• kingik

Láska kvete v každém věku. Své o tom ví zamilovaná dvojice Helena a František, kteří už nemusí svoji lásku držet v tajnosti. Jejich bývalí partneři jim ve štěstí nebrání a je tedy na místě svůj vztah završit líbánkami v exotickém Maroku, které ovšem nevyjdou podle představ. Na scénu se vrací staří známí z jedničky a vytrapněná a podbízivá komedie s vlezlým product placementem může začít. Český film utržil další ránu blbosti a zmaru. Klady: kompletní herecká sestava z jedničky, exotické lokace. Zápory: trapný scénář z pera paní režisérky, podbízivé vyznění, slovenský přízvuk Magálové, nevtipné hlášky, trapná snaha rozpohybovat film do akčního "spaktáklu", nepovedená zápletka s únosem Holubové, slabomyslné pojetí celého příběhu, Boudová ve spodním prádle, x-tá Langmajerova "donchuanovská" kreace, příšerná hudba, naprosto přepálená stopáž, celý film je úplně zbytečný. Mé hodnocení: 10%(8.5.2012)

Velmi milé překvapení! Dobře jsem se bavila. Zejména oceňuji Evu Holubovou, postava Bohunky září! " Bambulko, ty mně hledáš?" :-D Jde vyloženě o komedii, takže nějaké ty absurdity a nelogično odpouštím. V porovnání s odpadky, které na nás chrlí česká kinematografie pod názvem "komedie" je tento snímek super. Samozřejmě trpí nějakými těmi neduhy, jako je ne úplně povedený postsynchron, dlouhá stopáž a slabá poslední třetina, ale asi nemůžeme od filmu z našich luhů a hájů čekat zázraky... Naopak mi vyloženě vadily reklamy. Několika sekundový záběr, jak Bohunka připravuje kávu jisté značky, mne udivil a to mne čekaly další a další podobné karamboly. Ale celkově hodnotím kladně a vyjímečně doporučuju vyrazit do kina na český film!(9.5.2012)

• rt12

Hvězdičku za Langmajera, ale jinak ,, pane bože proč ?" 113 min utrpení, bylo mi líto herců, Chudák Kaiser doslova prolítal půl filmu, spíše to vypadalo, že trénuje na maratón. Magálová působila utahaně. Už, už byla naděje, že film trochu zvedne dvojice Langmajer - Boudová. Jenže nedostali prostor. Všichni zde mají bouráky, jezdí běžně ze dne na den do Maroka, hrají tam golf a na piáno. K tomu jsou ,,neskutečně vtipní", pousmála jsem se jednou, když Bartoška komentoval prodej podprdy. Celý fim sklouzl do banálnosti a plytkosti škoda jednička se mi líbila(27.10.2012)

• misterz

Nechápem, čo sa to v poslednom čase deje s českými režisérmi. Poledňáková je legenda, ale mám dojem, že už nejak troškovatie. Angažovať Magálovú do filmu, a v češtine, tak na to treba naozaj silný žalúdok založený na absolútnej strate súdnosti. Film dokáže povzniesť kvalitný herec, ale platí to aj opačne, zlý ho môže zase úplne pokaziť. Nechápem, čo ešte robí na TV obrazovkách, niekto by ju už konečne mal poslať ochotničiť do domova dôchodcov. Ale to nie je jediný problém. Film sám o sebe nemá zmysel komentovať. Je to silená hovadina s trápnymi pokusmi o "inteligentný" humor. Jediný čo za niečo stojí je Bartoška, ale zase to nie je žiadny spasiteľ. 15/100(4.1.2014)

Jelikož jsem dala Bohovi *** a Ďábel se mi líbil o chlup víc, musím dát ****, ale beru to s ohledem na české, ne zahraniční ohledy.. :-))) Musím teda vychválit až do nebes kameru - ta je prostě fantastická, nehrát tam naši ksichtíci, tak ani nepoznám, že se jedná o naší tvorbu.. Hodně to připomíná Béčkové USA filmy, nebo německé nadstandardy.. Další velké plus má výběr lokací - sice je to poněkud kýčovité, ale do filmu, ze kterého přetéká romantika se to hodí.. Nádherné záběry Prahy (i když se na můj vkus až moc opakují), perfektní zachycení kompletního Maroka (je tam vše - příroda, kolorit, orientální exteriéry i interiéry, moře atd.) V neposlední řadě musím zmínit obrovský výkon Petra Maláska coby autora hudby - dokázal skvěle překroutit "profláklé" zahraniční hudební motivy :-) Oldřich Kaiser a Jirka Bartoška byli naprosto super, Kamila Magálová roli naivky poněkud flákala, Eva Holubová jde společně s přibývajícími léty herecky z kopce.. Myslela jsem, že Martha Issová a Roman Vojtek, kteří se mi tolik líbili v Bohovi, budou mít větší prostor a opak byl bohužel pravdou.. Nela Boudová zazářila, Jirka Langmajer mě příliš neohromil.. Tereza Kostková jenom zářila.. Chválím obsazení nových tváří a naprosto vynikající obsazení zahraničních rolí.. Jako hloubku od toho nečekejte, ani bláznivou komedii, spíš příjemný relax a vnitřní pohodu, která zahřeje u srdce.. Herci se hodně naběhali, takže nestihli moc mluvit :-D Možná jsem zaujatá, ale fakt si myslím, že u mě to svůj účel splnilo :-D(19.5.2012)

• - Režisérka Marie Poledňáková při závěrečné klapce natáčení prohlásila, že se jedná o její poslední film. (gogos)

• - Herec Oldřich Kaiser, představitel Františka, měl ve filmu několik akčních scén. I když měl k dispozici kaskadéra, nakonec všechny scény odehrál sám. [Zdroj: kulturniservispuls.cz] (Amras)

• - Producent původně s natáčením v Maroku nesouhlasil a kvůli podpoře cestovních agentur navrhoval Tunis nebo Egypt. Režisérka si však lokalitu vyvzdorovala. (Robbi)