• misterz

Nechápem, čo sa to v poslednom čase deje s českými režisérmi. Poledňáková je legenda, ale mám dojem, že už nejak troškovatie. Angažovať Magálovú do filmu, a v češtine, tak na to treba naozaj silný žalúdok založený na absolútnej strate súdnosti. Film dokáže povzniesť kvalitný herec, ale platí to aj opačne, zlý ho môže zase úplne pokaziť. Nechápem, čo ešte robí na TV obrazovkách, niekto by ju už konečne mal poslať ochotničiť do domova dôchodcov. Ale to nie je jediný problém. Film sám o sebe nemá zmysel komentovať. Je to silená hovadina s trápnymi pokusmi o "inteligentný" humor. Jediný čo za niečo stojí je Bartoška, ale zase to nie je žiadny spasiteľ. 15/100(4.1.2014)

• Tommassi3

"To jsou únosci.. Ptají se, kde jsme !!" - "Kde asi !! V prdeli !!" ;) Tak tam skončila i samo(nena)učka Maruška Poledňáková, která nemohla odolat číslům předchozího snímku co do návštěvnosti kin, a spatlala tak volné - No, mně to volné rozhodně bylo !! - pokračování nebetyčné šmíry, které sice podobně jako ty hollywoodské sequely vypadá bombastičtěji, už jen dík těm překrásným marockým lokacím, které však snad ani nemohou působit kýčovitěji - Jsem z vás a vaší kamery smutný, pane Smutný !! - a nesmyslněji, jinak však žádná další zásadnější změna nepřišla, a divák se tak dočkal pouze dalšího nesmírně špatného filmu, totiž crazykomedie plné gagů a vtipů bez point, která vypadá jen o chlup lépe, či spíš méně špatně, než Líbáš jako Bůh.. Tam však Poledňáková tu pověstnou laťku příliš vysoko nenasadila, ona si totiž asi myslela, že na nějakou laťku sere bílej tesák.. Díky líbajícímu Bohu, že Poledňáková není ještě Trošku víc pomatená a nesoudná, a tak netoužila natočit celou trilogii !! ;) Ale kdo ví, čeho se ještě dočkáme !!(21.3.2015)

• hous.enka

Předsvatební cesta do Cassablancy? Eva Holubová jedoucí na velbloudovi? Střelné zbraně, harémy a neuvěřitelné množství pečených placek, eur a Arabů... to teď zřejmě bude nový trend, kterým se bude ubírat český film a la Poledňáková (tedy klasik české komedie). Vtipný tu byl snad jen ten frňák Evy Holubové, jinak to byla krize. Další český film, u kterého se mi chce brečet. Nikoli z přemíry humoru, lásky anebo dojetí, ale z kýčovitého zachycení klasické československé rodinky.(27.10.2012)

Velmi milé překvapení! Dobře jsem se bavila. Zejména oceňuji Evu Holubovou, postava Bohunky září! " Bambulko, ty mně hledáš?" :-D Jde vyloženě o komedii, takže nějaké ty absurdity a nelogično odpouštím. V porovnání s odpadky, které na nás chrlí česká kinematografie pod názvem "komedie" je tento snímek super. Samozřejmě trpí nějakými těmi neduhy, jako je ne úplně povedený postsynchron, dlouhá stopáž a slabá poslední třetina, ale asi nemůžeme od filmu z našich luhů a hájů čekat zázraky... Naopak mi vyloženě vadily reklamy. Několika sekundový záběr, jak Bohunka připravuje kávu jisté značky, mne udivil a to mne čekaly další a další podobné karamboly. Ale celkově hodnotím kladně a vyjímečně doporučuju vyrazit do kina na český film!(9.5.2012)

• Rosana

Ježkovy voči! Kdybych nebyla v Maroku, tak bych jim to asi zbaštila... Ale proboha! SPOILER - oni unesou bábu (ať je to kdo chce) a nikdo to neřeší, místo toho nechají pošahané turisty se zbraněmi potulovat po poušti?! A jak si může nějaký socka bandita dovolit 3 ženy? A ani to nebylo vtipný, spíš na hlavu! O čem to vlastně bylo? Než jsem dopsala tento komentář, tak jsem zapomněla, o čem ten film byl. Viděla jsem to vůbec? Nevzpomínám si. Cože? Duben.(5.4.2014)

• - Postava Alžběty se ve filmu fyzicky neobjevuje, jelikož v době natáčení už na tom nebyla Jaroslava Adamová, která ji ztvárnila v předchozím filmu, zdravotně dobře. (funhouse)

• - Herec Oldřich Kaiser, představitel Františka, měl ve filmu několik akčních scén. I když měl k dispozici kaskadéra, nakonec všechny scény odehrál sám. [Zdroj: kulturniservispuls.cz] (Amras)

• - Ve scéně, kdy se Kristýna (Nela Boudová) chystá odjet autem, odemyká jej dálkovým ovládáním. Hned na to však odemyká znovu ještě klíčem. (WillyMarks)