Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Chamyl

Neuvěřitelná slátanina. Co je to: ani komedie - ani drama, ani reklama - ani film, plné klišé a přitom až děsivá prázdnota? Perfect Days od Alice Nellis! Jako bonus hřejivý pocit, že jsem prostřednictvím svých daní měl tu čest na tento zbytečný mejdan českých umělců přispět. Už neumíme vymyslet příběh, tak budeme kombinovat a šroubovat a ona z toho mlýnku nějaká ta sekaná vypadne. Nu, nevypadla. Nebo aspoň ne jedlá. Jedna * jenom kvůli tomu, že Olmerovy filmy z 90. let byly ještě horší. ()

Judy24

No...moje pocity se potácejí někde okolo nicneříkajícího: "Nebylo to úplně hrozné, ale vlastně to byla dost nuda..." Ondřej Sokol je bezkonkurenčně nejlépe zahraná postava ze všech a patří mu velký dík za to, že jsem film vůbec dokoukala, protože pak už se mi herecky líbil akorát Kotek a konec. Chýlková se mi nelíbila. Její postava by musela hodně makat, aby se jí dalo věřit a snad s ní i nějak soucítit, ale mně se to nepodařilo; bylo mi prostě celý film víceméně jedno, jak to s jejím dítětem dopadne, jestli otěhotní nebo ne a s kým, Erika mi byla prakticky celý film nesympatická. S tímhle by se dalo ještě nějak žít, ale rozvržení děje je hrozně nevyvážené. Nejdřív je to jako hrozná zábava a pak najednou střih! a je z toho zásadní drama. A posledních asi deset minut, kdy se rychlost zvýšila asi dvěstěnásobně byla naprostou katastrofou. Takové jsem vždycky psala slohy ve škole: nejdřív jsem děj rozepisovala a pak mi najednou začal docházet čas, tak jsem zbytek nezbytného děje narvala do jednoho odstavce. Krom toho mě rozčiluje už samotný podtitul: "I ženy mají své dny." Parafrázovat skvělý slogan, který je sám od sebe vlastně parafrází obecně používaného sousloví je trapné, nedává to smysl a ještě navíc to vykrádá nějakého génia, který to kdysi Fernetu vymyslel. Takže posledním malým kladem, který snad stojí za zmínku je product placement, který jim v podobě La Putyky velkoryse odpouštím. ()

Bombastikus

Film nebyl až tak nudný jak jsem si myslel, ovšem neskýtal nic výjimečného, čím by mě více zaujal. Taková oddechovka skoro bez zápletky. Bez debaty je určen výhradně divačkám, protože problematika těhotenství nejspíš nezaujme každého chlapa. Z hereckého obsazení jsem měl celkem strach (hlavně z Kotka, kterého můžu jen jako dabing HP), ovšem všechno pasovalo a jelo jak mělo. Nejvíce vyčníval Ondra Sokol, který předvedl opravdu parádní výkon. ()

BUBO26

V kontexte československej filmovej tvorby pomerne dobrý počin. Zo začiatku som sa dosť nasmial, film ale postupne stráca tempo, navráti sa až v bravúrnej tragikomickej scéne po pohrebe Erikinej matky (taký mal byť celý film!), no potom zase klesá až do pomerne nudného konca. No bol to svieži film, väčšinou som sa pri ňom nenudil, takže za 3*. ()

Smerfetka88

Takže to zrekapitulujeme - Chýlková mě zas tak nenadchla, Kotek mi vadil stejně jako vždy, dohromady mě absolutně nebavili, Sokol dost přehrával, Klepla raději nekomentuju. Dále - na prstech jedné ruky bych spočítala, kolikrát jsem se opravdu pobavila. Bohužel mi nepřišlo ani vtipné, ani zajímavé téma filmu - samostatná čtyřicítka chce najednou miminko a hle ho, po ruce je gaykamarád - zápletka jak hrom. Do toho začne prznit syna své kamarádky, hádá se s maminkou, která ke konci zemře....Ne ne, tohle mě fakt nepobavilo. ()

dewil21

Obě dvě ** patří Ivaně Chýlkové, protože to je herečka na české poměry par excellence... Jinak je to samozřejmě příběh, který prožívá každá žena po 40 a proto se v něm každý může najít, potěšit, poplakat a poučit... Hahahahahaha (ironie) ()

karlee

V nabídce fun and relax Student Agency už nezbývalo nic než toto, tak jsem se podíval, i když Nellis mi moc nesedí. No, není to o moc větší průšvih, než její jiné filmy, tento je aspoň solidně zahraný (rozdíl mezi Chýlkovou a Remundovou je opravdu výrazný). Jen škoda, že se postupně z komedie pro ženy stává drama. ()

ANTYCHRYST

Musím uznat že Chýlková na svůj věk vypadá opravdu dobře a sexy :) ani se nedivim, že jí mladej Kotek ve filmu vojíždí. Nedá si nevšimnout homorole Ondřeje Sokola, která mu opravdu sedne. Oddychovej biják u kterýho s člověk zasměje, když sleduje honbu 40 - leté ženské za kvalitním semenem :) ()

dawnie

Režie Alice Nellis je sakra znát. S jinou osobou na režisérské židličce by se z týhle docela zábavný a sebeironický třešničky stala další česká řadová záležitost typu Líbáš jako bůh/ďábel, která by sršela klišé na všechny strany a trápila chudáky diváky (samozřejmě ne všechny, některým to nevadí) tragikomickým herectvím. Perfect Days si ale jedou svoje a mě to docela osvěžilo. Velkou zásluhu na tom má právě herecké obsazení, ze kterého mě nejvíc bavil Ondřej Sokol, Ivana Chýlková a (možná překvapivě) i Vojta Kotek. Živý dialogy, originální muzika a navrch jedna kouzelná WTF THC scéna. ()

Andinistka

Výborně jsem se bavila, především díky skvělýmu výběru herců. Nechápu, proč není Ivana Chýlková obsazovaná do filmů častěji. A Ondřej Sokol? Ten byl nezapomenutelnej!!! ()

pery352

Jednu hvězdičku dávám jen za výborný herecký výkon Ondřeje Sokola, který podle mě tohle natahované veledílo držel až do samotného konce. Jinak doporučuji pokud nemusíte nekoukejte na to. ()

Olafsson

Nemám rád současný český film, takže ani nemohu být objektivní... Na film jsem šel v podstatě naslepo s kamarádkou, která měla volňásky do Lucerny... Nevěděl jsem, že jdu na filmovou soap operu pro ženy v menopauze... Od totální nudy a frustrace mě zachránilo jen to, že jsem celý film pravidelně hláškoval a rozesmíval mou diváckou partnerku, která se tím naštěstí výborně bavila (omlouvám se tímto kolemsedícímu publiku, kterého však bylo velmi poskrovnu, tak snad jsem tolik nerušil)... Co mě vadilo nejvíc byl nejenom otřesný scénář, dialogy a úlisný Vojta Kotek, ale i v dnešní době povinně (abychom šli s trendy a splnili homo kvóty) zařazení gayů do jedné z hlavních rolí... Nazývejte mně netoleratním, ale cpát všude homosexuály, aby už konečně všichni pochopili, že jsou úplně normální a dokonce můžou mít i dítě, mi přijde zvrácené... Jedna hvězdička za Chýlkovou, která má pořád sex-appeal a šmrnc o jakém se mnoha mladším ženám může jen zdát... ()

Pria

Jedna z lepších českých komedií poslední doby (ano, 3* jsou k tomuto označení adekvátní). A Ondra Sokol prostě vede :-) ()

transbeskyd

Víc než film samotný mě zaujala jeho zvuková kulisa - muzika Cirkusu ponorka, který doprovázel i předchozí film Nellis. Dobrá volba! Jinak ale pocit z filmu nemasný - neslaný - ani komedie ani existenční drama, podivně napsané postavy a situace. Navíc si nejsem jist, jestli jsem byl ta pravá cílovka. ()

habertek

Nuda, nuda, nuda...sem tam nějaká vtipná scénka...Příběh o stárnoucí ženě (Ivana Chýlková), která má nejlepšího kamaráda gaye (Ondřej Sokol), kritickou matku (Zuzana Kronerová) a najde si zajocha (Vojta Kotek), syna nejlepší kamarádky (Zuzana Bydžovská) s kterým...ehmehm. Usmyslí si, že chce dítě tak jí kamarád dodává v kelímcích sperma, ona si ho zavadí a mimo to si užívá se zajochem. Mezi tím se pohádá s matkou, ta pak umře, snaží se o ni bývalý manžel (Bob Klepl), kterého odkopla holka kvůli které se rozvedli, zajoch zdrhne, ona je těhotná a neví čí to je...zůstane sama s nejlepší kamarádkou a kamarádem...konec.... ()

pekas

Hodnotím v kontextu bídné české tvorby posledních dvaceti let. V něm je to skoro perla. Sokol je dokonalej gay. Některé scény jsem sice hercům nevěřil, ale dalo se to vydržet. 73% ()