Reklama

Reklama

Ezel

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Turecko, (2009–2011), 120 h 12 min (Minutáž: 90–199 min)

Režie:

Uluç Bayraktar

Hrají:

Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Tuncel Kurtiz, Rıza Kocaoğlu, Barış Falay, Sedef Avcı, Bade İşçil, Sarp Akkaya, Haluk Bilginer (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(71)

Šarmantní a bohatý Ömer je snem mnoha žen. Po letech vojenské služby se vrací domů a chystá se oženit s překrásnou dívkou. Už se zdá, že bude mít život, po jakém toužil, ale jednoho dne je obviněn ze zločinu, který nespáchal. Po vzpouře a požáru ve vězení se dostane na svobodu, ale je prohlášen za mrtvého. Po plastické operaci se pod jménem Ezel vrací a hodlá se pomstít... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

fiLLthe3DD

všechny recenze uživatele

Jsem fanoušek telenovel - Ezel mne nebavil... Jak je to možné? Ezel totiž není telenovela... Ano, k tomuto žánru má nakročeno díky natahování zápletky (71 epizod oproti 90 minutové stopáži jednotlivé epizody)... Přesto však Ezel svůj příběh vypráví pozvolna (u telenovel obvykle stačí vynechat mnoštví dílů a zhlédnout jeden jediný a hned jste v obraze, u Ezela to tak není - vynecháteli jeden jediný díl tak absolutně nevíte o čem je řeč)... Hodnotit si netroufám (neviděl jsem dost dílů), přesto si troufám říct, že kdyby nebyla reputace turků natolik pokažená pofidérní Šeherezádou, bylo by hodnocení Ezela bylo někde u 80ti %... Být tento seriál v červených číslech, jsem uražen, nicméně zdejších 50 mě uráží zrovna tak... Ezel se mi sice v mnohém nelíbil, nicméně herci, hudba a prostředí obtojí na jedničku, děj je nepředvídatelný a žánrově je to mnohem lépe zvládnutější počin než provařený Kmotr... Za mě 45%, objektivně za 70%... Fakt jsem čekal telenovelu a ne seriál na úrovni s tak komplikovaným a těžko pochopoitelným dějem (zde i ty milostné propletence mají nějaký vývoj a není to jen o tom že on chce jí a ona jeho).... 5 hvězd dal buď ten kdo si libuje v braku nebo ten, kdo viděl komplet celý seriál... Odpad dal snad jen primitiv poznamenaný Šeherezádou (která mimochodem strčí alespoň Esmeraldu a Rosalindu do kapsy).... ()

elleyne 

všechny recenze uživatele

Jak už tady někteří píší, žasnu nad hodnocením "odpad" lidí, kteří ze seriálu zahlédli sotva 10 vteřin. Když běželi upoutávky, měla jsem obavy, aby se nejednalo o nějaký paskvil typu Tsicí a jedna noc.Při prvním díle mě napadlo: ha, moderní variace na Monte Christa....a ono se to rozvinulo na mnohem víc. Strašně moc se mi líbí psychologické komentáře napříč díly. Seriálu nechybí napětí, rozpracování charakteru postav, neskutečné dějové zvraty. Přiznám se, že mě atmosféra každého dílu dokáže naplno pohltit. A k tomu všemu perfektní hudba. Přiznám se, že poslední dobou mám nejraději postavu Aliho, ale mám ráda i ostatní postavy jako Tevfik, Ezel, Eysan...Škoda, že už jen několik dílů a bude konec. ()

Reklama

Cvalek 

všechny recenze uživatele

Ezel je převelice zajímavý seriál který  zaujme i po vícero zhlédnuti, pořád i když okoukaný děj dokáže zaujmout vícekrát. Tohle se povedlo a hodně, seriál má vynikající atmosféru, hudbu, postavy, děj a hlavně i zpracovaní. Nejvíce se mi líbila postava Ramize Karaeskiho, geniální zpracovaní i provedení té postaví. Když to dávali v TV tak jsme si s rodinou nenechali ujít žádný díl. ()

bono22vox 

všechny recenze uživatele

Ubozaci, kdo tohle hodnotí jako odpad. Nemám rád nebo spis nesnáším telenovely a podobně srajdy, ale tenhle seros se vymika všem zazitym klišé... Ikdyz je natočen sylem telenovely. Vše ale zachraňují a povysuji na vysoký level skvělí herci, příběh a hlavně skvěle vygradovany závěr seriálu... Pro mě na lepší 4 hvězdy, ale dávám pět na truc těm blbum co tu dávají odpad... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V tomto případě bych ty odpady tady ignoroval. Vložili je totiž lidi, kteří pravděpodobně z Ezela neviděli ani pět minut. Kdyby viděli a opravdu se o tento seriál zajímali, patrně by pochopili, že se jedná o neuvěřitelně komplexní kriminálku, která obsahuje miliardu otázek a odpovědí, které díl za dílem rozplétá a nedokáže se v pokládání otázek zastavit. A když už by si tohle nemysleli, tak by svůj názor řekli zde a pokusili by se ten svůj odpad bránit. Což se jim v tomto případě nepovedlo a dokazuje to akorát jejich ubohost. Chápu, že Turecko samo o sobě je dost riskantní země, ale v tomto případě se jim povedlo něco, co si nedokážu vysvětlit a hrozně by mě zajímalo, kolik lidí na tenhle seriál psalo scénář. Jediný problém seriálu je totiž ten, že má v sobě hrozně moc informací a občas se v něm ztrácím. Komplexností příběhu bych ho tedy klidně přirovnal k takovým Ztraceným. Každopádně co se týče napětí je na tom asi nejlíp ze všech možných seriálů, co jsem kdy viděl. Po několika dílech tedy za čtyři hvězdy a přemýšlím, že půjdu i k pěti. Vysoké hodnocení na imdb má skutečně svoje důvody! ()

Galerie (94)

Zajímavosti (7)

  • V seriálu byly v prvních sériích použity v akčních scénách kuličkové zbraně, přičemž zvuk výstřelu byl později nahrazen odpovídajícím zvukovým efektem. (Michalek)
  • Přestože se děj odehrává v Istanbulu, natáčelo se i na Kypru a v chorvatském Dubrovníku. První čtyři epizody se konkrétně natáčely kyperském v hotelu Kaya Artemis. Ezelův (Kenan Imirzalioglu) dům představuje Centrum istanbulského umění ve čtvrti Balat. Istrikal Avenue, kde se Ezel s Eyshan (Cansu Dere) políbili, je pak nejslavnější ulice v Istanbulu, kterou během jednoho vikendu navštíví až téměř 3 miliony lidí. (fiLLthe3DD)
  • Sportovní auto, které se objevilo v první epizodě, je Shelby cobra z roku 1965. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama