• campix

Marie Poledňáková se měla přestat režisérsky a scénáristicky navěky odmlčet již před více jak 20ti lety. Její vizáž transexuála a také filmové výtvory z dnešní doby jsou kaňkou na jejich legendárních komediích z let dávno minulých. Líbáš jako ďábel je již volným pokračováním úvodního filmu Líbáš jako bůh a kvalitou si rozhodně nemají ani jeden co vyčítat. Taková česká seriálová telenovela hozená na stopáž celovečerního filmu. Zároveň nesmírně hloupá a nudná. Bohužel vidím sebe kolika lidem se tento film opravdu hodně líbí a tak se nedivím, že vůbec vznikl a že podobné filmy stále vznikají. Ano jde pouze jenom o zisky nikoli o kvalitu. Nasmál jsem se hodně, ale asi ne tak jak si tvůrci představovali.(30.10.2012)

• rt12

Hvězdičku za Langmajera, ale jinak ,, pane bože proč ?" 113 min utrpení, bylo mi líto herců, Chudák Kaiser doslova prolítal půl filmu, spíše to vypadalo, že trénuje na maratón. Magálová působila utahaně. Už, už byla naděje, že film trochu zvedne dvojice Langmajer - Boudová. Jenže nedostali prostor. Všichni zde mají bouráky, jezdí běžně ze dne na den do Maroka, hrají tam golf a na piáno. K tomu jsou ,,neskutečně vtipní", pousmála jsem se jednou, když Bartoška komentoval prodej podprdy. Celý fim sklouzl do banálnosti a plytkosti škoda jednička se mi líbila(27.10.2012)

Helena (Kamila Magálová) a František (Oldřich Kaiser) konečně začínají žít spolu. Ale jejich bývalí manželé, Františkova Bohuna (Eva Holubová) ani Helenin Karel (Jiří Bartoška) nehodlají z jejich života zmizet tak snadno. A tak se Helena s Františkem rozhodnout vyrazit někam, kde budou jen sami spolu. Na romantickou dovolenou do Maroka. Jenže ve chvílích, kdy přijdou o všechna zavazadla, peníze a doklady si hned vzpomenou na své bývalé. A jen ti je mohou vytáhnout z průšvihu ... Z nabídky kin se docela těžko vybíralo, a tak jsme se se ženou rozhodli pro další komedii z rukou Marie Poledňákové. A i když Líbáš jako ďábel je o třídu zábavnější než předchozí Líbáš jako bůh, stále nedosahuje kvalit starších filmů Poledňákové. Nicméně nemohu říct, že bych se (stejně jako zbytek kina) nebavil. Jasně, většina fórů působí trochu prvoplánovitě, ale fungují, tak co by ne (Bohuna v rukou únosců nebo třebas Kaiserova noční košile a její využití v arabském světě). Co jsem ale nepochopil, proč musela být součástí filmu absolutně nesouvisející příběhová linie sestry hlavní hrdinky a jejím hledání chlapa (Nela Boudová a Jiří Langmajer), a už vůbec ne roli Terezy Kostkové - ale na tom nesejde. To co film táhne je výrazový slovník Evy Holubové a naprostý flegmatismus Jiřího Bartošky...(4.6.2012)

Jelikož jsem dala Bohovi *** a Ďábel se mi líbil o chlup víc, musím dát ****, ale beru to s ohledem na české, ne zahraniční ohledy.. :-))) Musím teda vychválit až do nebes kameru - ta je prostě fantastická, nehrát tam naši ksichtíci, tak ani nepoznám, že se jedná o naší tvorbu.. Hodně to připomíná Béčkové USA filmy, nebo německé nadstandardy.. Další velké plus má výběr lokací - sice je to poněkud kýčovité, ale do filmu, ze kterého přetéká romantika se to hodí.. Nádherné záběry Prahy (i když se na můj vkus až moc opakují), perfektní zachycení kompletního Maroka (je tam vše - příroda, kolorit, orientální exteriéry i interiéry, moře atd.) V neposlední řadě musím zmínit obrovský výkon Petra Maláska coby autora hudby - dokázal skvěle překroutit "profláklé" zahraniční hudební motivy :-) Oldřich Kaiser a Jirka Bartoška byli naprosto super, Kamila Magálová roli naivky poněkud flákala, Eva Holubová jde společně s přibývajícími léty herecky z kopce.. Myslela jsem, že Martha Issová a Roman Vojtek, kteří se mi tolik líbili v Bohovi, budou mít větší prostor a opak byl bohužel pravdou.. Nela Boudová zazářila, Jirka Langmajer mě příliš neohromil.. Tereza Kostková jenom zářila.. Chválím obsazení nových tváří a naprosto vynikající obsazení zahraničních rolí.. Jako hloubku od toho nečekejte, ani bláznivou komedii, spíš příjemný relax a vnitřní pohodu, která zahřeje u srdce.. Herci se hodně naběhali, takže nestihli moc mluvit :-D Možná jsem zaujatá, ale fakt si myslím, že u mě to svůj účel splnilo :-D(19.5.2012)

• paascha

Být jen o chlup citlivější, asi mi mozek teče ušima a z prdele mi lítaj papíroví čerti. Naštěstí jsem otrlý jak Džambulčin sosák, takže ustojím ledacos. Tahle hodnota z dílny velkobavičky, plná starých známých osvědčených oblud jako Eva Rok od roku hnusnější, Martha Navždy Kyselá prdel, Nela Huba na sto čůráků, Sandra Pořád stejný model a má oblíbená Tereza Mám slavný rodiče, ale sama jsem úplná píča, se dá sledovat jen po rázném posilnění. V mém případě to byl litr a půl mopru. Totálka(5.11.2013)

• - Nejen ve filmu se nestíhaly dopravní prostředky. Tereza Kostková s Evou Holubovou málem zmeškaly letadlo v Madridu. Na stejném letišti se zatoulal při návratu i jeden z členů filmového štábu a dorazil do Prahy až za dva dny. (Robbi)

• - Herec Oldřich Kaiser, představitel Františka, měl ve filmu několik akčních scén. I když měl k dispozici kaskadéra, nakonec všechny scény odehrál sám. [Zdroj: kulturniservispuls.cz] (Amras)

• - Režisérka Marie Poledňáková při závěrečné klapce natáčení prohlásila, že se jedná o její poslední film. (gogos)