Ezel (TV seriál)

Ezel

Krimi / Drama / Mysteriózní

Turecko, 2009, 71 x 87-118 min

Uluç Bayraktar

Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz, Cansu Dere, Rıza Kocaoğlu, Baris Falay, Sedef Avcı, Yiğit Özşener, Bade İşçil, Sarp Akkaya, Haluk Bilginer, Burçin Terzioğlu, Kivanç Tatlitug, Salih Kalyon, Hüseyin Soysalan, Berrak Tüzünataç, Taner Turan, Levent Can, Güray Kip, Mesut Akusta, Halil Kumova, Damla Özen, Elif Baysal, Özgür Özberk, Mehmet Ulay, Ipek Bilgin, Yağız Atakan Savaş, Hakan Kurtaş, Cüneyt Şen, İbrahim Ergül, Eser Karabil, Suna Selen, Cahit Gök, Emre Aydın, Hakan Gerçek, Erdoğan Tutkun, Alp Akar, Mustafa Partal, Eşref Seyitoğlu, Mehmet Yücel Özkal, Tekin Temel, Tuğçe Kıltaç, Ergun Taş, Memet Işık, Alper Türedi, Sevinç Erol, Mehmet Vanlıoğlu, Yurdaer Tosun, Nazlı Kar, Pınar Göktaş, Mahmut Gökgöz, Doğan Tank, Osman Yıldırım, Ömer Genç, Ahmet Bayaslan, Cihan Özdeniz, Koray Kadirağa, Nevzat Yılmaz, Nurhan Özenen, Serdar Çakmak, Hakan Tolga Polat, Yalçın Bulut, Hakan Öztaş, Yılmaz Öztürk, Deniz Altun, Tuncay Tezküser, Aydoğan Oflu, Nevzat Küçük, Celalettin Demirel, Zeynep Köse, Murat Aydın, Kemal Uçar, Sadettin Kanpalta, Yusuf Şahin, Neslihan Çakmak, Diler Öztürk, Korkmaz Polat, Erhan Can Kartal, Ferhat Domurcuk, Kerim Kabalcı, Selma Kutluğ, Selçuk Uluergüven, Hüseyin Özay, Begüm Benian, Yıldırım Gücük, Ufuk Karali, Özgür Mert Mencük, Gökhan Soykök, Serhat Tatar, Beyazıt Gülercan, Kemal Tiraş, Yasemin Tunca, Ender Serin, Fatih Kenan Gündoğdu, Ayhan Türk, Ayhan Civan, Ayça Zeynep Aydın, Araz Alem Famian, Adem Yavuz Özata, Kuzey Vargın, Serdar Gökhan Tercanlı, Selim Şar, Yaşar Büker, Başak Kayaçelebi, Tuncay Gençkalan, Mustafa Şahbaz, Irmak Öztürk, Mehmet Güler, Yaşar Aydınlıoğlu, Ali Hakan Beşen, Murat Derya Kılıç, Özgür Vatansever, Akın Erdoğan, Damla Ersan, Fırat Berk Konya, Rami Narin, Ulvi Yiğit, Bumin Han Dedecan, Ahmet Dizdaroğlu, Aynur Yıldız, Serdar Soybelli, Sezer Ünver, Caner Solmaz, Cemal Döker, Ali Riza Kaş, Turgut Özdemir, Renan Karagözoğlu, Güliz Gençoğlu, Halit Andaç Özdemirci, Burak Dadak, Cüneyt Karadurak, Tayanç Binzet, Murat Kocacık, Selcuk Eisen, Berkent Müftüler

Kerem Çatay

Ezel je velice dobrý turecký seriál s dobrým námětem a scénářem, herecké výkony herců zde v tom to seriálu jsou skvěle, vše je dobře provedené a zpracované, prostě skvělí příběh který je dobře zahraný. Skvěly turecký seriál který vůbec nenudí když to dávali u nás v televizí tak jsme si i s rodinou nenechaly ujít žádný díl.(28.6.2016)

Zatím po shlédnutí pár dílů, mi tento seriál neuvěřitelně připomíná Hraběte Monte Cristo. Muž, jehož zradili všichni jeho přátelé, obvinili ho ze zločinu, který nespáchal a jde do vezění. Tam potkává svého ochránce (téměř jako Abé Faria) a s tím přijde na to kdo ho zradil a nakonec mu dá peníze a novou identitu. Poté se Ezel vrací pomstít těm, kteří ho zradili a těm, které miloval.(10.9.2011)

Tak tenhle seriál je jednak úspěchem turecké televizní tvorby a zároveň ostudou pro tu českou, protože Ezel snadno přebíjí všechny seriály, které za posledních pár let natočily ty naše ubohé televize. Narozdíl od nudné Šeherezády je tenhle seriál zaměřen na mužské publikum a je vidět, že když se turci vykašlou na romantiku, tak to docela funguje.(27.2.2012)

Opravdovou náhodou jsem zabrousil sem... a po tom hodně rozdílném hodnocení co tu je k vidění jsem zpozorněl... a pročetl následně hodně komentářů. Rozhodl jsme se a naskočil na youtube. A v jednom jediném týdnu jsem zhltal všechny díly. Neuvěřitelně navykové a až nebezpečně okrádající o čas. A teď si kladu otázku, jak já, člověk už dlouhou dobu veskrze solidní, mohl tak hluboce klesnout... do bahna levných seriálů? :) Ale nelituji. Kdo by to byl do těch tureckých kluků řekl, no žejo? První dvě třetiny Ezel a od poslední třetiny můj oblíbenec Ali 'Kirgiz'. A teď, měsíc po dokoukání, zatím úspěšně bojuji s něčím uvnitř mne, které chce koukat znovu. A děkuji člověkovi s nickem Ezel bayraktar, který tento skvostný seriál na youtube upnul. Edit 24.9.2017 : opravdu jsme národem namyšlených ignorantů. Ho*no víme a ještě jsme na to pyšní. Edit 19.7.2018 : jen tak pro zajímavost jsem nakoukl na hodnocení na IMDB - 8,5 ... aka 85% 'po našem'.(21.6.2013)

Jak už tady někteří píší, žasnu nad hodnocením "odpad" lidí, kteří ze seriálu zahlédli sotva 10 vteřin. Když běželi upoutávky, měla jsem obavy, aby se nejednalo o nějaký paskvil typu Tsicí a jedna noc.Při prvním díle mě napadlo: ha, moderní variace na Monte Christa....a ono se to rozvinulo na mnohem víc. Strašně moc se mi líbí psychologické komentáře napříč díly. Seriálu nechybí napětí, rozpracování charakteru postav, neskutečné dějové zvraty. Přiznám se, že mě atmosféra každého dílu dokáže naplno pohltit. A k tomu všemu perfektní hudba. Přiznám se, že poslední dobou mám nejraději postavu Aliho, ale mám ráda i ostatní postavy jako Tevfik, Ezel, Eysan...Škoda, že už jen několik dílů a bude konec.(4.3.2012)

• - Přestože jsou mobilní čísla hlavních postav vymyšlená, turečtí diváci na ně neustále volají, případně si některá chtějí zřídit jako svoje vlastní. (fiLLthe3DD)

• - Přestože se děj odehrává v Istanbulu, natáčelo se i na Kypru a v chorvatském Dubrovníku. První čtyři epizody se konkrétně natáčely kyperském v hotelu Kaya Artemis. Ezelův (Kenan Imirzalioglu) dům představuje Centrum istanbulského umění ve čtvrti Balat. Istrikal Avenue, kde se Ezel s Eyshan (Cansu Dere) políbili, je pak nejslavnější ulice v Istanbulu, kterou během jednoho vikendu navštíví až téměř 3 miliony lidí. (fiLLthe3DD)

• - Seriál měl v Turecku nevídaný úspěch. Jeho premiéru sledovalo přes 13 milionů diváků, přičemž si četné publikum zvládl udržet. (fiLLthe3DD)