Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Callie

Film je vysloveně cílený na určitou skupinu divaček. Takže chlapi - nechte jít svoje partnerky s kámoškama. Ve filmu to funguje trochu jinak. Všichni hlavní chlapi přehrávají Ivana Chýlkovou. Začátek je nudný, na spaní a nepřekvapující. Vzbudila mě až La Fabrika s Dykem a od té doby co vlezl Ondra Sokol na plátno mě to dost začalo bavit. On válcuje všechny, prozatím jeho životní role , Kotek taky překvapil. Určitě si to dám za čas ještě jednou a uvidíme, jak to bude vypadat. Zatím dámy vám to doporučuji. ()

Ace.A.T.L.

Já od tohohle filmu moc nečekal, ale i tak jsem na něj vyrazil. A můžu říct, že jsem se vážně parádně bavil. Nemyslel jsem si, že mi tenhle film přinese takový překvapení. Ondřej Sokol byl hvězdou všeho a doslova držel všechno nad vodou. Zkoušel jsem si projít zpětně všechno a podle mě tenhle film nemá nikde to pověstný "hluchý místo", který bohužel u hodně jiných filmů přichází v nejlepším nebo po vyčerpání největších hlášek, gegů a scének. Za mě 5* a DOPORUČUJU. ()

Meggie3

Zábavná česká komedie. Kdyby bylo víc takových českých filmů. Ivana Chýlková hraje (a vypadá tedy) skvěle a i když se při natáčení museli nějak srovnat s výškovým rozdílem Vojty Kotka, musím říct, že mě to vůbec nerušilo a že i tak jim to tak nějak slušelo. Výkon Ondry Sokola snad ani není třeba komentovat. On je prostě úžasný! :) ()

Mapl

Některá místa výborná, jiná dost nudná a nezajímavá. Je to zajímavý počin se zajímavým námětem, ale zejména první polovina příběhu mi utíkala dostpomalu - příběhy se rozjíždějí velmi pomalu a vláčně. Ale konec překvapí a připoutá k obrazovkám. Velmi bych zde pochválil Kotka s Chýlkovou, které oba jinak moc nevyhledávám! A gay v podání Ondřeje Sokola se také vydařil aniž by klesl do sfér trapnosti. 61 % ()

erpe

TOHLE že natočila Nellis?? Do háje, tak to zírám... Polovinu filmu jsem se nudil a nechápal "kdy už to začne", třetinu jsem se bavil některým hláškám, který přicházely hodně nečekaně...a poslední třetinu filmu jsem to vzdal :( Ne, tohle se mi skutečně nelíbilo :( Rozebírat herecký výkony nebudu, nehodnotím čemu nerozumím...vím jen co jsem viděl...a nelíbilo se mi to :( Pro mě...tak 45-50% :( ()

rigby

Na jednu stranu byly ve filmu zajímavé momenty, pro které by stálo za to se znovu podívat. Na druhou stranu zase film obsahoval spoustu nezáživné vaty, která tam rozhodně neměla co dělat. Celek nedržel pohromadě a byl tímto kolísáním kvality ve výsledku značně rozcupován. Je to škoda, protože Alice Nellis umí. Ale tohle mi připadalo někde na půli cesty. ()

EdmundDantes

Už dlouho jsem si po filmu neříkal, že jsem naprosto zbytečně promrhal 2 hodiny svého života. Ale třebas je film mířený spíše na naše drahé polovičky. jedna hvězdička jen za stále super vypadající a dobře hrající Chýlkovou. ()

misul96

České filmy nemusím, ale tohle bylo opravdu výborný. :-) Cítila jsem tam malý nádech Amerických filmů a v některých pasáží jsem se musela opravdu smát. Super. :-) ()

LoboNegro

SIce nemám moc rád filmy Alice Nellis ani nemám rád Vojtu Kotka, ale chtěl jsem se nechat překvapit. Mám totiž rád Ivanku Chýlkovou a Zuzku Bydžovskou. Většina vtipů je hodně povedených, ale je tam plno pasáží, ve kterých bych přetočil dopředu REW. I však přes tyto menší výtky, které spatřuji v tomto filmu, se na tento film podívám raději než na podivně vypadající filmy americké tvorby s prapodivnými herci a rádobyvtipnými scénkami v teen stylu. ()

Janie.

Po dlooooouhé době první český film, který jsem dokoukala do konce a který mě dokonce i bavil. Abych se přiznala, šla jsem do něj jen kvůli obsazení mých dvou oblíbených herců (Chmela a Sokol), ale nelituji toho. Příběh sice není nijak extra originální ani strhující, ale na druhou stranu, film ani nic takového neslibuje. Naopak, dostala jsem mnohem víc, než co jsem čekala (ale řekněme si to popravdě, očekávala jsem absolutní blbost, takže to až zas tak těžké trumfnout nebylo, že). Jen bych ještě nakonec chtěla mimořádně pochválit herecké obsazení. Chýlková s Kotkem byli překvapivě sehraní, ta malá role, kterou měl na začátku Igor, taky potěšila, ale úplně nejvíc musím pochválit Ondru Sokola. O téměř všechny vtipné momenty se postaral on a navíc byl v té roli gaye (nemůžu to říct jinak, to nejde) sakra roztomilý. A na konci mě to díky němu dokonce i dojalo, což se mé cynické osobě u filmů stává zřídkakdy. Za mě tedy objektivně čtyři hvězdy, ale jelikož se jedná o domácí produkci, tak trošku snížím laťku a dám pět :) "Jeeežišmarja a kdo se dneska vysral do kabelky tobě, co?" :D ()

the.trooper

Celý film mě celkem nudil , tohle opravdu není můj šálek , byl jsem rozhodnut dát 2* díky skvělému O. Sokolovi a geniálnímu komickému výstupu Vojty Kotka jako šachisty jsem se rozhodl pro 3* ()

gezper

Chvílemi jsem si myslel, že sleduji pilot nového českého Sexu ve městě (a originál mám kupodivu docela oblíben). Chýlková je výborná, lehce je její postava umělá (ale všechny ostatní jsou z umělé hmoty celé), ale i tak si s tím poradila -> jeden ze dvou důvodů pro normálního jedince se na to dívat. Druhý je Ondra Sokol, známý to partičkář. A ač právě ve zmiňovaném improvizačním pořadu skvělá scénka střídá extrémně trapnou, tak zde si drží v roli vyrovnanou úroveň. A když píši úroveň, tak myslím kvalitně odvedenou práci v postavě městské buzny se vším všudy, tedy dle obecně uznávaných gay dogmat. Konec plusů, Kotek je hroznej - přechod od dredaře k šampónovi je scénaristický kotrmelec par excellance. V 20s reklamě vedle Pavláska ho jde snést, díky Pavláskovi, zde bez něj ne (tohle si snad opravdu ani nezasloužíme!). Chudák Klepl vyfasoval karikaturní postavu muže, který se svou partnerkou slepě zůstává i potom co jde záměrně (=zdravá) na interupci jeho dítětě (=nechce ho) - to hovoří za vše. Scénáristi si moc práce nedali a komedie je to podprůměrná, vtípky levné, zkrátka "Ženy sobě!". [40%] ()

Dagoun odpad!

Paní Nellis se tímto filmem pokusila ukázat, jak zajímavý a vtipný je život po čtyřicítce. Pokud je nudný, nezajímavý až odporný, podařilo se jí to na jedničku. ()

Stuck

Na české poměry velmi vtipné, až na ten pražský luxus..na to že mě ve filmech gayové většinou točí, tak tady byl Ondřej Sokol perfect ()

MiniRecenze

Taková lehká česká komedie s Ivanou Chýlkovou,která ukazuje,jak správně zvládat hlavní roli.Tak ,to bylo pozitivum.Jinak je film hodně "roztáhaný" ,místy nudný a nezáživný.Poprvé se na film dodíváte,ale myslím si,že po druhé už budete odcházet. ()

kolly13

Kdo stojí za vidění, je Ondřej Sokol, tomu říkám být gayem nenásilně a snadno. Oproti horšímu očekávání to má nadprůměrnou první půlku, tu druhou, jako že vážnou si nápadně balancuje do průměru. Překvapilo mě spojení Chýlkové a Kotka, které, česko div se, funguje. ()