiž ten, že má v sobě hrozně moc informací a občas se v něm ztrácím. Komplexností příběhu bych ho tedy klidně přirovnal k takovým Ztraceným. Každopádně co se týče napětí je na tom asi nejlíp ze všech možných seriálů, co jsem kdy viděl. Po několika dílech tedy za čtyři hvězdy a přemýšlím, že půjdu i k pěti. Vysoké hodnocení na imdb má skutečně svoje důvody!(5.11.2011)

Hrabě Monte Christo + Kmotr. Zradou přátel se octl ve vězení, po útěku změní podobu, stane se bohatým a touží po pomstě. K tomu je pod dohledem svého mistra - prvotřídního mafiána. Věřím, že tahle telenovela je žrádlo i pro chlapy. Příběh je velmi dobře vystaven - každý má druhou i třetí tvář, spousta zvratů, tahání za nitky ostatních. Hlavní hrdinové jsou špatní i dobří zároveň, přátelé i nepřátelé zároveň. Komentáře Kmotra napříč dílem jsou velmi dojemné a na konci následuje pointa, na kterou se člověk těší celou hodinu a půl. Líbí se mi ta loajálnost mezi učedníkem-učitelem, sluhou-pánem, manželem-manželkou, i když žádný z těchto vztahů není růžový. Bez pucfleků by to v tomto seriálu nešlo - dávají svým tvrdým šéfům lidskou tvář. Těším se, jak se to bude vyvíjet. (No, tak druhou půlku seriálu jsem moc nestíhala sledovat a poslední díl mě vyloženě zklamal, ale první půlka mi za to stála, tak hvězdičku nesmažu)(23.12.2011)

• - Sportovní auto, které se objevilo v první epizodě, je Shelby cobra z roku 1965. (fiLLthe3DD)

• - Verše, které strýček Ramiz (Tuncel Kurtiz) v seriálu recituje, jsou od slavných filozofů Omera Rumiho a básníků Oscara Wildea, Shakespeara, Nazima Hikmeta, Edipa Cansevera a Birhama Keskina. (fiLLthe3DD)

• - Přestože jsou mobilní čísla hlavních postav vymyšlená, turečtí diváci na ně neustále volají, případně si některá chtějí zřídit jako svoje vlastní. (fiLLthe3DD)